Clubul mamicilor incepatoare - 17
Subiectul anterior · Subiectul urmator
7Andreea
Scris: Monday, January 24, 2022 11:38 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 8/4/2020
Frumoasa tare micuta Ina,la fel si mamica eipupici
Stie cineva ce e cu Zee,nu am vazut-o de mult si era tare activa aici?
freya1
Scris: Monday, January 24, 2022 11:51 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/10/2020
Ce scumpa e Irina coeur
Si eu ma gandeam la Zee, sper ca e ok
Lyli, eu nu i-as da ceai...colidep ai incercat ? Eu am mai cumparat Colic comfort de la Boiron, sunt homeopate, al meu nu prea a avut colici, nu am apucat sa imi fac o parere, poti incerca
Ellena, am inteles, ii mai intarcam noi... ma omoara si cu anxietatea de separare, toata ziua se agata de mine si ma-ma-ma-ma, tipa in continuu ca vrea numai la bucatarie si baie, sa umble in cosul de gunoi (si in parc adora cosurile de gunoi Lol ).. ce mai, concerte in fiecare zi
MariaS
Scris: Tuesday, January 25, 2022 8:50 AM
Nivel

Inregistrat: 4/28/2020
Freya parca o descri pe a mea,stă lipită scai de mine, ma trage de bluză tot la 5-10 min îs toată supta de sâni și zona decolteului.

Mulțumim pt complimentele fetele Cheek Kiss

Zee, Vicky, Mihaelaalin, voi cum mai sunteți?

Azi merg să îi fac un sumar de urină și urocultura, ceva îmi spune că nu îi ok. Bea apă, țiți la greu, scutecele udă cam 5-6/zi,dar ala de noapte și unele de peste zi parcă miros. În rest nu are alte semne, ii vioaie, nu pare să o deranjeze când face pișu și totuși ceva îmi spune că nu îi ok, poate mă înșel.
Mihaelaalin
Scris: Tuesday, January 25, 2022 9:05 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/1/2018
Buna dimineața,noi suntem tot intr-o alergătura prin casa nu sta 5 minute de când se trezeste pana când îl bag la somn la 13 nu sta 1 secunda fără mine și fac cu el tot in brațe,ne chinuim sa mergem sa facem vaccinurile si cel de 11-12 luni pt ca am luat proasta decizie de ai face analize de sânge pt a vedea dacă are anemie ca tot ținea pediatra într-una si acum bebe meu nu vrea nici măcar sa intram in curte la dispensar dar sa intram in cabinet.este un mic vitezoman ii place sa alerge dar sa fie susținut de mâna ca sa prinda bine viteza,cu papatul papa când vrea cât vrea dar dacă ii dau toat ziua fructe sa ciugule nu zice ca nu e o mică termita .acum vreau sa ii cumpăr o perna Parca îl văd ca nu mai doarme bine pe saltea dar nu știu ce sa ii cumpăr voi ce îmi recomandați?va citesc mereu dar nu apuc sa scriu ceva ca imediat îmi ia telefonul din mâna sau ma trage de mâna sa plecam.Maria foarte frumoase sunteți 😘
Ellena20
Scris: Tuesday, January 25, 2022 9:16 AM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Maria, bafta sa fie ok!
Voua v-a recomandat pediatrul analize la un an?
Mie nu mi-a zis nimic inca dar am auzit ca se recomanda de cele mai multe ori.

Oo da, freya, Cezar daca prinde usa deschisa la baie e bucuria lui, iar daca nu sunt pe faza vrea sa bage mana in vasul de toaleta si zice apapapapa alcool
Aseara pt prima oara de aproape un an mi-a adormit foarte greu la somnul de noapte. Era tare nelinistit. A venit taica-su, l-a luat in brate si a adormit asa. Cred ca asta e solutia pt intarcat: tata! :001014:
Mihaelaalin
Scris: Tuesday, January 25, 2022 9:37 AM
Nivel

Ellena20 wrote:
Maria, bafta sa fie ok!
Voua v-a recomandat pediatrul analize la un an?
Mie nu mi-a zis nimic inca dar am auzit ca se recomanda de cele mai multe ori.

