Clubul mamicilor incepatoare - 17
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Droxana
Scris: Tuesday, January 4, 2022 9:37 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/22/2019
Daa..sper sa nu o chinuie prea mult..astăzi am făcut și vaccinul de 11 luni..așa a plâns săraca :( Dr a zis ca după ce iese de pe usa uita,nust ce sa zic ca pana acasă a stat f suparata nici un zâmbet nu mi a dat orice as fi făcut :(
Ellena20
Scris: Tuesday, January 4, 2022 9:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/22/2018
Felicitari, Carina, pt dintisor!! coeur
Mititica
Noi inca nu am facut vaccinul, in jur de 15-20 cand primeste de la dsp ne cheama. (Bine, dar inca nu am facut 11 luni, mai avem 2 zile ras)
Aveti planuri mari pt 1 an deci, Rox. Sa va iasa totul cum va doriti Cheek Kiss

Vicky, Zee, ce faceti? Pe unde sunteti? Va tin piticii in priza? ras
Droxana
Scris: Tuesday, January 4, 2022 11:04 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2019
Ellena20 wrote:
Felicitari, Carina, pt dintisor!! coeur
Mititica
Noi inca nu am facut vaccinul, in jur de 15-20 cand primeste de la dsp ne cheama. (Bine, dar inca nu am facut 11 luni, mai avem 2 zile ras)
Aveti planuri mari pt 1 an deci, Rox. Sa va iasa totul cum va doriti Cheek Kiss

Vicky, Zee, ce faceti? Pe unde sunteti? Va tin piticii in priza? ras

Multumim Elena ,speram și noi sa reușim și sa iasă totul bine,vom vedea computerlove
IoanaIoanaC
Scris: Wednesday, January 5, 2022 6:18 PM
Nivel

Inregistrat: 8/30/2019
Fetele a caror prichindei au ramas cu somnurile anapoda in urma salturilor/regresiilor, cat a durat pana si-au revenit? Si-au mai revenit? Din leap 5 am ramas cu concerte de 2h pe noapte, repetat sunete, stat in 4 labe, de obicei de pe la 4 la 6. Speram sa treaca o data cu saltul, dar saltul a trecut, concertele au ramas...
MariaS
Scris: Wednesday, January 5, 2022 7:48 PM
Nivel

Inregistrat: 4/28/2020
IoanaIoanaC wrote:
Fetele a caror prichindei au ramas cu somnurile anapoda in urma salturilor/regresiilor, cat a durat pana si-au revenit? Si-au mai revenit? Din leap 5 am ramas cu concerte de 2h pe noapte, repetat sunete, stat in 4 labe, de obicei de pe la 4 la 6. Speram sa treaca o data cu saltul, dar saltul a trecut, concertele au ramas...

Nu vreau să te dezamăgesc, dar la noi tot după leap 5-6 s-a dus totul pe râpă, nu am mai avut 3 zile legate cu același program.
Seara e cu cântec, aseară avea 5h pv și nu s-a culcat până nu a aruncat tot din pătuț peste margine 🤦, mai nou ăsta ii ritualul.

Azi am făcut și noi vaccinele, a țipăt de am crezut ca se sparg geamurile 😬, ma refer subțire și tare nu mult. Când a întors capul și a văzut-o pe asistentă s-a oprit instant, de parcă ai stins TV-ul 🤣🤣🙈🙈 vedem diseară cum o sa fie
Gaby 41
Scris: Wednesday, January 5, 2022 8:11 PM
Nivel

Inregistrat: 7/20/2021
Bună fetelor! Astăzi mi-am făcut morfologia de trimestrul 1.Dr.Albu a zis că totul este foarte bine.Dar uitându-mă pe analize am văzut că translucența nucală este de 2,3mm.Este ușor mărită normal ar fi 2mm.Sunt puțin îngrijorată de valoarea asta ați avut vreuna dintre voi o valoare mai mare de 2mm?
freya1
Scris: Wednesday, January 5, 2022 8:30 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Gaby 41 wrote:
Bună fetelor! Astăzi mi-am făcut morfologia de trimestrul 1.Dr.Albu a zis că totul este foarte bine.Dar uitându-mă pe analize am văzut că translucența nucală este de 2,3mm.Este ușor mărită normal ar fi 2mm.Sunt puțin îngrijorată de valoarea asta ați avut vreuna dintre voi o valoare mai mare de 2mm?

