Clubul mamicilor incepatoare - 4
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delia.c.yaya
Scris: Saturday, September 15, 2018 12:25 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/4/2017
MaryPoppins wrote:

Mai, mai, ce-ti fac eu tie hohot nu dorm, iar m-a prins ora 11 pe net hohot ma pun sa citesc un pic ca sa ma ia somnul Lol

Nici eu nu dorm, doar ca eu abia am terminat de facut curat in bucatarie...intreb Si eu..de cate pungi are nevoie un om ca sa fie fericit?! Un sac de 110l de pungi ...sa înnebunesc...iar aproape un sac de biscui?i si chestii de genu vechi de aruncat...eu mam pus sa arunc toate chestiile pastrate de socrii...nale mare!!!!
delia.c.yaya
Scris: Saturday, September 15, 2018 9:02 AM
Nivel

Buna dimineata la pitici si mamici! Un cafeu?!ras pupici Blushing

Mary ce faaaci?! Cum ai dormit?!ras cum mam trezit direct la tine mua zburat mintearas Blushing
MaryPoppins
Scris: Saturday, September 15, 2018 9:06 AM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2017
hohot am dormit foarte bine, pe la 12 am adormit si ne-am trezit acum la 8 jumate. Noi am mai fi dormit, dar atata s-a foit tati prin casa ca ne-a trezit pe amandoua Argue dar e ok, ma simt odihnita acum. Ana nu s-a foit, nu s-a smiorcait, a titilit doar de vreo doua ori, si asta mai mult pt ca i-am oferit eu... acum a tras un caca si a inceput repetitiile pt concertul ei de opereta Lol s-avem weekend fain grup
MaryPoppins
Scris: Saturday, September 15, 2018 9:07 AM
Nivel

PS: is zen, mi-am impus sa cred ca avem ingerasi im casa hohot
MaryPoppins
Scris: Saturday, September 15, 2018 9:21 AM
Nivel

Delia, dar sa-ti zic ce prostii am visat? Ma bufneste rasul cand imi amintesc hohot dar unul din ele a fost serios, se facea ca erau niste tanti multe de la asistenta sociala si faceau ancheta, cica sa ne-o ia pe Ana Lol ca e slaba si neingrijita, eu ma tot certam cu ele, cum dom'le sa fie slab um copil de 7.3 kg si 68 cm la 5 luni?!? Si le explicam eu cu percentile si alte detalii tehnice, ele nu pricepeau nimic iar eu turbam de nervi hohot
delia.c.yaya
Scris: Saturday, September 15, 2018 10:32 AM
Nivel

MaryPoppins wrote:
Delia, dar sa-ti zic ce prostii am visat? Ma bufneste rasul cand imi amintesc hohot dar unul din ele a fost serios, se facea ca erau niste tanti multe de la asistenta sociala si faceau ancheta, cica sa ne-o ia pe Ana Lol ca e slaba si neingrijita, eu ma tot certam cu ele, cum dom'le sa fie slab um copil de 7.3 kg si 68 cm la 5 luni?!? Si le explicam eu cu percentile si alte detalii tehnice, ele nu pricepeau nimic iar eu turbam de nervi hohot

Mami,asta e grija ta pentru Ana. Mereu sa ii fie bine, daca creste cum trebuie...

Si eu care ma pregateam sa fiu injuratahohot ce noroc ai avut de ingerasi...dar tio fac eu tie o datahohot deci,mai vrei sati povestesc ceva!??ras
delia.c.yaya
Scris: Saturday, September 15, 2018 10:56 AM
Nivel

