Clubul mamicilor incepatoare - 8
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AlexandraRr
Scris: Wednesday, April 3, 2019 5:59 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/13/2017
fluturash26 wrote:

Au ei un ghid. La ei 6 luni e egal cu 3 luni si 12 luni cu 6 parca...daca nu ma insel, poate stie cineva. Vezica in magazinul fizic au ghidul ala sau scrie si pe net..

pana ajung in supermarket mai dureaza ras mai caut pe net, clar nu se potrivesc pentru ca cele de 6 luni deja sunt mici dar nici ei nu au pus un ghid de marimi ras si nici nu stiu cum e la salopete, urmatoarea marime e 9 luni, nu stiu cum sta pe ea :))
AndreeaCD
Scris: Wednesday, April 3, 2019 6:03 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/26/2018
AlexandraRr wrote:

daa, am vazut si eu cateva modele decoltate Lol pe langa body neptrivite greu gasesti si pantaloni, peste tot doar colanti Lol nu am nimic cu ei dar imi place sa ii dau totusi pantaloni normali mai ales afara Lol de la tex mi-au placut si mie, sunt din bumbac moale si placut la atingere si am dat 8 lei pe un set de 2 body fara maneci Lol dar inainte sa nasc le-am luat si de cate ori am fost ba nu erau marimi, nu gaseam modele dragute, ori erau prea scumpe, acum am vazut preturi ok si e mai greu sa ajung in supermarket deci cred ca voi lua urmatoarea marime ras

Când ai drum po?i sa iei ?i de la Auchan,. Au haine dragu?e pt copii, ?i ok calitate ?i pre?. Noi azi ne-am luat ochelari de soare ?i ?apca pentru la vara. Am fost cu ea în magazin, era liber ?i i-am pus ?i un scutec din pânza peste carutt sa nu o bata aerul condi?ionat în fata. Am asa emo?ii mereu când o duc undeva....

https://ibb.co/vHrjVbn
https://ibb.co/Pr5kM1y
AlexandraRr
Scris: Wednesday, April 3, 2019 6:12 PM
Nivel

AndreeaCD wrote:

Când ai drum po?i sa iei ?i de la Auchan,. Au haine dragu?e pt copii, ?i ok calitate ?i pre?. Noi azi ne-am luat ochelari de soare ?i ?apca pentru la vara. Am fost cu ea în magazin, era liber ?i i-am pus ?i un scutec din pânza peste carutt sa nu o bata aerul condi?ionat în fata. Am asa emo?ii mereu când o duc undeva....

Ce smechera ai tu acolo coeur
O sa merg si eu in auchan, am uitat de el, nu am fost de 1 an cred :)) si noi ne chinuim cu soarele cand mergem afara ras iar de mers in supermarket cu ea nici nu mai zic, de cand a racit nu am mai mers, inca nu am curaj :))
GeorgianaB
Scris: Wednesday, April 3, 2019 8:04 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
AndreeaCD wrote:

Andreea, sunteti pregatite de vara, plaja hearts
Si eu iau din Auchan dar la noi nu corespund marimile Lyca fiind mai mare decat media lui asa ca iau urmatorul numar. Ne-am luat niste tepe la inceput cand ii tot cumpara sotul meu cate un body haios, il purta o data pt o poza si gata, deja avem doi saci de donat, noroc ca pe 14 este un event cu cei de la crucea rosie si ne mai eliberam dulapurile Lol
AriaM
Scris: Wednesday, April 3, 2019 8:07 PM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2017
Ieeeei ce smechera e bebelina! coeur frumoasa foc!

(imi plac si pantalonasii ei, tot de la auchan sunt?)

AndreeaCD wrote:

MaryPoppins
Scris: Wednesday, April 3, 2019 9:37 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2017
GeorgianaB wrote:

Si eu iau din Auchan dar la noi nu corespund marimile Lyca fiind mai mare decat media lui asa ca iau urmatorul numar. Ne-am luat niste tepe la inceput cand ii tot cumpara sotul meu cate un body haios, il purta o data pt o poza si gata, deja avem doi saci de donat, noroc ca pe 14 este un event cu cei de la crucea rosie si ne mai eliberam dulapurile Lol

Uitandu-ma la semnatura ta, vad ca Ana a fost in urma lui Luca cu 3-400gr/luna, dar tot ii erau mici si ei hainutele de la Auchan :)) cred ca asa sunt ele croite mai mic, fata de H&M e cel putin un nr diferenta :)) la inceput am testat si eu hainute de la mai toate firmele/magazinele si in final am ramas la H&M si Smyk. Cu un plus pt Smyk la raportul calitate-pret :D
AndreeaCD
Scris: Wednesday, April 3, 2019 10:31 PM
Nivel

AlexandraRr wrote:

Ce smechera ai tu acolo coeur
O sa merg si eu in auchan, am uitat de el, nu am fost de 1 an cred :)) si noi ne chinuim cu soarele cand mergem afara ras iar de mers in supermarket cu ea nici nu mai zic, de cand a racit nu am mai mers, inca nu am curaj :))