Eu am avut 2.7, dar am facut oricum si un test genetic si a fost ok
Gaby 41
Scris: Wednesday, January 5, 2022 8:52 PM
Nivel

Inregistrat: 7/20/2021
Bună Freya.Miercuri sau vineri săptămână viitoare îmi iese rezultatul la Panorama extins.
EllaMaria
Scris: Wednesday, January 5, 2022 10:31 PM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
IoanaIoanaC wrote:

Al meu după leap 5 a continuat sa se foieaca într-una, sa se întoarcă pe burta și apoi sa se trezeasca plângând ca vrea pe spate, dar probabil prea somnoros sa se mai întoarcă. Și asta cam din ora în ora. Ce sa zic, m-am obișnuit, asta mi-e somnu, asa mi-e scris. Crazy
freya1
Scris: Thursday, January 6, 2022 9:31 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Noi de la 4 luni suntem cu trezitul din ora in ora

Ella, stiu ce zici Cheek Kiss dar daca poti gasi solutii fa-o acum, lunile de nesomn se acumuleaza si poti ajunge intr-o stare foarte proasta, si eu am zis ca rezist, dar eram pe marginea prapastiei
Regret ca nu am incercat sa il pun in patut mai de mic, poate dormea mai bine si el, nu doar eu
ANDREEA2929A
Scris: Thursday, January 6, 2022 10:24 AM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Eu m am plâns de somn deși ce vad la voi e mai aiurea, da acuma cu noua achizitie, adică dintisorul e naspa pe zi, legan 1h doarme 20,30 minute apoi e mofturoasa și casca, după 1h trebuie să încep să o linistesc și sa o preg de somn. cum închid feonul, cum ochii cat cepele.
Am zis ca prind o ,,pauza" între colici și dinti dar se pare ca ne a luat pe nepregatite ca drumarii cu zapada.🙈🥴🥴🥴🤦🏻‍♀️
EllaMaria
Scris: Thursday, January 6, 2022 11:36 AM
Nivel

Ellena nu mai rețin, cum ați scăpat de infectia urinara? Sunt foarte supărată, după 2 cure de antibiotic și urocultur curate în urma lor, astăzi Oliver iar are infecție urinara. Nu am primit încă rezultatele uroculturii, dar are pentru ca, la fel ca celelalte dați, ii găsesc în pampers pete galbene în zona penisului. Am facut si ecografie, părea în regula. Acum clar ma gândesc la un reflux vezico-urinar ce poate cauza infecțiile astea recurente.
EllaMaria
Scris: Thursday, January 6, 2022 11:37 AM
Nivel

ANDREEA2929A wrote:
Eu m am plâns de somn deși ce vad la voi e mai aiurea, da acuma cu noua achizitie, adică dintisorul e naspa pe zi, legan 1h doarme 20,30 minute apoi e mofturoasa și casca, după 1h trebuie să încep să o linistesc și sa o preg de somn. cum închid feonul, cum ochii cat cepele.
Am zis ca prind o ,,pauza" între colici și dinti dar se pare ca ne a luat pe nepregatite ca drumarii cu zapada.🙈🥴🥴🥴🤦🏻‍♀️

Sa înțeleg ca aveți un dintisor? topai Felicitari computerlove
Ellena20
Scris: Thursday, January 6, 2022 12:41 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Ella, si eu am sperat din suflet sa treaca cu antibiotic siropel. La fel, 2 cure de antibiotic si nimic. Am scapat cu injectabil. 5 zile, injectabil la 12h, dar la noi la antibiograma doar injectabilele erau sensibile, toate celelalte devenise rezistente.
Vedeti ce va recomanda pediatrul.
Noi insa dupa curele de antibiotic nu am avut urocultura curata. Tot iesea in continuare. Pana nu a facut injectabil, nu am reusit sa scapam. uff
Chrisstinne
Scris: Thursday, January 6, 2022 1:41 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/6/2022
Buna, mamici! Sa aveti un an nou plin de sanatate si bucurii! Am lipsit ceva, nu stiu de ce nu mai am acces la contul vechi, nici mail nu primesc pentru parola.
Am venit sa impartasesc o grija cu voi, luna trecuta am fost cu Luca la vaccinul de 1 an si i-am spus doctoritei ca inca nu merge si mi-a spus ca daca nici intr-o luna nu merge, sa revin pentru trimitere la kinetoterapie.
Este chiar asa foc ca nu merge la 1 an si 2 luni?
Vreau sa va zic ca daca ne tine cu ambele maini, merge. Sau pe langa mobila, pat, etc. Impinge orice prinde, carut, scaune si merge, dar singur nu. La voi cum e sau a fost?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.