Clubul mamicilor incepatoare - 16
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ellena20
Scris: Monday, October 25, 2021 8:27 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/22/2018
Buna dimineata, mamici!
Ce mai faceti? Ce va fac piticii? Ce nazdravanii mai fac? ras
Zee, cum mai sunteti? E mai bine Ianis?

Ps: La multe lunite, Ianis! Sa cresti mare si sanatos! coeur
Zee
Scris: Monday, October 25, 2021 9:54 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/8/2020
Multumim Elenaacoeur. Suntem bine, scaunele vad ca incep sa se mai regleze de cand am inceput sa ii dau din nou mancare. Ma bucur ca i-a revenit apetitul, acum astept sa scape sa ii introduc si cina.
In rest, toata ziua sunt dupa el, vrea sa se plimbe peste tot dar trebuie sa il tin ca nu are echilibru asa bun. Ne jucam cu linguri de lemn si caserole toata ziua si acum abia vad ca prinde la el salteluta aia cu apa sa sara cu picioarele pe ea😂. A si ii plac tare mult sosetele mele, vine de-a busilea si se joaca cu ele si se amuza cate o jumate de ora, asa ca sunt tot cu sosete de Craciun cu renuti si unicorni 😅.
Mi se pare ca si-a reglat asa bine orele de somn, ziua cand e epuizat vine langa mine si ma cuprinde el cu manutele lui, tot ma topesc. Am citit la voi ca la 8 luni era ceva regresie, sper ca la a trecut, ca am nevoie de o perioada linistita.
Voi cum sunteti, cum stai cu energia?
Andreeax
Scris: Monday, October 25, 2021 10:00 AM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
https://ibb.co/fGmhh3Y

https://ibb.co/bH0JbWr

Noi suntem in spiritul dovlecilor! Nu eram eu cu sărbătorile astea dar acum orice e de sărbătorit 🎃❤️.
Am cumaprat un dovleac mare sa îl bag in el și aparent l-am tăiat și scobit prea devreme pt ca a început sa mucegaiasca (l-am ținut in baie)...toată munca mea s-a dus pe apa sâmbetei Lol
In rest suntem bine ,a stăpânit foarte bine întorsul de pe o parte pe alta și acum văd ca încearcă sa înainteze...tot se ridica de fund si se împinge in picioare dar încă nu știe sa coordoneze asta si cu mânuțele....învățam 🥰❤️
freya1
Scris: Monday, October 25, 2021 10:09 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
La multi ani, Ianis Cheek Kiss
Andreea, ce dovlecel scump ai tu coeur cu tine seamana, mi se pare !
Noi zilele astea am tot iesit sa ne jucam cu frunzele pe afara, prefera asta cataratului lui obisnuit, cu antemergatorul nu prea are chef sa mearga, mai degraba se joaca cu jocurile de pe el sau cu cuburile de lemn de sortat (nu prea nimereste cu degetelele lui sa le aseze, dar insista). Noptile astea cred ca si la 10 min ne-am trezit, dar el dimineata e vesel si odihnit, asta conteaza. A iesit si al 4lea dintisor si ieri a mancat chiar zdravan si a cerut si supliment de lapte ras
toata ziua ne capseaza acum Lol deja daca nu ii convine ceva, de exemplu ca vreau sa il schimb, ma musca
Andreeax
Scris: Monday, October 25, 2021 10:21 AM
Nivel

Zee,la multe lunite lui Ianis ❤️❤️❤️🥰 Pfff cum trece timpul!!!
Zee
Scris: Monday, October 25, 2021 10:38 AM
Nivel

Multumiim fetelor.
Andreea ce inspirata esti coeur .

Freya si la Ianis ii plac mult frunzele, da pai daca nu sunt atenta tot le indeasa in gura si iti tine cate o bucatica im pumnuletul lui, numa vad cum il desface cand nu ma uit
Andreeax
Scris: Monday, October 25, 2021 10:40 AM
Nivel

Întrebare! La câte luni/kg/înălțime ați trecut la nr 4 la scutece? E reducere buna la pampers și voiam sa știu cam câte sa comand. Momentan avem 6050 g,67 cm si nr 3 e ok,noaptea îl schimb cam in jur de 5-6 dinineata si apoi când se trezește...de câteva zile ii cam bubuie scutecul de la ora 6 Lol
freya1
Scris: Monday, October 25, 2021 10:53 AM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Daa, stiu, Zee, orice as face tot duce la gura banghead cat sa il si sterg si dezinfectez?
Andreea, eu acum termin pachetul de nr 3 si am cumparat nr 4, cred ca vreo 7200g tot are
Noaptea rezista scutecul, dar mi-e cam greu sa il inchid (bine, si la cum fuge si se zbate...nu nr e problema)
Andreeax
Scris: Monday, October 25, 2021 11:37 AM
Nivel

freya1 wrote:
Daa, stiu, Zee, orice as face tot duce la gura banghead cat sa il si sterg si dezinfectez?
Andreea, eu acum termin pachetul de nr 3 si am cumparat nr 4, cred ca vreo 7200g tot are
Noaptea rezista scutecul, dar mi-e cam greu sa il inchid (bine, si la cum fuge si se zbate...nu nr e problema)

Mulțumesc Freya,am comandat tot mărimea 3 dar mai putine plus ca încă mai am un bax mare nr 3...mai vedem pe parcurs.
MariaS
Scris: Monday, October 25, 2021 11:52 AM
Nivel

Inregistrat: 4/28/2020
La multe lunițe Ianis, multă sănătate !

