Colici
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Scris: Thursday, May 15, 2008 12:59 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/10/2007
mara moldo wrote:
buna, si multumim tuturor pt sfaturile voastre!
la ora asta cred ca am intrat si noi in clubul celor cu colici!, bb plinge cam toata ziua si are somnuri f scurte de 1 ora poate 2 daca suntem norocosi.Avem 2 saptamini si abia ce au inceput de vre-o 2 zile, in prima au fost ceva mai suportabile si am putut sa dormim noapte, acum se pare ca intram la tura de noaptebanghead , singurul lucru care ne mai calmeaza este sinul mamei si somnicul pe burtica lui tata, se pare ca trebuie sa incercam ceva ceaiuri, eu sunt sua, si daca stie cineva care ar fi produsele cele mai bune pt asa ceva il rog sa posteze!Daca si mine o tinem tot asa , pe vineri o sa facem o programare la doctor sa vedem care este problema, partea mai proasta este ca eu nu prea am o parere buna despre doctorii de pe aci!Sper sa auzim de binesalut

Ooof,capul sus,nervii tari,trageti aer adanc in piept si tu si sotul,va trece si perioada asta...incearca cu ceai de chimen,poate merge....daca nu,revenim cu alte date.pupici
mara moldo
Scris: Saturday, May 17, 2008 4:47 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
problema cu ceaiul de chimen este ca ne cam constipam de el asa ca ar fi bne primite si alte idei! Am incercat si mylicon dar se pare ca nu are nici un efect asupra noastraangry Acum mai sunt citeva zile si trebuie sa mergem la control, poate vine si medicul cu ceva idei.Saracuta mi-e asa mila de ea ar dormi dar uneori se stringe si geme si prin somn, iar cind se trezeste, se trezeste deja nervoasa si pregatita de scandalbox2 ,de la un moment dat te si intrebi daca o mai doare ceva sau a devenit un obicei sa plingem si sa urlam toata noapteanervi Acum ce sa zic sper sa trecem si peste asta cu bine!
oanalaurisa
Scris: Saturday, May 17, 2008 10:36 AM
Nivel

Inregistrat: 1/10/2007
mara moldo wrote:
problema cu ceaiul de chimen este ca ne cam constipam de el asa ca ar fi bne primite si alte idei! Am incercat si mylicon dar se pare ca nu are nici un efect asupra noastraangry Acum mai sunt citeva zile si trebuie sa mergem la control, poate vine si medicul cu ceva idei.Saracuta mi-e asa mila de ea ar dormi dar uneori se stringe si geme si prin somn, iar cind se trezeste, se trezeste deja nervoasa si pregatita de scandalbox2 ,de la un moment dat te si intrebi daca o mai doare ceva sau a devenit un obicei sa plingem si sa urlam toata noapteanervi Acum ce sa zic sper sa trecem si peste asta cu bine!

Te inteleg perfect,eu am crezut ca o iau razna asa colici a avut micuta mea...bine ca am scapat!
janissa
Scris: Tuesday, August 12, 2008 10:10 PM

bun gasit mamicilor... uf au inceput si la noi colicile .... plans
dya
Scris: Tuesday, August 12, 2008 10:14 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
janissa wrote:

Bine ati venitgrup .....este greu dar o sa scapati si de faza asta.angel
Kiki
Scris: Tuesday, August 12, 2008 10:28 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
janissa wrote:

Bun venit! hearts
mirebe_09
Scris: Monday, March 23, 2009 2:35 PM

si bebitza mea a avut colici.javascript:insertsmiley('pale ','/images/emoticons/icon_pale.gif')
pale

nu mai suportam sa o vad chinuindu-se.javascript:insertsmiley('alcool ','/images/emoticons/alcool.gif')
alcool

am incercat cu de toate pana cand pediatrul ne-a dat aero-red. a fost super. javascript:insertsmiley('yes ','/images/emoticons/yes.gif')
yes
javascript:insertsmiley('bounce ','/images/emoticons/icon_bounce.gif')
bounce
durerile i-au tracut ca prin minune.

