Clubul mamicilor incepatoare - 8
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nicole2018
Scris: Thursday, February 7, 2019 2:09 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/11/2018
Mesaje: 1211
fluturash26 wrote:
Fetelor, sunt asa emotionata de mi-au dat lacrimile. Primulhearts ras in hohote cand vorbeam cu ea si o schimbam.
Noroc ca am intretinut rasul sa o filmez pentru ca sa ii arat si sotului in.caz de nu va rade iar prea curand.


Aaa ce frumooos, stiu ca abia asteptai sa se intample asta. Ce rasplata frumoaasa ai primit, mami!

Si galusca noastra a inceput sa rada in hohote de aproape 2 saptamani, face asta cand o pupam pe burtica, pe talpite, pe gat..e adorabiiilaaa.coeur

Eu zic ca o sa va bucure tot mai des de acum cu asta.

LE:
La masaj noi ne mai jucam, suflu pe ea aer rece, aer cald, o mai ating cu parull ii creez tot felul de senzatii, asaaa e de atentaa si cu zambetul pe buze parca asteapta sa o mai surprinda cate o senzatie...si cand se intampla cevaa radee... succes f mare are tati cand e prin preajma si o atinge usor cu barbiaa(el nu poarta barba, insa de la o zi la alta se face un pic un pic tepos) ... asaaa ii place feteei, si la asta rade cu hohote.
Si uite asa se implica si sotul.
lore.t.
Scris: Thursday, February 7, 2019 2:17 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/11/2017
Mesaje: 946
Gabita29 wrote:
Mie sincer mi-e groaza de cand va incepe sa mearga...noroc ca ne nai spuneti voi de unde sa cumparam protectii pentru mobila Hilar dar oare pentru prize se gasesc?

Eu am luat de la jumbo si pentru prize, sertare si colturi ras dar sigur gasesti si alte magazine de bebei.
Si eu zic ca poate sare peste mersul de a busilea :)) a inceput sa puna toata talpa jos, inainte statea doar pe varfuri si face pasi si singur tinanduse de marginea de la coltar. Momentan a trecut la taratul pe coate inainte si in rest in spate la greu Lol
fluturash26
Scris: Thursday, February 7, 2019 2:19 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
Nicole2018 wrote:


Aaa ce frumooos, stiu ca abia asteptai sa se intample asta. Ce rasplata frumoaasa ai primit, mami!

Si galusca noastra a inceput sa rada in hohote de aproape 2 saptamani, face asta cand o pupam pe burtica, pe talpite, pe gat..e adorabiiilaaa.coeur

Eu zic ca o sa va bucure tot mai des de acum cu asta.

LE:
La masaj noi ne mai jucam, suflu pe ea aer rece, aer cald, o mai ating cu parull ii creez tot felul de senzatii, asaaa e de atentaa si cu zambetul pe buze parca asteapta sa o mai surprinda cate o senzatie...si cand se intampla cevaa radee... ei succes f mare are tati cand e prin preajma si o atinge usor cu barbiaa(el nu poarta barba, insa de la o zi la alta se face un pic un pic tepos) ... asaaa ii place feteei, si la asta rade cu hohote.
Si uite asa se implica si sotul.

Daaa, e super momentul! Numai ca tot ce face, face cand e sotul la serviciu.ras
Fetei mele nu ii place deloc cand o pupa tati ca o inteapa tot la fel nu are barba mare dar ei nu ii place deloc. Asa face o fata si se strambahohot
Aveti noroc ca sta la masaj, la noi tre sa ne miscam repede dupa baita ca incepe sa planga de mama focului dupa ce o scoatem. Cand e mai binedispusa o mai dau si eu cu crema ca sa i se faca pielea mai fina dar atunci ii trebuie distrasa atentia iar tati se ocupa de asta.ras
Ea la baita nu e asa cooperanta nici inainte nici dupa, doar daca o lasam dezbracata sa se joace se bucura.
Nicole2018
Scris: Thursday, February 7, 2019 2:21 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/11/2018
Mesaje: 1211
delia.c.yaya wrote:


Saptamana trecuta nu facea un pas afara fara sa ma tina macar de un deget.. Acuma imi da peste mana ca vrea singurica.. Doar o saptamâna diferenta... Cresc prea repede...
Cred ca la al doilea bebe am sa ma bucur mai mult de toate fazele... La giuli parca si nerabdarea de a vedea ca face si altceva...


E superba domnisorica ta. coeur
Gabita29
Scris: Thursday, February 7, 2019 2:24 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/16/2018
Mesaje: 323
lore.t. wrote:

Eu am luat de la jumbo si pentru prize, sertare si colturi ras dar sigur gasesti si alte magazine de bebei.
Si eu zic ca poate sare peste mersul de a busilea :)) a inceput sa puna toata talpa jos, inainte statea doar pe varfuri si face pasi si singur tinanduse de marginea de la coltar. Momentan a trecut la taratul pe coate inainte si in rest in spate la greu Lol


Super! Avem toate prizele la vedere si foarte jos!uff Plimbari placute!yes
GeorgianaB
Scris: Thursday, February 7, 2019 2:59 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/15/2018
Mesaje: 1353
fluturash26
Scris: Thursday, February 7, 2019 3:27 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
GeorgianaB wrote:
Andrei mai rade cand ii trag caciula pe cap sau hainutele, deja stie ce urmeaza si este cu gura pana la urechi :D
Noi astazi ne-am apucat de “citit” si acum suntem un vizita la verisori, ne imprietenim :D

https://ibb.co/kXTbYcN
https://ibb.co/0XprbS8
https://ibb.co/QXwBRth

Ce adorabil este cu verisoara.Hilar chiar ca se imprietenesc, atat de cumintei acolo.
Si sta si pe burtica la citit. Bravo bravoras baiat mare
Cata123
Scris: Thursday, February 7, 2019 3:31 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/11/2017
Mesaje: 477
Buna, voiam sa intreb daca sunt pe aici mamici care au nascut la Sanador, eram curioasa cum e treaba acolo. Stiam de doctorul meu ca este la giulesti si regina maria si marti cand am fost la control am aflat si de sanador. Ma bate gandul sa renunt la giulesti pt sanador.
Multumesc !
Ilinca003
Scris: Thursday, February 7, 2019 4:48 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/5/2018
Mesaje: 433
Cata123 wrote:
Buna, voiam sa intreb daca sunt pe aici mamici care au nascut la Sanador, eram curioasa cum e treaba acolo. Stiam de doctorul meu ca este la giulesti si regina maria si marti cand am fost la control am aflat si de sanador. Ma bate gandul sa renunt la giulesti pt sanador.
Multumesc !

eu am nascut la regina...Nu stiu ce diferenta este intre regina si sanador...
AndreeaCD
Scris: Thursday, February 7, 2019 5:14 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/26/2018
Mesaje: 495
Cata123 wrote:
Buna, voiam sa intreb daca sunt pe aici mamici care au nascut la Sanador, eram curioasa cum e treaba acolo. Stiam de doctorul meu ca este la giulesti si regina maria si marti cand am fost la control am aflat si de sanador. Ma bate gandul sa renunt la giulesti pt sanador.
Multumesc !


Daca esti pe grupul la primul bebe de pe Facebook, po?i cauta în postari, sunt multe legate de spitale ?i doctori.
MaryPoppins
Scris: Thursday, February 7, 2019 6:12 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2017
Mesaje: 2868
GeorgianaB
Scris: Thursday, February 7, 2019 7:36 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/15/2018
Mesaje: 1353
Cata123 wrote:
Buna, voiam sa intreb daca sunt pe aici mamici care au nascut la Sanador, eram curioasa cum e treaba acolo. Stiam de doctorul meu ca este la giulesti si regina maria si marti cand am fost la control am aflat si de sanador. Ma bate gandul sa renunt la giulesti pt sanador.
Multumesc !


Sotia varului meu a nascut la Sanador in iulie. Suntem in vizita si am intrebat. Ei au ales Sanador intrucat voiau privat neaparat si aveau cunostinte in interior. Mi-a zis ca per total nu a fost multumita pentru banii pe care i-a dat. Ai rezerva si mancare in rest la cezariana au intarziat-o 4 ore, trebuia sa nasca la 16 a nascut la ora 20. La externare la fel au avut o intarziere de doua ore, se misca greu cu hartiile. Asostentele le-au facut un instructaj foarte superficial in ceea ce priveste baita&Co. Cand au ajuns acasa aia mica era iritata destul de rau jos... asistentele sunt nemultumite de conducere si vorbesc despre asta de fata cu pacientii ceea ce nu mi se pare ok pentru ca nicio lauza nu va fi interesata de asemenea drame.
Cel mai bine iti intrebi medicul, sigur iti va recomanda unde este mai ok.
Cata123
Scris: Thursday, February 7, 2019 8:55 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/11/2017
Mesaje: 477
[quote=GeorgianaB]

Multumesc mult pentru raspuns !
AriaM
Scris: Thursday, February 7, 2019 9:12 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/1/2017
Mesaje: 1155
Laura, ce zici tu, te muti in Sibiu? ras
Mgeorgiana85
Scris: Thursday, February 7, 2019 9:48 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/3/2016
Mesaje: 1933
Gabita29 wrote:
Mie sincer mi-e groaza de cand va incepe sa mearga...noroc ca ne nai spuneti voi de unde sa cumparam protectii pentru mobila Hilar dar oare pentru prize se gasesc?

Cum sunteti cu ochisorii?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.