Oo da, freya, Cezar daca prinde usa deschisa la baie e bucuria lui, iar daca nu sunt pe faza vrea sa bage mana in vasul de toaleta si zice apapapapa alcool
Aseara pt prima oara de aproape un an mi-a adormit foarte greu la somnul de noapte. Era tare nelinistit. A venit taica-su, l-a luat in brate si a adormit asa. Cred ca asta e solutia pt intarcat: tata! :001014:

Mie da mi-a recomandat pt ca spunea ca s-ar putea sa aibă anemie și le-am făcut și așa a ieșit o ușoară anemie dar am făcut și ce mai mare prostie ca sa speriat rău și așa nu am mai putut sa ii fac vaccinul de 11-12 luni
Mihaelaalin
Scris: Tuesday, January 25, 2022 10:19 AM
Nivel

freya1
Scris: Tuesday, January 25, 2022 12:10 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Aoleu, Maria, dar ce or avea, vreun puseu de crestere ? Ca a reinceput sa manance si mancare, deci nu de foame e disperat cu laptele
Azi s-a ridicat si piticutul meu si a facut cativa pasi singur coeur bine, el mergea de ceva timp singur, dar nu stia, pt ca eu tineam mainile pe langa el si doar la nevoie il mai sprijineam, dar nu se simtea el sigur. Sunt asa emotionata de nu mai stiu de capul meu, oare cum va fi de acum ?
Ellena20
Scris: Tuesday, January 25, 2022 12:25 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
freya, eu iti pot spune ca de acum.. sa te tii. Nu credeam ca e asa de greu. Mie imi ia lucruri de prin sertare si fuge cu ele, uneori fuge si incepe sa rada si atunci vad ca nu mai e asa atent. De vreo 2 ori a dat sa cada si l-am prins repede de mana. E taaaare frumos, insa oboseala mea deja e la cote inalte Lol
Inainte dupa ce culcam copilul seara, aveam timp sa fac o gramada de lucruri, acum de la ora 18 incolo de-abia astept sa il culc pe el si apoi sa ma culc si eu.

Felicitari, Albert, pentru primii pasi. coeur de acum incepe explorarea adevarata!

Oana.c
Scris: Tuesday, January 25, 2022 3:48 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/28/2021
Fetelor, pentru ca voi ati trecut deja prin acest capitol va rog sa imi spuneti dsp trusoul nou nascutului, se da in orice oras?
Dar daca eu nasc in alt oras spre ex in Constanta dar eu locuiesc in Tulcea, de unde il voi lua? Cum se procedeaza? Va multumesc frumos si va doresc bebelusi sanatosi si pt voi, mamici odihnite 😃
MariaS
Scris: Tuesday, January 25, 2022 4:13 PM
Nivel

Felicitări Albert pt curaj Clap
The wonder weeks zice ca îs in leap 8, deci de aici și pofta asta de mâncare.

De câteva zile nu mai vrea sticlele cu cioc din care bea apa, asa ca am trecut la sticla clasică dar cu dop special kids.

În TM nu s-a dat, din câte am înțeles nu peste tot în țară se dau aceste trusouri.
maria2013
Scris: Tuesday, January 25, 2022 8:24 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Oana.c wrote:
Fetelor, pentru ca voi ati trecut deja prin acest capitol va rog sa imi spuneti dsp trusoul nou nascutului, se da in orice oras?
Dar daca eu nasc in alt oras spre ex in Constanta dar eu locuiesc in Tulcea, de unde il voi lua? Cum se procedeaza? Va multumesc frumos si va doresc bebelusi sanatosi si pt voi, mamici odihnite 😃

În Constanța primești doar din maternitate un cadou cu un săculeț, câteva scutece, mostre, apa plata, creme, pliante și doua vouchere cu reducere pt scutece.
MariaS
Scris: Tuesday, January 25, 2022 9:09 PM
Nivel

Se pare că de ce îmi era frică nu am scăpat, are infecție cry
Maine mergem la dr pt rețetă
ANDREEA2929A
Scris: Tuesday, January 25, 2022 9:48 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Lily oricat de greu mi a fost si mie și iti zic din experienta unei mame disperate cu colici până la 4 luni de am zis ca o iau razna eu nu am dat ceai bebelului. Este happy drink sau ceva de genul tot imi recomanda mf dar eu nu s de acord cu el. Încearcă și colidep doar ca fiind de plante durează 4zile sa vezi ceva diferente. La noi după o perioadă bună nu mai functiona nici asta și am tot jonglat între el și Sabsimplex in speranta ca va fi mai bine, nu a fost. Leganat și răbdare multa o sa treaca. La mine fata a început de la 3 sapt și a ținut o până la 4 luni si 1 saptamana cam asa, nu exista picaturi minune vb pediatrei mele la care am ajuns,,colicii se vindeca cu bratele" și n am crezut, eram disperată, satula, obosită.
Mi am făcut 1milion de complexe ba ca nu scoate aerul,ba ca mănâncă prea mult, ba ca pozitia de alaptare, ba ca mănânc eu nu stiu ce, am mâncat supă de pui de am pocnit de disperare..pana m am resemnat și am asteptat sa se maturizeze sistemul digestiv și aia e. Ca in fond de aia au colici.
MariaS
Scris: Tuesday, January 25, 2022 9:50 PM
Nivel

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.