Clubul mamicilor incepatoare - 12
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alina89
Scris: Friday, February 28, 2020 2:20 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/21/2017
La baby boom se fac inscrieri gratuite la kinetoterapie pt o evaluare a bebelusului. Are loc intre 5 si 8 martie. Cauta info despre asta, poate te ajuta. Parca sunt facute de cei de la kineto bebe de care zice simmo.
Ella123
Scris: Friday, February 28, 2020 2:53 PM
Nivel

Inregistrat: 5/9/2018
simmo wrote:

Eu nu i-am pus niciodata ser in ochi (nici cand a avut geana in ei), iar de curarat nu il curatam zilnic daca nu era necesar. Poate o fi fost intr-o stare mai nepotrivita doctorul ca nu prea inteleg reactia...

Acum de cand isi baga mancare in ochi/nas (pune mana pe mancare, se joaca...etc.), am inceput sa il curat din nou.

Pe mine la kineto m-au primit cu scrisoarea din spital.
Am vazut bebelusi si de 2 luni la sedinte de kineto; era un cuplu care de la 2 saptamani au venit cu fetita (nu stiu motivul lor), dar primesc si fara recomandare unde am facut noi.
Iti fac o evaluare si in functie de varsta/rezultat, iti recomanda niste sedinte.
Esti din Ploiesti parca ?
Poti sa intri pe site-ul unde am fost noi kinetobebe.ro si au mai multe informatii acolo. Daca nu ti se pare drumul prea obositor, au centru si in zona de Nord a capitalei. Au si in weekend program.

Lucreaza individual cu fiecare copil; niciodata nu am fost in sala cu alti copii tocmai pentru a nu le distrage atentia; doar un singur parinte in sala si iti arata si ce sa lucrezi acasa cu bebe. Daca face vreun vaccin, nu te primesc in urmatoarele 3 zile cu el, tocmai pentru a evita reactiile adverse.
Ambii parinti pot sta doar la sedinta de evaluare.
Se rezolva cu cateva sedinte un torticolis.
simmo, am programare pe 6 martie la ortoped, mi a mai zis o prietena de kineto bebe, în func?ie de ce va spune ortopedul acolo am zis ca mergem.
Adina Mariana
Scris: Sunday, March 1, 2020 9:23 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
Fetelor va doresc din suflet o primavara minunata cu multa sanatate,fericire si iubire alaturi de minunile voastreCheek Kiss flowers flower

Adina Mariana attached the following image(s):
fb_img_1583047372140.jpg

Mirela.t83
Scris: Sunday, March 1, 2020 1:05 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/1/2018
O primavara frumoasa fetelor! Duminica placuta! floare2
MirelaD
Scris: Sunday, March 1, 2020 6:33 PM
Nivel

Inregistrat: 5/16/2019
O primavara frumoasa ?i de la noihearts
Ella123
Scris: Sunday, March 1, 2020 7:47 PM
Nivel

Inregistrat: 5/9/2018
O primavara frumoasa alaturi de beblusi ?i soti, fetelor! DistanceKiss
Irinan
Scris: Sunday, March 1, 2020 7:58 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
Primavara sa va aduca un martisor de sanatate, un ghiocel de noroc, o adiere calda de fericire, un nor de iubire si un soare stralucitor asemeni sufletelor voastre...hearts hearts
simmo
Scris: Tuesday, March 3, 2020 9:01 AM
Nivel

Inregistrat: 6/19/2018
floare3 O primavara cu soare, mamici.
simmo
Scris: Tuesday, March 3, 2020 9:13 AM
Nivel

Inregistrat: 6/19/2018
Alina, dupa cat timp isi face efectul bifido baby ?
blu88
Scris: Tuesday, March 3, 2020 12:01 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/22/2018
va doresc o primavara minunata mamici DistanceKiss

eu sunt putin suparata ieri am introdus ardei gras rosu si la 2 ore domy s-a inrosit pe fata pe obraz.. am intrebat dr am trimis poza si l-a si vazut si mi-a recomandat zyrtec... doar ca eu am uitat in nebunia mea sa intreb cu procedez acum? ii dai dau ardei fac o pauza sau nu ii mai dau deloc ? mai introduc alt aliment acum cat timp ii dau tratament ?
GeorgianaB
Scris: Tuesday, March 3, 2020 12:45 PM
Nivel

Inregistrat: 6/15/2018
blu88 wrote:
va doresc o primavara minunata mamici DistanceKiss

eu sunt putin suparata ieri am introdus ardei gras rosu si la 2 ore domy s-a inrosit pe fata pe obraz.. am intrebat dr am trimis poza si l-a si vazut si mi-a recomandat zyrtec... doar ca eu am uitat in nebunia mea sa intreb cu procedez acum? ii dai dau ardei fac o pauza sau nu ii mai dau deloc ? mai introduc alt aliment acum cat timp ii dau tratament ?
.

