Clubul Mamicilor - 1
Subiectul anterior · Subiectul urmator
inna19
Scris: Wednesday, June 1, 2016 4:53 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/12/2015
La multi ani scumpi copilasi coeur

inna19 attached the following image(s):
ziua copilului felicitari.jpg

Roxyfoxy
Scris: Wednesday, June 1, 2016 6:11 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/11/2015
inna19 wrote:
La multi ani scumpi copilasi coeur
La multi ani,ingerasi dragi!Acum chiar e o adevarata bucurie ziua de 1 iunie!topaiboy mami de fetita birthday
Rocsana
Scris: Friday, June 3, 2016 3:36 PM
Nivel

Inregistrat: 1/28/2015
Hop si noi la mamici,multumim de primire Cheek Kiss

Astazi avem 2 sapt.de cand suntem 3 (mami,tati si eu- Sara Maria )Fetita este cuminte papam cam la 3 h si dormim,daca ne mai supara burtica din cand in cand stim sa si plangem Lol dar mai rar ce e drept .Mami a trecut cat de cat peste necazul cu sfarcurile si papatul la san nu mai pare chiar asa greu ,laptic este ca trebuie sa se si mulga dupa ce pap eu,ca nu pot papa tot (sau nu vrea mami sa stau toata ziua sa morsoc titi cat as vrea Lol )Am inceput sa luam din nou in greutate ,am iesit din spital cu 3350 si azi la vizita doamnei dr.aveam 3470 si a zis ca suntem ok sa luam doar vit D3 1 picatura /zi ,mami se mai plange ca nu mai are timp pt.ea dar o sa cresc eu mai mare si o sa mai poata si ea sa ii faca tabieturile Lol Daca v-am povestit despre mine sa ma si prezint (mami nu ma coafat ca dormeam dar o sa punem alta data poze si coafate Lol )
Eu sunt Sara Maria .

Rocsana attached the following image(s):
13301272_1208246072549068_6183119770657923235_o.jpg13305037_1208246102549065_372844384004176342_o.jpg13316807_1208246039215738_5253438423331247126_o.jpg

corinaalexandra
Scris: Tuesday, June 7, 2016 11:56 AM
Nivel

Inregistrat: 5/26/2015
Rocsana wrote:

Astazi avem 2 sapt.de cand suntem 3 (mami,tati si eu- Sara Maria )Fetita este cuminte papam cam la 3 h si dormim,daca ne mai supara burtica din cand in cand stim sa si plangem Lol dar mai rar ce e drept .Mami a trecut cat de cat peste necazul cu sfarcurile si papatul la san nu mai pare chiar asa greu ,laptic este ca trebuie sa se si mulga dupa ce pap eu,ca nu pot papa tot (sau nu vrea mami sa stau toata ziua sa morsoc titi cat as vrea Lol )Am inceput sa luam din nou in greutate ,am iesit din spital cu 3350 si azi la vizita doamnei dr.aveam 3470 si a zis ca suntem ok sa luam doar vit D3 1 picatura /zi ,mami se mai plange ca nu mai are timp pt.ea dar o sa cresc eu mai mare si o sa mai poata si ea sa ii faca tabieturile Lol Daca v-am povestit despre mine sa ma si prezint (mami nu ma coafat ca dormeam dar o sa punem alta data poze si coafate Lol )
Eu sunt Sara Maria .

Doamne ce fata frumoasa love Vaiiii cand a crescut a mea asa mult parca era si ea atât si acum face 6 luni DistanceKiss .lasa mami ca se face fata mare si o sa mai ai un pic de timp si Pt tine ras Dar nu prea mult ca dupa ?tie sa ceara aten?ieBig Laugh eu fac curat in mai multe etape ras va pupam pe amandouaSimplyLove
Rocsana
Scris: Tuesday, June 7, 2016 1:32 PM
Nivel

corinaalexandra wrote:

Doamne ce fata frumoasa love Vaiiii cand a crescut a mea asa mult parca era si ea atât si acum face 6 luni DistanceKiss .lasa mami ca se face fata mare si o sa mai ai un pic de timp si Pt tine ras Dar nu prea mult ca dupa ?tie sa ceara aten?ieBig Laugh eu fac curat in mai multe etape ras va pupam pe amandouaSimplyLove

