Clubul mamicilor incepatoare - 16
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Zee
Scris: Saturday, October 30, 2021 7:41 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/8/2020
Elena, de alea am luat, mi se pareau cele mai micute paste. Si am luat si ficatei, o sa ii fac maine.
Andreeax
Scris: Saturday, October 30, 2021 9:19 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/6/2020
La multe lunite,Carina!!!! coeur Ce dolofanica și ce costumaș avem computerlove Love
ANDREEA2929A
Scris: Saturday, October 30, 2021 9:51 PM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
BBEma wrote:
Doamne tu fetelor , nu stiu ce sa ma fac cu bebelusu asta al meu…. De câteva zile doarme extrem de greu ziua câteodată aproape deloc : îl legan, îl iau in brate, îl las sa doarmă pe mine , îl pun la san , incerc dr toate …. Doarme 10 min si se trezește …. Nu mai rezist …si e si mârâit , măcar dacă ar sta linistit, da se plictiseste repede si plânge toata ziua … are tratament de colici Bebeluș de 2 luni si 1 săptămâna …. Nu stiu cum sa fac sa l adorm Cray

Am crezut ca doar eu sunt in situatia asta! Deja imi făceam gânduri dar vad ca nu sunt singura. Azi a fost cel mai cel, toată ziua a facut asa..de regula avem ora ,,vrajitoarelor" de la 17.30 la 21.30 dar azi jale.Cheers🥂😂😘 și multă putere!
Droxana
Scris: Saturday, October 30, 2021 10:09 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2019
Multumim computerlove computerlove
7Andreea
Scris: Saturday, October 30, 2021 11:09 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 8/4/2020
Droxana wrote:
https://ibb.co/g3sTqGS

Buhuhuuuu mămici și pitici,am făcut și noi 9 luni astăzi computerlove Lol

In loc sa ma sperii,m-am indragostit...vaii ce ochi are ea. La multe lunite!
MariaS
Scris: Sunday, October 31, 2021 7:40 AM
Nivel

Inregistrat: 4/28/2020
La multe lunițe sănătoase și frumoase ,Carina!🥰 E
Ești cea mai adorabilă vrăjitoare 😍

D
Elena, încă îl folosim, aproape zilnic sau când mergem la cumpărături, dar cum spui tu, dacă o las mai jos să îi pot da țiți mă doare și pe mine spatele, dacă i ridic un pic îi mai bine. La noi căruciorul îi folosit mai des de pisici decât de Irina 😅
Ieri am fost la un botez , pt prima dată într-o biserică, după 5 min s-a plictisit și a început să chiuie și să se hlizească cu toată lumea 🤣🤦 chiar îi spuneam soțului că atunci că o vom boteza va alerga popa după ea prin biserică 😅
Andreeax
Scris: Sunday, October 31, 2021 8:21 AM
Nivel

Ema,Andreea...multă putere și răbdare. Îmi aduc aminte perioada aia...le încercam pe toate și când le epuizam o luam de la capăt. Va imbratisez Cheek Kiss Buddy1

Fetelor,va simțiți afectate de ora magica? Deși as mai fi dormit o ora pot spune ca 8 este una super rezonabila Lol
Freya,știu ca voi erați super matinali,cum ați făcut azi?
ANDREEA2929A
Scris: Sunday, October 31, 2021 8:31 AM
Nivel

Inregistrat: 1/15/2019
Andreeax wrote:
Ema,Andreea...multă putere și răbdare. Îmi aduc aminte perioada aia...le încercam pe toate și când le epuizam o luam de la capăt. Va imbratisez Cheek Kiss Buddy1

Fetelor,va simțiți afectate de ora magica? Deși as mai fi dormit o ora pot spune ca 8 este una super rezonabila Lol

Mulțumim, sper sa scapam ca ne termina și pe noi și copilul e epuizat 🙈😘
EllaMaria
Scris: Sunday, October 31, 2021 8:34 AM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
Andreeax wrote:

Oliver parca a simțit ca se schimba ora și aseară ca niciodată a adormit la 23:20 și s-a trezit la 8, pentru mine e mai mult decât suficient, altfel dacă adormea normal se trezea la 6Lol
freya1
Scris: Sunday, October 31, 2021 8:42 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Andreeax wrote:

Ne-am trezit si mai devreme ca de obicei cu o ora, ceea ce inseamna cu 2h in total...la 5:30
Probabil vom avea programul decalat cateva zile de acum, seara sa il culc la 19 sau si mai devreme, sa vedem
Droxana
Scris: Sunday, October 31, 2021 8:44 AM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2019
Pffu am uitat cum e sa ma trezesc la 8..fain de voi Andreea :))
Bănuiam ca ne va afecta și nu într-un fel pozitiv…sper ca doar azi sa fie programul dat peste cap..s a trezit la 4,a adormit de la 5 la 6 și gata,trezirea..ne am decalat și cu masa și cu somnul cu o ora in urma..și eu vroiam cu o ora inainte :)) vom vedea cum va fi..sa aveți o zi frumoasa,va pupamcomputerlove
Andreeax
Scris: Sunday, October 31, 2021 8:47 AM
Nivel

[Ella,ce băiat de treaba și cu bun-simț ai! Lol newclap
Freya,Albert când se trezește așa des o face pt papa? Doar suzeteaza sau manaca activ? Al meu băiat se trezește exagerat de des (nici nu mai număr,la cât de epuizata sunt uneori,ii bag tatica in gurița și dorm in continuare) si am impresia ca uneori o face doar pt confort. Știu ca ca trebuie sa ii ofer si partea de confort și ador sa îl văd cum se ghemuiește tot lângă mine dar uneori sunt crunt de obosita si nu funcționez cum trebuie pe timp de zi...si poate pt ca doarme cu mine in pat s-a ajuns la asta. Nu o sa fie toată viața un bebelus și o sa meargă și la facultate la in moment dat dar dacă pana atunci nu voi lega mai mult de o ora jumătate de somn voi îmbătrâni înainte de timp cu cel puțin 10 ani. Lol
freya1
Scris: Sunday, October 31, 2021 8:52 AM
Nivel

Andreea, cred ca nu mai are deloc nevoie de mancare noaptea acum, el nici nu cauta sanul, il pun eu la san dupa ce il culeg de prin pat. Daca tot e acolo suge, uneori destul de mult. Acum cred ca are el un puseu de crestere, ceva, ca suge mult si simt ca mi se intaresc sanii noaptea
Nu stiu ce sa te sfatuiesc, pe mine nu ma tine sa fac sleep training (=cio) cu el, ar fi fost util sa doarma in patut acum ca ma gandesc ca adormea singur dupa ce se tot plimba pe acolo
Andreeax
Scris: Sunday, October 31, 2021 9:00 AM
Nivel

freya1 wrote:
Andreea, cred ca nu mai are deloc nevoie de mancare noaptea acum, el nici nu cauta sanul, il pun eu la san dupa ce il culeg de prin pat. Daca tot e acolo suge, uneori destul de mult. Acum cred ca are el un puseu de crestere, ceva, ca suge mult si simt ca mi se intaresc sanii noaptea
Nu stiu ce sa te sfatuiesc, pe mine nu ma tine sa fac sleep training (=cio) cu el, ar fi fost util sa doarma in patut acum ca ma gandesc ca adormea singur dupa ce se tot plimba pe acolo

Uitasem ca voi jucați la alta categorie de vârsta ras
Nu se pune problema de sleep training dar pana la 1,5 ani as vrea sa ii placa sa doarmă in camera lui,vedem cum evoluează lucrurile pana atunci. Momentan avem ca arma tatica sa ii continue somnul ca altfel nu știu ce ma făceam Lol
freya1
Scris: Sunday, October 31, 2021 9:07 AM
Nivel

Da, ideea e ca, din ce vad, it's not getting better, deci daca era de facut ceva in privinta asta era bine sa o fi facut mai demult
Probabil va fi un moment fff greu cu intarcatul si din punctul asta de vedere
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.