Clubul mamicilor incepatoare - 11

Options Clubul mamicilor incepatoare - 11
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ella30
Postat: Sunday, December 8, 2019 9:19 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/21/2019
Postari: 1720
Adina Mariana wrote:
Oh...sper sa fie bine si sa nu se mai intample.Ma sperie tot ce e nou desi sunt constienta ca totul se schimba in timp dar as vrea sa se schimbe numai in binesic in schimb sunt fericita ca de ieri a inceput sa imi gangureasca si zambeasca si imi umple ziua de bucurie.Imi vine sa il mananc si asa sunt si eu mai linistita ca deja ma intrebam ca oare de ce nu zambeste.Toate la timpul lor se pare ca...

Exact, toate la timpul lorDistanceKiss bebe stie cel mai bine cand sa faca cate ceva nouCrazy

Nu ai cum sa fii mereu relaxata, e normal sa ti pui intrebari cand apar /sau nu apar Lol chestii noicomputerlove
Adina Mariana
Postat: Sunday, December 8, 2019 9:26 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5682
Locatia: Satu Mare
Ella30 wrote:

Exact, toate la timpul lorDistanceKiss bebe stie cel mai bine cand sa faca cate ceva nouCrazy

Nu ai cum sa fii mereu relaxata, e normal sa ti pui intrebari cand apar /sau nu apar Lol chestii noicomputerlove
Tare grijulie mai sunt de cand sunt mamica.Si sensibila mai ales..plang din oriceuff as vrea sa ma relaxez mai mult dar momentan nu pot.Imi doresc sa fie totul bine cu puiul meu si sa fiu atenta la tot daca sunt ceva probleme sa actionez la timp.
Irinan
Postat: Sunday, December 8, 2019 9:32 PM

Intrat: 9/20/2018
Postari: 1503
Locatia: Suceava
Buna mamici, eu scriu rar (deh, frumos dar multa munca cu 3 copii), suntem mereu ocupati.. mai ales acum cu mos Nicolae si ne pregatim de Craciun.. dar va citesc mereu, felicitari noilor mamici, adaptare cat mai lina la viata de mamici (nella, andra si anita) sper ca n am uitat pe nimeni..am avut si noi un episod mai nasol, cu un virus luat de cei 2 mici cu voma si diaree, dar a trecut acum.. noi crestem, ne pregatim de diversificare... ne bucuram de fiecare zi cu bune si rele asa cum vine...
Mamici am vazut poze cu bebelusii vostri, care mai de care mai frumos si mai adorabil..
Felicitari si Georgiana pt sarcina..
Va pupam si va salutam
https://ibb.co/RbX6bm8
AlexandraRr
Postat: Sunday, December 8, 2019 9:45 PM

Intrat: 5/13/2017
Postari: 3070
Locatia: Iasi
AdinA, nu cred ca e o problema. Se mai poate intampla sa faca la fel dupa ce msnanca repede sau mult sau acus cand incepe sa se rostogoleasca si face asta imediat dupa masa dar daca sunt episoade izolate nu e o problema Cheek Kiss
Iulia13
Postat: Sunday, December 8, 2019 9:50 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 1022
Irinan wrote:
Buna mamici, eu scriu rar (deh, frumos dar multa munca cu 3 copii), suntem mereu ocupati.. mai ales acum cu mos Nicolae si ne pregatim de Craciun.. dar va citesc mereu, felicitari noilor mamici, adaptare cat mai lina la viata de mamici (nella, andra si anita) sper ca n am uitat pe nimeni..am avut si noi un episod mai nasol, cu un virus luat de cei 2 mici cu voma si diaree, dar a trecut acum.. noi crestem, ne pregatim de diversificare... ne bucuram de fiecare zi cu bune si rele asa cum vine...
Mamici am vazut poze cu bebelusii vostri, care mai de care mai frumos si mai adorabil..
Va pupam si va salutam

Ce ochi?ori frumo?i avem acolo, m-am topit hearts important e ca ati scapat cu bine de virus, mie îmi e tare frica sa ia cea mica vreun virus sau ceva Cray reu?e?ti sa te descurci cu 3? Noi ne gândim la al doilea ?i am emo?ii daca m-a? descurca, cu Simo nu a fost asa greu, pot sa zic ca mi-a fost u?or fata de alte mamici, dar nu ?tiu cum va fi al doilea.. Lol Sper sa nu o iau razna la momentul acela

