Clubul aspiratelor - 75 (updated)
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Merry89
Scris: Wednesday, August 28, 2019 9:39 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/13/2018
adina1109 wrote:

Ma bucur ca ai reusit sa iei aceasta decizie. Si eu am de facut analize in jur de 900 RON pentru dosar. Fac fiv ul la Columna la Dr. Andronescu Lara. Tu unde îl faci? Va fi bine pentru amandoua. Doamne ajuta si sa ma tii la curent. Te imbratisez cu drag.

Buna! Analizele le-ai facut înainte sa ajungi la consulta?ie sau dupa? Am ?i eu programare la Columna în octombrie ?i ma întrebam daca ar fi bine sa fac analizele hormonale înainte sau sa mi le recomande dr. de acolo. Înca ceva... Spermograma se poate face în centrul Columna? Mersi!
FloreFlore
Scris: Wednesday, August 28, 2019 10:06 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/17/2017
Roser wrote:

Multumesc de incurajari FloreCheek Kiss
Da, ar trebui sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu voi mai ovula in fiecare luna ca si pana acum. Am vb cu mama de tema asta. Ea a iesit la menopauza la 51 de ani dar a zis ca pe la 46 asa, au inceput dereglarile de ciclu cu luni anovulatorii asa cum am patit eu in aprilie si acum, deci poate mai am si eu 5 ani maxim pana ies la menopauza. Sper doar sa imi fi ramas si mie un ovul norocos si sa il gasesc pana atunci copilas
Tu cum mai esti? Pana la urma a fost ovulatia in z7 sau ai ovulat dupa?
Te pup pupici

Si mama a iesit tot la 51 la menopauza. . Dar a avut prima menstra la 11 ani,eu la 13..Ma agat si de treaba asta. ..uff
Nu stiu daca am ovulat în z 7...Eu sper sa nu....Am avut ceva secretii si dureri de ovare în z10...Am prestat în z10,11 si 12 dar fara sa îmi propun sau sa mai calculez ceva,doar ca a fost sotul mai "pofticios"Crazy Eu una am zis ca nu mai fortez nimic...Acum sa vedem ce v a fi,înca mai sper Hands Te pup si eu computerlove
adina1109
Scris: Wednesday, August 28, 2019 11:20 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/29/2018
Merry89 wrote:

Buna! Analizele le-ai facut înainte sa ajungi la consulta?ie sau dupa? Am ?i eu programare la Columna în octombrie ?i ma întrebam daca ar fi bine sa fac analizele hormonale înainte sau sa mi le recomande dr. de acolo. Înca ceva... Spermograma se poate face în centrul Columna? Mersi!

Buna merry, da cei de la Columna solicita sa se faca spermograma la ei, fiind centru ruam. Au si o lista cu analize care trebuie facute pentru dosarul de fiv si au valabilitate de 6 luni sau 1 an. Vrei sa faci fiv la ei sau doar consult de infertilitate/ tratament? Cred ca mai bine ti le recomanda medicul. Bafta
Aleahim
Scris: Wednesday, August 28, 2019 11:40 AM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
Carlita, nu mi-a raspuns.Ma gandesc ca poate e in concediu sau nu stiu ce sa zic.Cert e ca stau tot mai rau cu psihicul pe zi ce trece.Azi am 12 zile de spotting si e tot mai abundent
FloreFlore
Scris: Wednesday, August 28, 2019 12:32 PM
Nivel

Aleahim wrote:
Carlita, nu mi-a raspuns.Ma gandesc ca poate e in concediu sau nu stiu ce sa zic.Cert e ca stau tot mai rau cu psihicul pe zi ce trece.Azi am 12 zile de spotting si e tot mai abundent

Trebuie vazut totusi ce e cu spotting ul asta. ..Un control ,ceva analize SimplyLove
Aleahim
Scris: Wednesday, August 28, 2019 12:47 PM
Nivel

Inregistrat: 7/19/2018
FloreFlore wrote:

Trebuie vazut totusi ce e cu spotting ul asta. ..Un control ,ceva analize SimplyLove

Analizele mi-s la zi.Progesteronul l-am facut luna trecuta si era fff mic.In rest PAP, secretii si eco am facut luna trecuta si era totul perfect.
Tot dau refresh la mail in asteptarea raspunsului de la medicCray
FloreFlore
Scris: Wednesday, August 28, 2019 1:04 PM
Nivel

Aleahim wrote:

Analizele mi-s la zi.Progesteronul l-am facut luna trecuta si era fff mic.In rest PAP, secretii si eco am facut luna trecuta si era totul perfect.
Tot dau refresh la mail in asteptarea raspunsului de la medicCray

A ,e ok atunci daca analizele sunt bune,vezi ce raspuns Îti da si medicul dar sigur e vreo dereglare ceva si nu are rost sa te demoralizezi , o sa vezi ca v a fi bine ...Si eu am avut luna asta cm ul de 6 z în loc de 2-3 z cum îl am de obicei si imi faceam griji dar apoi m am linittit pentru ca sunt constienta ca mai sunt si luni din acestea ciudatele sic Oricum mi am facut si eu o programare la dr sa stiu care mai e treaba pe acolo uff
Merry89
Scris: Wednesday, August 28, 2019 1:58 PM
Nivel

