Clubul mamicilor incepatoare - 11

Options Clubul mamicilor incepatoare - 11
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AlexandraRr
Postat: Wednesday, December 4, 2019 5:41 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/13/2017
Postari: 3070
Locatia: Iasi
MirelaD wrote:

Alexandra, sa vii sa ma culegi de jos, coeur e minunatahearts

Multumesc Cheek Kiss
Eu tot aproape de 6 luni am trecut la carutul.sport. Depinde ce carucior ai, la al meu poti regla cat de inclinat vrei sa fie spatele si nu am pus-o la 90°la inceput, cam pe la 45grade si era tare fericita :D poti incerca si tu atata timp cat nu ii forteaza spatele :*
MirelaD
Postat: Wednesday, December 4, 2019 5:52 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/16/2019
Postari: 624
Locatia: Iasi
AlexandraRr wrote:

Multumesc Cheek Kiss
Eu tot aproape de 6 luni am trecut la carutul.sport. Depinde ce carucior ai, la al meu poti regla cat de inclinat vrei sa fie spatele si nu am pus-o la 90°la inceput, cam pe la 45grade si era tare fericita :D poti incerca si tu atata timp cat nu ii forteaza spatele :*

Cred ca reglabil e si al meu, sa verific nu stiu exact. Numai bine ca e pe hol, inca nu l-am strans dupa ce am iesit astazi:)
Poate maine ne plimbam cu fata la lumelove
Ella30
Postat: Wednesday, December 4, 2019 6:24 PM

Intrat: 2/21/2019
Postari: 1709
lore.t. wrote:

Multumim mult! :) sper sa fie totul ok vineri la ecografie...eu inca alaptez dar deja a scazut lactatia...pe la 3 luni cred ca se va opri de tot iar apoi vine colostru, data trecuta mi-a venit de la 19 saptamani si poate suge in continuare dar atunci trebuie gandit serios la tandem altfel o sa aiba mai mult de suferit daca intarcarea va fi brusca cand apare fratele/ surioara :) eu inca nu m-am hotarat dar mi se rupe sufletul sa nu il las sa pape ,, ?i?i" asa imi cere el :D

Ma bag si eu ca musca n lapte, pe grupul de alaptare de pe facebook o mamica insarcinata a intrebat daca poate alapta in continuare si i s a spus la unison ca daDistanceKiss
Interesant insa daca scade lactatia..
Ella30
Postat: Wednesday, December 4, 2019 6:41 PM

Numai bebei frumosi avem noi aici computerlove si cu niste ochisori....doamne ! Am putea face un calendar cu eiLol

Iulia, vine diversificarea !! yes si ce fain sta in fundulet ! love a mea sta doar sustinuta.

Mirela, buna intrebarea! La noi landoul e mic si oricum se enerveaza cand o pun in el, se apuca cu ambele maini si incearca sa se ridiceLol
Ella30
Postat: Wednesday, December 4, 2019 6:42 PM

Mirela.t83 wrote:
Buna mamici!

Felicitari Lori si Georgiana, sarcini usoare fetelor! Cheek Kiss DistanceKiss

Si noi am profitat de vreme buna azi.
Am facut curatenie si apoi afara.
Dupa am papat titica si iar nani, iar mami a reusit sa calce hainute.
Azi am facut multe ca maine seara ajunge si tati acasa.

https://ibb.co/4YLLmcq

Ce repede a trecut timpul computerlove maine va revedetinewclap

Ce cuminte sta acoloLol dulceata micacomputerlove
Cata123
Postat: Wednesday, December 4, 2019 7:51 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/11/2017
Postari: 477
Locatia: Bucuresti
MirelaD wrote:
Vin si eu cu o intrebare poate banala/neroada, dar eu tot intrebLol cand as putea sa pun fetita in carut cu fata spre drum? Eu o pun in landou cand iesim la plimbare dar nu mai are stare deloc. Mi-ar placea sa vada si ea mai multe, dar nu as vrea sa o tin intr-o pozitie care nu e benefica dezvoltarii. Oare trebuie sa stam bine bine in fundulet inainte de asta?

