Concurs 1 Iunie
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Tzepii
Scris: Wednesday, May 11, 2011 2:17 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006
De ziua copilului, noi premiem femeile !

Regulamentul concursului "1 Iunie" :

Fiecare membru participant trebuie descrie cum ar decurge o zi de lucru la job-ul perfect pe care si l-ar dori, chiar daca nu exista un asemea job in realitate (de ex. un job de "tester" de destinatii de vacanta).
Nu pot participa la concurs si vota decât membri forumului care au mai mult de 100 de postari. Perioada de înscriere este 11 - 28 mai. Perioada de votare este 29 - 31 mai.
Concursul se va derula pe forumul 7 Pitici - forum.7p.ro !

Premiile concursului "1 Iunie" :

Premiul 1 este o masina de cusut Elna 1000 SEW FUN. Premiile corespunzatoare locurilor 2 si 3 constau în 1 voucher în valoare de 150 RON si respectiv 100 RON vouchere pe care câstigatorii le pot folosi pe www.decusut.ro pentru a-si comanda ce doresc.

Expedierea premiilor :
Premiile vor fi expediate câstigatorilor de catre sponsorul concursului magazinul deCusut.ro - numai pe teritoriul României în saptamâna imediat urmatoare încheierii concursului. Site-ul www.7p.ro nu îsi asuma responsabilitatea expedierii acestor premii.

Sponsorul concursului este Bro Rom Industrial Machines-Sibiu SRL

Mai multe detalii despre concurs puteti gasi aici.
oanamaria
Scris: Wednesday, May 11, 2011 2:38 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Jobul meu ireal si perfect ar fi cel de crosetareasa de succes.firstprize firstprize
Sa ma trezesc dimineta impiedicandu-ma de o scosa de ate lasata langa pat de cu seara ,sa-mi deschid PC-ul -intru repede pe 7Pitici sa-mi salut fetele dragi.pupici
Apoi cu croseta fermecata in mana imi fac o cafeluta si ma apuc de crosetat o caciulita ,doua caciulite etc ,si comenzile curg de la niste clienti ideali care vor doar lucruri crosetate de mine .
Si apoi incep sa scotocesc prin sacose si saci si cutii dupa ate ca incep alta serie de caciuli si -mi trebuie ata de pe fundul ultimului sac scotocit.
Si cu un ochi pe forum si cu unu la croseta fac lucruri minunate si nu ma mai satur.
Si livrez in toata tara crosetarelile mele si sunt multumita si fericita ca fac ceea ce-mi place .
Doamne ce frumos visez !
lorec
Scris: Thursday, May 12, 2011 1:00 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
newclap newclap newclap newclap numai ca nu am dreprul sa particip...
lorec
Scris: Thursday, May 12, 2011 1:01 PM

duel oana mariaduel si eu vreu un job de asta....:018: :018:
piticiirina
Scris: Friday, May 13, 2011 3:44 PM

Mi-ar placea degustator de cafea.
carinam
Scris: Friday, May 13, 2011 4:27 PM

jobul meu ireal si perfec ar fi creator de haine din martipan pt ca-mi plac dulciurile.imi imaginez ce delicii asortate voi crea si va fi un succes.toti iubitorii de dulciuri ,de la copii pana la cei mai invarsta vor admira dar si vor putea gusta din aceste piese care vor fi unice.. firstprize firstprize firstprize
monica irimia
Scris: Friday, May 13, 2011 8:50 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/3/2010
oanamaria wrote:

Si livrez in toata tara crosetarelile mele si sunt multumita si fericita ca fac ceea ce-mi place .
Doamne ce frumos visez !