Mul?umesc pupici Da, e o smechera. Ieri am avut ?i primul play date cu o prietena cu baie?el mai mare doar cu 2 saptamâni. Nu l-a scapat o secunda din ochi. El era tot un zâmbet ?i gangurea, ea super serioasa, cum m-am apropiat prea tare de el a început sa scanceasca hohot ?i la un moment dat a adormit pazindu-ma sa nu ma joc prea mult cu el hohot sunt pu?in stresata cu ie?irea, dar nu era lume ?i macar am acoperit caru?ul, sper sa nu avem surprize, ca de acum trb sa o mai bag ?i prin magazine, ca nu avem cu cine sa o lasam, so?ul lucreaza în ture ?i uneori mai am nevoie sa intru în mega image.
AndreeaCD
Scris: Wednesday, April 3, 2019 10:33 PM
Nivel

GeorgianaB wrote:

Eu garderoba o pregatesc, doar vacanta nu o avem pregatita, ?tim unde, ?tim când vrem, dar nu am avut timp sa ne uitam pe booking hohot presimt ca vom face vacanta la Cernica în padure la gratare hohot
AndreeaCD
Scris: Wednesday, April 3, 2019 10:34 PM
Nivel

AriaM wrote:
Ieeeei ce smechera e bebelina! coeur frumoasa foc!

(imi plac si pantalonasii ei, tot de la auchan sunt?)

Mul?umesc! coeur pantalonii sunt de la lidl. ?i mie îmi plac super mult. Eu când vad la lidl hainu?e faine le iau chiar daca sunt mai mari, ca ma gândesc ca la un moment dat o sa ii vina ras
AlexandraRr
Scris: Friday, April 5, 2019 11:57 AM
Nivel

GeorgianaB
Scris: Friday, April 5, 2019 1:52 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
MaryPoppins wrote:

Uitandu-ma la semnatura ta, vad ca Ana a fost in urma lui Luca cu 3-400gr/luna, dar tot ii erau mici si ei hainutele de la Auchan :)) cred ca asa sunt ele croite mai mic, fata de H&M e cel putin un nr diferenta :)) la inceput am testat si eu hainute de la mai toate firmele/magazinele si in final am ramas la H&M si Smyk. Cu un plus pt Smyk la raportul calitate-pret :D

La fel si eu cu hainele, am comandat si de la George pentru la vara si am fost multumita de calitate. Duminica mergem la un targ si sigur va face sotul meu infarct, as vrea sa ii cumpar pentru sezonul rece hainute din lana, asta daca sunt oferte ok. Sa stii ca incercam un Lenny acum dar parca nu are stare in el, oare sa prefere sistemul mai rigid ?
fluturash26
Scris: Friday, April 5, 2019 2:02 PM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
fluturash26
Scris: Friday, April 5, 2019 2:09 PM
Nivel

Inregistrat: 9/9/2017
Noi am inceput diversificarea de duminica trecuta pentru ca v-am zis ca nu prea ia in greutate si am ales asta decat sa ii introduc acum fix cand facem 6 luni si ar fi mai usor laptele praf.
Prima zi i-am dat morcov, a facut gag maricel nu prea a vrut. M-am speriat un pic ca parca se inecase dar a inceput sa tuseasca foarte tare si gata. A fost pasat cu furculita. A baut si apa.
A doua zi i-am dat altceva si a acceptat mult mai bine. Merg pe varianta cu pasatul si dupa aia in timp vreau sa ii introduc si bucatele. Cred ca ar gestiona bine dar mai astept eu un pic deoarece nu sunt pregatita in caz de se ineaca.
Si pot spune ca pana acum in saptamana asta a mancat binisor. Noi introducem cate un aliment pe zi, nu tinem regula de 3 zile deoarece mi se pare super mult. Sper sa fie ok sa nu faca alergie la ceva. Imi e teama si de asta dar dam inainte.
Bafta fetelor care urmeaza sa inceapa.
Apa ea bea cu canita 360 daar ia prea multa si se ineaca, inca nu stie sa ia cate putina. Si prefer sa ii dau eu cu lingurita momentan pana va mai creste un pic sa vada ce e cu canita.
MaryPoppins
Scris: Friday, April 5, 2019 2:12 PM
Nivel

GeorgianaB wrote:

La fel si eu cu hainele, am comandat si de la George pentru la vara si am fost multumita de calitate. Duminica mergem la un targ si sigur va face sotul meu infarct, as vrea sa ii cumpar pentru sezonul rece hainute din lana, asta daca sunt oferte ok. Sa stii ca incercam un Lenny acum dar parca nu are stare in el, oare sa prefere sistemul mai rigid ?

Il aveti la testat? E lenny up sau standard? Posibil sa fie o chestie de reglaje sau pur si simplu nu ii place lui :)) daca e curios si ii place cu manutele pe afara, incearca si Luna Evo sau Radira, astea doua lasa mai mult spatiu pt bebelusii curiosi :D
MaryPoppins
Scris: Friday, April 5, 2019 2:16 PM
Nivel

AlexandraRr wrote:
Cu tv si reactia cand inchid televizorul :)))))
https://ibb.co/DMfpXjy
https://ibb.co/N1RpRk2

Ce figura e Lol Love pe Ana nu o intereseaza deloc TV-ul, merge toata ziua pe muzica si reactioneaza doar cand pun nursery rhymes, e asa fericita si bate din palme, danseaza. Cred ca dansatoare o fac :))
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.