Clubul mamicilor incepatoare - 5
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mirunah
Scris: Wednesday, October 10, 2018 11:29 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/23/2017
Nu are afte. Rosu in gat a zis ca nu are.

Eu ma gandesc poate ii vine sucul gastric inapoi.

O sa aduc in discutie despre Nan HA...

Chiar am facut o poza azi la scaun sa ii arat.
Lolly
Scris: Wednesday, October 10, 2018 11:30 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/3/2017
Fetelor....e normal ca lohhile sa si schimbe mirosul? Am observat ieri schimbarea asta. Nu am febra/frisoane....dar am o senzatie de disconfort jos parca ma apasa ceva....
Alle.p
Scris: Wednesday, October 10, 2018 11:46 AM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Lolly wrote:
Fetelor....e normal ca lohhile sa si schimbe mirosul? Am observat ieri schimbarea asta. Nu am febra/frisoane....dar am o senzatie de disconfort jos parca ma apasa ceva....

Eu nu am observat schimbari in ceea ce priveste mirosul. Ai fost la control dupa ce ai nascut?
delia.c.yaya
Scris: Wednesday, October 10, 2018 12:02 PM
Nivel

Inregistrat: 5/4/2017
Mirunah wrote:
Am fost aseara la pediatru, mi-a zis ca bebe nu are nimic dar mi-a dat cocculine si nexium.

Si in caz de crampe debridat.

Nu sunt convinsa ca nu are nimic si ca tratamentul ar fi bun.

Asa ca azi avem programare la alt pediatru.

E clar ca are ceva, ca face asa doar la biberon. E aproape isteric. Dar se vede ca ar manca si ceva il deranjeaza rau.

Il calmez si cand ii dau biberonul iar face la fel.
Mananca limistit doar in somn.

Eu il banuiesc de reflux silentios.

Si sa vedem ce e si cu chestia asta de ii vine sa vomite si de la pumn si de la biberon. O avea legatura cu un posibil reflux silentios?

Mary tu esti informata despre reflux, te rog daca ai o parere sa mi-o zici.

Azi a mancat intr-o ora 40 de ml in tipete si nervi.

Mi se rupe sufletul si plang cu el.

A mea face asa acum la rosu în gat. ?i când ii ie?ea din?ii tot asa facea, pediatra zicea ca laptele cald o deranja.
Ah, ?i a mai facut asa la 4l când ea se enerva ca nu putea sa suga bine din biberon ?i a trebuit sai schimb tetinele cu cele de 4+.
delia.c.yaya
Scris: Wednesday, October 10, 2018 12:04 PM
Nivel

Inregistrat: 5/4/2017
Am facut ?i ultimul vaccin pe anul asta. De acum a?tept prin posta sa vina programarile pentru restul. Deci ma a?teapta o zi de maraiala ?i posibila febra.
Andreea06
Scris: Wednesday, October 10, 2018 12:08 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Alle.p wrote:

Eu nu am observat schimbari in ceea ce priveste mirosul. Ai fost la control dupa ce ai nascut?

La 6 sapt parca e control abia.. dar daca e ceva poate sa sune sau sa scrie la medic, Lolly poate te va chema mai repede.
Mirunah
Scris: Wednesday, October 10, 2018 12:12 PM
Nivel

delia.c.yaya wrote:

A mea face asa acum la rosu în gat. ?i când ii ie?ea din?ii tot asa facea, pediatra zicea ca laptele cald o deranja.
Ah, ?i a mai facut asa la 4l când ea se enerva ca nu putea sa suga bine din biberon ?i a trebuit sai schimb tetinele cu cele de 4+.

De dinti mi-a zis ca s-a latit gingia jos. Asta cred ca inseamna ca se pregatesc sa iasa si ca isi baga pumnul in gura sa isi faca masaj la gingie.
CrisM
Scris: Wednesday, October 10, 2018 12:20 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/17/2017
Miruna si noi aveam programare la pediatru ieri. Sofia face asa de la dintisori. Ne-a dat ceva sa ii dam pentru ameliorarea disconfortului. La ea refuzul laptelui se manifesta cu agitatie, bagat pumnul in gura, balute multe.
In rest bebelina noastra e bine, are 6650g si 62,5 cm.se si vad in gingie dintisorii. Nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie pe mai departe..
Mirunah
Scris: Wednesday, October 10, 2018 12:22 PM
Nivel

CrisM wrote:
Miruna si noi aveam programare la pediatru ieri. Sofia face asa de la dintisori. Ne-a dat ceva sa ii dam pentru ameliorarea disconfortului. La ea refuzul laptelui se manifesta cu agitatie, bagat pumnul in gura, balute multe.
In rest bebelina noastra e bine, are 6650g si 62,5 cm.se si vad in gingie dintisorii. Nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie pe mai departe..

Si Teo e bine. Are 6900, 64 cm.

Tot ce zici tu are si al meu in afara de balute.
Alle.p
Scris: Wednesday, October 10, 2018 12:26 PM
Nivel

Inregistrat: 5/13/2018
Andreea06 wrote:

La 6 sapt parca e control abia.. dar daca e ceva poate sa sune sau sa scrie la medic, Lolly poate te va chema mai repede.

Eu am fost la 1,2,3 si 6 saptamani. Asta pt ca am avut de scos ate. Dar de fiecare data era atent la miros, sa nu fi facut infectie.
Lolly
Scris: Wednesday, October 10, 2018 1:46 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/3/2017
Alle.p wrote:

Da....sunt deja 3 saot de la nastere.....voi merge sa vad ce se mai intampla
Ilinca003
Scris: Wednesday, October 10, 2018 5:15 PM
Nivel

Inregistrat: 1/5/2018
Am fost la dr pediatru...a zis ca e ok,culoarea la cacuta e din cauza laptelui praf...
Mi a dat sa i dau probiotice pt tranzit,ca face la 3-4 zile.
In rest este ok.
Mirunah
Scris: Wednesday, October 10, 2018 8:25 PM
Nivel

Noua ne-a dat Debridat si Infacol. Plus Protectisul.

Si sa facem testul de intoleranta.
Sa vedem daca trecem inapoi pe lapte normal sau din soia.

Sunt cam suparata...dar va povestesc maine...
MaryPoppins
Scris: Wednesday, October 10, 2018 9:23 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2017
Miruna, aveti in familie cazuri de intoleranta la lactoza? Ca asta e genetic... sau dr suspecteaza alergie? Pt ca doar in cazul asta se trece pe lapte de soia (desi e si asta cu cantec, soia fiind alt alergen puternic, care mai si da alergii incrucisate)
Ilinca003
Scris: Wednesday, October 10, 2018 9:25 PM
Nivel

Inregistrat: 1/5/2018
Mie mi a prescris baby jarro(sper ca am scris ok),si daca in 10 zile nu se regleaza,sa dau si depridat..acum sa vedem...si pt nasuc,in caz ca se infunda,mi a recomandat Marimer...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.