Frumos povestit, imi place. angel Oanamaria, sa dea Domnul sa ti se transforme visul in realitate! majoreta
raly
Scris: Friday, May 13, 2011 9:07 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Oana ce frumosnewclap newclap newclap
georgyana
Scris: Friday, May 13, 2011 11:45 PM
Nivel

Inregistrat: 12/9/2009
grup :923: Jobul meu ideal la care visez ...ar fi locat intr-o cladire mare...si deasemeni o firma la fel de mare cu un renume de toata stima ....angel La prima vedere, jobul ideal arata cam asa :program fix orele 9:00 si 16:30....nici prea prea nici foarte foarte....sic sunt atrasa de tot ceea ce tine de rabdare, ingeniozitate si tot ce e nou ....Învat mereu si vreau sa aplic ceea ce descopar. asa cum bn ati vazut sunt atrasa de vestimentatia fetitelor ....deci mi-ar placea sa fiu designer vestimentar ...strict pt fetite ...dar asta nu se refera numai la croitorie ...si mi-ar placea ...foarte mult sa tina mai mult de handmade....sa am multe colege ....pasioante de acelasi lucru....sa combinam croitoria cu, crosetatul ...dantela la un loc, cu bumbac, acryl , nastureii veseli si coloratii,panglicute de tot felul...sau multe altele ...sa fie o firma unde domina numai armonia si incantarea lucrarilor ce ne ies din manutele noastre dornice de mai bun si mai frumos pe zi ce trece....Sunt pasionata de munca pe care o fac, iar excelenta este reusita...lucrurilorcoeur Deci e important sa te definesti si sa lucrezi cu pasiune in tot ceea ce faci,grup prin urmare, este foarte important sa ne placa ceea ce facem. Primul pas in aceasta analiza interioara este tocmai sa stabilim daca este valabil acest lucru. Daca esti nerabdatoare sa ajungi la serviciu si sa continui ceea ce ai lasat neterminat daca nu te mai poti opri din povestit atunci cand te intreaba cineva ce anume faci, iar cei care te asculta par mai,interesati de ceea ce faci si ce iti ies din cele doua manute dibace este clar ca iti place mult sau chiar te pasioneaza job-ul pe care il ai!Iar o zi de munca in acesta firma imaginara ...ar fi c-am asa ...intalnirea de dimineata cu , colegele dar si posibili colegi ...incepand noi lucrari si noi ideii ...aplicandulle inmediat...printre mii de nuante colorate si dantelarie....fiecare membru al echipe-i sa realizeze cate o lucrare delicata ...apoi la pranz vom lua pauza in care vom imbina dorinta de lucru cu ceea de odihna atat cat ne permite pauza ....asa ca daca as fi sefa aceste-i firme ...in pauza v-as vorbi tot de rochite ,palariute,bentite....si multe alte fustite..etccoeur apoi ne vom relua lucrul de unde am ramas...pt a persevera si mai mult ...vom ajunge la finalul zile-i cu satisfacita realizarilor din ziua respectiva...si am pleca acasa bucurosi de reusite...cu gandul la urrmatoarea zi ce va veni hearts .
Asta ar fi visul meu dar cum nu prea se mai apreciaza ...lucrul de mana pe cat ne-am dori ...asta va ramane doar un vis de-al meu nervi
aurishta
Scris: Saturday, May 14, 2011 11:11 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Este un vis foarte frumos si,mai ales, realizabil! Imi place mult ceea ce ai scris!firstprize
georgyana
Scris: Saturday, May 14, 2011 5:11 PM
Nivel

aurishta wrote:
Este un vis foarte frumos si,mai ales, realizabil! Imi place mult ceea ce ai scris!firstprize
multumesc frumospupici
georgyana
Scris: Saturday, May 14, 2011 5:13 PM
Nivel

hohot hohot hohot Oana se pare ca am avea acelasi vis ...asa ca hai sa ne asociem
aurishta
Scris: Saturday, May 14, 2011 5:31 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Adica Georgy-Oana Fashion!hohot Am avea asigurata o avalansa de lucruri minunate!hearts
oanamaria
Scris: Sunday, May 15, 2011 4:08 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
hohot hohot cool
georgyana
Scris: Sunday, May 15, 2011 7:34 PM
Nivel

dupa cat vad eu nu prea se inghesuie lumea la visat de job-uri ....toata lumea are deja job-ul visat ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.