Clubul aspiratelor - 75 (updated)
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ancuta...
Scris: Tuesday, August 27, 2019 7:19 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/24/2019
AndreV wrote:

Mie mi-a venit si la 14 zile de la terminarea Duphastonului... Nu ai facut un test? ras

Asa târziu? Deci ii clar:(
Sa ?tii ca nu am facut nici un test pentru ca nu am nici un fel de disconfort/durere nu am absolut timic, îmi fac ?i iar nu iasa nimic, ma super multe teste facute ai nimic.
Dxc
Scris: Tuesday, August 27, 2019 9:35 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/17/2018
adina1109 wrote:
Buna fetelor, eu am stat mai retrasa pentru ca nu am noutati, am fost preocupata cu programul fiv 2 al primariei bucuresti, cu actele si cu depunerea dosarului. Dosarul a fost aprobat asa ca acum asteptam voucherele. Cel mai sigur in Octombrie incep fiv ul. Hands Hands
Dxc tu cum esti? Mihaela14 , roser, Aleahim si carlita va imbratisez cu drag.
Iar pt nou venite , sa stati cat mai putin pe aici .
ceau adina! Cu gândul la tine am intrat azi pe grup....incet dar sigur ma îndrept si eu spre fiv, am început sa refac din analize pt ca au expirat...si eu prognostichez undeva prin oct, noiembrie sa incep! Tu unde faci fiv si cu cine ?Doamne ajuta adina! Doamne ajuta la toata lumea sa ni se îndeplineasca visul!
Fetelor va pup si chiar imi este dor de voi!coeur
adina1109
Scris: Tuesday, August 27, 2019 9:47 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/29/2018
Dxc wrote:
ceau adina! Cu gândul la tine am intrat azi pe grup....incet dar sigur ma îndrept si eu spre fiv, am început sa refac din analize pt ca au expirat...si eu prognostichez undeva prin oct, noiembrie sa incep! Tu unde faci fiv si cu cine ?Doamne ajuta adina! Doamne ajuta la toata lumea sa ni se îndeplineasca visul!
Fetelor va pup si chiar imi este dor de voi!coeur

Ma bucur ca ai reusit sa iei aceasta decizie. Si eu am de facut analize in jur de 900 RON pentru dosar. Fac fiv ul la Columna la Dr. Andronescu Lara. Tu unde îl faci? Va fi bine pentru amandoua. Doamne ajuta si sa ma tii la curent. Te imbratisez cu drag.
carlita
Scris: Tuesday, August 27, 2019 3:59 PM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2016
Roser wrote:

Macar ai ovulat, mai vezi maine, poate nu scade totusi.
Eu am terminat joi progesteronul si nici urma de menstruatie pana acum, cred ca nu mai imi vine nici asa provocata.plans
De fiecare data cand luam progesteron in z4 dupa ce il terminam imi venea, acum vad ca nu mai vrea...

Da, probabil am ovulat, dar sigur a fost un ovul imbatranit iar azi e z1.
Tu cum esti azi? Probabil veneau in z4 ca oricum erau pe traseu, acum, for?a?i de împrejurari, apar mai greu.
Oana_oana
Scris: Tuesday, August 27, 2019 4:00 PM
Nivel

Inregistrat: 7/13/2019
Buna fetelor, declar z1. Mi-am facut programare pentru ziua 3 la analize de sange, la recomandarea doctorului cand merg luna viitoare la monitorizare sa prezint si analiza AMH. Ma gandesc ca daca tot ma intep sa mai fac si urmatoarele analize:
1. ESTRADIOL
2. PROLACTINA
3. TSH (T3,FT3,T4,FT4)
4. PROGESTERON

Ar mai trebui sa adaug ceva pe lista?
Va multumescHands
carlita
Scris: Tuesday, August 27, 2019 4:01 PM
Nivel

Adina, Dxc, va tinem pumnii! Bravo voua!
Aleahim, a raspuns dr?
carlita
Scris: Tuesday, August 27, 2019 4:15 PM
Nivel

Oana_oana wrote:
Buna fetelor, declar z1. Mi-am facut programare pentru ziua 3 la analize de sange, la recomandarea doctorului cand merg luna viitoare la monitorizare sa prezint si analiza AMH. Ma gandesc ca daca tot ma intep sa mai fac si urmatoarele analize:
1. ESTRADIOL
2. PROLACTINA
3. TSH (T3,FT3,T4,FT4)
4. PROGESTERON

Ar mai trebui sa adaug ceva pe lista?
Va multumescHands

FSH si LH.
Progesteronul eu nu l-as face in z3.
Dxc
Scris: Tuesday, August 27, 2019 4:32 PM
Nivel

adina1109 wrote:

Ma bucur ca ai reusit sa iei aceasta decizie. Si eu am de facut analize in jur de 900 RON pentru dosar. Fac fiv ul la Columna la Dr. Andronescu Lara. Tu unde îl faci? Va fi bine pentru amandoua. Doamne ajuta si sa ma tii la curent. Te imbratisez cu drag.
tot la columna! Cu andreea veliscu....momentan trb sa tratez o bacterie , apoi sa fac histeroscopia si restul analizelor si incep...de aia dureaza 2,3 luni! Doamne ajuta si bafta!!! Sa ma ti neaparat la curent
Oana_oana
Scris: Tuesday, August 27, 2019 4:33 PM
Nivel