Multumim ,sunteti tare frumoase si voi si mari,intradevar acum timpul este cam limitat dar asta sa fie singura noastra problema desi cateodata ma simt coplesita dar trecem noi peste toate Lol Va pupacim de numaCheek Kiss
corinaalexandra
Scris: Tuesday, June 7, 2016 7:11 PM
Nivel

Inregistrat: 5/26/2015
Rocsana wrote:

Multumim ,sunteti tare frumoase si voi si mari,intradevar acum timpul este cam limitat dar asta sa fie singura noastra problema desi cateodata ma simt coplesita dar trecem noi peste toate Lol Va pupacim de numaCheek Kiss

Mami esti la inceput o sa vezi ca dupa ce face bebe 1 luna maxim 2 o sa fi maestra ras Nu o sa te mai sim?i asa coplesita.acum e perfect normal esti si tu postnatal ai emo?ii esti încarcata din multe puncte de vederepupici .sanatate multa mami si pupiciiiSimplyLove cu timpul devine mai usorDistanceKiss
inna19
Scris: Tuesday, June 7, 2016 9:46 PM
Nivel

Rocsana ma bucur ca ai reusit cu titi Clap , e cel mai bun pt mititica, oricum e scumpica foc love ! Timp pt noi mai putin, dar sa ne si gandim ca dc cresc o sa ne fie dor de un tinut pe burtica, de un somnic langa mami ... eu parca acum as vrea sa tin timpul in loc, ca prea repede parca trece . Va pupacim mami, si crestere mare cu sanatate. A ... si pt colici noua ne a fost ok cu Colief dar tot tinutul pe burtica mea parca a fost cel mai bun calmant .

Restul mamicilor, oare ce mai faceti ? Slaba activitate pe aici . Mai povestiti si voi cate ceva ca prea speriem gravidutele ras

Noi suntem bine. Azi am fost la un control ca a facut bebe din nou scaun cu mucus, ne a linistit dna dr ca e normal dc suge, cel mai probabil de la ceva ce mananc eu, dar ne-a dat totusi sa luam Linexbaby. In rest avem 8,3 kg si 72 cm, si a zis ca ne incadram la 9 luni cu inaltimea, iar cu greutatea undeva la 7-8 luni. Asa pe el de grasut nu se prea vede dar are oasele mai tari si grele ca mami, si trag la cantar.
Sambata a facut si prima boroboata, a cazut din pat pale si are o vanataie in frunte. Doamne ce sperietura am tras, mai rau m am speriat eu ca el ... pale ! Acum nu mai pot sa il las singur nici o clipa nicaieri de cat in patut, ca se ridica in 4 labe,sare ca broasca si se deplaseaza.
Am inceput si diversificarea cu morcovel si patrunjel pana acum, dar nu prea ne place? ne vine sa plangem cand vedem lingurita ras .
Va paupacim pe toti si toate Cheek Kiss si haideti mai povestiti si voi ce mai fac bebeii vostri DistanceKiss
lara_plus
Scris: Tuesday, June 7, 2016 9:59 PM
Nivel

Inregistrat: 4/17/2016
Dragele mele, as avea nevoie de ajutorul vostru...de fapt de experienta voastra. Ma confront cu o situatie dificila si la gravidute nu prea am primit raspunsuri concrete. Am facut profilul Torch pentru trimestrul 1 de sarcina si am descoperit anticorpii rubeola igm prezenti (asta insemnand ca am avut infectia de rubeola in corp). Nu era foarte mare crescut. Sub 800 era negative, 800-1000 neconcludent, si peste 1000 pozitiv. Eu am avut 1030. Am repetat testele la doua clinici diferite- Bioclinica si Medlife dupa 2 saptamani. Igm in ambele cazuri echivoc, neconcludent, adica iesea exact intre limitele dintre pozitiv si negativ. Am facut teste de aviditate pe care le primesc pe 16, teste amanuntite. Cu toate acestea, nu sunt nici ele 100 % sigure. E vorba de rubeola si nu o simpla raceala si incerc sa gasesc personae care s-au aflat in aceeasi situatie. Imi doresc foarte foarte mult copilul acesta si nu vreau sa renunt la el. Stiti ceva de astfel de situatii?
moa
Scris: Wednesday, June 8, 2016 8:50 AM
Nivel

Inregistrat: 4/6/2015
Buna mamici cu pitici!

