Clubul aspiratelor - 75 (updated)
Subiectul anterior · Subiectul urmator
georgy_ene2000
Scris: Thursday, August 29, 2019 6:59 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 8/29/2019
Numele este George si scriu acest mesaj pentru cei care si-au pierdut increderea ca se mai poate intampla ceva bun in viata lor.
Incercarile noastre pentru o sarcina normala au inceput acum aproximativ 3 ani insa fara succes.
Vizite la doctori ginecologi, urologi… fiecare considerand ca merita sa mai incercam, sa mai asteptam ca poate….se intampla.
Prima vizita la dr. Tutunaru Daniel in noiembrie 2018 ca urmare a unei recomandari pentru FIV a fost revelatia noastra.
Pentru prima data am ascultat un doctor ce a refuzat sa incaseze o suma consistenta pentru FIV, varsta sotiei de 31 de ani fiind considerentul pentru care nu a dorit sa inceapa tratamentul cu hormoni. Acesta a spus “copii haideti sa vedem de ce nu se poate concepe natural…”.
A urmat o interventie laparoscopica pentru verificarea permeabilitatii trompelor si a explorarii interioare a abdomenului, urmata de un diagnostic de endometrioza pelvina si tratament cu diphereline timp de trei luni.
Eu am fost trimis la primul doctor urolog care din punctul meu de vedere mi-a explicat si rezolvat problema din doua consultatii : dr. Gagiu Cosmin Cristian. Oligastenozoospermie severa si terato generata probabil de varicocelul bilateral grad II la ambele testicole.
A urmat programarea la Spitalul Fundeni si interventia pentru varicocel efectuata de catre dr. Gagiu Cosmin Cristian si dr. Voinea Sebastian in luna mai 2019.
Am repetat spermograma la o luna de la interventie “ sa fiu sigur ca a mai ramas ceva din spermatozoizi” si deja numarul acestora crescuse de la 18 mil la 41 mil cu diagnostic astenozoospermie moderata si teratozoospermie severa. La trei luni am repetat si a crescut la 52 mil/ml cu diagnostic astenoteratozoospermie moderata.
Deja ma programasem pentru primul consult de trei luni la dr. Gagiu Cosmin Cristian dupa interventia avuta…….si surpriza “ au aparut doua liniute……”.
Emotia si sentimentele din acele momente nu se pot reproduce, prima ecografie cand am auzit inimoara cum bate sunt fara cuvinte.
In concluzie va recomandam cu mare caldura sa apelati la profesionistii de mai sus, la echipa acestora care “face minuni”.

Lili Eu
Scris: Thursday, August 29, 2019 7:42 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/23/2015
FloreFlore wrote:

Si mama a iesit tot la 51 la menopauza. . Dar a avut prima menstra la 11 ani,eu la 13..Ma agat si de treaba asta. ..uff
Nu stiu daca am ovulat în z 7...Eu sper sa nu....Am avut ceva secretii si dureri de ovare în z10...Am prestat în z10,11 si 12 dar fara sa îmi propun sau sa mai calculez ceva,doar ca a fost sotul mai "pofticios"Crazy Eu una am zis ca nu mai fortez nimic...Acum sa vedem ce v a fi,înca mai sper Hands Te pup si eu computerlove
Buna Floricico... cum mai e?ti? Pt reglarea cm î?i recomand ceai de coada ?oricelului... eu nu am avut 2 luni cm... dar acum îmi bine ceas e foarte bun.. 2 cani pe zi... e indicat și în premenopauza... și la mine de anul asta sa schimbat cm.. din abundent și 6-7 zile. am puțin și maxim 3 zile.. dar cu ceai vad ca să reglat vine la data fixa 27-28 zilecomputerlove pupicei de la noi Cheek Kiss computerlove
Lili Eu
Scris: Thursday, August 29, 2019 7:44 AM
Nivel

