Clubul mamicilor incepatoare - 4
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ilinca003
Scris: Friday, October 5, 2018 7:43 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/5/2018
Buna mamici..conform aplicatiei ,pitica ar fi in salt...ideea e ca azi cand i am dat biberonul,si a adus ochii la baza nasului( sper sa intelegeti ce vreau sa zic).Intr adevar,ii mai ,,fugeau,,ochii cand era obosita ,dar asa n a facut pana acum...ati mai patit?sapt viitoare am programare la dr..
Ps:am facut referire la salt,gandindu ma ca o avea vreo legatura...
Mirunah
Scris: Friday, October 5, 2018 8:19 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/23/2017
Ilinca003 wrote:
Buna mamici..conform aplicatiei ,pitica ar fi in salt...ideea e ca azi cand i am dat biberonul,si a adus ochii la baza nasului( sper sa intelegeti ce vreau sa zic).Intr adevar,ii mai ,,fugeau,,ochii cand era obosita ,dar asa n a facut pana acum...ati mai patit?sapt viitoare am programare la dr..

Si Teo se uita crucis. Ei inca nu au muschii oculari dezvoltati, nu cred ca e cazul sa iti faci probleme. Dar foarte bine ca ai facut programere. Si eu am fost cu el la oftalmologie.
Ilinca003
Scris: Friday, October 5, 2018 8:40 PM
Nivel

Am la medicul pediatru programare...si in functie de ce zice,ma duc si la oftalmolog...am inteles ca la 6 luni ar fi cel mai bn sa ma duc cu ea pt control la ochi...
Mirunah
Scris: Friday, October 5, 2018 8:51 PM
Nivel

Ilinca003 wrote:
Am la medicul pediatru programare...si in functie de ce zice,ma duc si la oftalmolog...am inteles ca la 6 luni ar fi cel mai bn sa ma duc cu ea pt control la ochi...

Mie mi-a zis oftalmologul la 1 an control.
Andreea06
Scris: Friday, October 5, 2018 9:13 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Ilinca003 wrote:

E perfect normal. Invata sa focuseze chestii de aproape. Pune-l pe sot sa se uita la ceva ce ii tii f aproape de fata, sa vezi ca si el se uita asa mai ciudat :)
Pana la un anisor parca, e normal ca ochii sa se uite si stramb.
Ilinca003
Scris: Friday, October 5, 2018 9:20 PM
Nivel

M ati mai linistit...deja ma panicasem...ras
Andreea06
Scris: Saturday, October 6, 2018 9:16 AM
Nivel

Neata! Weekend frumos sa aveti!

Noi am trecut cu bine de noaptea singuri acasa, tati acum ajunge in oras inapoi dar are workshop azi si maine pana la 9 seara, deci cam singurei vom fi.
Poate ajung la lidl acus sa vad ce a mai ramas din oferta Lol
MaryPoppins
Scris: Saturday, October 6, 2018 9:52 AM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2017
Neata! Al nostru weekend e compromis... Ana e cu muci, febra, dureri de la dintii care erup uff
CrisM
Scris: Saturday, October 6, 2018 11:09 AM
Nivel

Inregistrat: 11/17/2017
Neata!wk frumos va doresc si eu!si noi doua o sa fim singurele pana luni seara. Tati e plecat cu treaba. Eu am fost joi la lidl si i-am luat o gramada de chestii. Desi abia joi au aparut hainutele, unele articole se epuizasera pana pe dupa masa cand am ajuns eu.
Mary sper sa se simta mai bine bebelina ta si sa ii treaca mucii!iar cu dintii sa fie cat mai usoara treaba! De vreo luna si Sofia isi tot baga manutele in gura, pana la cot daca ar putea sa le indese si baleste maxim. Are momente cand la san doar suzeteaza si apoi isi baga iar manutele in gura si isi freaca gingiile...ma gandesc ca e posibil sa fie din cauza dintilor...deocamdata noi inca stam bine la capitolul somn pe zi. Doarme minim 3 ore, uneori chiar 5 adunat, iar noaptea fie nu se trezeste deloc, fie se trezeste o singura data. Nu a fost atat de rau norisorul de la saltul mental. Cred ca o zi a fost mai maraita, dar in rest...a fost mai bine decat ma asteptam!la 3 luni mi s-a parut mai greu ca acum, atunci la puseu a fost cu maraieli multe
Ilinca003
Scris: Saturday, October 6, 2018 11:16 AM
Nivel

