Concurs "Rochie de dama crosetata"
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ana
Scris: Friday, July 8, 2011 12:02 PM
Avatar
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Mesaje: 30045
Si pentru ca am castigat concursul anterior.."Trenci de vara",vreau sa va invit la un nou concurs,cum scrie si in titlul topicului,Rochie de dama crosetata.
Eu m-am oprit asupra unui model care imi place foarte mult.


Conditiile de participare sunt:

data de desfasurare -11 iulie-25 august
-nu se acorda prelungiri
--participa orice persoana inscrisa pe forum pana in 8 iulie care a mai postat macar un lucrusor facut de ea.
-votarea se va face din data de 25 august panain data de 28 august ,urmand ca seara la orele 23 sa se anunte castigatoarea.

Voteaza oricine doreste ,dar trebuie sa aiba contul activat pe forum pana in 8 iulie a.c.Nu se accepta la vot conturile noi sau create in zilele de votare!
-Se pun 2 poze din timpul lucrului ,iar la final poza pe manechinul pentru care e facuta piesa.

premiul va fi surpriza(atehohot)

cred ca orice isi doreste o rochie asa ca da-ti batai fetelor.
img

sper sa nu fie prea complicat si vreau sa participati in numar mare.
eu imi doresc de mult o rochita dar nu am avut curajul si cred ca impreuna cu voi sa facem ceva frumos.

p.s.nu ma dezamagiti,astept cat mai multe concurente,stiu ca e vara,e cald frumos,dar daca vreti se poate.sic
LilianaD
Scris: Friday, July 8, 2011 12:11 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/22/2011
Mesaje: 5024
Ana e foarte frumos modelul,simplu(ma refer aici la croi) si tineresc.Oare cata ata ar intra?
Ana
Scris: Friday, July 8, 2011 12:39 PM
Avatar
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Mesaje: 30045
Cred ca depinde si de fir(un 700 gr)sorry1 ,fetele mai experte help

edit:Carmen daca ai gasit schema te rog sa o postezi tu,sau cine o are.
multumesc.
mamibogdan
Scris: Friday, July 8, 2011 1:02 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/6/2011
Mesaje: 3280
Ana
Scris: Friday, July 8, 2011 1:08 PM
Avatar
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Mesaje: 30045
Mami bogdan multumesc frumos de schema!computerlove
mamibogdan
Scris: Friday, July 8, 2011 1:13 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/6/2011
Mesaje: 3280
Oricand pot, cu mare drag. computerlove
carla
Scris: Friday, July 8, 2011 1:45 PM
Avatar
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Mesaje: 14165
Foarte frumoasa rochita Ana,demult vreau s-o fac dar banda aia de mijloc,de fapt de unde se incepe rochia mi-a dat pana acum batai de cap.Am incercat si de pe picasa,de la adresa data dar nici acolo nu se vede bine,e o alta varianta a modelului.Cine are alta schema,marita a modelului de la mijloc,ar fi bine s-o posteza,ca altfel,....doar improvizam


carla attached the following image(s):
rochie maro model mijloc.jpg

Ana
Scris: Friday, July 8, 2011 1:46 PM
Avatar
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Mesaje: 30045
Pai daca o dorim fetelor,sa cautam si schema originala,stiam de la Carmenush ca o are ea,poate intra si ne salveaza.
carla
Scris: Friday, July 8, 2011 1:48 PM
Avatar
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Mesaje: 14165
Ana wrote:
Pai daca o dorim fetelor,sa cautam si schema originala,stiam de la Carmenush ca o are ea,poate intra si ne salveaza.
.Am pus schema mai sus si nici aici nu se vede bine.Banuiesc ca sunt cele de pe randul din stanga.
O rog pe Carmenush si pentru boleroul-trenci dinainte daca are o schema mai clara,ca mai vreau unul si nu inteleg ce scrie
Ana
Scris: Friday, July 8, 2011 1:53 PM
Avatar
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Mesaje: 30045
Acuma am vazut poza si sigur am schema clara ca dupa un model de acolo am facut eu un fularel pentru o fetita.

Iar pentru trenci daca nu intelegoi ceva,undeva sunt pe messsic
georgyana
Scris: Friday, July 8, 2011 1:53 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/9/2009
Mesaje: 4771
Foarte frumoasa Rochita Ana dar in varianta asta care ai postat-o tu cea de pe picasa pare un pic mai mult altfel.Haideti fetele Siluete puneti-va pe treaba ca e super Tema eu va fac galerie majoreta majoreta majoreta pupici hearts
LilianaD
Scris: Friday, July 8, 2011 2:18 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/22/2011
Mesaje: 5024
Ce m-ai distrat Georgyana cu "un pic mai mult altfel".Asa-i,acelasi model,dar diferenta intre una si alta ,ca de la cer la pamant.Si mie tot modelul postat de Ana i-mi place,numai ca eu port rochite foarte rar,nu ca nu-mi plac,dar n-am ocazia,asa ca raman si eu sa va fac galerie.majoreta majoreta majoreta
mariana71
Scris: Friday, July 8, 2011 2:33 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/14/2009
Mesaje: 5442
Eu tocmai am finalizat o rochie cu fir de la R,asa ca nu mai am chef de altahainoroc .
Sa aveti spor fetelormajoreta majoreta majoreta !
Am gasit schema pusa de Carla ,mai marita.


mariana71 attached the following image(s):
a00c0814068ba7f2a1.jpg

Ana
Scris: Friday, July 8, 2011 2:42 PM
Avatar
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Mesaje: 30045
Sper sa se gaseasca cineva,sa participe.multumesc
carla
Scris: Friday, July 8, 2011 2:45 PM
Avatar
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Mesaje: 14165
mariana71 wrote:
Eu tocmai am finalizat o rochie cu fir de la R,asa ca nu mai am chef de altahainoroc .
Sa aveti spor fetelormajoreta majoreta majoreta !
Am gasit schema pusa de Carla ,mai marita.
super Mariana!Multumescpupici pupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.