Clubul mamicilor incepatoare - 15
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Zee
Scris: Wednesday, July 7, 2021 6:52 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/8/2020
7Andreea wrote:
Mie mi-a zis o vecina sa ii pun caciula si sosete ,ca apoi nu o sa stea cu ele cand e frig afara si ca mai bine sa ii fie acum cald decat sa-mi raceasca la iarnaLol

Asta da Lol pe genul ca si in sarcina, dormi acum ca dupa nu mai ai timp. Ca iti faci provizii de somn si caldura sa ai la nevoiehohot
MariaS
Scris: Wednesday, July 7, 2021 11:14 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/28/2020
Astăzi a fost prima întâlnire cu bazinul, pot zice că s-a comportat surprinzător de bine, chiar ia plăcut, după 1h de înotat a papat ceva repede și somn de voie. Daca îi consumă bine energia o să tot mergem Lol

Va las și câteva poze
https://ibb.co/5YSQZy5
https://ibb.co/cN6wZR4
https://ibb.co/CMJfYMS

Legat de discuția cu pupatul mâinilor de către străini ,nici eu nu îs de acord, pe cine am întâlnit străin nu a pus mâna pe ea că m-am uitat urat când am văzut că se apropie de ea hohot și atunci au cerut voie dar am zis nu pe mânuțe sau tălpi că le bagă în gură atunci au renunțat
Ellena20
Scris: Wednesday, July 7, 2021 11:41 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Maria, ce inotatoare mica ai tu acolo!
Amandoua sunteti superbe! coeur
MariaS
Scris: Thursday, July 8, 2021 12:15 AM
Nivel

Freya nu l-am mai văzut de mult pe flăcăul tau, nu ne pui și tu niste poze cu el? coeur
Andreeax
Scris: Thursday, July 8, 2021 6:08 AM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
coeur Vaaai,Maria,cat de frumos! Ce cumințică sta ea in apa coeur Știi cumva care e temperatura apei? Abia aștept sa îl duc și eu. bath
MariaS
Scris: Thursday, July 8, 2021 7:49 AM
Nivel

Andreeax wrote:
coeur Vaaai,Maria,cat de frumos! Ce cumințică sta ea in apa coeur Știi cumva care e temperatura apei? Abia aștept sa îl duc și eu. bath

28-30 °C scria că îi.
Erau o grămadă de bebei , chiar și mai mici ca ea.

Trebuie să vă zic o fază,fix la recepție pățită.
Stam noi să plătim intrarea și vine o doamnă mai in vârstă se uită șocată și întreabă " o duceți la înot?" hohot eu eram pregătită să îi dau o replică acidă " nu , o duc la fitness" dar m-am oprit în ultimul moment și i-am zis doar "Da" a plecat șocată... Al meu îmi zice că s-a simțit de parcă a făcut ceva ilegal când a întrebat aia Lol
Deci daca mergeți cu ei la bazin să vă așteptați la replici de genul
MariaS
Scris: Thursday, July 8, 2021 9:13 AM
Nivel

După ziua de ieri , azi s-a trezit de dimineață la 7:30 că ei îi foame, i-am dat țiți dar ea că vrea mai mult, așa că am inceput diversificarea
Va las câteva poze cu prima masă
https://ibb.co/4tJ0qX1
https://ibb.co/QvrbLVH

Droxana
Scris: Thursday, July 8, 2021 10:54 AM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2019
MariaS wrote:
După ziua de ieri , azi s-a trezit de dimineață la 7:30 că ei îi foame, i-am dat țiți dar ea că vrea mai mult, așa că am inceput diversificarea
Va las câteva poze cu prima masă
https://ibb.co/4tJ0qX1
https://ibb.co/QvrbLVH

Haha ce scumpă e ,Maria! computerlove
EllaMaria
Scris: Thursday, July 8, 2021 12:37 PM
Nivel

Inregistrat: 9/12/2020
Bună dragi mamici, ne alăturăm si noi vouă si salutam toti bebeii, mici si mari! grup

Astăzi vom avea vizita din partea pediatrului si am multe întrebări să-i adresez, însă, dragi mamici, bebe Oliver, după alăptare (nu la fiecare), da afara o parte din lăptic. Îl pun sa râgâie, ceea ce si face, iar la câteva minute vomita, nu exagerat, dar destul cât sa se ude pe hainuta. Este alaptat exclusiv si este foarte pofticios, vrea la san de cum se trezeste. Ma gândesc sa nu fie reflux, asta o sa vedem ce zice si pediatrul, însă mă ingrijorez. Au avut bebeii vostri reflux? Cum ati gestionat situatia?
Zee
Scris: Thursday, July 8, 2021 12:49 PM
Nivel

Ella, te asteptam cu bratele deschise, e superb Oliver. Eu stiu ca e normal sa dea o cantitate afara, mai ales daca mananca cu pofta. Pana la simptome de reflux mai e ceva,asa ca inca eu zic sa nu te stresezicoeur
MariaS
Scris: Thursday, July 8, 2021 12:55 PM
Nivel

Ella e normal sa mai scoată afară, până și a mea mai scoate cate un pic. La reflux dacă ar fi l-ai vedea și deranjat , practic el acum scoate ce îi in plus.
Bine ai venit in gașca mămicilor !majoreta
Andreeax
Scris: Thursday, July 8, 2021 1:22 PM
Nivel

Hei,Ella,te asteptam grup Bine ai venit la mămici ! Și noi după ce ragaiam mai scoteam laptic cât sa ne udam dar la început aveam și completare și papa cât primea,la fel,cu pofta plus ca biberonul curge mai cu talentel decât tatica. Și acum ca papam foar de la san mai dam uneori afara puțin.

Maria,intrebam de temperatura pt ca noi in piscina avem cam 30-31 de grade încălzită pe timp de toamna-iarna-primăvara și nu am întrebat pediatrul cât ar trb sa fie in schimb l-am întrebat dacă as putea bagă având in vedere ca apa e tratată și a spus ca atâta timp cât ph-ul e verificat și e ok putem bagă copilul dar nu chiar de la 2 luni...puțintel mai încolo. Ma mai documentez totuși.
Ellena20
Scris: Thursday, July 8, 2021 1:35 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Bine ai venit, Ella!
Sa aveti o crestere usoara coeur
Zee
Scris: Thursday, July 8, 2021 1:44 PM
Nivel

Andreeax wrote:
Hei,Ella,te asteptam grup Bine ai venit la mămici ! Și noi după ce ragaiam mai scoteam laptic cât sa ne udam dar la început aveam și completare și papa cât primea,la fel,cu pofta plus ca biberonul curge mai cu talentel decât tatica. Și acum ca papam foar de la san mai dam uneori afara puțin.

Maria,intrebam de temperatura pt ca noi in piscina avem cam 30-31 de grade încălzită pe timp de toamna-iarna-primăvara și nu am întrebat pediatrul cât ar trb sa fie in schimb l-am întrebat dacă as putea bagă având in vedere ca apa e tratată și a spus ca atâta timp cât ph-ul e verificat și e ok putem bagă copilul dar nu chiar de la 2 luni...puțintel mai încolo. Ma mai documentez totuși.

Andreea, cand am fost noi la dermatolog, cu dermatita atopica,mi-a zis ca incerc sa nu ii fac apa foarte calda, nici la baie, iar la piscina mi-a zis ca 30 grade sunt suficiente. Poate te ajuta informatia.
Andreeax
Scris: Thursday, July 8, 2021 1:55 PM
Nivel

Mulțumesc frumos,Zee! Tot căutam sa mergem si noi la dermatolog deși nu am mai avut probeleme decât cu una doua care apare si dispare când si când dar sa ma știu eu împăcată si linistita. Ați fost la un dermatolog de bebei sau un dermatolog de toate zielele ca nu știu exact unde sa mergem si noi?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.