Clubul mamicilor incepatoare - 3
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Inawar
Scris: Saturday, June 23, 2018 8:53 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mesaje: 1525
Andreea06 wrote:


Deci e ok dupa un an de la ceza sa inceapa iar o sarcina noua? Pentru uter adica. Eu n-am intrebat inca.. nu ne grabim tare :)) cred ca pe la 2 ani al lui bebe sa raman..

La controlul de 6 luni mi-a zis ca uterul e pregatit dar sa astept menstruatia si sa las 2-3 cicluri. Mi-a venit in ziua in care bebe a implinit 8 luni.
E mai bine dupa 2 ani, pt ca e greu sa fii gravida si sa-l ridici pe copilas in brate. El nu stie si o sa ceara...
Inawar
Scris: Saturday, June 23, 2018 8:58 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mesaje: 1525
alina89 wrote:


Wow, ce super ca v-a dat acordul dejaaa. Doctora mea (fosta) imi spusese ca in carte scrie 2 ani intre nasteri, dar ea imi recomanda 1a6l minim pana sa raman iar, acum caut doctora noua sa vedem ea ce zice. Azi sunt z1 pt a 4a oara majoreta

Vad ca ai aceeasi frica ca mine cu operatia uff

Daaa, desi m-am dus sa nasc relaxata ca o floricica Lol
Acuma cu bebe mi se pare greu sa fiu internata, apoi sa ma misc greu.. el va fi in perioada cand vrea sa alerge si nu va sta locului, il vad de pe acuma.
Totusi nu as astepta 2 ani, as vrea sa nasc cand se apropie de final cei 2 ani acasa si sa leg inca 2.
alina89
Scris: Saturday, June 23, 2018 9:20 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/21/2017
Mesaje: 2542
Inawar wrote:

Daaa, desi m-am dus sa nasc relaxata ca o floricica Lol
Acuma cu bebe mi se pare greu sa fiu internata, apoi sa ma misc greu.. el va fi in perioada cand vrea sa alerge si nu va sta locului, il vad de pe acuma.
Totusi nu as astepta 2 ani, as vrea sa nasc cand se apropie de final cei 2 ani acasa si sa leg inca 2.


Exact asa as vrea sa fac si eu, dar pe cat de nerabdatoare sunt pe atat de frica imi e. Tot ca floricica am fost sa nasc, acum insa probabil imi vor face un calmant sa imi poata face anestezia de frica ce o sa imi fie Lol Oricum noi vrem, dar nu stim cand ne va iesi ras o sa fie greeeu, dar si ff frumos hearts
Andreea06
Scris: Sunday, June 24, 2018 8:38 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
Inawar wrote:

Da, e vecin cu primul :)
Abia am reusit sa-l pozez ca nu vroia sa stea nicicum.


Ce scumpel cu iepurasi hearts
MaryPoppins
Scris: Sunday, June 24, 2018 10:59 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2017
Mesaje: 2868
Deci Ana nu mai vrea si nu mai stie sa suga la biberon Lol azi noapte n-a supt deloc si am zis ca hai sa incerc sa golesc sanii cu pompa - evident ca n-au iesit mai mult de cativa stropi (aviz proaspetelor mamici care se streseaza ca nu iese la pompa), dar am zis ca nu vreau sa-i arunc si chiar voiam sa testez daca mai ia biberonul sau nu. Si pur si simplu nu il vrea, se stramba si il scuipa afara, i-am si stors lapte in gura si nu vrea. Ultima data cand a papat din biberon cred ca avea vreo 3 saptamani, cam tot de pe atunci a inceput sa scuipe si suzeta. Asa ca traiasca tzatzele, doamne ajuta sa intretinem lactatia cat mai mult ca altfel ramane copilul flamand hohot
delia.c.yaya
Scris: Sunday, June 24, 2018 4:22 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
Sincer fetelor, am ramas acasa cu fata plangand. Au avut grija sa-l gobeasca pe barbatumiu pana la ultimul cent,nici macar la facturi nu au contribuit. Am ramas fix cu banii prt botez,nici nu stim daca ne ajung. Si acuma cucoanele sau dus sasi cumpere de imbracat si prostii de noi,ca parinti,o sa fim in blugi. Frumos nu?!
Andreea06
Scris: Sunday, June 24, 2018 5:22 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
delia.c.yaya wrote:
Sincer fetelor, am ramas acasa cu fata plangand. Au avut grija sa-l gobeasca pe barbatumiu pana la ultimul cent,nici macar la facturi nu au contribuit. Am ramas fix cu banii prt botez,nici nu stim daca ne ajung. Si acuma cucoanele sau dus sasi cumpere de imbracat si prostii de noi,ca parinti,o sa fim in blugi. Frumos nu?!


