Clubul mamicilor incepatoare - 17
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Roser
Scris: Thursday, January 13, 2022 11:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/21/2018
Pai ea e o domnișoară, ai nostri niste purcei Lol
maria2013
Scris: Thursday, January 13, 2022 11:57 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Droxana wrote:
Hihi computerlove computerlove
Și noi noaptea trecută am dormit tare rău..cu multe treziri,dimineața când am văzut ca e 7 îmi venea sa plâng ca parca nu dormisem deloc :( acum am emotii in fiecare seara ,și problema e ca nu pot sa adorm mai repede de 23…și ea de atunci începe sa se fataie..Or veni și zile/nopți mai bune..
A fost cineva cu avionul cu bebeii?ras alcool

Noi am fost când Ana avea 10 luni (București - Barcelona). A fost muuuult mai fain decât am fi sperat! A supt la decolare/aterizare, la dus a dormit tot drumul, la intoarcere a dormit, a privit pe geam, s-a jucat.
MariaS
Scris: Friday, January 14, 2022 1:08 AM
Nivel

Inregistrat: 4/28/2020
Rox,ai o dulceață de fetiță, curatica, cuminte, pe scurt o bomboana 🥰🥰🥰
A mea după aproape fiecare masă ii Hannibal sau pot crește lejej niște pui sub scaunul ei 🤣🤣

Pe zi ce trece văd că face tot mai mulți pași către mine și pare să prindă curaj tot mai mult😁😁
Droxana
Scris: Friday, January 14, 2022 9:13 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/22/2019
hohot hohot mai face și ea dar sub măsuță unde nu se vede :)) ca ii cade mancarea pana o duce la gurița..
Eu anul trecut am luat bilete pt Roma in 12 Februarie (a fost un moment in care eram nervoasa și vroiam sa vacanța n am gândit prea mult :))) soțul nu prea vrea eu vreau dar am emotii ca mi se pare greu cu ea și cu bagaje..mai asteptam sa vedem ce o mai fi și cu pandemia dar n as fi vrut sa pierd biletele :))
maria2013
Scris: Friday, January 14, 2022 9:20 AM
Nivel

Droxana wrote:
hohot hohot mai face și ea dar sub măsuță unde nu se vede :)) ca ii cade mancarea pana o duce la gurița..
Eu anul trecut am luat bilete pt Roma in 12 Februarie (a fost un moment in care eram nervoasa și vroiam sa vacanța n am gândit prea mult :))) soțul nu prea vrea eu vreau dar am emotii ca mi se pare greu cu ea și cu bagaje..mai asteptam sa vedem ce o mai fi și cu pandemia dar n as fi vrut sa pierd biletele :))

Zborul nu va fi unul lung. Sigur va va plăcea!
maria2013
Scris: Friday, January 14, 2022 9:21 AM
Nivel

Droxana
Scris: Friday, January 14, 2022 2:29 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2019
Roser
Scris: Friday, January 14, 2022 7:59 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
Si noi am fost cu avionul pe cand avea Hugo vreo 4 luni. A fost ok, tot zborul aproape l-am plimbat in sistem pe culoar. Acum nu m-as mai vedea cu el pe avion la cat de agitat este, nu ar sta legat de mine cu centura nici 5 minute Lol Noi anul asta avem programate vacanțe pe aici pe aproape, cea mai departe fiind Mallorca dar o sa mergem cu ferryboat-ul.
Dar eu pe Carina o vad mai cuminte și liniștită asa ca nu cred ca o sa ai probleme cu ea, mai ales ca e un zbor scurt.
Imi aduc aminte cand mai mergeam prin vacante vedeam cupluri de englezi, nemti etc cu vreo 3 copilași mici dupa ei, acum stau si ma intreb cum reușeau, ca mie si cu unu mi-e greu să mă duc undeva.
wannabemom
Scris: Saturday, January 15, 2022 9:01 AM
Nivel

Inregistrat: 1/3/2021
Neata.
Noi suntem internati la Gr. Alexandrescu in Bucuresti. Dupa mai multe investigatii, care includ si ecografie, am constatat ca Gabriel are stenoza pilorica - de acolo varsaturile in jet. Stomacelul era plin mereu, pentru ca nu se mai digera mancarea si varsa tot...fie varsatura in jet, fie reflux... canalul care ducea catre duoden era ingrosat... uff
Ieri dimineata a fost operat, acum este inca la Ati, dar este bine in afara oricarui pericol. Astazi mi-l aduc in salon cu mine... o sa mai dureze cateva zile pana plecam acasa...momentan baietelul nu are voie sa manance, este pe perfuzii...uff

wannabemom attached the following image(s):
20220115_090225.jpg

freya1
Scris: Saturday, January 15, 2022 10:24 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Wannabe Cheek Kiss o imbratisare mare !
Am vrut sa iti zic de asta cand ai zis de voma in jet, dar am zis ca e ceva rar si sa nu te sperii degeaba, baietelul meu a fost suspect inca de dinainte de nastere de asa ceva si am stat cu frica, i-am facut ecografii, dar s-a infirmat
Refacere rapida micutului !
wannabemom
Scris: Saturday, January 15, 2022 10:27 AM
Nivel

freya1 wrote:
Wannabe Cheek Kiss o imbratisare mare !
Am vrut sa iti zic de asta cand ai zis de voma in jet, dar am zis ca e ceva rar si sa nu te sperii degeaba, baietelul meu a fost suspect inca de dinainte de nastere de asa ceva si am stat cu frica, i-am facut ecografii, dar s-a infirmat
Refacere rapida micutului !

Multumesc mult! Ma bucur ca am ajuns la timp la spital si ca totul a fost ok.. Buddy1
Andreeax
Scris: Saturday, January 15, 2022 10:43 AM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
Ooo,doamne!!!! Sănătate multă micuțului și recuperare rapida! O îmbrățișare și de la mine! Cheek Kiss
wannabemom
Scris: Saturday, January 15, 2022 10:47 AM
Nivel

Andreeax wrote:
Ooo,doamne!!!! Sănătate multă micuțului și recuperare rapida! O îmbrățișare și de la mine! Cheek Kiss

computerlove Te pup, multumim! Buddy1
freya1
Scris: Saturday, January 15, 2022 10:49 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Andreea, parca tu intrebai de fructe, mi-am mai amintit ceva,"suzeta" sau feederul ala in care pui fructe, eu l-am folosit sa ii pun fructe de padure, rodie, dar poti pune orice bucatele, pe ei ii distreaza foarte tare din ce am observat
Ellena20
Scris: Saturday, January 15, 2022 10:59 AM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Wannabemom, recuperare rapida baietelului tau!
Va imbratisam! Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.