Clubul mamicilor incepatoare - 5
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreea06
Scris: Thursday, November 1, 2018 10:22 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
MaryPoppins wrote:

E asa de mica saracuta, nici nu vede bine inca, mai dureaza ceva timp pana o sa fie interesata de jucarii :)
Pt premergator un mare NU! Cauta pe net detalii, in unele tari nici nu se mai comercializeaza.
Ca jucarii pana in 3 luni, la noi a fost ok salteluta de activitati (de la IKEA) si un balansoar Joie pe baterii. Astea asa ca chestii mai mari, in rest zdranganele de la Ikea, Pepco etc. Dupa saltul de la 3 luni a inceput sa bage in seama jucariile pe bune. Am intrebat eu mai de mult despre jucarii 0-3 luni si fetele mi-au raspuns detaliat, dar nu gasesc acum postarea.


De acord. Daca vrei poti lua antepremergator fluturash, sunt tot felul cu jocuri pe o parte sau cele tip cub de lemn cu jocuri pe fiecare fata. Si ei le imping si fac pasi asa, au si sustinere. Noi am luat din jumbo de la fisher price dar am inteles ca sunt unele si cu ceva ‘opritoare’ la roti sa nu se invarta cum sunt impinse tare. Al nostru nu are si il pazesc eu cand il foloseste, pana invata ce si cum. :)
Andreea06
Scris: Thursday, November 1, 2018 10:28 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
Andreea06
Scris: Thursday, November 1, 2018 10:38 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
As zice de plusuri cu sfoara (de le tragi si canta o vreme), paturicile acelea mici cu cap de plus, zornaitoare, ursuletul fisher price ii place maxim si acum si il are de mic.. carticele textile (ikea are una f draguta).. arcade cu activitati (cand sta pe spate pe jos si se joaca cu ele deasupra)

Daca vrei oferte la chestii mai scumpe ar fi masinute/triciclete, scaun de masa.. ce poti folosi de la 6 luni. Scaun auto..

Andreea-Alexandra
Scris: Thursday, November 1, 2018 10:43 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/22/2018
Mesaje: 1074
MaryPoppins wrote:
Ne-am pozat si noi in parc Lol si ne iese primul dintisor, il vad bine si ii simt un coltisor Hilar


Ce scumepele sunteti voi acolo in peisaj de toamna computerlove computerlove
MaryPoppins
Scris: Thursday, November 1, 2018 10:48 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2017
Mesaje: 2868
Andreea-Alexandra
Scris: Thursday, November 1, 2018 10:59 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/22/2018
Mesaje: 1074
Buan dimineata fetele.
Revin cu o intrebare.ii schimbam pampersul baietelului nmeu azi dim si m-am uitat mai atent la cuculetul lui si sincer mi se pare un pic cam mov moviu asa in varf.este normala culoarea asta?
delia.c.yaya
Scris: Thursday, November 1, 2018 11:03 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
MaryPoppins wrote:
Ne-am pozat si noi in parc Lol si ne iese primul dintisor, il vad bine si ii simt un coltisor Hilar


In sfarsit o vedem si pe mamilove arati tare binelove

In sfarsit un dintisor si la voimajoreta
Giuli are 7hohot
CrisM
Scris: Thursday, November 1, 2018 12:13 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/17/2017
Mesaje: 450
Mary sunteti tare dragute!computerlove

Fluturash eu am cumparat niste jucarii zornaitoare din ikea, niste plusuri care chitaie, un centru de activitati care are bare cu chestii pe care sa le prinda dar are si un tarculet ada cu bile colorate pentru cand va sta in fund, jucarii de dentitie, plusuri cu sfoara care canta, o paturica cu tot felul de chestii care fosnesc, chitaie sa stea pe burta si as vrea sa ii mai iau cuburi senzoriale. Sofia abia de putin timp a început sa fie interesata de jucarii. Inainte doar se uita la ele, acum intinde mana si le prinde, le misca sa zornaie...e tare haioasa. Plus tot ce prinde baga in gurita
lore.t.
Scris: Thursday, November 1, 2018 12:18 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/11/2017
Mesaje: 946
MaryPoppins wrote:

Of of of, si noaptea nu merge fara ele? Ca de obicei se ataseaza mai bine in somn.