Inregistrat: 7/13/2019
carlita wrote:

FSH si LH.
Progesteronul eu nu l-as face in z3.
Multumesc multhearts
Dxc
Scris: Tuesday, August 27, 2019 4:34 PM
Nivel

carlita wrote:
Adina, Dxc, va tinem pumnii! Bravo voua!
Aleahim, a raspuns dr?
multumim! Tu ce nouta?i ai ? Scuze daca ai mai scris dar nu am mai urmarit ras
adina1109
Scris: Tuesday, August 27, 2019 6:59 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/29/2018
Dxc wrote:
tot la columna! Cu andreea veliscu....momentan trb sa tratez o bacterie , apoi sa fac histeroscopia si restul analizelor si incep...de aia dureaza 2,3 luni! Doamne ajuta si bafta!!! Sa ma ti neaparat la curent

Foarte buna Dna Dr, am auzit numai de bine de ea. Bineîn?eles, va tin la curent pe toate Cheek Kiss
Roser
Scris: Wednesday, August 28, 2019 12:07 AM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
carlita wrote:

Tu cum esti azi? Probabil veneau in z4 ca oricum erau pe traseu, acum, for?a?i de împrejurari, apar mai greu.

Bucura-te ca ovulezi, nu se stie niciodata, poate ciclul asta prinzi ovulul norocos. Cand ajungi ca mine de nici nu mai ovulezi parca iti piere tot cheful. Azi i-am zis la al meu ca am iesit la menopauza NuStiu Deja sunt semne ca se apropie, e a doua oara anul asta cand nu ovulez. Stii ca am mai patit o data in aprilie, eram in z35, nu ovulam si am luat 5 zile progesteron. Dar atunci la 4 zile dupa ce l-am terminat mi-a venit menstruatia. Acum nici urma de ea, nu am crampe, spotting, niciun semn ca s-ar apropia. Mai stau vreo 2-3 zile si apoi ii scriu doctoritei de la clinica daca mai are rost sa cumpar tratamentul pt fiv, poate nu mai pot sa fac nimic, e prea tarziu pt mine...
FloreFlore
Scris: Wednesday, August 28, 2019 8:16 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
Roser wrote:

Bucura-te ca ovulezi, nu se stie niciodata, poate ciclul asta prinzi ovulul norocos. Cand ajungi ca mine de nici nu mai ovulezi parca iti piere tot cheful. Azi i-am zis la al meu ca am iesit la menopauza NuStiu Deja sunt semne ca se apropie, e a doua oara anul asta cand nu ovulez. Stii ca am mai patit o data in aprilie, eram in z35, nu ovulam si am luat 5 zile progesteron. Dar atunci la 4 zile dupa ce l-am terminat mi-a venit menstruatia. Acum nici urma de ea, nu am crampe, spotting, niciun semn ca s-ar apropia. Mai stau vreo 2-3 zile si apoi ii scriu doctoritei de la clinica daca mai are rost sa cumpar tratamentul pt fiv, poate nu mai pot sa fac nimic, e prea tarziu pt mine...

Parerea mea e ca nu trebuie sa te îngrijorezi ca intri deja la menopauza. .Înaintând în varsta e normal sa avem si luni anovulatorii. ..Sau anumite dereglari ale cm ului....Si pentru mine a fost o menstruatie ciudata si la fel spune mama ca "eee gata ,se apropie menopauza "dar eu stiu ca mai am pana acolo topai Sigur vei reusi cu Fiv sau natural dar stie D zeu când coeur
FloreFlore
Scris: Wednesday, August 28, 2019 8:19 AM
Nivel

Inregistrat: 8/17/2017
carlita wrote:

Cu siguranta vei prinde si luna norocoasa cu un ovul de calitate ,vorba lui Roser...Mai iei suplimente ,ceva?love
Roser
Scris: Wednesday, August 28, 2019 9:39 AM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
FloreFlore wrote:

Parerea mea e ca nu trebuie sa te îngrijorezi ca intri deja la menopauza. .Înaintând în varsta e normal sa avem si luni anovulatorii. ..Sau anumite dereglari ale cm ului....Si pentru mine a fost o menstruatie ciudata si la fel spune mama ca "eee gata ,se apropie menopauza "dar eu stiu ca mai am pana acolo topai Sigur vei reusi cu Fiv sau natural dar stie D zeu când coeur

Multumesc de incurajari FloreCheek Kiss
Da, ar trebui sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu voi mai ovula in fiecare luna ca si pana acum. Am vb cu mama de tema asta. Ea a iesit la menopauza la 51 de ani dar a zis ca pe la 46 asa, au inceput dereglarile de ciclu cu luni anovulatorii asa cum am patit eu in aprilie si acum, deci poate mai am si eu 5 ani maxim pana ies la menopauza. Sper doar sa imi fi ramas si mie un ovul norocos si sa il gasesc pana atunci copilas
Tu cum mai esti? Pana la urma a fost ovulatia in z7 sau ai ovulat dupa?
Te pup pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.