Ii lasi o pauza si mai incerci cu o cantitate mica, gen o lingurita si vezi cum reactioneaza. Nu este ceva neobisnuit ce ati patit.
blu88
Scris: Tuesday, March 3, 2020 5:01 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/22/2018
GeorgianaB wrote:
.

Ii lasi o pauza si mai incerci cu o cantitate mica, gen o lingurita si vezi cum reactioneaza. Nu este ceva neobisnuit ce ati patit.

multumesc mult de raspuns Love
lore.t.
Scris: Tuesday, March 3, 2020 9:37 PM
Nivel

Inregistrat: 9/11/2017
O lectie de viata: inca sunt in stare de soc, poate daca nu ii se intampla nepotelului meu nici nu as fi creZut...vineri, o zi blestemata pe veci, copil de 7 luni perfect sanatos, nici macar sa fie racit o data sau ceva...mama i-a dat o felie de portocala, doar nu era prima data, s-a innecat cu pielita de la ea si a intrat in stop cardio-respirator pana a venit ambulanta, au fost doar ei acasa, ea zice ca a incercat si metoda de eliminare corp strain dar nu a iesit, a intrat si in panica ca a inceput sa ii curga sange pe nas si a stat cam 5 minute fara oxigen. Acum sunt in spital, functii vitale bune dar dupa rmn se pare ca e afectata substanta alba, nucleii bazali, tot face crize convulsive, e conectat la aparate si mama a primit doar un scaun sa stea langa el :( mi se rupe sufletul cand stiu ca saptamana trecuta se juca impreuna cu Stefan...si mai ales sunt ingrozita ca eu i-am dat la Stefan de toate, inclusiv alune, nuci, popcorn, struguri,nu zic asta ca sa nu le dati copilasilor dar dati-le macinate, taiate, bucatele mici...cum voi face si eu de acum inainte, mai bine sa nu ne riscam,nu? Tragediile apar cand te astepti mai putin...
maria2013
Scris: Tuesday, March 3, 2020 10:09 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
lore.t. wrote:
O lectie de viata: inca sunt in stare de soc, poate daca nu ii se intampla nepotelului meu nici nu as fi creZut...vineri, o zi blestemata pe veci, copil de 7 luni perfect sanatos, nici macar sa fie racit o data sau ceva...mama i-a dat o felie de portocala, doar nu era prima data, s-a innecat cu pielita de la ea si a intrat in stop cardio-respirator pana a venit ambulanta, au fost doar ei acasa, ea zice ca a incercat si metoda de eliminare corp strain dar nu a iesit, a intrat si in panica ca a inceput sa ii curga sange pe nas si a stat cam 5 minute fara oxigen. Acum sunt in spital, functii vitale bune dar dupa rmn se pare ca e afectata substanta alba, nucleii bazali, tot face crize convulsive, e conectat la aparate si mama a primit doar un scaun sa stea langa el :( mi se rupe sufletul cand stiu ca saptamana trecuta se juca impreuna cu Stefan...si mai ales sunt ingrozita ca eu i-am dat la Stefan de toate, inclusiv alune, nuci, popcorn, struguri,nu zic asta ca sa nu le dati copilasilor dar dati-le macinate, taiate, bucatele mici...cum voi face si eu de acum inainte, mai bine sa nu ne riscam,nu? Tragediile apar cand te astepti mai putin...

Of, Doamne... Sanatate multa nepotului si putere parintilor in greaua încercare... Îmi pare tare rau!
Adina Mariana
Scris: Tuesday, March 3, 2020 11:04 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 8/16/2017
lore.t. wrote:
Oh Doamne.Multa sanatate nepotelului sa se faca bine si voua multa putere.Eu incep cam peste o luna diversificarea.Abia astept dar doamne frica imi este sa nu mi se inece.Multumesc ca ai impartasit cu noi si eu una o sa am mare grija ce ii dau si ce nu si sub ce forma.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.