georgy_ene2000 wrote:
Numele este George si scriu acest mesaj pentru cei care si-au pierdut increderea ca se mai poate intampla ceva bun in viata lor.
Incercarile noastre pentru o sarcina normala au inceput acum aproximativ 3 ani insa fara succes.
Vizite la doctori ginecologi, urologi… fiecare considerand ca merita sa mai incercam, sa mai asteptam ca poate….se intampla.
Prima vizita la dr. Tutunaru Daniel in noiembrie 2018 ca urmare a unei recomandari pentru FIV a fost revelatia noastra.
Pentru prima data am ascultat un doctor ce a refuzat sa incaseze o suma consistenta pentru FIV, varsta sotiei de 31 de ani fiind considerentul pentru care nu a dorit sa inceapa tratamentul cu hormoni. Acesta a spus “copii haideti sa vedem de ce nu se poate concepe natural…”.
A urmat o interventie laparoscopica pentru verificarea permeabilitatii trompelor si a explorarii interioare a abdomenului, urmata de un diagnostic de endometrioza pelvina si tratament cu diphereline timp de trei luni.
Eu am fost trimis la primul doctor urolog care din punctul meu de vedere mi-a explicat si rezolvat problema din doua consultatii : dr. Gagiu Cosmin Cristian. Oligastenozoospermie severa si terato generata probabil de varicocelul bilateral grad II la ambele testicole.
A urmat programarea la Spitalul Fundeni si interventia pentru varicocel efectuata de catre dr. Gagiu Cosmin Cristian si dr. Voinea Sebastian in luna mai 2019.
Am repetat spermograma la o luna de la interventie “ sa fiu sigur ca a mai ramas ceva din spermatozoizi” si deja numarul acestora crescuse de la 18 mil la 41 mil cu diagnostic astenozoospermie moderata si teratozoospermie severa. La trei luni am repetat si a crescut la 52 mil/ml cu diagnostic astenoteratozoospermie moderata.
Deja ma programasem pentru primul consult de trei luni la dr. Gagiu Cosmin Cristian dupa interventia avuta…….si surpriza “ au aparut doua liniute……”.
Emotia si sentimentele din acele momente nu se pot reproduce, prima ecografie cand am auzit inimoara cum bate sunt fara cuvinte.
In concluzie va recomandam cu mare caldura sa apelati la profesionistii de mai sus, la echipa acestora care “face minuni”.

Am raspuns la mesajul tau în parte cealalta.. Felicitari Bravoo
eve23
Scris: Thursday, August 29, 2019 8:25 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/25/2018
Ancuta... wrote:
Fetele ceau?? sa ?ti?i ca eu am asteptat sa îmi vina ciclul dupa Duphaston ?i nu a venit!!
Mi-am luat inima in Din?i ?i am facut un test de sarcina, a ie?it pozitiv?? Sunt pu?in speriata, sper sa fie totul bine!!
Ce ?ti?i!? Trebuie sa am ceva simptome mai accentuate? Adica am 2-3 crampe pe zii in rest nimic!
Sper de data asta sa fie bine

Felicitari ?i te asteptam la gravidute cât mai curând. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine ?i sa fie sanatos. E normal sa ai crampe la început ?i o sa le tot ai pe parcursul sarcinii. Po?i lua n-o Spa la nevoie dar nu mai mult de 4 pe zi.
momof2
Scris: Thursday, August 29, 2019 8:39 AM
Nivel

Inregistrat: 3/25/2019
Ancuta... wrote:
Fetele ceau?? sa ?ti?i ca eu am asteptat sa îmi vina ciclul dupa Duphaston ?i nu a venit!!
Mi-am luat inima in Din?i ?i am facut un test de sarcina, a ie?it pozitiv?? Sunt pu?in speriata, sper sa fie totul bine!!
Ce ?ti?i!? Trebuie sa am ceva simptome mai accentuate? Adica am 2-3 crampe pe zii in rest nimic!

Felicitari!
Vad ca nimeni nu zice, asa ca iti sugerez sa reiei duphastonul cel putin pana ajungi la control. Crampele pot fi semn de lipsa progesteron, mai ales daca l-ai intrerupt. Scaderea nivelului de progesteron poate duce la pierderea sarcinii! Suplimentul de progesteron odata inceput se ia pana la finalul primului trimestru.
Andra09
Scris: Thursday, August 29, 2019 9:57 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/1/2018
Ancuta... wrote:

Felicitari! Ar trebui sa vb cu medicul, daca ai avut tratament cu duphaston, ar trebui sa continui sa iei arefam/utrogestan pt sustinere, macar un ovul seara si pt crampe no-spa si magneziu.
FloreFlore
Scris: Thursday, August 29, 2019 10:04 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
Lili Eu wrote:
Buna Floricico... cum mai e?ti? Pt reglarea cm î?i recomand ceai de coada ?oricelului... eu nu am avut 2 luni cm... dar acum îmi bine ceas e foarte bun.. 2 cani pe zi... e indicat ?i în premenopauza... ?i la mine de anul asta sa schimbat cm.. din abundent ?i 6-7 zile. am pu?in ?i maxim 3 zile.. dar cu ceai vad ca sa reglat vine la data fixa 27-28 zilecomputerlove pupicei de la noi Cheek Kiss computerlove

