Colici
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, January 19, 2010 10:10 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
Praslica, eu stiu ca alergiile la asa ceva sunt ffff rare, probabil ca voi ati avut ghinion.sorry pupici

eu ii dau de la 5 zile de viata inainte de fiecare masa, zi si noapte. am consumat muuuuulte tuburi, noroc cu cumnatul si sora mea care au adus de la Londra. nu stiam ca se gasesc si prin Ungaria (am aflat recent) si, dupa cum spune postul de ieri, si in RO. oricum, ma repet, a fost o minune faptul ca nu a facut colici si ii multumesc lui Dumnezeu pentru asta ca tare frica mi-a mai fost!pale
praslea_cel_voinic
Scris: Tuesday, January 19, 2010 1:39 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/19/2009
Multumesc Anca computerlove computerlove computerlove computerlove Mai am o intrebare: cam cate picaturi la o administrare??? (parca tin minte ca era un maxim de numar de administrari pe 24 ore dar nu mai tin minte exact cate...sorry1 )
Pupici computerlove computerlove computerlove computerlove
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, January 19, 2010 2:15 PM
Nivel

Praslica, pe prospect zice asa: "one dropper full (deci o seringa din aia dozatoare - seringa este inclusa in capacul tubului- cu care tragi de doua ori din tub, pana se umple - echivalentul a 0,5ml) given before each feed". nu zice ca este un nr limitat de administrari in 24 ore. eu i-am dat de 7-8 ori, repet, la fiecare masa fara nici cea mai mica problema. daca are dureri mari de burtica, tot ei spun ca doza se poate dubla la 1ml, deci doua seringi pline. daca persista problemele, recomanda consultul medicului.

sper sa va foloseasca si mica printesa sa nu aiba colici deloc!computerlove computerlove
praslea_cel_voinic
Scris: Tuesday, January 19, 2010 2:34 PM
Nivel

Inregistrat: 6/19/2009
Andi&Mariuca wrote:
Praslica, pe prospect zice asa: "one dropper full (deci o seringa din aia dozatoare - seringa este inclusa in capacul tubului- cu care tragi de doua ori din tub, pana se umple - echivalentul a 0,5ml) given before each feed". nu zice ca este un nr limitat de administrari in 24 ore. eu i-am dat de 7-8 ori, repet, la fiecare masa fara nici cea mai mica problema. daca are dureri mari de burtica, tot ei spun ca doza se poate dubla la 1ml, deci doua seringi pline. daca persista problemele, recomanda consultul medicului.

sper sa va foloseasca si mica printesa sa nu aiba colici deloc!computerlove computerlove

computerlove computerlove computerlove computerlove iloveyou Multumesc! Si eu sper sa nu aiba colici...:018: pupici
Ana
Scris: Wednesday, January 20, 2010 8:11 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Eu am folosit Colimil care hmmm era sa zicem bunutz...dar cu Bonnisan il calma foarte repede!thumright
Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, January 20, 2010 6:59 PM
Nivel

la Andrei nu a functionat absolut nimic: nici Espumisan, nici Bonissan, nici Gripe water.sorry
ramonaluiza
Scris: Thursday, January 21, 2010 9:54 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
actcomp wrote:
duel Tot vad pe aici oameni care incearca sa vand infacol - "adus din Anglia". Va dau un sfat - nu cumparati infacol de la necunoscuti - mergeti in farmacii - ca se gaseste
Sunt din Iasi si am gasit f usor la sensiblu (25 lei) si online la Farmacia Stejara (19 lei + transport - daca iei mai multe iesi bine) http://www.farmaciastejara.ro/infacol-p-2696.htmlsorry

Noi am folosit si nu merge,am vazut ca pe cutie scrie ca e fabricat in Olanda.Eu inainte am avut trimis din Anglia de nasa noastra si n-am avut probleme dar de cand s-a terminat am incercat cu cel din farmaciile noastre si bebe plange intruna,l-as da si gratis dar am inceput flaconul.Sper sa scapam de colici cat mai repede, pana atunci sa traiasca nasa ca ne aprovizioneaza cu infacol din Anglia.
adina80
Scris: Tuesday, March 23, 2010 9:58 PM

ramonaluiza wrote:

Noi am folosit si nu merge,am vazut ca pe cutie scrie ca e fabricat in Olanda.Eu inainte am avut trimis din Anglia de nasa noastra si n-am avut probleme dar de cand s-a terminat am incercat cu cel din farmaciile noastre si bebe plange intruna,l-as da si gratis dar am inceput flaconul.Sper sa scapam de colici cat mai repede, pana atunci sa traiasca nasa ca ne aprovizioneaza cu infacol din Anglia.

Ai dreptate ramonaluiza, infacolul comercializat de farmacia stejara careia ii face reclama utilizatorul "actcomp" pe acest forum si pe altele este fabricat in Olanda de "Forest Healthcare" si din marturiile mamicilor de pe forumuri are un efect redus fata de cel fabricat in Anglia de "Forest Laboratories UK"; nu stiu de ce in Romania ajung mereu produse inferioare fata de celelalte tari probabil ca sunt mai ieftine.
Toppollino21
Scris: Thursday, July 1, 2010 10:47 AM

Sab Simplex!
Rebecca Ana-Maria
Scris: Monday, October 25, 2010 8:00 AM

Buna tuturor !! Rebecca Ana-Maria are 1 luna si 3 zile si are probleme cu colicii..

Pana acum lua 50 ml de ceai anason+chimen + 1 pliculet de baby drink. De 1 sapt ii dau si Sab Simplex. La inceput a fost ok Sab Simplex isi facea efectul dar de 3 zile nu mai doarme mai deloc o doare burtica se strange toata si se inroseste la fata.

Nu stim ce sa'i mai dam . Azi vreau sa merg sa cumpar Colic Baby(sper sa fie bun) si as vrea sa imi recomandati ceva kre stiti k isi face efectul.

Multumesc o zi buna
alexandrabogdan
Scris: Monday, October 25, 2010 10:03 AM
Nivel

Inregistrat: 4/17/2008
Rebecca Ana-Maria wrote:
Buna tuturor !! Rebecca Ana-Maria are 1 luna si 3 zile si are probleme cu colicii..

Pana acum lua 50 ml de ceai anason+chimen + 1 pliculet de baby drink. De 1 sapt ii dau si Sab Simplex. La inceput a fost ok Sab Simplex isi facea efectul dar de 3 zile nu mai doarme mai deloc o doare burtica se strange toata si se inroseste la fata.

Nu stim ce sa'i mai dam . Azi vreau sa merg sa cumpar Colic Baby(sper sa fie bun) si as vrea sa imi recomandati ceva kre stiti k isi face efectul.

Multumesc o zi buna

incearca apa de colici (cu girafa). la noi a fost singura care a functionat cat de cat dintre vreo alte 5 produse.
Anelise
Scris: Monday, May 16, 2011 1:07 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
dalida79 wrote:

Buna
Sunt fericita mamica a unei printese de 6 sapt.Pt colici noi ne tratam cu Sap simplex insa acum cateva zile cand am fost la farmacie sa imi reimprospatez stocul am contatat ca s-a retras de pe piata.Nici un farmacist nu a stiut sa imi spuna de ce.Intre timp am facut rost de el insa nu i-am mai dat deoarece mi-am pus intrebarea de ce s-a retras de pe piata?Adica tb sa fie un motiv tare serios si nu as vrea ca acest motiv sa fie legat de sanatatea la bebei.Stie cineva motivul?Sa ma ingrijorez sau nu?Adica stiu ca acest produs este pe piata de foarte mult timp si multe prietene mamici l-a folosit si copilasii acum marisori nu au nimic suspect.
Multumesc celor care imi vor raspunde

Anabella wrote:
Eu nu am auzit sa se fi retras de pe piata.
Si eu am si folosesc la Emi cand este mai agitat,sa ma ingrijorez si eu?
intradevar s-a retras?Raly stii ceva?
delfinasa
Scris: Monday, May 16, 2011 4:16 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Fetelor care aveti experienta cu biberoanele, e ceva de capul biberoanelor anticolici? Se merita sa investesti mai mult in ele sau dam banii de pomana?
bulinutza
Scris: Monday, May 16, 2011 4:35 PM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2007
delfinasa wrote:
Fetelor care aveti experienta cu biberoanele, e ceva de capul biberoanelor anticolici? Se merita sa investesti mai mult in ele sau dam banii de pomana?

Noi am avut cele de la AVENT cu sistem anticolici...
Nici n-am avut multe colici, ce e drept, dar nu stiu daca asta a fost motivul, neavand alte biberoane sa facem comparatie...ras
Eu le recomand, daca ma intrebi...si la bebe 2 tot Avent vom lua...sic
misha
Scris: Monday, May 16, 2011 11:39 PM
Nivel

Inregistrat: 3/12/2006
Fetelor, dar de ce spuneti de biberoane? Sare din schema alaptatul?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.