Clubul mamicilor incepatoare - 3
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delia.c.yaya
Scris: Saturday, June 23, 2018 1:13 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
MaryPoppins
Scris: Saturday, June 23, 2018 1:16 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2017
Mesaje: 2868
MaryPoppins
Scris: Saturday, June 23, 2018 2:34 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2017
Mesaje: 2868
Dea22
Scris: Saturday, June 23, 2018 2:53 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/7/2017
Mesaje: 303
Inawar
Scris: Saturday, June 23, 2018 4:08 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mesaje: 1525
delia.c.yaya
Scris: Saturday, June 23, 2018 4:13 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Mesaje: 14
Inawar
Scris: Saturday, June 23, 2018 4:25 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mesaje: 1525
Dea22 wrote:
Si noi ne am dorit un baietel la inceput,dar acum n as da bebita mea nici pe 5 baietei hearts
Tati spera ca mai facem unul si o sa fie baietel,dar pe mine nu m ar deranja inca o fetita sic

Fetelor,aveti curaj sa va apucati de al doilea? Noi aveam in plan ca ne apucam imediat ce medical o sa fie fie voie, dar acum nu sunt asa sigura ca e o idee bunaLol

Si noi ne mai dorim un bebe, de preferat fetita de data asta dar mi-ar fi la fel de drag daca e tot baietel. Chiar nu mi-ar parea rau.
Am primit unda verde sa ne apucam din momentul in care vine menstruatia si sa mai las 2-3 cicluri. Tocmai ce mi-a trecut al doilea si cred ca mai ne protejam un pic.
Ma apuca groaza cand ma gandesc la operatie si recuperarea de dupa, chiar daca mi-am revenit repede.
MaryPoppins
Scris: Saturday, June 23, 2018 4:32 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2017
Mesaje: 2868
Curajoase voi mamicile care vreti bebe asa de repede :) noi ne gandim la 4-5 ani diferenta, sa avem timp suficient sa ne bucuram de viata in trei. Pana sa raman insarcinata nici nu imi doream al doilea copil, dar acum vreau pt ea, sa nu fie singura.
Andreea06
Scris: Saturday, June 23, 2018 5:56 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
delia.c.yaya wrote:
Fetelor, lu Giuli i se vad doua dungi albe la gingia de josHilar am incercat sai fac poza dar nu reusesc...

Matti are de 2 luni asa si degeaba Big Laugh
Inawar
Scris: Saturday, June 23, 2018 6:15 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mesaje: 1525
La noi azi de dimineata a aparut si dintisorul nr 2! topai
A fost mai marait de ieri, a dormit reprize scurte si credeam ca poate are crampe sau ceva ca a mai partzait asa.
Peste o saptamana plecam in vacanta, speram sa fie liniste si pace :)
Inawar
Scris: Saturday, June 23, 2018 6:18 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mesaje: 1525
Andreea, observ noul statut de moderator dance
Acum te poti ocupa de casute cu drepturi depline de editare! hainoroc
Andreea06
Scris: Saturday, June 23, 2018 7:29 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
Inawar wrote:
Andreea, observ noul statut de moderator dance
Acum te poti ocupa de casute cu drepturi depline de editare! hainoroc


Da da :) doar ca nu pot edita postarile mele mai vechi de 1 zi sau cam asa si nu pot modifica aici casuta cu tickerele.. la urmatoarea facem ca la carte :)

Dintisorul 2 tot jos?
Andreea06
Scris: Saturday, June 23, 2018 7:30 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
Inawar wrote:

Si noi ne mai dorim un bebe, de preferat fetita de data asta dar mi-ar fi la fel de drag daca e tot baietel. Chiar nu mi-ar parea rau.
Am primit unda verde sa ne apucam din momentul in care vine menstruatia si sa mai las 2-3 cicluri. Tocmai ce mi-a trecut al doilea si cred ca mai ne protejam un pic.
Ma apuca groaza cand ma gandesc la operatie si recuperarea de dupa, chiar daca mi-am revenit repede.


Deci e ok dupa un an de la ceza sa inceapa iar o sarcina noua? Pentru uter adica. Eu n-am intrebat inca.. nu ne grabim tare :)) cred ca pe la 2 ani al lui bebe sa raman..
alina89
Scris: Saturday, June 23, 2018 7:40 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/21/2017
Mesaje: 2542
Inawar wrote:

Si noi ne mai dorim un bebe, de preferat fetita de data asta dar mi-ar fi la fel de drag daca e tot baietel. Chiar nu mi-ar parea rau.
Am primit unda verde sa ne apucam din momentul in care vine menstruatia si sa mai las 2-3 cicluri. Tocmai ce mi-a trecut al doilea si cred ca mai ne protejam un pic.
Ma apuca groaza cand ma gandesc la operatie si recuperarea de dupa, chiar daca mi-am revenit repede.


Wow, ce super ca v-a dat acordul dejaaa. Doctora mea (fosta) imi spusese ca in carte scrie 2 ani intre nasteri, dar ea imi recomanda 1a6l minim pana sa raman iar, acum caut doctora noua sa vedem ea ce zice. Azi sunt z1 pt a 4a oara majoreta

Vad ca ai aceeasi frica ca mine cu operatia uff
Inawar
Scris: Saturday, June 23, 2018 8:45 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mesaje: 1525
Andreea06 wrote:


Da da :) doar ca nu pot edita postarile mele mai vechi de 1 zi sau cam asa si nu pot modifica aici casuta cu tickerele.. la urmatoarea facem ca la carte :)

Dintisorul 2 tot jos?

Da, e vecin cu primul :)
Abia am reusit sa-l pozez ca nu vroia sa stea nicicum.


Inawar attached the following image(s):
0203175b-97d9-408a-8953-eccfbb3f6809.jpeg9cf94b00-e104-45d1-859e-d8f84a816603.jpeg

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.