Noi în weekend am fost la o competiție sportivă , la offroad , a fost și Irina cu noi in mașină , tare mult ia plăcut , am apărut și la ProTV 😂😂

https://stirileprotv.ro/stiri/sport/cursa-spectaculoasa-de-off-road-in-apuseni-zeci-de-piloti-si-au-turat-motoarele-pe-un-traseu-extrem.html

Noi suntem ăia împotmoliți în noroi 🤦😂

Poate mai târziu reușesc să vă pun și niște poze din traseul de sâmbătă , filmarea enci traseul de duminică.
Zee
Scris: Monday, October 25, 2021 1:48 PM
Nivel

Exact Freya, ma regasesc in partea cu dezinfectatul. Oricat ma chinui la jucarii,afara e teroare, am impresia ca nu imi ajung nici ochii, nici ochelarii sa il pot supraveghea 😂.

Andreea... nu cred ca depinde neaparat de greutate, parerea mea. Daca vezi ca nu mai absoarbe suficient poti incerca o noapte cu 4 sa vezi daca esti multumita. Eu abia acum am trecut pe 4. Ii schimb pampi la 21 si dimineata pe la 9, l-am mai gasit ud, la cate tumbe face in patut.

Nu stiu fetelor, dar Ianis are niste pozitii de somn, de-a latul patutului cu picioarele in capul meu, pe burta cu fundul in sus, cu capul pe patura si invelit numai in zona capului. Tot un stres stau sa il invelesc ca lumea, am vrut sa pun laterala la patut dar habar n-am cum incape sa doarma de-a latul 😂.

Adina, sper ca tu imi ziceai cu ticul la urechi. Am fost la pediatru, orl, nu are nimic, asa se trage el. Mai noou, ne trage si pe noi. Cum prinde o ureche e jale. Azi dimineata s-a trezit sotul ca nu stia cine il trage de urechi 😂.

Wow Maria, ce experienta faina. Nu ii arat sotului ca si noi avem o masina pt offroad si eu ii tot explic ca inca e mic Ianis sa il duca 🙈😂
MariaS
Scris: Monday, October 25, 2021 2:09 PM
Nivel

Inregistrat: 4/28/2020
Zee , pe probă specială de duminică nu am fost cu ea in mașină pt că nu ne-au lăsat, în schimb la traseul de sâmbătă am fost cu ea, a dormit aproape tot drumul. Stă în scoică mai bine decât noi, plus că îi și place, as fii o mamă rea dacă nu aș lua-o cu noi in offroad. Cred că următorul cuvânt după mama și tata o să fie pajero 😂
7Andreea
Scris: Monday, October 25, 2021 5:55 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 8/4/2020
Ellena20 wrote:
Buna dimineata, mamici!
Ce mai faceti? Ce va fac piticii? Ce nazdravanii mai fac? ras
Zee, cum mai sunteti? E mai bine Ianis?

Ps: La multe lunite, Ianis! Sa cresti mare si sanatos! coeur

Buna!
La multe lunite,Ianis!
Din ce in ce mai activ MiniOmul din dotare! Suntem la bunici si azi a urcat singur scarile,am ramas muta ...in rest e nebunie sa se joace cu frunte,dovleci,tartacute si nuci.
A facut si primul pipi din picioare, a plecat cand il imbracam dupa baita,s-a dus in patut,s-a ridicat in picioare si a facut ...era f mandru de elBlushing
Imi scoate toate oalele,il las sa pot face cate ceva prin bucatarie si le cara peste tot ,de fapt cara mai mereu cate ceva prin casa,in fiecare zi imi " deseneaza" pe oglinda de pe hol si a inceput sa fie foarte atras de pisici,una nu il suporta,cealalta e pe post de calut,are vreo 7 kg si motanul,altfel il cam stalcea...
Avem zile si nopti pline.
Ellena20
Scris: Monday, October 25, 2021 8:30 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Zee, ma bucur ca sunteti mai bine! Cheek Kiss tare nazdravan e Ianis.
Andreea, eu nu am apucat sa vad pozele tale, dar e tare draguta ideea ta.
freya, felicitari pt al 4-lea dintisor! Asa ne musca si pe noi Cezar. Si ne trage de urechi, pe mine de cercei, iar pe taica-su si de nas Lol
Cu mancatul noi nu avansam deloc. Tot cateva guri la fiecare masa. Tot am rabdare ca nu am incotro dar nu stiu daca e suficient laptele meu.
Maria, wow ce experienta! Eu ma supar pe sot cand nimereste cate o groapa Lol

Andreea7, cate lucruri face bebele tau! E foarte activ. Sa creasca mare! E tare frumos ca are posibilitatea sa creasca cu animalute.
Andreeax
Scris: Tuesday, October 26, 2021 1:49 PM
Nivel

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.