Of, nu iti mai face inima rea, daca atata le duce capul.... si bunul simt. Vezi si tu in dulap ce aveti mai de ocazie si lasa-le pe ele in ignoranta lor. Noroc ca scapi acus de ei..
Iar daca mai apoi contribuie sotul muuult sa trimita in tara bani, ai o discutie cu el despre cat si cum e ok sa va fie si voua bine, in primul rand.
delia.c.yaya
Scris: Monday, June 25, 2018 9:44 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
Andreea06 wrote:


Of, nu iti mai face inima rea, daca atata le duce capul.... si bunul simt. Vezi si tu in dulap ce aveti mai de ocazie si lasa-le pe ele in ignoranta lor. Noroc ca scapi acus de ei..
Iar daca mai apoi contribuie sotul muuult sa trimita in tara bani, ai o discutie cu el despre cat si cum e ok sa va fie si voua bine, in primul rand.



Daca as putea offf...
Nu-mi fac griji cu trimisul banilor, ca nu a facut asta niciodata si el asa nu da bani.

Dar sa vedeti faza. Ma sunat barbatumiu ca a gasit el o rochi?a faina si ieftina si sa ma imbrac ca vine dupa mine. A venit singur, am probat rochita (suuuper chiar,are gusturi bunehohot ) si cand sa plateasca cardul lui missing! Am cautat de nebuni. Neam dus la magazinul care a fost inainte si nimic. Am.zis ca la pierdut si gata. Rochita mmea sa dus. Azi dimineata apare misterios cardul. La "gasit" soacramea in bucatarie sub masa. Cum?!nu stiu, am rascolit toata casa aseara si nimic. Cum a ajuns cardul acolo daca el il tinea in portofel.?!
Eu iam zis ca sigur ele au facut asa ca sa numi iau nimica. Eu una innebunesc. Inca 3 saptamani si pleaca...
Andreea06
Scris: Monday, June 25, 2018 11:06 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
Andreea06
Scris: Monday, June 25, 2018 11:07 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
La multe lunite Giulia!

Delia mergeti azi iar si ia rochita, fa-le in ciuda yes
alina89
Scris: Monday, June 25, 2018 1:12 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/21/2017
Mesaje: 2542
Delia, soacrata m-a imbolnavit pe mine Argue eu o luam taras de par si o urcam in avion sau ii aruncam lu al meu chilotii pe geam sa se duca cu tot cu ea de unde au venit Lol

Ma scuzati, eu nu sunt agresiva de el.. dar unii oameni au talent sa scoata dracusoru din mine hainoroc
delia.c.yaya
Scris: Monday, June 25, 2018 3:32 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
Andreea06 wrote:
La multe lunite Giulia!

Delia mergeti azi iar si ia rochita, fa-le in ciuda yes


MultumescCheek Kiss

Mi-am luatyes si parca tine Dumnezeu cu mine. Am iesit "sa luam paine", si era un magazin cu haine langa si am intrat doar sa vad ce e. Si mi-am gasit o rochie si mai faina ca aia de ieri. Pufneau cand mau vazut cu eahohot o dadeau la intoarsa ,"ca te face cam grasa",leam zis ca numi pasa, "inainte eram scandura,acuma am forme,am fund,am sani,masimt mai bine asa"...newclap
delia.c.yaya
Scris: Monday, June 25, 2018 3:36 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
alina89
Scris: Monday, June 25, 2018 5:33 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/21/2017
Mesaje: 2542
Inawar
Scris: Monday, June 25, 2018 5:46 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mesaje: 1525
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.