Lol ca sa fiu eu multumita...asta pana ma bate MaryLol

Hai sa mai povestesc patanii de ale mele...
Din cauza ca barbatumiu ma tot facea nebuna am zis sa nu mai bag in seama ce visez sau "vad". Dar dupa ce am avut accidentul de masina am zis gata. Intro vineri a fost accidentul, trebuia sa mergem la bunici pentru hramul de Sf. Mihail si Gavril. Tata plecase inca de miercuri ca sa ajute acolo. Asa ca plecam doar eu cu mama si al meu . Inainte sa plecam de acasa am vrut sa ma imbrac sport,dar al meu nuuu..tiai pregatit alea elegante,tocuri..hai frumos...dar parca aveam un sentiment rau cand mam inbracat asa..ma.gandeam ca o sa fie obositor pe tocuri toata ziua...dar care toata ziua ca doar stateam in masina pana acolo,ca doar in casa ma descaltam...in fine...cand am iesit din Dorohoi,la o curba am avut "o imagine"..parca un tir se rasturnase pe noi...miam luat spaima...dar am zis lasa ca ce o sa fie oare...si uite ca dupa nici un minut hopa accidentul. Bine,doar maikmea sa trezit cu capul spart...avea ea cumpene,ca si dupa cand iesea cu noi cu masina era sa facem accident.
Si de atunci am zis ca o sa cred in presimtiri. Venise socrumiu in tara, tot asa sa mearga cu ei la sat. Visasem ca socrumiu imi aduse un sicriu la poarta asa ca adio drumul lui barbatumiu. Si asa cred ca lam salvat...ca in fata lor fix accidentul.

Astea ca astea...revenind la fantome. Pe mine ma cam viziteaza. La varmea la munte cand mergeam nu puteam dormi ca mereu apareau soldati pe acolo...in UK cand am stat acoli jale...barbatumiu avand scut energetic aducea dupa el fel si fel de ciudatenii...trebuia sal miruiesc de fiecare data cand ajungea acasa...

Pentru mine a inceput totul dupa operatia de apendicita. Si nasol...imi era maxim de frica sa dorm noaptea...mai ales din cauza dedublarilor. Mai intai auzeam un tipat ibgrozitor si dupa hopa ma vedeam pe mine cum dormeam...prima data mam speriat atat de tare ca mam izbit in mine inapoi,cand mam trezit eram vanata pe jumatate de corp...atunci sa gandit si maikmea so cheme pe varmea sa ma ajute...
Ea ma luat la ea la munte si am inceput sa invat sa meditez...am invat despre zodii,vampiri energetici,porti temporale,yoga si cum sa imi controlez dedublarea, despre vieti anterioare,despre vise si ce inseamna,spirite...
Stiu ca poate suna absurd sau de necrezut...dar asta cam face parte din viata mea...pale nu stiu daca vati uitat vreodata la emisiunea 360° sau codul luo Oreste...era ca ora de cunoa?tere pentru mine...adevaruri..si multe care inca nu le cunosc...
lore.t.
Scris: Saturday, September 15, 2018 11:39 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/11/2017
delia.c.yaya wrote:
Lol ca sa fiu eu multumita...asta pana ma bate MaryLol

Hai sa mai povestesc patanii de ale mele...
Din cauza ca barbatumiu ma tot facea nebuna am zis sa nu mai bag in seama ce visez sau "vad". Dar dupa ce am avut accidentul de masina am zis gata. Intro vineri a fost accidentul, trebuia sa mergem la bunici pentru hramul de Sf. Mihail si Gavril. Tata plecase inca de miercuri ca sa ajute acolo. Asa ca plecam doar eu cu mama si al meu . Inainte sa plecam de acasa am vrut sa ma imbrac sport,dar al meu nuuu..tiai pregatit alea elegante,tocuri..hai frumos...dar parca aveam un sentiment rau cand mam inbracat asa..ma.gandeam ca o sa fie obositor pe tocuri toata ziua...dar care toata ziua ca doar stateam in masina pana acolo,ca doar in casa ma descaltam...in fine...cand am iesit din Dorohoi,la o curba am avut "o imagine"..parca un tir se rasturnase pe noi...miam luat spaima...dar am zis lasa ca ce o sa fie oare...si uite ca dupa nici un minut hopa accidentul. Bine,doar maikmea sa trezit cu capul spart...avea ea cumpene,ca si dupa cand iesea cu noi cu masina era sa facem accident.
Si de atunci am zis ca o sa cred in presimtiri. Venise socrumiu in tara, tot asa sa mearga cu ei la sat. Visasem ca socrumiu imi aduse un sicriu la poarta asa ca adio drumul lui barbatumiu. Si asa cred ca lam salvat...ca in fata lor fix accidentul.

