Clubul mamicilor incepatoare - 14
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mgeorgiana85
Scris: Tuesday, April 27, 2021 2:02 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/3/2016
Ellena20 wrote:
Asa ne-a scris pe fisa de externare, control chirurgie pediatrica la 3 luni pt talus valgus stang. Am fost si la kineto de 2 ori si mi-a aratat cum sa ii fac masaj. Pediatra a spus sa mergem si la chirurgie pentru linistea noastra.

Al meu vreo 2 zile a fost foarte agitat/nervos la san. Credeam ca nu ii mai vine lapte, dar smecherul avea gurita plina. Cred ca tot de la vaccin.
Sper sa trecem cu bine peste greva suptului.

Cam cat timp au tinut momentele astea de dupa vaccin? Noi avem maine o saptamana de la vaccin si e tare nervoasa si cand mananca. Bine, stiu ca are si reflux si colici dar pana acum nu a facut asa. Abia o tin sa ii dau sa mananceuff
MariaS
Scris: Tuesday, April 27, 2021 3:42 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 4/28/2020
Mgeorgiana85 wrote:

Cam cat timp au tinut momentele astea de dupa vaccin? Noi avem maine o saptamana de la vaccin si e tare nervoasa si cand mananca. Bine, stiu ca are si reflux si colici dar pana acum nu a facut asa. Abia o tin sa ii dau sa mananceuff

Posibil sa fie la un puseu,ca ?i pa?esc la fel cu a mea la pusee, îi super agita ?i da din mânu?e ?i picioru?e de zici ca vrea sa î?i ia zborul.
Ellena20
Scris: Tuesday, April 27, 2021 4:50 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2018
Mgeorgiana85 wrote:

Noi am facut vaccinul pe 19.04.
Ieri si astazi a fost foarte cuminte. Astazi de dimineata a mai avut un episod de agitatie la san, dar atat.
Si chiar doarme mai bine pe zi chiar si in patut (ca tot ma plangeam eu Lol )

Nici al meu nu a fost nervos asa pana in vaccin, apoi am sesizat imediat schimbarile: nervi, agitatie, plans.
Sper sa treaca si la voi cat mai repede starile astea. Cheek Kiss
Fratiorul cum se intelege cu ea?
Vickyb
Scris: Tuesday, April 27, 2021 8:14 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/29/2020
7Andreea wrote:
Freya ,fii puternica!pff...deci asta ne asteapta si pe noiLol
De vreo 2 saptamani e tare greu cu somnul ziua,mereu epuizat si adoarme cu scandal,cel mai lung somn de zi e afara in sling maxim 2 ore,in casa cate 30-45 min.

Andreea sa stii ca e ok un somn lung de vreo 2 ore si celelalte de 30-45 mai scurte sunt tot ok. Eu tot am studiat faza cu somnurile ca si noi avem de 30 minute si sunt perfect normal. Si se trezeste si se intinde de zici ca doarme toata ziua Lol cresc si nu mai dorm atat. La 3 luni ziua 5-6 ore cumulat de somn ar fi ok si noaptea 10-12 ore.
Mihaelaalin
Scris: Wednesday, April 28, 2021 11:46 AM
Nivel

Inregistrat: 11/1/2018
Buna mamici,ieri am facut vaccinul de 4 luni si este asa de mârâit si parca ar dormi intruna,nu vrea decat in brate,de dimineata facut febra si am bagat jumatate de supozitor.bebebi vo?tri cum au fost dupa vaccin?
Zee
Scris: Wednesday, April 28, 2021 1:58 PM
Nivel

Inregistrat: 8/8/2020
Voi folositi ceva dezinfectant pentru jucarii? Le-am spalat cele care pot fi spalate, dar cu zornaitoarele alea cum faceti? Sau is eu paranoica?Lol
GeorgianaB
Scris: Wednesday, April 28, 2021 2:04 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
Zee wrote:
Voi folositi ceva dezinfectant pentru jucarii? Le-am spalat cele care pot fi spalate, dar cu zornaitoarele alea cum faceti? Sau is eu paranoica?Lol

La primul copil am folosit unul baby friendly, acum la al doilea dumnezeu cu mila :))) la noi sotul este mai paranoic cu masurile astea, eu sunt mai relaxata, amandoi copiii sunt bine sanatosi. Nu iti imagina ca afara ii las sa linga asfaltul, dar nici nu am vrut sa ii tin intr-un glob de sticla.
GeorgianaB
Scris: Wednesday, April 28, 2021 2:07 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
Mihaelaalin wrote:
Buna mamici,ieri am facut vaccinul de 4 luni si este asa de mârâit si parca ar dormi intruna,nu vrea decat in brate,de dimineata facut febra si am bagat jumatate de supozitor.bebebi vo?tri cum au fost dupa vaccin?

Daca doarme este bine, gandeste-te cum ar fi fost sa fie marait si sa nu doarma. Vaccinul de 4 luni se poate suprapune si cu saltul mental plus regresia somnului, eu le-am simtit la al doilea copil, asa de bine era pana la 4 luni... apoi s-a stricat putin cu somnul. In brate toti vor, unde sa fie cel mai bine daca nu in brate ? Este o perioada si va trece, o sa fie bine.
Zee
Scris: Wednesday, April 28, 2021 2:28 PM
Nivel

GeorgianaB wrote:

La primul copil am folosit unul baby friendly, acum la al doilea dumnezeu cu mila :))) la noi sotul este mai paranoic cu masurile astea, eu sunt mai relaxata, amandoi copiii sunt bine sanatosi. Nu iti imagina ca afara ii las sa linga asfaltul, dar nici nu am vrut sa ii tin intr-un glob de sticla.

Inainte sa nasc asa ma gandeam, ca o sa il las ca isi faca imunitate si acuma caut dezinfectant Lol multumescCheek Kiss
Mihaelaalin
Scris: Wednesday, April 28, 2021 4:05 PM
Nivel

Inregistrat: 11/1/2018
GeorgianaB wrote:

Daca doarme este bine, gandeste-te cum ar fi fost sa fie marait si sa nu doarma. Vaccinul de 4 luni se poate suprapune si cu saltul mental plus regresia somnului, eu le-am simtit la al doilea copil, asa de bine era pana la 4 luni... apoi s-a stricat putin cu somnul. In brate toti vor, unde sa fie cel mai bine daca nu in brate ? Este o perioada si va trece, o sa fie bine.

Toate ziua a dormit si a papt a stat cred ca decato o oara treaz,a mai facut putin febra si iam bagat jumatetrvdr supozitor si nu ia scazut si iam dat putin nurofen,si se si trezeste plangand imi e si mila de el de cum plange
Ellena20
Scris: Wednesday, April 28, 2021 4:08 PM
Nivel

Eu i-am dezinfectat toate jucariile, ce s-a putut spala, am spalat.
Zee
Scris: Wednesday, April 28, 2021 4:13 PM
Nivel

Ellena20 wrote:
Eu i-am dezinfectat toate jucariile, ce s-a putut spala, am spalat.

Imi poti recomanda un dezinfectant baby friendly? Pe aici am vazut doar in Kaufland de la Chicco.
Ellena20
Scris: Wednesday, April 28, 2021 4:25 PM
Nivel

Zee wrote:

Imi poti recomanda un dezinfectant baby friendly? Pe aici am vazut doar in Kaufland de la Chicco.

Noi avem de la Friendly Organic, este special pentru jucarii si suprafete. L-am comandat de la Bebe Tei dinainte sa nasc Lol
Zee
Scris: Wednesday, April 28, 2021 4:27 PM
Nivel

Ellena20 wrote:

Noi avem de la Friendly Organic, este special pentru jucarii si suprafete. L-am comandat de la Bebe Tei dinainte sa nasc Lol

Multumesc multCheek Kiss
freya1
Scris: Wednesday, April 28, 2021 4:40 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Eu folosesc produse Attitude si au si un spray pt dezinfectat jucarii, nu l-am cumparat inca, dar voiam
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.