Noi am folosit landoul doar 3 luni, de la 4 luni am trecut la partea sport, dar are si pozitie de somn, deci perfect la orizontala. Intre timp am luat si un carut sport din acela fr usor, are 5.6 kg, sa imi fac eu placerea Lol si ala tot cu pozitie de somn. Acum iarna tot asta 3 in 1 e mai bun ca are si husa de iarna si parca e mai protejat copilul in el de vant, ploaie etc.
GeorgianaB
Postat: Wednesday, December 4, 2019 7:53 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 1284
Am fost la medic, "Ceofi" are 6s si 4 zile ecografic, la fix cu data ultimului contact sexual.
Pana la ora asta am reusit sa mananc jumatate felie de paine si foarte putina apa cat sa imi umezesc buzele.
Momentan ma simt tare prost pt ca il neglijez pe Luca, dar ma bucur ca ii oferim un frate/sora.
Sambata a murit bunica mea la care am tinut enorm si vazandu-i pe tatal meu si fratele lui cat sunt de uniti si cum se sprijina am stiut ca merita tot efortul.
Ma bucur sa vad cat de frumos cresc bebelusii de pe forum, doamne ajuta sa auzim numai de bine si cand nu o sa mai putem sa mai gasim un strop de energie pentru a merge inainte.
GeorgianaB
Postat: Wednesday, December 4, 2019 7:59 PM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 1284
Nicole2018 wrote:

Woaaaa ce veste frumoaaasaa! coeur
Felicitari, sa fiti sanatosi si sa vina bebe cu bine!
Sper sa treaca rapid greturile si sa te poti bucura de sarcina.
Sunteti niste parinti curajosi, bravo voua.

Si noi ne dorim foarte tare inca un bebe, sotul vrea oricand, asteapta doar sa zic eu ca sunt pregatita, eu initial planuiam cam tot in perioada asta sa fiu deja insarcinata insa apoi pe masura ce a crescut Iris mi-am dat seama ca nu sunt pregatita sa renunt inca la alaptat, ca mai vreau niste timp doar cu ea si niste timp pentru noi.
De cate ori aud de o sarcina in jur asaaa imi saltaa inima si ma apuca o bucurie! coeur
Tu mai alaptezi?

Nu mai alaptez, am oprit la 9 luni, am simtit ca este momentul, plus ca musca groaznic din cauza eruptiei dintilor, acum este la al 4lea molar si ne face franjuri, musca si din canapea :))
Viata cu 2 copii intre care este o diferenta de varsta asa mica este grea dar frumoasa, este minunat ca ei cresc impreuna.
Bella_Tm
Postat: Wednesday, December 4, 2019 8:11 PM

Intrat: 2/23/2018
Postari: 506
Locatia: Timisoara
Felicitari Lore si Georgiana! computerlove Ma bucur mult pt voi. Noi suntem nehotarati. Parca am vrea si nu am vrea inca un bebe. Vedem ce-o fi pe viitor.
Mirela si eu am trecut la partea sport pe la 4 luni si ceva. Si al meu era foarte curios sa vada ce se intampla prin jur. Tin minte ca la inceput era mega fascinat de copaci Lol .
Eric a facut ieri primii lui pasi. Love nu au fost multi, 2-3, dar totusi au fost. Si a inceput sa stea mult mai mult singurel in picioare. Mi-au dat lacrimile cand am vazut. M-am bucurat tare. Daca o tine tot asa probabil pana la anul va merge in picioareHilar Cel putin in 4 labe e fulger. Cum vede ca se deschide usa de la baie sau usa de la masina de spalat vase direct acolo e si el. Crazy
maria2013
Postat: Wednesday, December 4, 2019 8:36 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2455
Locatia: Constanta
MirelaD wrote:
Vin si eu cu o intrebare poate banala/neroada, dar eu tot intrebLol cand as putea sa pun fetita in carut cu fata spre drum? Eu o pun in landou cand iesim la plimbare dar nu mai are stare deloc. Mi-ar placea sa vada si ea mai multe, dar nu as vrea sa o tin intr-o pozitie care nu e benefica dezvoltarii. Oare trebuie sa stam bine bine in fundulet inainte de asta?

Pe Ana am pus-o de la 5 luni, dar era pus carutul pe treapta înclinata (nici pozitie de somn, nici în fund). Usor, u?or, am ridicat-o.
lore.t.
Postat: Wednesday, December 4, 2019 8:37 PM

Intrat: 9/11/2017
Postari: 946
Locatia: Deva
Multumim mult fetelor! :* Doamne ajuta sa fie totul bine pana la final!
Ce de bebei minunati! As pune inimioare dar nu stiu de ce nu mai pot pune emoticoane...
Ela de alaptat se poate in sarcina normal dar lapte sigur nu mai vine de la un moment dat dar ei suzeteaza oricum daca ii lasi chiar daca nu mai vine nimic, unii se autointarca, depinde.
maria2013
Postat: Wednesday, December 4, 2019 8:38 PM

Intrat: 7/29/2013
Postari: 2455
Locatia: Constanta
Lore, Georgiana, sa aveti sarcini minunate, usoare si fara neplaceri! Va felicit si parca prind si eu curaj. Avem momente când vrem bebe 2 ?i momente când ne e tare frica...
Iulia13
Postat: Wednesday, December 4, 2019 9:29 PM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 989
Ella30 wrote:
Numai bebei frumosi avem noi aici computerlove si cu niste ochisori....doamne ! Am putea face un calendar cu eiLol

Iulia, vine diversificarea !! yes si ce fain sta in fundulet ! love a mea sta doar sustinuta.

Mirela, buna intrebarea! La noi landoul e mic si oricum se enerveaza cand o pun in el, se apuca cu ambele maini si incearca sa se ridiceLol

Deja am început cu papa de sapt asta, nu am mai rezistat câteva zile pana pe 6 Lol am început cu morcov, care bineîn?eles ca nu-i prea place Argue Imediat începeti ?i vooi hearts
Adina Mariana
Postat: Wednesday, December 4, 2019 10:46 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5654
Locatia: Satu Mare
GeorgianaB wrote:
Am fost la medic, "Ceofi" are 6s si 4 zile ecografic, la fix cu data ultimului contact sexual.
Pana la ora asta am reusit sa mananc jumatate felie de paine si foarte putina apa cat sa imi umezesc buzele.
Momentan ma simt tare prost pt ca il neglijez pe Luca, dar ma bucur ca ii oferim un frate/sora.
Sambata a murit bunica mea la care am tinut enorm si vazandu-i pe tatal meu si fratele lui cat sunt de uniti si cum se sprijina am stiut ca merita tot efortul.
Ma bucur sa vad cat de frumos cresc bebelusii de pe forum, doamne ajuta sa auzim numai de bine si cand nu o sa mai putem sa mai gasim un strop de energie pentru a merge inainte.
Felicitari pt.sarcina Georgiana.Ce o mami cursajoasa esti.Sa ai sarcina usoara si sa iti treaca raul.

Va tare apreciez ce curaj aveti sa lasati asa mica diferenta intre copii.Mie tare frica mi-ar fi,cred ca este ft.greu.Si cu unu mi se pare greu sau poate e chestie de obisnuinta...

Aveti niste bebelusi tare frumosi fetelor.Sa va traiasca,sa ne traiasca si sa avem o viata frumoasa alaturi de ei.Va imbratisezpupici Buddy1
Iulia13
Postat: Thursday, December 5, 2019 12:19 AM

Intrat: 11/8/2017
Postari: 989
Adina Mariana wrote:
Felicitari pt.sarcina Georgiana.Ce o mami cursajoasa esti.Sa ai sarcina usoara si sa iti treaca raul.

Va tare apreciez ce curaj aveti sa lasati asa mica diferenta intre copii.Mie tare frica mi-ar fi,cred ca este ft.greu.Si cu unu mi se pare greu sau poate e chestie de obisnuinta...

Aveti niste bebelusi tare frumosi fetelor.Sa va traiasca,sa ne traiasca si sa avem o viata frumoasa alaturi de ei.Va imbratisezpupici Buddy1

Eu parca l-a? face pe al doilea ?i acum Lol parca am uitat toata perioada aia când mi-a fost greu..

?i ?ie sa î?i traiasca bebele ?i sa te bucuri de el mul?i, mul?i ani hearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed