Clubul mamicilor incepatoare - 11

Options Clubul mamicilor incepatoare - 11
Subiectul anterior · Subiectul urmator
blu88
Postat: Tuesday, December 3, 2019 1:24 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/22/2018
Postari: 496
Locatia: BUCURESTI
Adina Mariana wrote:
Buna fetelor.Vin cu o intrebare mai prosteasca dar vinsic Luca este mereu serios.Nu pot sa scot de la el nici un zambet,sta aproape mereu incruntat si desi vb.cu el.non stop nu are nici o treaba.Este cand sta mirat si asculta doar.Am vazut ca alti bebei de varsta lui zambesc cand aud vocea parintilor sau ii vad,el zambeste doar in somn pt.2,3 secunde.De vazut ne vede ca intoarce privirea dupa noi dar doar atata.Inca parca se simte deranjat cand vb.cu el de aproape si devine agitat se trage si scoate limbaCrazy Este normal?ah...si plange in somn des.Imi este asa mila de el si ma tot gandesc oare ce il necajeste si viseazaNuStiu

si domy tot de pe la 2 luni a inceput stai linistita , si eu am avut intrebari si acum am ca am vz bebei de varsta lui ca iti tin capul sus cand stau pe burta ... si al meu nu ...

https://ibb.co/Rgn69ps
Adina Mariana
Postat: Tuesday, December 3, 2019 3:24 PM

Nivel: Senior

Intrat: 8/16/2017
Postari: 5645
Locatia: Satu Mare
Alle.p wrote:
Adina, e micut inca. Arr timp sa va topesca cu zambetul luiSimplyLove
Patrick prima data a zambit cand era treaz pe la 2l1s. Acum zambeste mai mereucoeur
Ptiu pe el ca frumos ii.Sa va traiasca.Abia astept si eu sa imi zambeasca asaLove
Adina Mariana
Postat: Tuesday, December 3, 2019 3:26 PM

delia.c.yaya wrote:

Sa ?ti ca la asta ma gândeam ?i eu la început. Giuli pe la 2l a început sa zâmbeasca... Dupa ceva timp era numai un zâmbet. Dai timp, ai rabdare,fi lini?tita.. pupici
Asa am sa fac dar zic va intreb si pe voi sa nu fie o problema cu el.
Adina Mariana
Postat: Tuesday, December 3, 2019 3:28 PM

GeorgianaB wrote:

Luca al meu pe langa faptul ca era serios statea uneori si foarte incruntat, de la 2 luni este numai un zambet :)) si plansul in somn este normal, este inca mic si se acomodeaza cu noul mediu. Ai sa vezi ca va fi din ce in ce mai bine.
Exact asa se incrunta si al meu.Face niste figuri ca ma minunez pe el.Dar daca e normal apoi ma linistesc si astept si eu sa ma bucur de zambetul lui in curandlove
Adina Mariana
Postat: Tuesday, December 3, 2019 3:31 PM

Ella30 wrote:

Nu e prosteasca delocCrazy
Este normal, are timp pe la 2 luni, 2 luni si un pic, depinde Crazy unii rad mai repede, altii mai tarziu. E la fel ca la orice alta activitate pe care ar trebui sa o faca teoretic la o anumita varsta.
Cel mai bine pt linistea ta e sa nu l compari cu alti bebelusi. El e diferit de toti ceilalti si are ritmul luicoeur
Si plansul/ rasul in somn sunt normale. El inca se invata cu viata extrauterina..computerlove
Multumesc pt rsp si sfaturi.Clar nu trebuie comparati cu alti bebelusi ca au ritmul lor dar cateodata cazi asa pe ganduri ca oare e normal?cata grija le putem purta puiutilor of,ofcoeur
Adina Mariana
Postat: Tuesday, December 3, 2019 3:32 PM

blu88 wrote:

si domy tot de pe la 2 luni a inceput stai linistita , si eu am avut intrebari si acum am ca am vz bebei de varsta lui ca iti tin capul sus cand stau pe burta ... si al meu nu ...

