Concurs de crosetat "Asteptam vara"

Options Concurs de crosetat "Asteptam vara"
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Marianita
Postat: Monday, April 30, 2012 9:19 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 9/24/2010
Postari: 353
Locatia: bilbao-spania
Ildi,Mami de gemeni superbe creatiile voastre ,ingrijit lucrate,culorile superbe,mii de felicitari fetelorfirstprize firstprize .....serarg e foarte frumos ce ai inceput,mult spor iti doresc!!!majoreta
alexiana
Postat: Monday, April 30, 2012 9:25 PM

Nivel: Membru

Intrat: 5/3/2010
Postari: 54
Locatia: alba iulia
flowers flowers
ildi wrote:

am vazut intr-o poza crosetele tale,mi-au placut ,cu miner de plastic,imi poti spune te rog und ele-ai cum parat si cit costa.mersi

si eu folosesc crosete de plastic, le-am gasit intr-un magazin la noi, sunt de marimi diferite si sint amercane. Eu lucrez f bine cu ele, desi n-am facut "proiecte" mari inca. Costa in jur de 5 lei. Daca vrei iti trimit cu placere.

Si, pentru ca v-am tot vazut pe aici...
Domnisoara mea (din imagine) are azi 12 ani, 10 luni si 13 zileflowers flowers flowers flowers
ildi
Postat: Monday, April 30, 2012 9:30 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
alexiana wrote:
flowers flowers
si eu folosesc crosete de plastic, le-am gasit intr-un magazin la noi, sunt de marimi diferite si sint amercane. Eu lucrez f bine cu ele, desi n-am facut "proiecte" mari inca. Costa in jur de 5 lei. Daca vrei iti trimit cu placere.

Si, pentru ca v-am tot vazut pe aici...
Domnisoara mea (din imagine) are azi 12 ani, 10 luni si 13 zileflowers flowers flowers flowers

multumesc mult,alexiana,doar in luna iulie vin acasa,ne mai auzim!
alexiana
Postat: Monday, April 30, 2012 9:40 PM

mie imi place cum a iesit, e prima rochituca facuta asa....[/quote]
E super! Si eu vreau! Poti sa-mi spui modelul de la fustita? Eu ma gandeam sa incerc ceva de genul acesta pentru domnisoara mea, sau pentru mine, ca ea e destul de pretentioasa...Dar cu platca in sus si bretelute.
Si, dragele mele harnicute, stiti cumva cum as putea vopsi niste gheme de macrame? Am din anii 80, de cand si mama si bunica coseau mileuri. A mai lucrat cineva rochita cu macrame? Iese grea, aluneca de pe umeri?
Mami_de_gemeni
Postat: Monday, April 30, 2012 9:52 PM

alexiana wrote:

mie imi place cum a iesit, e prima rochituca facuta asa....

E super! Si eu vreau! Poti sa-mi spui modelul de la fustita? Eu ma gandeam sa incerc ceva de genul acesta pentru domnisoara mea, sau pentru mine, ca ea e destul de pretentioasa...Dar cu platca in sus si bretelute.
Si, dragele mele harnicute, stiti cumva cum as putea vopsi niste gheme de macrame? Am din anii 80, de cand si mama si bunica coseau mileuri. A mai lucrat cineva rochita cu macrame? Iese grea, aluneca de pe umeri?[/quote]
Eu am avut niste caciulite lucrate cu macrame, de mama mea si era pus firul in 3. Nu erau deloc grele, chiar foarte usoare insa picii si le tot dadeau jos caci nu aveau sireturi de legat.
In privinta vopsitului, ai putea intreba la o mercerie sa vezi ce merge.
alexiana
Postat: Monday, April 30, 2012 9:56 PM

Mami_de_gemeni wrote:
Gata fetelor, am terminat si a doua vestuta.yes yes yes yes

superb! Culorile sint super, si cu floricelele alea, arata perfect pentru o dulceata de fetita ca a ta! Cum ai facut florile? Si, ILDI, cum ai facut macul? Este un topic cu accesorii, cred, gasesc acolo flori?
Mami_de_gemeni
Postat: Monday, April 30, 2012 10:01 PM

alexiana wrote:

superb! Culorile sint super, si cu floricelele alea, arata perfect pentru o dulceata de fetita ca a ta! Cum ai facut florile? Si, ILDI, cum ai facut macul? Este un topic cu accesorii, cred, gasesc acolo flori?

Da la topicul deschis la sectiunea Articole pentru copii am vazut multe flori la accesorii, dar eu floricica asta am invatat sa o fac dupa un fimmulet de pe you tube.
ildi
Postat: Monday, April 30, 2012 10:05 PM

alexiana wrote:

iti caut modelul de la mac,eu l-am adapta un pic,adica,am facut dupa ureche,mi se intampla,uneorimai inventez.este si un topic cu flori crosetate
ildi
Postat: Monday, April 30, 2012 10:09 PM

ildi wrote:

iti caut modelul de la mac,eu l-am adaptat un pic,adica,am facut dupa ureche,mi se intampla,uneori mai inventez.este si un topic cu flori crosetate

eu nu mai inteleg nimic cu postarile astea,intrebarea mea ptr crosete era intr-un alt topic acum apare copiat aici?sorry1
Mami_de_gemeni
Postat: Monday, April 30, 2012 10:15 PM

ildi wrote:

eu nu mai inteleg nimic cu postarile astea,intrebarea mea ptr crosete era intr-un alt topic acum apare copiat aici?sorry1

Simplu, Copy+Paste a mesajului prin Quote, de la acel topic si plasat aici atunci cand a dorit sa iti raspunda.
ildi
Postat: Monday, April 30, 2012 10:17 PM

Mami_de_gemeni wrote:

Simplu, Copy+Paste a mesajului prin Quote, de la acel topic si plasat aici atunci cand a dorit sa iti raspunda.

noroc cu tine,ca m-ai luminat,oricum,propun,sa nu deviem de la subiectul topicului!
Mami_de_gemeni
Postat: Monday, April 30, 2012 10:19 PM

Alexia, aici poti gasi modele de mac. topic de flori crosetate
Mami_de_gemeni
Postat: Monday, April 30, 2012 10:22 PM

ildi wrote:

noroc cu tine,ca m-ai luminat,oricum,propun,sa nu deviem de la subiectul topicului!

pentru putin draga mea.computerlove computerlove
ildi
Postat: Monday, April 30, 2012 10:22 PM

[quote=ildi]
alexiana,uite aici macul

ildi attached the following image(s):
mak.jpg

Ciula
Postat: Monday, April 30, 2012 10:34 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/14/2009
Postari: 595
Locatia: Sancrai-Mures
alexiana wrote:

poate te ajuta asta

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed