Clubul mamicilor incepatoare - 16
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreeax
Scris: Saturday, September 18, 2021 11:23 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/6/2020
freya1 wrote:

Ce imprimeu i-ai luat ? Ca erau cam putine 74. Nu-mi spune ca tot cu capete de mort Lol cred ca speriem babele prin cartier

E geniala cea cu capete de mort!!! coeur Love hearts coeur 74 e cea mai mică mărime...nu e problema,vom avea nevoie de ea și mai încolo. Gata,m-am îndrăgostit,îmi iau și eu...ii iau copilului de fapt. 😂😂
freya1
Scris: Saturday, September 18, 2021 12:04 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Andreea Lol sper sa nu ne injure mai tarziu copiii, deocamdata alegem noi pt ei, mai incolo sa vedem ce gusturi au
7Andreea
Scris: Saturday, September 18, 2021 3:05 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 8/4/2020
MariaS wrote:
Ms Freya, descoperisem și eu de câteva zile biscuim și tot citeam pe acolo rețete.

Pe când vă gândeați să faceți brioșe și tot felul de bunătăți pt cei mici?
Mie îmi e teamă să nu introduc prea repede anumite alimente și din cauza aia am și pana asta de idei.

Azi îs plină de întrebări

Pt sezonul rece v-ați luat ceva geci speciale,pt cele care îi purtați în sisteme? Eu găsisem ceva pe bonprix,dar mă tot gândesc ce sa fac.

Eu i-am facut briose aperitiv,am pus morcov,dovlecel,ardei gatite pe jumatate la abur apoi maruntite .Cu fructe nu am incercat,pe astea le primeste ca atare. Au fost un succes!
Ii pun in formele alea si omleta cu legume si verdeturi,sunt usor de tinut in mana asa.
Andreeax
Scris: Saturday, September 18, 2021 4:43 PM
Nivel

freya1 wrote:
Andreea Lol sper sa nu ne injure mai tarziu copiii, deocamdata alegem noi pt ei, mai incolo sa vedem ce gusturi au

Doamne ,Freya,copilul meu are ședința foto in fiecare luna in câte un costum de supererou,cu tort,baloane și recuzita 😂 Costumele basic cu superman,spiderman și batman le-am cumpărat dinainte aa nasc iar restul le-am gasit abia in Florida...aparent pt cei mici pana într-un an nu găsești nimic la noi. Avem ținute matchy și multe alte haine pt care le-a purtat doar la poze. Ii pregătesc ditamai albumul pt când face 1 an și vreau o păturica din toate costumele cu supereroi pe care le-a purtat luna de luna pt ca vreau sa le păstreze cumva și după ca amintire,sa nu le bag într-un sac și sa le las acolo. Poate sunt cu capul și o sa spună ca a avut o mama nebuna dar momentan e băiatul lui mama și ne răsfățam amandoi in fel și chip....o sa aibă tot ce consider ca are nevoie și in plus pe toate planurile.
freya1
Scris: Saturday, September 18, 2021 5:12 PM
Nivel

7Andreea wrote:

Eu i-am facut briose aperitiv,am pus morcov,dovlecel,ardei gatite pe jumatate la abur apoi maruntite .Cu fructe nu am incercat,pe astea le primeste ca atare. Au fost un succes!
Ii pun in formele alea si omleta cu legume si verdeturi,sunt usor de tinut in mana asa.

Super, si eu fac des pt noi briose sarate, mini quiche si mini omlete asa, dupa vacanta mai fac o incercare cu oul, mi s-a parut ca ii ies bubite de la el, sper sa nu fie alergic, ca ar fi pacat
E innebunit sa primeasca bucati mari sa le roada el, i-am dat porumb fiert, copan de pui Lol e tare haios

Andreea coeur coeur o sa aveti amintiri tare frumoase !
Cat despre salopeta, daca aveau si pt 10 ani chiar imi luam si eu, ca atata port Lol
Ellena20
Scris: Sunday, September 19, 2021 12:10 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Mamici, cand ati dat capsuni la copii?
Am primit de la nasa niste capsuni de la ea din gradina, doar ca au fost congelate. Mi-a dat o caserola. Eu as vrea sa ii dau si copilului, este ok? Sau fac vreo prostie? As vrea sa le introduc in ceva combinatii.

Zee, Ianis, ce mai faceti? Mai dati-ne de veste ras
Ellena20
Scris: Sunday, September 19, 2021 12:34 PM
Nivel

Andreea, mi se pare super ca profitati de orice moment acum cand e bebe mic. Atunci cand ma intreaba cineva de cumparaturile pt bebe, eu incurajez pe oricine sa ii cumpere tot ce doreste si ii face placere. E copilul tau, ia-i ce vrei tu. Ce conteaza ca ajunge sa poarte o haina o data sau deloc? Tie ti-a facut placere si te-ai bucurat cand ai cumparat-o. Atata timp cat ai posibilitatea, ia-i ce vrea sufletul tau. Eu aveam multe lucruri ce mi le doream pt copil, dinainte sa imi doresc copil, deci erau pe lista de acum vreo 6 ani Lol
Iar ideea cu costumele transformate intr-o paturica e geniala!! Eu nu sunt asa de inventiva si de multe ori imi cam pun stop la cumparaturi, dar sotul e mana sparta!! (I-a cumparat lui fii-su un banc de lucru cu bormasina, fierastrau, ciocan etc alcool )
freya1
Scris: Sunday, September 19, 2021 12:40 PM
Nivel

Ellena20 wrote:
Mamici, cand ati dat capsuni la copii?
Am primit de la nasa niste capsuni de la ea din gradina, doar ca au fost congelate. Mi-a dat o caserola. Eu as vrea sa ii dau si copilului, este ok? Sau fac vreo prostie? As vrea sa le introduc in ceva combinatii.

Zee, Ianis, ce mai faceti? Mai dati-ne de veste ras

Eu capsuni nu i-am dat pt ca nu am avut o sursa buna, i-am dat zmeura, mure, afine. E bine ca alergenii sa se introduca oricum cat mai devreme, nu cum sr considera pe vremuri, deci eu zic sa ii dai
MariaS
Scris: Sunday, September 19, 2021 5:33 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 4/28/2020
Bancul de lucru e super mișto Elena. Eu vreau sa ii fac o căsuță senzorială, pt că am văzut că îi plac chestiile tehnice , o atrag mai mult decât jucăriile. Vineri când montam picioarele la pat ea se juca cu o ruletă 😅

Căpșuni nu am dat încă,tot din frică să nu facă vreo alergie ceva, am puse la congelator aștept doar momentul potrivit sa i le dau.

I-am făcut ieri paste cu pesto, fiasco total , nu i-au plăcut , cum simțea fussili pe limbă cum scuipa, am zis că îi inceles mâncarea în șervețele că pe alea le mănâncă cu viteza luminii.

Și eu aștept să îi cumpăr salopete de la ielem, vreau să îi iau pe când merge în picioare.
Mi-am găsit pe grupul de vânzări/cumpărări bw protecție pt ssc cu tot cu botoșei la pachet și cred că îmi voi lua și o geacă ras
MariaS
Scris: Sunday, September 19, 2021 6:36 PM
Nivel

Inregistrat: 4/28/2020
Mihaelaalin ce mai faci, cu mei e băiețelul tău, nu ne-ai mai scris de mult?
Mihaelaalin
Scris: Sunday, September 19, 2021 10:23 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/1/2018
MariaS wrote:
Mihaelaalin ce mai faci, cu mei e băiețelul tău, nu ne-ai mai scris de mult?

Buna,super energic nu sta locului deloc numai sa meargă sa ieșim numai afara la copii și nu pot face mai nimic prin casa dacă nu sta soacra sau soțul cu el,ne mai ies doi Dinți de sus și cu mâncatul tot Așa prost mănâncă lunea și joia și acum de vreo 3 zile nu îmi mai doarme al doile somn după masa iar seara când sa îl bag la somnul se foiește într-una când la Titi când in brațe când in pat pana îl ia somnul,iar după ce îl ia somnu ma pun pap fac dus va citesc un pic si somn direct.si încă ceva este mort sa se pline cu trotineta cu tractorul și sa ia in mâna tot ce prinde (matura găleata făraș)sa le plimbe prin curte
https://ibb.co/cLHjg7y
https://ibb.co/zVM3cNs
https://ibb.co/XbJQjVc
Ellena20
Scris: Sunday, September 19, 2021 10:44 PM
Nivel

Fiecare bebelus cu gusturile lui ras
La noi e un esec aproape orice Lol astazi a mancat niste cartofi (si albi, si dulcil la cuptor, a fost ceva mai bine.

E fain, Maria, dar ma mai impiedic si de asta prin casa ca pana la 2-3 ani clar nu va stii sa se joace cu el plus ca are multe piese mici. Lol

Ma bucur ca ai gasit protectie de iarna pt sistem. Super! Eu in ultimul timp nu prea l-am mai tinut in sistem. Sa vedem daca mai vrea.
Mihaelaalin
Scris: Sunday, September 19, 2021 10:48 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/1/2018
EllaMaria
Scris: Monday, September 20, 2021 8:12 AM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
Andreeax wrote:

Doamne ,Freya,copilul meu are ședința foto in fiecare luna in câte un costum de supererou,cu tort,baloane și recuzita 😂 Costumele basic cu superman,spiderman și batman le-am cumpărat dinainte aa nasc iar restul le-am gasit abia in Florida...aparent pt cei mici pana într-un an nu găsești nimic la noi. Avem ținute matchy și multe alte haine pt care le-a purtat doar la poze. Ii pregătesc ditamai albumul pt când face 1 an și vreau o păturica din toate costumele cu supereroi pe care le-a purtat luna de luna pt ca vreau sa le păstreze cumva și după ca amintire,sa nu le bag într-un sac și sa le las acolo. Poate sunt cu capul și o sa spună ca a avut o mama nebuna dar momentan e băiatul lui mama și ne răsfățam amandoi in fel și chip....o sa aibă tot ce consider ca are nevoie și in plus pe toate planurile.

Andreea, pe H&M am văzut niște pijamale drăguțe cu Batman și Superman
https://ibb.co/cJRhHRm
Andreeax
Scris: Monday, September 20, 2021 11:30 AM
Nivel

EllaMaria wrote:

Andreea, pe H&M am văzut niște pijamale drăguțe cu Batman și Superman
https://ibb.co/cJRhHRm

Hhahahaa,ms frumos Ella...hm e viața mea când alăptez 😂🤣🤣🤣 Lol Ultimul costum cu superman tot de la hm l-am luat care acum e out of stoc.cel pe care i-l luasem înainte nu am calculat bine și i-a rămas mic pana sa îl poarte pa 4 luni Lol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.