Astea ca astea...revenind la fantome. Pe mine ma cam viziteaza. La varmea la munte cand mergeam nu puteam dormi ca mereu apareau soldati pe acolo...in UK cand am stat acoli jale...barbatumiu avand scut energetic aducea dupa el fel si fel de ciudatenii...trebuia sal miruiesc de fiecare data cand ajungea acasa...

Pentru mine a inceput totul dupa operatia de apendicita. Si nasol...imi era maxim de frica sa dorm noaptea...mai ales din cauza dedublarilor. Mai intai auzeam un tipat ibgrozitor si dupa hopa ma vedeam pe mine cum dormeam...prima data mam speriat atat de tare ca mam izbit in mine inapoi,cand mam trezit eram vanata pe jumatate de corp...atunci sa gandit si maikmea so cheme pe varmea sa ma ajute...
Ea ma luat la ea la munte si am inceput sa invat sa meditez...am invat despre zodii,vampiri energetici,porti temporale,yoga si cum sa imi controlez dedublarea, despre vieti anterioare,despre vise si ce inseamna,spirite...
Stiu ca poate suna absurd sau de necrezut...dar asta cam face parte din viata mea...pale nu stiu daca vati uitat vreodata la emisiunea 360° sau codul luo Oreste...era ca ora de cunoa?tere pentru mine...adevaruri..si multe care inca nu le cunosc...

Mama...as face pe mine de frica!! Eu o singura data m-am visat pe mine, ma vedeam clar cum dorm in pat, eram la camin la facultate, dar nu a fost deloc placut. Ma vedeam clar cu picioarele dezvelite si la picioare ,, cineva" cu par peste tot vroia sa puna mana pe mine si eu urlam in vis da nu se auzea nimic, parca ma strangea cineva de gat si parca a durat o vesnicie sa ma trezesc, speriata de nu am mai putut adormi apoi...am mers direct la biserica...
Mirunah
Scris: Saturday, September 15, 2018 12:09 PM
Nivel

Inregistrat: 10/23/2017
Parca merg mai bine citite povestile astea dimineata la cafeaLol

Ce faceti? Cum petreceti weekendul?
Mgeorgiana85
Scris: Saturday, September 15, 2018 12:50 PM
Nivel

Inregistrat: 11/3/2016
Neata! pupici
La cate povesti cu fantome pana la urma o sa fie fantome si pe forum hohot hohot
Merg mai bine la cafea oricum de dimi newclap
delia.c.yaya
Scris: Saturday, September 15, 2018 10:20 PM
Nivel

Eu am luat raceala de la al meu..cel mai rau e ca am ramas fara voce...ce urat se uita fiemea la mine cand dau sa vorbeschohot
Dana_
Scris: Saturday, September 15, 2018 10:24 PM
Nivel

Inregistrat: 2/23/2017
delia.c.yaya wrote:
Eu am luat raceala de la al meu..cel mai rau e ca am ramas fara voce...ce urat se uita fiemea la mine cand dau sa vorbeschohot

Pai atunci in soapta sa nu o sperii hohot
Sanatate!
Mirunah
Scris: Sunday, September 16, 2018 2:19 PM
Nivel

Inregistrat: 10/23/2017
MaryPoppins
Scris: Sunday, September 16, 2018 3:06 PM
Nivel

Vai, fetelor, m-am vopsit singura. Pt prima data...nu vreti sa stiti cum arat, de comando m-am facut hohot inchipuiti-va ca baza mea e intre 4 si 5, deci inchis....rad singura hohot hohot hohot bine ca pe Ana am trimis-o la plimbare cu tati. Saraca, sa ma fi vazut in halul in care sunt...si baia la fel hohot hohot hohot
delia.c.yaya
Scris: Sunday, September 16, 2018 3:09 PM
Nivel

MaryPoppins wrote:
Vai, fetelor, m-am vopsit singura. Pt prima data...nu vreti sa stiti cum arat, de comando m-am facut hohot inchipuiti-va ca baza mea e intre 4 si 5, deci inchis....rad singura hohot hohot hohot bine ca pe Ana am trimis-o la plimbare cu tati. Saraca, sa ma fi vazut in halul in care sunt...si baia la fel hohot hohot hohot

Deci degeaba spui daca nu ne si aratiras
Dar ce mai exact ai incercat sa faci?! Eu de cand ma stiu ma vopsesc singura...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.