BunaaaaaDistanceKiss Sunt bine ,,,tot în asteptari Hands Sa stii ca am început sa beau ceai de coada soricelului dar asa în general ca nu ma îngrijorez prea tare în legatura cu dereglarea cm ului...Sa vad si luna viitoare cum v a fi ...Va pup si eu si sper ca sunteți bine Cheek Kiss
FloreFlore
Scris: Thursday, August 29, 2019 10:06 AM
Nivel

Ancuta... wrote:

Felicitari si sarcina usoara !!!coeur
Ancuta...
Scris: Thursday, August 29, 2019 10:51 AM
Nivel

Inregistrat: 5/24/2019
Andra09 wrote:

Felicitari! Ar trebui sa vb cu medicul, daca ai avut tratament cu duphaston, ar trebui sa continui sa iei arefam/utrogestan pt sustinere, macar un ovul seara si pt crampe no-spa si magneziu.

Am începe?i sa iau 3 ovule de utrogestan pe zii, Aspenter ?i acid folic in continuare, o sa încep cât de curând ?i cu elevit( cel pu?in asa banuiesc ca o sa îmi dea). Pe la 13-14 merg la doctor pentru clexane, o da va scriu atunci??
Lili Eu
Scris: Thursday, August 29, 2019 11:33 AM
Nivel

FloreFlore wrote:

BunaaaaaDistanceKiss Sunt bine ,,,tot în asteptari Hands Sa stii ca am început sa beau ceai de coada soricelului dar asa în general ca nu ma îngrijorez prea tare în legatura cu dereglarea cm ului...Sa vad si luna viitoare cum v a fi ...Va pup si eu si sper ca sunte?i bine Cheek Kiss
Hao întra?i un pic în ritm... te vad asa fara a?teptari prea mari NuImiPasa eu acum sunt "bine" eri m.am operat pe coloana cu laser.. ?i ma simt Cher foarte bine azi plec asasa Lol în rest totul e ok computerlove

Lili Eu attached the following image(s):
img_20190829_113524.jpg

Sisi2
Scris: Thursday, August 29, 2019 12:18 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/7/2019
Buna fetelor! Eu, dupa cum m-am asteptat, declar ziua 1 uff . Asta e. Poate luna viitoare va fi cu noroc. Va pupCheek Kiss
FloreFlore
Scris: Thursday, August 29, 2019 1:44 PM
Nivel

Lili Eu wrote:
Hao întra?i un pic în ritm... te vad asa fara a?teptari prea mari NuImiPasa eu acum sunt "bine" eri m.am operat pe coloana cu laser.. ?i ma simt Cher foarte bine azi plec asasa Lol în rest totul e ok computerlove

Recuperare usoara iti doresc pupici Eu sunt în ritm mereu dar sunt si realista în acelasi timpsic
Lili Eu
Scris: Thursday, August 29, 2019 2:02 PM
Nivel

FloreFlore wrote:

Recuperare usoara iti doresc pupici Eu sunt în ritm mereu dar sunt si realista în acela?i timpsic
zic asta pt ca te vad asa pasiva ce va fi va fi... nu ai mai facut nimic... Îmi vine sa te duc eu for?at pa Tutunaru macar pt o parere nu ai nimic de pierdut... asa stai ?i trece timpul.. ?i nu prea ai timp asa mult la dispozi?ie... NuImiPasamul?umesc! eu am ajuns deja acasa a venit taty ?i Domi de ma luat de la spital... am fost operata la Bucure?ti la spitalul Sanador... a fost totu ok... acum sa ma recuperez deja ma simt mult mai bine.. ma doare doar incizia de 3cm în rest nimic pot sa merg normal.. ce nu am mai mers eu de 6 luni :( luni sper sa pot sa merg pana la cresa.. începe Domi cresa ?i am un car de emotiiLol
Aleahim
Scris: Thursday, August 29, 2019 7:14 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Z1.
AminHands
Mihaela14
Scris: Thursday, August 29, 2019 9:57 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
Aleahim wrote:
Z1.
AminHands

Draga de tine...Sper ca asta a fost ultimul cm asa ciudat si sa mai vina si vesti bune de acum in colo! Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.