Neata.si eu zilele astea sunt singura...sotul e cu referendumul vietii...pana acum a fost okras .Am fost si eu la lidl,joi dupa amiaza,si i am luat niste body uri si un trening...eram.cu mandra n brate si n am avut timp sa studiez prea mult...dar mai erau f putine lucruri...
Mirunah
Scris: Saturday, October 6, 2018 11:41 AM
Nivel

Neata!

Eu nu stiu ce e cu TeoLol mananca foarte bine, se apropie de 900 pe zi. Cred ca puseul s-a terminat totusi si a intrat in salt ca e marait si ii trece imediat cand il iau in brate. Si mananca si repede ceea ce e wooow.

Si tati nostru e cu referendumul vietii, dar totusi azi noapte a stat cu bebe si am dormit si eu 8 ore. Viiiis!

Azi am planuri de curatenie si ceva timp alocat ingrijirii mele, iar diseara va veni mama si noi vom iesi 2-3 ore.

Si inca ceva, isi baga tot pumnul in gura si suge la el, face ca porcusorul si mai ii vine sa vomite cand face asaHilar ma gandesc ca de la foame, e prea devreme pt dinti
Andruu
Scris: Saturday, October 6, 2018 12:25 PM
Nivel

Inregistrat: 4/13/2017
Mirunah wrote:

La multe lunite! Tu le dai lp noaptea parca? Ati putea face cu randul o noapte cu o noapte daca sta sotul acasa sau daca te ajuta cineva. Sau macar 5 ore pe noapte sa fie doar o persoana, cealalta sa se odihneasca.
Parinti odihniti=parinti si copii fericiti
multumim! da, noaptea le dau lapte praf. e aproape imposibil sa se ocupe o singura persoana de ei, pentru can se intampla sa li se faca foame in aceladi timp, sa planga de la colici in acelsi timp si nu stii de care sa te ocupi mai intai... pitica de cat a plans de la colici si cat se alinta ea maraind a si ragusit uff
Andreea06
Scris: Saturday, October 6, 2018 12:39 PM
Nivel

Gata, fost si la lidl. Am gasit de toate, ca merg la un lidl intr-o zona accesibila asa cu masina mai mult, pe o varianta a orasului. Dar n-am vrut hainute, bodyurile se largesc la al meu cam tare, le prefer pe cele cu capse la umeri. Hainute are destule pt varsta asta.
Am luat sosetute in schimb, misto ca au buline antiderapante si pe fata pt mersul de-a busilea.. si botosei, velcro pt cartea senzoriala, sosete pufoase pt mine, in rest piata.

Le: a si doua carticele, f dragute. Doar ca una s-a desprins cotorul ca a scapat-o pe jos la casa, tre sa pun lipici :D
Andreea06
Scris: Saturday, October 6, 2018 12:40 PM
Nivel

MaryPoppins wrote:
Neata! Al nostru weekend e compromis... Ana e cu muci, febra, dureri de la dintii care erup uff

Uf.. multa sanatate. Titilit la greu pt dintisori, jucarii dentitie care merg si la frigider, ros un mar ca e tare si nu il poate rupe.. sau morcov.
Andreea06
Scris: Saturday, October 6, 2018 12:41 PM
Nivel

Andruu wrote:
multumim! da, noaptea le dau lapte praf. e aproape imposibil sa se ocupe o singura persoana de ei, pentru can se intampla sa li se faca foame in aceladi timp, sa planga de la colici in acelsi timp si nu stii de care sa te ocupi mai intai... pitica de cat a plans de la colici si cat se alinta ea maraind a si ragusit uff

Ati incercat colief oare?
Eu asta il recomand maxim ca la noi a functionat instant.. e scumput dar merita daca vezi ca ii prieste, eu am luat cateva sticlute pe rand si nici nu eram sigura daca sa ma opresc, ma temeam sa nu planga iar :)
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.