Clubul mamicilor incepatoare - 17
Subiectul anterior · Subiectul urmator
freya1
Scris: Thursday, December 9, 2021 3:00 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/10/2020
Si cat dureaza pana adoarme, Maria? Ca si al meu sare prin pat, dar am cedat dupa 40 min max, l-am bagat in sistem, ca nu dadea semne sa adoarma... oare cat o rezista?
MariaS
Scris: Thursday, December 9, 2021 6:57 PM
Nivel

Inregistrat: 4/28/2020
freya1 wrote:
Si cat dureaza pana adoarme, Maria? Ca si al meu sare prin pat, dar am cedat dupa 40 min max, l-am bagat in sistem, ca nu dadea semne sa adoarma... oare cat o rezista?

Cred ca și o ora a dat ture peste mine și tot punea capul și se ridica ssibair punea capul și tot așa,se vedea pe ea că îi low batery dar trăgea să mai facă câteva tumbe😂

Au venit ghetele 😍😍😍😍
https://ibb.co/vDtYq5W
Droxana
Scris: Thursday, December 9, 2021 7:30 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/22/2019
freya1 wrote:

Daaaa
Musafiri nu avem si in rest... de multe ori raman nemancata sau deschid usa de la baie de dinainte de a adormi el ca sa nu imi pocneasca vezica peste noapte banghead la fiecare scartait de parchet sau de scaun legan la el daca e in sistem, iar daca nu, ma rog la toti sfintii sa nu se trezeasca. Daca cumva zgomotul se produce la 40 min dupa ce a adormit si oricum trece la alt ciclu de somn, deci se foieste, trezire garantata si 15-50 min de plimbat pt a-l adormi la loc. Eu seara, dupa ce il pot pune in pat, ma bag langa el, si ca sa prind niste zeci de minute de somn, si pt ca nu pot face nimic, ca se trezeste... cam asta fac.

Cam așa și la noi..doar ca eu mai plec de lângă ea ca am noroc ca între ciclurile de somn fug repede și ii bag suzeta și adoarme inapoi..dar dacă e galagie și aude atunci când se foieste sta treaza și asculta și se uita cu ochii in toate părțile ..musafiri nici noi nu prea mai chemam :)) dar ma aștept ca de sarbatori măcar o zi sa avem și nu știu cum sa fac..in cel mai rău caz stau lângă ea și aia e,sa se descurce restul :))
Droxana
Scris: Thursday, December 9, 2021 7:33 PM
Nivel

MariaS wrote:

Cred ca și o ora a dat ture peste mine și tot punea capul și se ridica ssibair punea capul și tot așa,se vedea pe ea că îi low batery dar trăgea să mai facă câteva tumbe😂

Au venit ghetele 😍😍😍😍
https://ibb.co/vDtYq5W

Ce faine sunt!!! I am luat și eu 2 perechi degeaba,ori nu știu eu sa i le bag in picioare ori nu știu de ce nu ii stau nici din casa pana in mașina :))
A mea adoarme destul de repede..face câteva ture prin pat se întoarce de pe burta pe spate de câteva ori apoi îmi ia mâna și se joaca cu brățara mea pana adoarme..
MariaS
Scris: Thursday, December 9, 2021 8:43 PM
Nivel

Droxana wrote:

Ce faine sunt!!! I am luat și eu 2 perechi degeaba,ori nu știu eu sa i le bag in picioare ori nu știu de ce nu ii stau nici din casa pana in mașina :))
A mea adoarme destul de repede..face câteva ture prin pat se întoarce de pe burta pe spate de câteva ori apoi îmi ia mâna și se joaca cu brățara mea pana adoarme..

Sunt tare smecheri și nu te ajută să îi încalți 😂, a mea tine piciorul moale să nu poată intra calumea pe picior și uita asa își scoate papucii dacă nu ești pe fază.
Dar acum cum sta în picioare o încalț în timp ce stă în picioare și tine degetele drepte nu adunate ca atunci când sta în brațe🤦
freya1
Scris: Thursday, December 9, 2021 8:50 PM
Nivel

Ce ghetute elegante love sa le poarte cu placere Irina!
Asa face si al meu, se ridica, pica in nas, sta putin de zic ca gata, adoarme, apoi sare iar ca hopa mitica Lol o sa incerc sa il mai las, dar de obicei suntem in urma cu somnul si iar a inceput sa se trezeasca la 5:30-6 dimineata
Ellena20
Scris: Thursday, December 9, 2021 9:51 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Ce ghetute frumoase, Maria coeur
Noi suntem la bunici, am facut aici bradul ca sa fac testul sa vad daca il facem si acasa. Cezar a picat testul. Astazi a daramat bradul de 2 ori Lol

Noi cu somnul stam bine. In primele luni, avea un somn tare prost ziua. Uneori si acum mai doarme prost, dar rar. Noaptea eu il las in patut o vreme si merg sa imi mai fac treburile prin casa, sa gatesc. Daca intra in somnul profund, nu se mai trezeste la orice zgomot. Ziua doarme doar in pat cu mine, iar de obicei da, se trezeste la orice sunet. Alteori, vorbesc si la telefon langa el in speranta sa il trezesc (cand doarme prea mult la amiaza) si nici nu se misca.
Avem 6 dintisori acum si nu stam o clipa locului. L-am lasat cu mama 2 ore pt prima oara in 10 luni si am plecat cu sotul prin oras. Sa mai zic cum am fost eu ca nu am avut chef de nimic? Cand m-am intors, mi-a zis maica-mea ca nici nu s-a uitat dupa mine. A fost tare cuminte si s-au jucat impreuna, a si mancat cu ea. Ce sa zic, ma simt tradata Lol
Mi se pare ca suntem intr-o perioada foarte buna acum: si mancare, si somn, si fara maraieli (decat cand ii e somn).

De dimineata ma tot chinui sa scriu si eu ceva, dar nu reusesc Lol

freya1
Scris: Friday, December 10, 2021 8:58 AM
Nivel

Wow, super, Ellena !
Eu iar dau vina pe dinti, domnul e cam nervos, mofturos la mancare, toata ziua ridica mainile sa il iau in brate si sa il plimb, nu mai zic ca ar sta doar in baie si in bucatarie, plange cand plecam de acolo Lol
Cu muscatul cum mai sunteti ? M-a muscat si pe mine rau o data cand sugea, de asta ma gandesc la dinti, ca nu facea asa de obicei
Nu mai zic ca roade tot, ieri la cina si-a bagat pe gat lingurita pana a vomat banghead si pare sa il amuze, continua sa faca asa si cu degetele si cu orice jucarie, sper sa uite curand
EllaMaria
Scris: Friday, December 10, 2021 9:45 AM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
Bună dimineața! Fetelor, ați postat de ceva vreme un site unde se găsesc seturi pt Crăciun (mama, tata și bebe), nu mai știu exact când, am încercat sa caut în mesajele din urma dar nu reușesc sa găsesc. Oare mai știți despre ce site era vorba?😁
Andreeax
Scris: Friday, December 10, 2021 9:51 AM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
Wow,[Ellena,ce frumos! Siii câți dintisori!!! La noi nici măcar nu se întrevede vreunul Lol Suntem cei mai știrbi de aici raportat la vârsta? Crazy Lol Azi i-am introdus și a2a masa,i-am dat para făcută pa cuptor,nu a mâncat toată para dar a mâncat. Mesele de lapte sunt multe și ziua și noaptea dar măcar ia in greutate acum. coeur
Maria,ce ghetuțe frumoaseeee! coeur Sa le poarte cu drag Love Iubesc animal printul purtat cu gust...îmi doresc o salopetica zebra print simpla frumoasa pt copilul din dotare ca cea pe care o are copilul Alinei Ceusan dar nu găsesc neam Big Surprise NuImiPasa Am găsit doar ielm dar mai aștept aa văd ce mărime poarta mai aproape de primăvara.
Ellena20
Scris: Friday, December 10, 2021 10:14 AM
Nivel

Cand nu are chef de supt, inca ma musca, dar parca mai rar. Asa ca noi avem acum 2 mese pe zi de laptic ca nu mai vrea mai mult. La voi, daca nu facea asa inainte, cel mai probabil de la dinti, da.
Si Cezar baga absolut orice in gura. Si da, si lui ii place la baie Lol mai ales sa deschida usa de la masina de spalat si sa bage capul acolo Lol
Ellena20
Scris: Friday, December 10, 2021 10:17 AM
Nivel

Andreea, lui Cezar i-a iesit primul dinte la 7 luni si 2 zile parca. Eram printre ultimii la aparitia dintisorilor si uite ca apoi au aparut intruna. La 8 luni avea 4 dintisori.
MariaS
Scris: Friday, December 10, 2021 10:17 AM
Nivel

Freya, 🙋 campioană la pițigat, mușcat, supt. Ina prima dată încearcă cu dinții textura și dacă e ce trebuie suge 🤦, dacă nu h e ce trebuie muscă ca un hamster nervi

Ce de dințisori are Cezar 🥰
Te invidiez un pic sinceră sa fiu 😁

Andreea să ști că înainte nu eram fan animal print, dar de când cu ea îs topită. Am văzut și eu la ielm salopeta aia de leopard și chiar ma gândeam că ar arăta tare bine cu ea și cu ghetuțe, dar avem la haine de se rupe dulapul, vedem pe mai încolo când se mai potolește din crescut 🙈
Mă pregătesc să trec deja la 86, credeam că după 6luni mai încetinește, dar a mea nici vorbă, o săptămână două îi bucălată, pe urma o vad cum se subțiază la față și clar s-a lungit. N-am mai măsurat-o de vreo lună jumătate, îmi e și frică 😂
freya1
Scris: Friday, December 10, 2021 3:22 PM
Nivel

EllaMaria wrote:
Bună dimineața! Fetelor, ați postat de ceva vreme un site unde se găsesc seturi pt Crăciun (mama, tata și bebe), nu mai știu exact când, am încercat sa caut în mesajele din urma dar nu reușesc sa găsesc. Oare mai știți despre ce site era vorba?😁

De pe hbebe.ro am luat eu
Droxana
Scris: Saturday, December 11, 2021 10:20 AM
Nivel

Andreeax wrote:
Wow,[Ellena,ce frumos! Siii câți dintisori!!! La noi nici măcar nu se întrevede vreunul Lol Suntem cei mai știrbi de aici raportat la vârsta? Crazy Lol Azi i-am introdus și a2a masa,i-am dat para făcută pa cuptor,nu a mâncat toată para dar a mâncat. Mesele de lapte sunt multe și ziua și noaptea dar măcar ia in greutate acum. coeur
Maria,ce ghetuțe frumoaseeee! coeur Sa le poarte cu drag Love Iubesc animal printul purtat cu gust...îmi doresc o salopetica zebra print simpla frumoasa pt copilul din dotare ca cea pe care o are copilul Alinei Ceusan dar nu găsesc neam Big Surprise NuImiPasa Am găsit doar ielm dar mai aștept aa văd ce mărime poarta mai aproape de primăvara.

Nu nu sunteți cei mai Stirbi :)) noi conducem :))
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.