mai am cateva cutii pe care le donez cui e interesat. contact: mirebe_09@yahoo.com. va voi ajuta cu placerebravo javascript:insertsmiley('cool ','/images/emoticons/cool.gif')
cool
mirebe_09
Scris: Monday, March 23, 2009 2:36 PM

si bebitza mea a avut colici. nu mai suportam sa o vad chinuindu-se.

am incercat cu de toate pana cand pediatrul ne-a dat aero-red. a fost super. durerile i-au tracut ca prin minune.

mai am cateva cutii pe care le donez cui e interesat. contact: mirebe_09@yahoo.com. va voi ajuta cu placerecampfire
ioana12381
Scris: Monday, April 6, 2009 6:00 PM

ce este aero-red? Am cautat pe net si nu am gasit nimic despre acest produs?
evita
Scris: Tuesday, April 7, 2009 9:08 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/13/2006
La noi au dat rezultate bune Bonnisan si Colic Baby.Am mai incercat si altele dar fara efect. Sanatate multa micutilor si pe cat posibil fara colici!pupici
crmon
Scris: Thursday, April 23, 2009 7:45 PM

am o fetita de 2 saptamani. am inceput sa avem colici.
i-am dat espumisan, dar nu inainte de masa sau dupa, i l-am bagat in lapte. se poate intampla ceva?.
leut
Scris: Monday, April 27, 2009 10:46 AM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Heeeeeeeei...aseara Matei a avut o repriza de plans de nu stiam ce sa-i fac. Numai in brate se linistea. Se pare ca am inceput si noi cu colicile? I-am luat Infacol de la cineva care vinde produsul si e adus din Anglia. Oana de Mariuca, am vazut ca si voi ati folosit...sper sa dea rezultate si la noi. uff
Maria & Mario
Scris: Monday, April 27, 2009 10:52 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Leuto, sa va fie cu leac ( cum se spune ) , La noi a mers ! Trebuie sa ai rabdare ca incepe sa isi faca efectul dupa vreo doua zile, timp in care trebuie administrat inainte de FIECARE masa ! Imi pare rau ca a plans Mateias. Eu sincer cred ca e cam tarziu la aproape 5 saptamani sa inceapa colicii ! Poate e totusi de la altceva ! Daca alaptezi tu ..... vezi ce ai mancat tu si ..... poate faci alta legatura ! noi pupacim burticutza suparata , sa treaca ! computerlove
leut
Scris: Monday, April 27, 2009 11:38 AM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Maria & mami wrote:
Leuto, sa va fie cu leac ( cum se spune ) , La noi a mers ! Trebuie sa ai rabdare ca incepe sa isi faca efectul dupa vreo doua zile, timp in care trebuie administrat inainte de FIECARE masa ! Imi pare rau ca a plans Mateias. Eu sincer cred ca e cam tarziu la aproape 5 saptamani sa inceapa colicii ! Poate e totusi de la altceva ! Daca alaptezi tu ..... vezi ce ai mancat tu si ..... poate faci alta legatura ! noi pupacim burticutza suparata , sa treaca ! computerlove

Ce-i drapt banuiesc...am fost la o zi onomastica si mi-apus gazda la pachet gratar de pui. AM avut gust de usturoi in gura dupa da' eu stiu...
Ii dau solutie de-aia ca la noapte nu vreau sa se repete figura...Oricum, din ce am citit nu are ce sa-i faca rau...Multam'!pupici
Ely
Scris: Monday, April 27, 2009 3:45 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Infacol am cautat si eu aici pentru cineva din tara care are un bebe mic,fiind recomandat de medic.Dar aici nu am gasit mi s-a spus ca in Anglia se gaseste.leut chiar sunt curioasa daca cedeaza colicii lui Matei la Infacol ca sa stiu si eu pentru bebe 2.Pupici lui Mateias sa treaca repede colicii.angel hearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.