Colesterolul
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ana
Scris: Wednesday, August 19, 2009 9:37 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
AdrianaC wrote:

Asta a fost o gluma sper, nu de alta, dar la cate am acum pe cap, nu mai stiu nici de gluma ras.
Cel mai presus pentru mine e sanatatea, nu frumusetea, ca asta te tine cativa ani si apoi se duce, asta este, n-ai ce face, n-ai cum sa tii timpul in loc.sic
Eu am zis in seris ca esti frumoasa si ca te intretii si conteaza mult si probabil aceasta cu colesteroul e doar pentru un timp....Dupa cum a scris si Buli nu ai de ce sa te ingrijorzi ca e in limite normale....scuze daca te-a deranjat ce am scris....pupici
AdrianaC
Scris: Wednesday, August 19, 2009 11:31 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
pupici , am fost ceva mai irascibila in ultima saptamana si de aia vad totul gri sau negru pupici
Ana
Scris: Wednesday, August 19, 2009 11:44 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
AdrianaC wrote:
pupici , am fost ceva mai irascibila in ultima saptamana si de aia vad totul gri sau negru pupici
Nu e nici o problema eu te inteleg numai ca in ultima vreme eu te-am vazut schimbata in bine ai facut multe pentru tine...si vroiam sa te incurajez si eu cum pot...sa nu te strezezi de un colesterol mai ales ca Buli ti-a confirmat ca totul e bineangel angel ....nu se merita...ai o familie minunata...si mai ales ca in ultimul timp te-ai schimbat foarte mult in dreptul tau....asa ca nu lasa unele lucruri sa te faca sa nu poti zambi!!hearts hearts

Eu ti doresc sa fie totul ok sanatate multa si tot timpul sa fi cu zambetul pe buze!!!iloveyou iloveyou angel angel pupici pupici
bulibuli
Scris: Wednesday, August 19, 2009 4:02 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
AdrianaC wrote:
Multumesc Bulibuli pupici , eu sunt mai panicoasa cand vine vorba de sanatatea mea sau a familiei si prefer sa tai raul de la radacina si sa ma duc din timp, decat atunci cand e prea tarziu.pupici

Am observat ca te ingrijorezi de la primele semne, si e de apreciat ca mergi din timp la medic. Eu nu merg nici cand e evident ca trebuie sa ma duc, tot aman ca poate trece.... dar pe prietenele mele le cert de nu se vad daca nu au grija de ele.... deci nu faceti ca mine ras sic
AdrianaC
Scris: Wednesday, August 19, 2009 7:33 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Partea buna la tine e ca tu stii exact si cat poti intinde coarda, la mine insa... eu sunt o fricoasa si imi e foarte teama de moarte si sunt si rea de boala. Sa te fereasca Dumnezeu sa fii prin preajma mea cand sunt bolnava, sunt de-a dreptul insuportabila ras
bulibuli
Scris: Wednesday, August 19, 2009 7:39 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
AdrianaC wrote:
Partea buna la tine e ca tu stii exact si cat poti intinde coarda, la mine insa... eu sunt o fricoasa si imi e foarte teama de moarte si sunt si rea de boala. Sa te fereasca Dumnezeu sa fii prin preajma mea cand sunt bolnava, sunt de-a dreptul insuportabila ras

Pun pariu ca eu te suport oricat ai fi de dificila sic
Dar sa dea Domnul sa stea boala cat mai departe de tine si de familia ta pupici pupici
bereea
Scris: Monday, June 20, 2016 9:16 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Mi-am facut analizele si am avut o surpriza extrem de neplacuta si neasteptata! Colesterolul este 321 Blushing Chiar nu ma asteptam, ma ales ca grasa nu sunt, miscare fac, nu mananc aiurea, la dulciuri am renuntat in proportie de 80%.Atunci de ce?
miriam
Scris: Monday, June 20, 2016 9:28 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/17/2009
Poate de la carne...sau repeta analiza.
bereea
Scris: Monday, June 20, 2016 9:39 AM
Nivel

Poate, desi am mancat carne de vitel, pui si peste...Voi repeta si analiza dupa vreo luna, dar am programare la doctor peste 2 zile si ma tem ca ma trimite la cardiolog.
t-mihaela
Scris: Monday, June 20, 2016 4:50 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Nu e de la ce mananci .Orgaismul produce colesterol ca are nevoie.Undeva in organism e o buba si organismul incearca sa o vindece.Eu as avea incredere in organusmul meu ca stie ce face oricat doctorii ar masura si cantari.Ba mai mult sfatul meu pt toata lumea e Niciodata sa nu-ti faci teste de colesterol,e una din multele sarlatanii ale companiilir farmaceutice.
aurishta
Scris: Monday, June 20, 2016 8:12 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2011
t-mihaela wrote:
...Ba mai mult sfatul meu pt toata lumea e Niciodata sa nu-ti faci teste de colesterol,e una din multele sarlatanii ale companiilir farmaceutice.
cool
Eileen
Scris: Tuesday, June 21, 2016 7:37 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2013
t-mihaela wrote:
Nu e de la ce mananci .Orgaismul produce colesterol ca are nevoie.Undeva in organism e o buba si organismul incearca sa o vindece.Eu as avea incredere in organusmul meu ca stie ce face oricat doctorii ar masura si cantari.Ba mai mult sfatul meu pt toata lumea e Niciodata sa nu-ti faci teste de colesterol,e una din multele sarlatanii ale companiilir farmaceutice.

Si eu cred ca ai dreptate ...mie acum in sarcina mi-a iesit 242, si de la inceputul sarcinii abia am pus gura pe carne , de grasimi ce sa mai zic Lol Si sunt si slaba , ultima data aveam 65 kg, la 1.83 cu tot cu bebe Lol Dar mi s-a zis ca e ok, ca nu e niciun bai.
bereea
Scris: Tuesday, June 21, 2016 9:18 AM
Nivel

t-mihaela wrote:

Eu sunt tot mai convinsa ca ai dreptate.Analizele trebuie sa le fac, am controlul meu anual si mi le cere.Dar voi refuza orice medicament.
roxinthya
Scris: Tuesday, June 21, 2016 10:58 AM
Nivel

Inregistrat: 11/10/2009
Poatefi si de la stress.
Multa sanatate Bere!angel Cheek Kiss
bereea
Scris: Tuesday, June 21, 2016 11:42 AM
Nivel

roxinthya wrote:
Poatefi si de la stress.
Multa sanatate Bere!angel Cheek Kiss

Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.