Concurs cu modelul zig zag !!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
carla
Scris: Thursday, January 10, 2013 12:22 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Kmn,pare o idee buna,multumescpupici ,dar randul acela este pe dos si se va vedea
d@n@
Scris: Thursday, January 10, 2013 12:33 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/5/2013
pcinfo,gagaritz...multumesc pentru ajutor
celorlalte fete va multumesc pentru aprecieri inseamna mult venit de la voifloare3
d@n@
Scris: Thursday, January 10, 2013 4:19 PM
Nivel

Am inceput

Cred ca va iesi o bluza
ildi
Scris: Thursday, January 10, 2013 4:21 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
dana newclap newclap newclap mult spor in continuare!majoreta majoreta majoreta
delfin
Scris: Thursday, January 10, 2013 5:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/15/2011
frumos inceput Dana , ce fir?
d@n@
Scris: Thursday, January 10, 2013 6:17 PM
Nivel

nu prea ma pricep la fire,e un mohair mai gros,cred ca rosa,si croseta nr 4
gagaritz
Scris: Monday, January 14, 2013 7:32 AM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2009
eu am terminat ponchoul zig zag ,azi pozezyes spor tuturorrrrrr!campfire
anca65
Scris: Monday, January 14, 2013 2:07 PM
Nivel

Inregistrat: 9/24/2010
gagaritz wrote:
din flavia am facut si eu cu croseta de 2 jumate sa zic ..doar sa ii prinzi dichisul si merge repede apoi .la laterale e putin mai greu dar cu rabdare veti reusi ..atesez si eu o pozica cu cela 2 rochitefacute !angel si fustita zig zag pt Carlasic

Gagaritz in final care este schema cu modelul zig zag dupa care ai facut fusta rosie?
gagaritz
Scris: Monday, January 14, 2013 2:47 PM
Nivel

Inregistrat: 11/8/2009
uite Anca te poti ghida dupa aceasta schema .. la rindul care inmultesti o sa ai 4 in mijloc in loc de 2 ..Acolo unde este ochi lant si iar ochi toate in acelasi loc tu vei face 2 ochi lant si iar 2 ochi ..toate in aceleasi loc ..in felul asta vei creste si vei avea largime la fustita..nu e greu dar nu stiu cum sa explic ..a sa ti cont mereu sa pleci cu scazatura si sa termini cu scazatura ..ca sa poti coase la urma egale partile .majoreta majoreta

gagaritz attached the following image(s):
zigzag.jpg

anca65
Scris: Monday, January 14, 2013 4:24 PM
Nivel

gagaritz wrote:
uite Anca te poti ghida dupa aceasta schema .. la rindul care inmultesti o sa ai 4 in mijloc in loc de 2 ..Acolo unde este ochi lant si iar ochi toate in acelasi loc tu vei face 2 ochi lant si iar 2 ochi ..toate in aceleasi loc ..in felul asta vei creste si vei avea largime la fustita..nu e greu dar nu stiu cum sa explic ..a sa ti cont mereu sa pleci cu scazatura si sa termini cu scazatura ..ca sa poti coase la urma egale partile .majoreta majoreta

Multumesc frumos!
Dupa schema aceasta am inceput si eu dar nu stiu ce sa zic.Nu prea imi place cum vine unde sunt scazute cele 3 picioruse.Si nu pot sa lucrez decat circular si nici asa nu stiu dc o sa iasa.Sunt dezamagita cry
Mi se parea usor si acum cand m-am apucat de lucru constat ca nu este chiar simplu.Imi pare rau ca am mai dat si multi bani pe firecry cry cry
irinel
Scris: Monday, January 14, 2013 4:53 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/14/2013
ce frumoase inceputuri!newclap newclap
claud160
Scris: Monday, January 14, 2013 5:05 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/12/2011
anca65 wrote:

Multumesc frumos!
Dupa schema aceasta am inceput si eu dar nu stiu ce sa zic.Nu prea imi place cum vine unde sunt scazute cele 3 picioruse.Si nu pot sa lucrez decat circular si nici asa nu stiu dc o sa iasa.Sunt dezamagita cry
Mi se parea usor si acum cand m-am apucat de lucru constat ca nu este chiar simplu.Imi pare rau ca am mai dat si multi bani pe firecry cry cry

in loc sa scazi 3 picioruse poti sari peste cel din mijloc si sa lucrezi primul cual treilea impreuna. incearca asa si vezi cum iese
clara
Scris: Monday, January 14, 2013 10:18 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/14/2013
ce concurs frumos!
anca65
Scris: Tuesday, January 15, 2013 6:08 AM
Nivel

claud160 wrote:

in loc sa scazi 3 picioruse poti sari peste cel din mijloc si sa lucrezi primul cual treilea impreuna. incearca asa si vezi cum iese

Multumesc Claudia.Vine mai bine asa,dar nu-mi vine sa mai stic cry
O sa vad azi cum mai sta treaba....nervi
Va doresc tuturor spor mult sa aveti caci este un concurs minunat.iloveyou
d@n@
Scris: Tuesday, January 15, 2013 3:09 PM
Nivel

Fetelor imi cer scuze ca raspund aici dar nu am 50 de postari si nu ii pot raspunde Ancai la un mesaj privat.Daca nu e ok rog pe cineva sa il ceara si imi cer scuze anticipat.
Deci Anca la bluza cu nuante de gri eu am crescut si am scazut cate doi ochi si nu trei.Atunci cand lucrezi zigzag cresti si scazi acelasi nr de ochi, daca te uiti mai in urma la bluza mea verde o sa vezi ca ies ca niste petale,eu am scazut pe mijlocul petalei 2ochi si am crescut pe margini tot doi, unul intr-o parte, unul in alta.Ca sa nu ma incurc am lasat spatiu intre petale si am facut cate un lant de 2ochi.De crescut(pentru a da largime raglanului) am crescut la 2randuri, adica pe margine in loc sa cresc un ochi la zigzag, am crescut doi in fiecare parte.Are vreo logica ce spun? Nu prea le am cu explicatul.Daca nu intelegi iti fac schema.Daca se increteste ai crescut prea mult daca se strange cand scazi.....nu stiu ce sa zic, nu am patit-o.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.