Am trecut si noi peste emotiile botezului!am fost tare cumintei,nu am plans absolut deloc!

Inna deja va ridicati in 4 labe???

Rocsana bine ai venit la mamici...fetita ta este superba!sa fie sanatoasa!

Acum ne pregatim sufleteste de vaccinul da 4 luni!

Lara eu zic sa stai linistita si sa nu te agiti inainte de vreme...sanatate multa iti doresc

Pup toate mamicile!o zii usoara va doresc!
Rocsana
Scris: Wednesday, June 8, 2016 11:03 AM
Nivel

Dragi mamici ,ma bucur tare mult ca pot alapta si ca bebelusa Sara Maria papa numai de la mine coeur stiu ce inseamna si cat de mult o ajuta de asta nu m-am dat si nu ma dau batuta ,acum e mai ok a trecut si furia laptelui si sfarcurile si-au mai revenit,am iesit de 2 zile si afara cu caruciorul ca sa luam aer (in casa am mai scos-o la geam )
Noi papam cam la 3h ca asa dormim (eu nu am trezit-o pt san )si sper sa nu se piarda laptele ca nu papa mai des(asta am auzit-o undeva ca daca nu sta f .des la san se pierde laptele )voi ati auzit de asa ceva ? cat de des puneti bb la san ,la cerere sau cum ?
Dr.ei a zis ca nu e normal sa o ttezesc din somn sa manance ca daca ii e foame se trezeste ea .Oricum eu ma hidratez f.bine si incerc sa mananc cat mai ok sa nu o afecteze pe ea si sper sa am laptic cat mai mult timp .
Astept sfaturi si despre alimentatie in alaptare (ca eu una am inceput sa ma feresc de multe numai sa nu ii fac gaze ei )

Rocsana attached the following image(s):
13412221_1211719015535107_6110088287610214843_o.jpg

inna19
Scris: Wednesday, June 8, 2016 1:44 PM
Nivel

Moa da sta in 4 labe si se deplaseaza ca broasca. Stie sa si mute manutele cate una sa se deplaseze dar cu piciorusele nu prea, sare cu amandoua deodata. Asa ca bucura te ca inca mai sta Razvanel unde il pui . Asteptam o pozica cu voi de la botez pupici

Rocsana bebe meu doar la cerere a supt si inca avem lapte destul. E o prostie ca se pierde laptele. Laptele se face dupa cat suge bebe. La mine undeva cam dupa 4 luni sanii au inceput sa nu mai fie asa sexi de mari, pt ca nu se prea face stoc de lapte in ei, ci cand il pun la san simt cum incepe sa vina, se face pe loc.
Despre colici, noi i am simtit din plin Nu am mancat de cand e bebe nici pana azi fasole, varza si mazare . In rest cu celelalte alimente doar pe testate.
Va pupacim DistanceKiss . Zici ca e o papusica cu rochita aceea coeur si mare grija ca pe aici doar tu si corina aveti fetite parca, in rest doar baieti love
anasstasia
Scris: Wednesday, June 8, 2016 1:48 PM
Nivel

Inregistrat: 6/8/2016
Rocsana wrote:

Eu sunt Sara Maria .

Ce copil frumos! Abea astept sa-mi vad si eu minunea mica.
AndreiutzaEu
Scris: Thursday, June 9, 2016 9:56 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/27/2015
Ce faceti mamici scumpe? Noi am avut botezul pe 7 mai. Avem deja 4 luni si 2 saptamani. A fost ok cu vaccinul . Fara febraVictory

Nu stim cand a trecut asa repede timpul

AndreiutzaEu attached the following image(s):
andrei alexandru (445 of 1043).jpgandrei alexandru (9 of 1043).jpgandrei alexandru (68 of 1043).jpg

AndreiutzaEu
Scris: Thursday, June 9, 2016 10:01 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/27/2015
Rocsana wrote:

E superba printesa !!!!!!!!!!
inna19
Scris: Thursday, June 9, 2016 8:27 PM
Nivel

AndreiutzaEu wrote:
Ce faceti mamici scumpe? Noi am avut botezul pe 7 mai. Avem deja 4 luni si 2 saptamani. A fost ok cu vaccinul . Fara febraVictory

Nu stim cand a trecut asa repede timpul

Wooow ce scumpi sunteti love . Ce bine ii sta in costumasul traditional coeur
Va pupacim Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.