El accepta si ziua fara ele dar ma doare pe mine, nu deschide gura suficient si parca prinde doar de varf...
fluturash26
Scris: Thursday, November 1, 2018 5:14 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
MaryPoppins wrote:

E asa de mica saracuta, nici nu vede bine inca, mai dureaza ceva timp pana o sa fie interesata de jucarii :)
Pt premergator un mare NU! Cauta pe net detalii, in unele tari nici nu se mai comercializeaza.
Ca jucarii pana in 3 luni, la noi a fost ok salteluta de activitati (de la IKEA) si un balansoar Joie pe baterii. Astea asa ca chestii mai mari, in rest zdranganele de la Ikea, Pepco etc. Dupa saltul de la 3 luni a inceput sa bage in seama jucariile pe bune. Am intrebat eu mai de mult despre jucarii 0-3 luni si fetele mi-au raspuns detaliat, dar nu gasesc acum postarea.

Asa ma gandeam si eu dar am zis sa intreb ca poate nu am dreptate si e ciudat sa nu fie atrasa inca de nimic Lol orice as face eu...in schimb ii place sa ii cant Lol
O sa citesc si eu si daca nu antepremergator daca e mai ok ala.
Salteluta avem si noi si o mai tin pe ea sa se obisnuiasca cu jucariile doar atata momentan. Oho, mai avem de mancat pana la 3 luni hohot inseamna ca ma voi juca eu cu jucariile:)) am citit si eu paginile alea ca tot mi le-ati dat! Merci! M-am si uitat dupa ceva jucarii ca sa stiu ce sa ii iau in timp.
fluturash26
Scris: Thursday, November 1, 2018 5:16 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
Andreea06 wrote:


De acord. Daca vrei poti lua antepremergator fluturash, sunt tot felul cu jocuri pe o parte sau cele tip cub de lemn cu jocuri pe fiecare fata. Si ei le imping si fac pasi asa, au si sustinere. Noi am luat din jumbo de la fisher price dar am inteles ca sunt unele si cu ceva ‘opritoare’ la roti sa nu se invarta cum sunt impinse tare. Al nostru nu are si il pazesc eu cand il foloseste, pana invata ce si cum. :)

Nu am mai avut timp sa raspund dar m-am si uitat despre ce e vorba si parca pare mai interesant un antepremergator, acum sa vedem daca gasim de ala de care ai zis tu. acum m-am uitat doar pentru ca sa imi fac o idee.. Merci mult!
fluturash26
Scris: Thursday, November 1, 2018 5:17 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
CrisM wrote:
Mary sunteti tare dragute!computerlove

Fluturash eu am cumparat niste jucarii zornaitoare din ikea, niste plusuri care chitaie, un centru de activitati care are bare cu chestii pe care sa le prinda dar are si un tarculet ada cu bile colorate pentru cand va sta in fund, jucarii de dentitie, plusuri cu sfoara care canta, o paturica cu tot felul de chestii care fosnesc, chitaie sa stea pe burta si as vrea sa ii mai iau cuburi senzoriale. Sofia abia de putin timp a început sa fie interesata de jucarii. Inainte doar se uita la ele, acum intinde mana si le prinde, le misca sa zornaie...e tare haioasa. Plus tot ce prinde baga in gurita

Am si eu ceva zornaitoare si i le mai flutur dar nimic...Clar trebuie sa mai creascaLol
delia.c.yaya
Scris: Thursday, November 1, 2018 7:51 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
Mai fetelor, ce sa ma fac cu giuli?!
Imi linge varu de pe peretihohot hohot hohot
lore.t.
Scris: Thursday, November 1, 2018 7:58 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/11/2017
Mesaje: 946
delia.c.yaya wrote:
Mai fetelor, ce sa ma fac cu giuli?!
Imi linge varu de pe peretihohot hohot hohot

Sa nu fie vreo carenta de ceva minerale sau poate e doar curioasa :D
fluturash26
Scris: Thursday, November 1, 2018 8:46 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/9/2017
Mesaje: 3991
Fetele, azi e a doua zi de cand fetita mea se trezeste la ora 15:30 mananca, dupa adoarme dar greu dupa cateva sesiuni de plans...cum o pun jos cum iar plange, o iau brate o mai invart iar adoarme...cum am pus-o jos iar plans....abia acum la 8 am reusit sa o adorm de tot...
Deci se.aud tot felul de zgomote in burtica ei, uneori e tare si se vede pe fata ei cum se incrunta ca ar durea-o burtica...scaun are normal, cam o data pe zi, rar 2.
Sa imi pun problema ca ar fi colici? Plange par a tipa super tare si se inroseste toata de plans, si se lungeste asa de picioare...plus ca ar manca continuu, simt ca nu mai fac fata...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.