Cand începi cu diversificarea?
Adina Mariana
Postat: Monday, December 9, 2019 12:54 AM

AlexandraRr wrote:
AdinA, nu cred ca e o problema. Se mai poate intampla sa faca la fel dupa ce msnanca repede sau mult sau acus cand incepe sa se rostogoleasca si face asta imediat dupa masa dar daca sunt episoade izolate nu e o problema Cheek Kiss
Chiar citisem si eu treaba asta ca mananca repede sau mult se poate intampla.O sa vad daca se mai repeta.Momentan este totul okpupici
Adina Mariana
Postat: Monday, December 9, 2019 12:57 AM

Irinan wrote:
Va pupam si va salutam
Chiar ma gandeam la tine acuma intr-o zi ca oare cum esti ca nu ai mai scris demult.Ce printesica frumoasa ai tu acolocoeur bine ca ati scapat si de virusul ala..usor nu este te cred dar cred ca esti o mamica fericita si implinitapupici
Iulia13
Postat: Monday, December 9, 2019 1:58 AM

"Nimeni nu te vede cum te trezesti noaptea iar si iar....
Nimeni nu te vede suferind la inceputul alaptarii....
Nimeni nu te vede cat esti de epuizataa, cand tii copilul plangand ore intregi in brate.......
Nimeni nu te vede confuza ......in momentele in care nu stii ce sa faci mai bine pentru copilul tau....
Nimeni nu te-a vazut ca ai muncit din greu toata ziua......
Nimeni nu te-a vazut cum te uiti toata ziua cu gingasie si iubire la chipul si manutele cele mici.........
Nimeni nu te-a vazut cand nu ai apucat sa mananci ceva o zi întreaga dar te saturi cu faptul ca puiul tau a mancat bine......
Nimeni nu te-a vazut ca poate uneori zambesti dar poate ca sufletul iti plange.....
Nimeni nu te crede cand vrei sa iti descarci doar un pic sufletul, dar vor crede ca te plangi.....
Nimeni nu te-a vazut si nu conteaza..... Poate doar cel de sus si omul tau, sau poate uneori nici el.....
Tu construiesti ceva ce nu poate fi distrus vreodata.....
Odata cu puiul crescut cresti si tu femeie si devii tot mai puternica.....
Iar atunci cand nu te vede nimeni si crezi ca nu mai poti..... de fapt mai poti putin.... Si azi, si maine si poimaine.... Si uite asa te intaresti, si reusesti......
Acesta perioada va trece, insa iubirea pe care tu o construiesti inauntrul sufletului puiului tau va fi puternica si neschimbata.....
Nimeni nu te vede de fapt ca tu te hranesti cu iubirea pe care o daruiesti ? ? ? ?
#bloguluneifemeimaritate #
#decembrie 2019# ""

P.S: Nu stiu cine e în spatele acestui mesaj, dar mi s-a parut genial si m-am regasit si eu in unele hearts Am zis sa v-o impartasesc si voua dragi mamici de pitici
Adina Mariana
Postat: Monday, December 9, 2019 8:41 AM

Foarte frumos si adevarat Iulia.Ma regasesc si eubounce mamicile sunt eroine.
AndreeaCD
Postat: Monday, December 9, 2019 8:48 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/26/2018
Postari: 495
Locatia: Bucure?ti
Nea?a mamici! Pitica mea de aproape o saptamâna are unele scaune cu mucus, nu mult mucus ?i nu toate scaunele. Singura chestie noua din alimenta?ie este curcuma pe care i-am dat-o lunea trecuta în pilaf, dupa ce nu a mai mâncat pilaf cu curcuma, s-au rarit scaunele ?i cantitatea de mucus. E posibil sa fie de la curcuma? Alte simptome nu are. Saptamâna viitoare trebuie sa fac RORul de 12l ?i ma întrebam daca are ceva mucusul asta, sa nu ne încurce la vaccin. Ave?i vreo idee?
Cata123
Postat: Monday, December 9, 2019 9:22 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/11/2017
Postari: 477
Locatia: Bucuresti
Buna dimineata !!
Stiu sigur ca s-a mai discutat, dar din pacate nu am retinut, asa ca imi cer scuze si intreb si eu, daca poate vreo mamica sa imi recomande un scaun de masina bun. Joie stages ati auzit de el, e ok? Si in Bucuresti, in afara de bebe tei, unde as mai gasi? Era ideal daca as putea sa probez in vreun fel sa vad daca are loc ca masina mea este micuta si ma trezesc ca nu incape. Ma gandeam sa iau unul care zice ca merge de la 0-25 kg sau chiar 35. Ce ziceti? Multumesc mult !!!hearts

P.s. foooarte frumosi toti bebeii de pe forum, nici nu se putea altfel computerlove
MirelaD
Postat: Monday, December 9, 2019 9:47 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/16/2019
Postari: 625
Locatia: Iasi
Irinan wrote:
Va pupam si va salutam

Irina, te admir pt curajul se a avea 3 copilasigrup pot doar sa imi imaginez cat de dificil e sa cresti 3 copii, dar sunt sigura ca zilnic primesti rasplata de la eicoeur
Succes cu diversificarea,sigur va fi bine la cata experienta aiCheek Kiss cand mai ai timp poate impartasesti cu noi cum decurge:) si noi incepem pe la sfarsitul acestei saptamani, am emotii dar abia asteptcoeur

Ella30
Postat: Monday, December 9, 2019 9:52 AM

Irinan wrote:
Va pupam si va salutam

Ptiu sa n o deochi, e superba! coeur
Cu siguranta e greu, dar si taaaaare frumos sa ai 3 minuni love nu pot decat sa imi imaginez cum e viata in 5 ras
Astept sa ne mai scrii cand mai ai putintel timpcomputerlove
Ella30
Postat: Monday, December 9, 2019 9:55 AM

Iulia13 wrote:
"Nimeni nu te vede cum te trezesti noaptea iar si iar....
Nimeni nu te vede suferind la inceputul alaptarii....
Nimeni nu te vede cat esti de epuizataa, cand tii copilul plangand ore intregi in brate.......
Nimeni nu te vede confuza ......in momentele in care nu stii ce sa faci mai bine pentru copilul tau....
Nimeni nu te-a vazut ca ai muncit din greu toata ziua......
Nimeni nu te-a vazut cum te uiti toata ziua cu gingasie si iubire la chipul si manutele cele mici.........
Nimeni nu te-a vazut cand nu ai apucat sa mananci ceva o zi întreaga dar te saturi cu faptul ca puiul tau a mancat bine......
Nimeni nu te-a vazut ca poate uneori zambesti dar poate ca sufletul iti plange.....
Nimeni nu te crede cand vrei sa iti descarci doar un pic sufletul, dar vor crede ca te plangi.....
Nimeni nu te-a vazut si nu conteaza..... Poate doar cel de sus si omul tau, sau poate uneori nici el.....
Tu construiesti ceva ce nu poate fi distrus vreodata.....
Odata cu puiul crescut cresti si tu femeie si devii tot mai puternica.....
Iar atunci cand nu te vede nimeni si crezi ca nu mai poti..... de fapt mai poti putin.... Si azi, si maine si poimaine.... Si uite asa te intaresti, si reusesti......
Acesta perioada va trece, insa iubirea pe care tu o construiesti inauntrul sufletului puiului tau va fi puternica si neschimbata.....
Nimeni nu te vede de fapt ca tu te hranesti cu iubirea pe care o daruiesti ? ? ? ?
#bloguluneifemeimaritate #
#decembrie 2019# ""

P.S: Nu stiu cine e în spatele acestui mesaj, dar mi s-a parut genial si m-am regasit si eu in unele hearts Am zis sa v-o impartasesc si voua dragi mamici de pitici

Am dat si eu dimineata peste mesajul asta si mi a adus un ranjet mare pe fata, pt ca m am regasit ras
Si asa e, cum ziceam acum ceva timp pe aici, chiar daca simti ca nu mai poti..tot mai poti un picLol
Iulia13
Postat: Monday, December 9, 2019 9:59 AM

Ella30 wrote:

Am dat si eu dimineata peste mesajul asta si mi a adus un ranjet mare pe fata, pt ca m am regasit ras
Si asa e, cum ziceam acum ceva timp pe aici, chiar daca simti ca nu mai poti..tot mai poti un picLol

Da Ela, cand am citit si eu faza cu "mai po?i putin" m-am gandit fix la tine cand ziceai tu hearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed