Clubul mamicilor care vor sa slabeasca anul acesta
Subiectul anterior · Subiectul urmator
giulia_mamik
Scris: Thursday, May 2, 2013 10:08 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/22/2010
alimami wrote:
Eu stau cat se poate de prost cu kilele.Am inceput sa pap cartofi,paine si cam sarat.Azi m-am cam speriat de cantar,mai ales ca simt ca am retinut muuuulltaaa apaaaa.

Alimami,bea cate 3 cani de ceai diuretic pe zi.Vei mai elimina din apa!

Fluturas
Scris: Tuesday, May 7, 2013 3:51 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
am reinceput si eu lupta cu kg-le.si il am si pe sot alaturi,deci luptam impreuna....sper sa reusim amandoi
marivic
Scris: Tuesday, May 7, 2013 9:20 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
Si eu ma reintorc la 57,600kg yes
oanamaria
Scris: Wednesday, May 8, 2013 2:42 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Maine am programare la nutritionist si sunt in cautarea unei sali de fitness .Hilar
oanamaria
Scris: Thursday, May 9, 2013 5:08 PM
Nivel

Vizita la nutritionista a fost un succes si incep luta in forta de la 82kg si sper sa ajung la 70 .
Am invatat cateva lucruri pe care chiar nu le stiam ,acum pe baza celor discutate in 50min.o sa-mi fac un meniu zilnic cat mai divers sa nu ma plictisesc .
Voi cum sunteti?
Maria & Mario
Scris: Thursday, May 9, 2013 6:08 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Eu Oana sunt tot grasa si frumoasa Crazy 59 kg si stagnez ! de n'as mai pune acum ..... ca eu cand sunt stresata si obosita, mananc pe fond nervos alcool Ce bine ca nutritionistul te inspira ! Sa ne impartasesti si noua din secretele ce ti le " divulga " Angel
endy
Scris: Thursday, May 9, 2013 6:17 PM
Nivel

Inregistrat: 6/8/2010
Oana cat ai platit la nutritionist ? Ti-a facut o dieta , ai mers cu analize ? Cum se procedeaza ?
oanamaria
Scris: Thursday, May 9, 2013 7:40 PM
Nivel

Eu am card la o clinica privata si nu platesc nicio consultatie.
Da se fac niste analize in prealabil -colseterolul,trigliceridele,glicemia ,etc.si pe baza lor iti ,,vinde;;niste ponturi in functie si de varsta si de stilul de viata etc.
Dieta e bazata pe iaurt,carne la gratar sau cuptor,peste,multe legume (fara cartofi,fasole ,mazare,etc),putine fructe si multa apa .
Pentru maine mi-am facut meniul asa :
Mic dejun-este foarte important-dr,l-a numit ,,poarta spre slabire''-deci daca-l sari e compromisa toata ziua ca organismul stocheaza si nu arde grasimile .
Deci revin
Mic dejun
-1felie de paine cu fibre intre 7-10 scrie pe eticheta noi consumam numai Savoria si se incadreaza
-1iaurt

Gustare -1fruct
Pranz-pulpa dezosata la gratar cu salata verde cu o lingurita de ulei de masline

Gustare 1fruct

Cina
O conserva de peste in suc propriu-
-1felie de paine
-1leguma -ardei gras de ex.

A insistat pe felia de paine cu fibre ca ma ajuta la glicemie ,daca nu o mananc mi se va face pofta de dulce si de rontaiala asa felia asta de paine e inofensiva .

Daca ma ia foamea intre mese am voie la discretie iaurt slab sau legume !

Asta-i un rezumat asa si o mostra de o zi din regim.
Eu mi-am facut programul pentru 3zile momentan si am pus foaia cu regimul de maine pe frigider.
Vreau sa-mi fac mesele pentru 7zile si cat mai divers ca sa nu ma plictisesc .
ingerash
Scris: Thursday, May 9, 2013 8:30 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
mikaela wrote:
Miha, la cat esti tu de grasa te poti motiva zilnic, tu cred ca-ti cumperi haine de la juniori computerlove

Haha mi-ar placeeeee,la H&M au o colectie super!

oanamaria,mult succes!computerlove majoreta majoreta majoreta
oanamaria
Scris: Friday, May 10, 2013 7:26 AM
Nivel

Buna dimi!
Ati luat micul dejun?Eu da !
bereea
Scris: Friday, May 10, 2013 8:09 AM
Nivel

Inregistrat: 3/29/2007
Eu nu sar niciodata peste micul dejun.Deci, mi-e rusine pentru mine insami.Nu am reusit sa mai dau nimic jos desi stau atenta la ce si cat mananc si fac sport de 2-3 ori pe saptamana.Cred ca va trebui sa fac un efort si las dulciurile de tot.
roxinthya
Scris: Friday, May 10, 2013 8:12 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
Oana felicitari pentru vointa! Pare destul de ok regimul nutritionistei.
Eu am facut pauza o perioada pt ca am multe pe cap - printre care inceperea serviciului de luna asta si renovarea apartamentului.
Insa e bine ca m-am mentinut pe la 50 kg.
alexandrabogdan
Scris: Friday, May 10, 2013 8:19 AM
Nivel

Inregistrat: 4/17/2008
oanamaria wrote:
Vizita la nutritionista a fost un succes si incep luta in forta de la 82kg si sper sa ajung la 70 .
Am invatat cateva lucruri pe care chiar nu le stiam ,acum pe baza celor discutate in 50min.o sa-mi fac un meniu zilnic cat mai divers sa nu ma plictisesc .
Voi cum sunteti?

oana am mai scris undeva ....sotul meu a slabit 17 kg din februarie cu nutritionist +sala. prima sapt 5 kg dintr-un foc. deci .....spor la treaba ca functioneaza. eu 58Cray ....dar nu am ambitie si ma cotropesc poftele seara tarziu
oanamaria
Scris: Friday, May 10, 2013 8:39 AM
Nivel

Sunt convinsa ca se poate ,trebuie doar vointa si ambitie .
E greu cand esti gurmanda asa ca mine .
Azi merg la sala de fitness care-mi este cel mai aproape sa vad cum este si incet-incet vreau sa merg si la sala in limita timpului disponibil si as avea ca interval orar disponibil 14-16 -cam naspa ,dar asta este .
Eu micul dejun il luam la 11 si cand esti treaza de la 7ala nu mai e mic dejun .
Eu nu am avut un program -era un haos in alimentatie ,faceam niste greseli fatale gen fruct seara cand ma apuca foamea -e total interzis ,mai fine o friptura cu salata decat fruct.
Am voie si supe de legume permise ,dar fara carne .
Si soteuri de legume pe care le pot manca cu gratar.
Sunt posibilitati infinite .Tine de imaginatie,gusturi si timp.

La mine dr.a luat in calcul di faptul ca inca alaptez .
Acum e sezonul fructelor,legumelor deci e mult mai usor de tinut un regim si zic eu ca 10kg nu e chiar atat de mult !Nu?!
Cris-DL
Scris: Friday, May 10, 2013 9:32 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
Eu am trecut cu bine peste Paste; cu bine, este impropriu spus, insa in ceea ce priveste kg. sunt bine.
Deci, am indesat destul cozonac cat sa fac o frumoasa criza de fiere si ce-am bagat in 2 zile, am scos intr-o zi...

Stagnez la 57 kg., insa nici nu mai m-am strofocat in ultima vremeBlushing

Oana
, 10 kg ?! O fi simplu pt. altii; eu ma chinui (si nu prea) sa scap de vreo 5 si mi se pare greu... cand esti lenes si hranaci...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.