 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/10/2020 Mesaje: 3082
| Hehe Maria, vad ca sunt la fel piticii nostri si eu cand am vazut ca doarme asa bine si inca in pat am zis asta e, fac o ciorba... de unde Acum am iesit in parc |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 4/28/2020 Mesaje: 1465
| Eu nu apuc ca trebuie sa termin mâncarea începuta, pe care din nou am pus-o pe pauza ca de, titi time ( 1h10 min de activitate, da semne de somn la titi). Eram asa fiarta sa ies ?i eu la plimbare ca tocmai ce mi-a ajuns sistemul de purtare si era curioasa cum "se poarta", mai târziu, asta este. |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/22/2018 Mesaje: 1869
| Fetelor, ce a inceput sa imi cada parul!! Unde e parul din sarcina??? Nu-mi vine sa cred ca raman cu doi pumni de par in mana dupa baie si mai ales ca gasesc par peste tot. Deja aspir de 2 ori pe zi ca nu mai suport sa vad fire de par! Am auzit de problema cu parul dupa nastere, dar nu credeam ca e chiar asa. Mi-a zis fata de la salonul unde ma vopsesc/tund sa las alaptatul si sa incep sa iau forcapil. Doamne, unde le gasesti??? |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 4/28/2020 Mesaje: 1465
| Ellena20 wrote:Fetelor, ce a inceput sa imi cada parul!! Unde e parul din sarcina??? Nu-mi vine sa cred ca raman cu doi pumni de par in mana dupa baie si mai ales ca gasesc par peste tot. Deja aspir de 2 ori pe zi ca nu mai suport sa vad fire de par! Am auzit de problema cu parul dupa nastere, dar nu credeam ca e chiar asa. Mi-a zis fata de la salonul unde ma vopsesc/tund sa las alaptatul si sa incep sa iau forcapil. Doamne, unde le gasesti???
Si eu sufar din cauza caderii parului, înainte de a ramâne îl aveam pâna la fund aproape, bogat, greu tot ce vrei, l-am tuns dupa prima luna de sarcina un fel de bob lung sa îmi fie mai practic pe timpul verii, acum îl am pâna la jumatatea spatelui si e vai steaua lui parca nimic din ce îi fac nu îl mai aduce la ce aveam înainte m-am hotarât si îl voi tunde din nou, poate îsi mai revine un pic |
|
 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 4/29/2020 Mesaje: 342
| Vai fetelor cat am avut de recuperat . Am fost in stand by ca a fost Pastele iar sambata am avut botezul si dupa am mers la o masa intr-un restaurant si duminica ziua sotului. Deci tot cu pregatiri a fost saptamana trecuta.
Imi era dor de voi sa va citesc.
Acum ca vine vorba de par Ellena sunt si eu la fel, dar nu apuc sa aspir asa des. Tor prins e parul si ieri l-am tait un bob lung pana la umeri. Am asteptat si profitat ca sunt parintii mei si am avut cu cine il lasa pe pitic si am fugit la tuns. Coca une din variantele forcapil (cred ca cea unghii si par) e ok cu alaptatul. Ma gndesc sa incep sa iau din ala ca vitamine pe langa ce iau. Elena ce ai inceput sa iei din vitamine ca am vazut ca ai schimbat, ca luam si eu calcidin. |
|
 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 4/29/2020 Mesaje: 342
| Roser atat de miscatoare si fain mesajul pentru mama...atat de adevarat |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/22/2018 Mesaje: 1869
| Vicky, chiar ma intrebam ce mai faceti Felicitari pentru botez! Eu tot asa m-am tuns, un bob mai lung, dar am fost cu bebe dupa mine A stat o prietena cu el 30 de min pe afara si l-a mai plimbat.
Iau acum Elevit 3, pentru perioada de alaptare si ingrijire postnatala.
|
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/10/2020 Mesaje: 3082
| Si mie imi cade la fel parul in ultima vreme, cam de cand a facut bebe 3 luni, nu stiu cand oi ajunge sa ma tund Forcapil e ok in alaptare ? O sa intreb si pediatra ce ar mai fi ok sa iau |
|

 Nivel: Ambasador
Inregistrat: 8/8/2020 Mesaje: 733
| Am emotii cand va citesc cu caderea parului, luni merg la vopsit si am in vedere o decolorare, apai sper sa mai raman cu par daca o sa imi cada si mie
Am gasit o aplicatie draguta, acuma voi cred ca va descurcati mai bine, eu niciodata nu stiu cum sa il imbrac pe Ianis afara si aici iti zice cam ce tip de haine sa ii dai, babyweather ii zice, daca ajuta pe careva
Si Kinedu mi se pare interesant |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/22/2018 Mesaje: 1869
| freya, eu stiu ca nu s-ar lua forcapil capsule in alaptare, insa am putea folosi samponul/lotiunea de la ei.
Tocmai am venit si noi de la pediatru. L-am luat pe bebe in sistem si pe drum m-am intalnit cu o situatie tare ciudata. O femeie s-a oprit si i-a facut o poza lui bebe, spunand ca are si ea un nepot care seamana cu al meu si apoi a plecat. Nici nu am avut timp de reactie, nimic nu i-am putut spune, tot drumul pana acasa am fost plina de nervi. Ma consolez cu faptul ca bebe creste si se dezvolta frumos! |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/10/2020 Mesaje: 3082
| Ellena multi oameni nebuni Bine ca e bebe ok Abia astept sa mergem si noi, nu prea a mai luat in greutate ca inainte, dar vad la hainute ca s-a lungit, sper sa fie ok |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/22/2018 Mesaje: 1869
| freya, de unde stii ca nu a mai luat in greutate ca inainte? L-ai cantarit tu acasa? Nici eu nu mai simteam mare diferenta pt ca stateam mereu cu el in brate, dar sotul imi zicea ca il simte tot mai greu. Sigur e bine! Nu iti mai face griji! |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/10/2020 Mesaje: 3082
| Da, am cantar, oricum greu cu cantaritul ca trebuie sa stea linistit 5 secunde, iti dai seama ca e imposibil plus ca mereu face un pipi cand se vede pe cantar |
|

 Nivel: Ambasador
Inregistrat: 8/8/2020 Mesaje: 733
| Pe mine ma enerveaza cand ies la plimbare si vin toate babele si se uita asa luung la el. Elena, poate chiar semana si era uimita tanti, oricum dubioasa lume
Eu mi-am facut un obicei sa-l cantaresc pe voinic, il cantaresc in fiecare vineri dar nu stiu cat e bun cantarul ala, pana nu mai incape pe el?
Ianis se trezeste tare morocanos si matait si se linisteste cand il pun pe masa de infasat si daca nu ii schimb pampi, cand il pun acolo rade... mi se pare tare dubios |
|
 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 4/29/2020 Mesaje: 342
| Ellena20 wrote:Vicky, chiar ma intrebam ce mai faceti Felicitari pentru botez! Eu tot asa m-am tuns, un bob mai lung, dar am fost cu bebe dupa mine A stat o prietena cu el 30 de min pe afara si l-a mai plimbat. Iau acum Elevit 3, pentru perioada de alaptare si ingrijire postnatala.
Merci
Si eu vreau sa trec la elevit 3, si ma gandesc sa iau si capsule forcapil, pe grup de mamici de fb unde mai sunt ziceau ca sunt 2 feluri si unul nu e ok in alaptare, si cel de unghii si par ar fi ok.
|
|
|
|