Ce minune ai tu acolo si ce paruclove este adorabil.Sa va traiasca.O sa isi dea si el drumul,probabil asa este ritmul lui.
Ella30
Postat: Tuesday, December 3, 2019 5:44 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/21/2019
Postari: 1704
blu88 wrote:

Ce dulceata ai tu acolocomputerlove coeur
Sofia a tinut capul la 4 luni si o zi. Are ritmul lui, acusi o sa se ridice computerlove
Ella30
Postat: Tuesday, December 3, 2019 5:46 PM

Adina Mariana wrote:
Multumesc pt rsp si sfaturi.Clar nu trebuie comparati cu alti bebelusi ca au ritmul lor dar cateodata cazi asa pe ganduri ca oare e normal?cata grija le putem purta puiutilor of,ofcoeur

Hehe, si suntem abia la inceputLol
GeorgianaB
Postat: Wednesday, December 4, 2019 10:09 AM

Intrat: 6/15/2018
Postari: 1283
Locatia: Bucuresti
Fetelor, exista cineva care a gasit un antivomitiv bun in sarcina? Stiu ca unele dintre voi ati avut greturi urate, in cazul in care aveti vreun sfat v-as fi super recunoscatoare. Multumesc Cheek Kiss
AndreeaCD
Postat: Wednesday, December 4, 2019 11:03 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 4/26/2018
Postari: 495
Locatia: Bucure?ti
GeorgianaB wrote:
Fetelor, exista cineva care a gasit un antivomitiv bun in sarcina? Stiu ca unele dintre voi ati avut greturi urate, in cazul in care aveti vreun sfat v-as fi super recunoscatoare. Multumesc Cheek Kiss

Mie îmi recomandase dr emetix, dar nici gustul aluia nu îl suportam. Ce e drept eu nu am varsat, în schimb mi-era grea?a constant la inceput. M-a ajutat sa manânc pu?in ?i des, sa manânc chestii sarate sau acri?oare, am mâncat ro?ii toata sau orice cu suc de ro?ii toata sarcina. A aparut bebe 2? love
Ella30
Postat: Wednesday, December 4, 2019 11:46 AM

GeorgianaB wrote:

Georgianaaaaa, vine bebe 2 ???? yes chitara dance
Ella30
Postat: Wednesday, December 4, 2019 11:59 AM

Mamici, cum se face trecerea de la formula 1 de lp la formula 2? Treptat sau dintr-o data? Am citit ambele variante..Gossip acusi o sa fie nevoie sa schimbam.
Aaaa, daca trebuie sa introduc treptat cand incep? Inainte de 6 luni sau dupa? Lol
GeorgianaB
Postat: Wednesday, December 4, 2019 12:24 PM

AndreeaCD wrote:

Mie îmi recomandase dr emetix, dar nici gustul aluia nu îl suportam. Ce e drept eu nu am varsat, în schimb mi-era grea?a constant la inceput. M-a ajutat sa manânc pu?in ?i des, sa manânc chestii sarate sau acri?oare, am mâncat ro?ii toata sau orice cu suc de ro?ii toata sarcina. A aparut bebe 2? love

Multumesc, voi incerca acum apa minerala si ceva sarat, pt sunt epuizata, de la 5 dimineata vomit, sunt la serviciu, mi-am reprogramat pacientii... Cu Luca a fost ceva mai usor, ca si tine aveam greturi, foarte rar am varsat. Azi am programare pt confirmarea sarcinii si voi intreba medicul ce imi recomanda.
GeorgianaB
Postat: Wednesday, December 4, 2019 12:25 PM

Ella30 wrote:
Mamici, cum se face trecerea de la formula 1 de lp la formula 2? Treptat sau dintr-o data? Am citit ambele variante..Gossip acusi o sa fie nevoie sa schimbam.
Aaaa, daca trebuie sa introduc treptat cand incep? Inainte de 6 luni sau dupa? Lol

Noi am trecut dintr-o data si a fost ok.
GeorgianaB
Postat: Wednesday, December 4, 2019 12:27 PM

Ella30 wrote:

Georgianaaaaa, vine bebe 2 ???? yes chitara dance

Astept sa vad azi la ecograf ras
Noi nu prea eram convinsi cand sa il facem, se pare ca i-am facut cadou lui Luca de ziua lui :))) pe 11oct am avut UCM, sper sa se vada ceva azi, am facut beta in noiembrie si s-a dublat, acum Doamne ajuta.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed