Concurs "Rochita-tunica crosetata"

Options Concurs "Rochita-tunica crosetata"
Subiectul anterior · Subiectul urmator
georgyana
Postat: Saturday, April 7, 2012 10:22 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/9/2009
Postari: 4771
Locatia: constanta
Cu placere flory computerlove A iesit superba...sa ai spor si pt voi douamajoreta majoreta
LilianaD
Postat: Saturday, April 7, 2012 11:58 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/22/2011
Postari: 5024
Locatia: Germania
Felicitari Florymarry, ti-a iesit foarte bine.newclap newclap newclap Sa ai spor si la celelalte.majoreta majoreta
bire.anamaria
Postat: Sunday, April 8, 2012 9:05 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
liliana acum am vazut rochia ta.este minunata.cred ca leai eclipsat pe toate la evenimentul respectivangel nu ma mir ca ai facut poza intre 2 domniras iti sta minunat
flori si a ta este superbanewclap newclap
mamibogdan
Postat: Sunday, April 8, 2012 1:32 PM

Intrat: 5/6/2011
Postari: 3280
Locatia: MM
Florymarry, ce frumoasa a iesit. newclap newclap newclap computerlove
LilianaD
Postat: Sunday, April 8, 2012 1:44 PM

Bire :018: computerlove
andrushka
Postat: Sunday, April 8, 2012 1:59 PM

Intrat: 1/9/2011
Postari: 1590
Locatia: Iasi
Liliana,iti sta super cu rochita!cool

Florymarry,e foarte frumoasa si rochita ta!newclap newclap newclap
LilianaD
Postat: Monday, April 9, 2012 8:27 AM

Andrushka thankyou thankyou
alexiana
Postat: Monday, April 30, 2012 8:49 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/3/2010
Postari: 54
Locatia: alba iulia
mamibogdan wrote:
Eu, tocmai ce am terminat una saptamana trecuta... yes

Imi place foarte mult...Poti sa-mi spui cum se face? Dar babeste, te rog, ca la prosti, adica...Eu tricotez de mult si cos goblen si de-astea, dar la crosetat sint destul de incepatoare. Eu am cam 52 de kg si 160 cm, dar sint mai lata in solduri. Cum arata pe corp? Se muleaza?
Mersi anticipat!
mamibogdan
Postat: Tuesday, May 1, 2012 8:54 PM

Intrat: 5/6/2011
Postari: 3280
Locatia: MM
Am inceput pe 120 ochiuri, am facut raglanul dupa schema de mai jos, iar la ultimul rand de raglan am scazut pentru a da bine peste piept si a nu fi prea larga ( nu mai stiu exact numarul de ochiuri, e facuta pentru cumnata mea ) . Pentru partea de jos incerc maine sa fac o schema si sa atasez, pentru a intelege mai bine . computerlove

Edit:
Buna,
Am revenit, sper sa ma fac inteleasa, ca sunt varza la explicat.
Raglanul l-am facut dupa schema atasata aseara. Dar am un sfat pentru tine: incearca sa-ti imparti dupa rd.6 fata, manecile si spatele, la fata si spate inmultesti ca in original, iar la partea de maneca inmulteste ca in schema modificata. Astfel nu se largeste prea mult maneca si vine mai frumos.
La sub-brat am adaugat cateva ochiuri (cred ca 8 de fiecare parte), caci altfel parea ca strange.
La ultimul rand de raglan am jonglat putin cu ochiurile (in sensul ca am scazut din loc in loc ) ca sa se aseze bine pe piept si sa-mi si iasa nr de ochiuri necesar partii de jos ( multiplu de 8 ). Iar modelul facut il atasez, e ffff simplu si merge repede. Ca sa ti se potriveasca (daca esti putin mai lata in solduri cum ai spus) , pe masura ce cobori poti inmulti.
Sper ca ai inteles. Pentru alte neclaritati, sunt aici.
Alina

mamibogdan attached the following image(s):
picture002-1.jpg 1.jpg 2.jpg

Mami_de_gemeni
Postat: Tuesday, May 1, 2012 9:57 PM

LilianaD wrote:
Fetele stiti ca m-am laudat ca mi-am mai facut o rochita pe mov, acuma vin si cu dovada. I-am facut si rodajul, adica am fost la un eveniment cu ea,eram intre doi domnii bine, insa pe ei, i-am decupat din poza.ras

Superba, te prinde foarte bine.love love
serarg
Postat: Tuesday, May 1, 2012 10:07 PM

Intrat: 9/10/2010
Postari: 3227
Locatia: bucuresti
flory!superba si nuanta si rochita!newclap
lili,acum te vad,mai fug o data ,ca tare bine-ti sade,esti,arati wow!hearts newclap
ildi
Postat: Wednesday, May 2, 2012 9:15 AM

LilianaD wrote:
Fetele stiti ca m-am laudat ca mi-am mai facut o rochita pe mov, acuma vin si cu dovada. I-am facut si rodajul, adica am fost la un eveniment cu ea,eram intre doi domnii bine, insa pe ei, i-am decupat din poza.ras

super,rochita dar purtatoarea ii da valoare! te pupic!hearts
LilianaD
Postat: Wednesday, May 2, 2012 10:05 AM

Mami, Carmen, Ildi va multumesc pentru aprecieri.iloveyouthankyou
ancuta_24
Postat: Wednesday, February 27, 2013 8:44 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 11/24/2010
Postari: 166
Locatia: Bistrita
Am inceput si eu rochita dar deja imi da batai de cap. Am inceput cu 20 de evantaie, am crescut ca si in schema dar cand sa impart la subrat era prea mica, ma strangea. Am mai crescut cu un rand dar tot pare mica. Lucrez cu fir Bella si croseta de 3.5. Am vazut ca in general ati facut modelul mai larg, eu am lucrat normal, dar poate trebuia o croseta mai mare?
Si inca ceva, eu am facut picioruse mari, adica am dat o data ata pe croseta, trebuia picioruse duble si nu mi-am dat seama?
georgyana
Postat: Wednesday, February 27, 2013 6:57 PM

Intrat: 12/9/2009
Postari: 4771
Locatia: constanta
Eu am lucrat tot cu 3,5 numai tin minte cate evantaie pt ca numai am rochita ..dar mi-a fost usor ...vezi tu la sub.brat se mai pun ochi inca 23 iar pe aceia se fac evantaie si nu se lucreaza cu picioruse tripleCheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed