Constipatia
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cristinaflorina
Scris: Friday, February 8, 2008 8:24 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/12/2008
si eu sunt constipata am problema asta de dinainte sa ramin insarcinata.Am zile cind nu ies deloc si zile cind ies de 2 3 ori pe zi
oanalaurisa
Scris: Saturday, February 9, 2008 6:21 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/10/2007

REMEDIU FOARTE BUN PENTRU CONSTIPATIE:

HUMANA MILCHZUCKER - produs natural,pur,din lapte
Recomandat tuturor categoriilor de varsta - de la sugari pana la adulti,inclusiv la gravide

Nu provoaca dependenta,dar e contraindicat diabeticilor.

Se poate folosi in loc de zahar,are gust mai putin dulce decat zaharul.
Se folosesc la adulti 4 lingurite rase zilnic - se pot pune in mancaruri sau bauturi.

Pentru mai multe detalii , astept intrebari.
chichineata
Scris: Wednesday, February 27, 2008 2:11 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/21/2008
solutii constipatie incercate de mine. niste smochine (4 mari sau 6 mai mici) se pun intr-o cana si se toarna apa fierbinte peste ele. se acopera si se lasa pana dimineata, cand se bea lichidul pe stomacul gol si se mananca smochinele. supa o perioada, pana in juma de ora (la mine) gata cu constipatia (eu mi-am propus sa fac lucrul asta o zi da si una nu, sa vedem daca se regleaza de la sine)
sau se mai poate si cu prune uscate, acelasi tratament, dar la mine nu a avut efect.
ally
Scris: Wednesday, July 1, 2009 2:49 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Buna, dupa cum am postat si in alta parte, am si eu o intrebare..ce parere aveti despre duphalac se poate administra in timpul sarcinii? ( sun in primul trimestru, mai exact sapt 5-6) .Daca nu, as dori si eu informati depre produsul mentionat
HUMANA MILCHZUCKER - produs natural,pur,din lapte Merci
PrincessLilou
Scris: Wednesday, April 21, 2010 8:21 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/4/2009
nu am avut deloc probleme pana acum, desi prin carti spune ca ar putea aparea in trimestrul al treilea. ce-i drept mananc foarte multe fructe.
fdianamaria
Scris: Wednesday, December 18, 2013 4:11 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/17/2006
Mananc foarte multe fructe, beau lichide si totusi...nu scap de constipatie nicicum. O idee, un sfat anti-asa ceva potrivit in sarcina?
bereea
Scris: Thursday, December 19, 2013 10:54 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Ai incercat sa mananci tarate?
sousourel
Scris: Saturday, December 28, 2013 10:38 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
fdianamaria wrote:
Mananc foarte multe fructe, beau lichide si totusi...nu scap de constipatie nicicum. O idee, un sfat anti-asa ceva potrivit in sarcina?

Si eu tot asa. Cateodata, cafeaua de dimineata, dar bauta in liniste si pe indeleteras
Andreea.A
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:59 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/11/2013
fdianamaria wrote:

Mie mi-a recomandat medicul de familie supozitoare cu glicerina o data la doua seri sau in fiecare seara( in functie de cum isi fac efectul), dar astept maine sa o intreb de doctorita ginecoloaga daca e ok. Intre timp, bag laptic cu 1,5% grasime si fulgi de ovaz dimineata.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.