Inregistrat: 12/13/2018
adina1109 wrote:

Buna merry, da cei de la Columna solicita sa se faca spermograma la ei, fiind centru ruam. Au si o lista cu analize care trebuie facute pentru dosarul de fiv si au valabilitate de 6 luni sau 1 an. Vrei sa faci fiv la ei sau doar consult de infertilitate/ tratament? Cred ca mai bine ti le recomanda medicul. Bafta

Deocamdata merg pt consult, apoi mai vedem. As vrea sa am analizele de hormoni la primul consult ca sa poata sa excluda din posibilita?ile pt care nu ramân graviduta. Trebuie sa fac ?i AMH, pe asta nu l-am facut niciodata. În rest, în afara de laparoscopie, am cam verificat tot. Pana acum, la mine nu au gasit ceva în neregula. Cu toate astea, dureri de ovare am de la ovula?ie pana la menstruatie, iar durerile de sâni, balonarea si greata ma omoara la fiecare ciclu. În plus, spottingul apare cu 3-6 zile înainte de menstruatie. În afara de o spermograma mai prostuta (30%mobilitate) , cu un timp de fluidificare de peste 180 minute, nu au gasit alte probleme medicii din ora?ul meu. Vedem ce ne recomanda cei de la Columna ca deja avem mai mult de 2 ani de când bebe se lasa a?teptat...
Ancuta...
Scris: Wednesday, August 28, 2019 3:23 PM
Nivel

Inregistrat: 5/24/2019
Fetele ceau?? sa ?ti?i ca eu am asteptat sa îmi vina ciclul dupa Duphaston ?i nu a venit!!
Mi-am luat inima in Din?i ?i am facut un test de sarcina, a ie?it pozitiv?? Sunt pu?in speriata, sper sa fie totul bine!!
Ce ?ti?i!? Trebuie sa am ceva simptome mai accentuate? Adica am 2-3 crampe pe zii in rest nimic!
Sper de data asta sa fie bine
BC1828
Scris: Wednesday, August 28, 2019 3:45 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/6/2018
Ancuta... wrote:
Fetele ceau?? sa ?ti?i ca eu am asteptat sa îmi vina ciclul dupa Duphaston ?i nu a venit!!
Mi-am luat inima in Din?i ?i am facut un test de sarcina, a ie?it pozitiv?? Sunt pu?in speriata, sper sa fie totul bine!!
Ce ?ti?i!? Trebuie sa am ceva simptome mai accentuate? Adica am 2-3 crampe pe zii in rest nimic!

Felicitari pentru testul pozitivClap
Fiecare femeie e diferita asa ca nici simptomele nu vor fi la fel.Eu am avut usoare crampe la inceput iar pe urma au aparut sanii foarte tensionati si durerosi.Pentru lini?tea ta poti doza si beta Hcg iar apoi sa iti faci o programare la medicul tau.
Sarcina usoara si un bebe sanatos iti doresc coeur
Mihaela14
Scris: Wednesday, August 28, 2019 4:32 PM
Nivel

Inregistrat: 3/1/2018
Ancuta... wrote:

Felicitari Ancuta, tin pumnii sa fie bine!coeur
AndreV
Scris: Wednesday, August 28, 2019 4:43 PM
Nivel

Inregistrat: 10/2/2018
Ancuta... wrote:

Felicitari! computerlove
Sisi2
Scris: Wednesday, August 28, 2019 5:57 PM
Nivel

Inregistrat: 8/7/2019
Ancuta... wrote:

Felicitariiii!!!SimplyLove Multa sanatateCheek Kiss
Ancuta...
Scris: Wednesday, August 28, 2019 7:52 PM
Nivel

Inregistrat: 5/24/2019
BC1828 wrote:

Felicitari pentru testul pozitivClap
Fiecare femeie e diferita asa ca nici simptomele nu vor fi la fel.Eu am avut usoare crampe la inceput iar pe urma au aparut sanii foarte tensionati si durerosi.Pentru lini?tea ta poti doza si beta Hcg iar apoi sa iti faci o programare la medicul tau.
Sarcina usoara si un bebe sanatos iti doresc coeur

Mul?umesc din suflet fetele ! Sper ca de data asta va fii bine. ?i sa aud ?i de la voi vesti bune.
Am vorbit deja cu doctoru meu, o sa trec luni pe la el.
O sa merg maine sa îmi faca clexane, sa vad cum se face( ii prea devreme sa fac înca controlul, nici nu stiu câte sapt am, 4-5 aici se învârte !!
alexioana
Scris: Wednesday, August 28, 2019 9:35 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/19/2019
Ancuta... wrote:

Mul?umesc din suflet fetele ! Sper ca de data asta va fii bine. ?i sa aud ?i de la voi vesti bune.
Am vorbit deja cu doctoru meu, o sa trec luni pe la el.
O sa merg maine sa îmi faca clexane, sa vad cum se face( ii prea devreme sa fac înca controlul, nici nu stiu câte sapt am, 4-5 aici se învârte !!

Oaaa, ce frumos ! Felicitari!!!! yes yes majoreta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.