|
 Nivel: Membru
Inregistrat: 4/18/2024 Mesaje: 58
| Bună seara fetelor,
Sunt sub tratament înainte de transfer. Ați întâmpinat să aveți spotting cu firicele de sângerare in ziua zece de cycloproginova capsule albe ?
Mulțumesc. |
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 9/27/2021 Mesaje: 1488
| Bianca , te-ai incumetat la vreun test? Eu faceam incepand cu z 9 🙈 eram f nerăbdătoare. |
 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 12/30/2024 Mesaje: 418
| Biancaaa asteptam vesti 🩷🩷 Si eu am aflat de bebe 4 asa de repede :)) In z9 l am facut:)) si a iesit pozitiv 🩷🩷🩷 |
 Nivel: Membru
Inregistrat: 7/9/2025 Mesaje: 64
| Hello,ce mai faceti? Rebeca tu nu mai dai nici un semn ?.🙃 cum mai esti? Fetelor ,eu oficial am reusit sa dau 15 kg jos Menstruatia s-a reglat ,sunt luni in care ovulez in ziua 14-15 ,luna asta se pare ca am ovulat in ziua 35 Andreea ,stiu ca tu ai avut ovulatia la fel de tarziu...ma gandeam la tine ca tu ai putut obtine sarcina si la ovulatie mai tarzie Ramane de vazut .Eu lunile astea m-am concentrat pe slabit , sport,alimentatie ,nu prea am incercat serios cu bebe Dada ,tu cum mai esti? Nu trebuie sa naști? ☺️
|
 Nivel: Ambasador
Inregistrat: 2/21/2024 Mesaje: 580
| Alexandra1012 wrote:Hello,ce mai faceti? Rebeca tu nu mai dai nici un semn ?.🙃 cum mai esti? Fetelor ,eu oficial am reusit sa dau 15 kg jos Menstruatia s-a reglat ,sunt luni in care ovulez in ziua 14-15 ,luna asta se pare ca am ovulat in ziua 35 Andreea ,stiu ca tu ai avut ovulatia la fel de tarziu...ma gandeam la tine ca tu ai putut obtine sarcina si la ovulatie mai tarzie Ramane de vazut .Eu lunile astea m-am concentrat pe slabit , sport,alimentatie ,nu prea am incercat serios cu bebe Dada ,tu cum mai esti? Nu trebuie sa naști? ☺️
Bună, fetelor! Eu am făcut FIV până la urmă, acum sunt însărcinată în 6 săptămâni și 4 zile. Aștept să merg săptămâna viitoare să vedem embrionul și activitatea cardiacă. Am avut o perioadă foarte, foarte încărcată. Voi ce mai faceți? Cum sunteți? |
 Nivel: Membru
Inregistrat: 7/9/2025 Mesaje: 64
| Rebecca10 wrote:
Bună, fetelor! Eu am făcut FIV până la urmă, acum sunt însărcinată în 6 săptămâni și 4 zile. Aștept să merg săptămâna viitoare să vedem embrionul și activitatea cardiacă. Am avut o perioadă foarte, foarte încărcată. Voi ce mai faceți? Cum sunteți?
Felicitari Rebeca ,ma bucur pt tine si iti doresc o sarcina cat mai usoara ,bebe sanatos si sa ne mai ții la curent despre tine 🥰🤗 |
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 9/27/2021 Mesaje: 1488
| Alexandra , felicitari pt ambitia de a slabi da , eu am avut ovulatii atat de tarzii 🙈 chiar si la 45-46 zile la un cm de 60 zile . Si totusi , am avut sarcini sanatoase si duse la termen, pe langa cele pierdute / biochimice , care de altfel se pot intampla si la un cm perfect de 28 zile. Eu de fapt am avut in prima luna de myo sun ovulatie in z14 si totusi sarcina biochimica. Rebeca !!!! felicitaaaari !!! Sa te ajute Dumnezeu sa duci cu bine sarcina pana la capat. |
|
 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 12/30/2024 Mesaje: 418
| Rebecca10 wrote:
Bună, fetelor! Eu am făcut FIV până la urmă, acum sunt însărcinată în 6 săptămâni și 4 zile. Aștept să merg săptămâna viitoare să vedem embrionul și activitatea cardiacă. Am avut o perioadă foarte, foarte încărcată. Voi ce mai faceți? Cum sunteți?
Felicitari Rebeca 🩷🩷😍 Te asteptam la graviduteeeee |
|
 Nivel: Membru
Inregistrat: 7/9/2025 Mesaje: 64
| https://ibb.co/KzwFrDZm
Fetelor, cred că a venit și rândul meu să vă dau vestea pe care am visat-o atât de mult. 🥹💗 Doamne ajută să fie o sarcină sănătoasă și să ajungem cu bine la capătul drumului! 🩷🙏
|
|
 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 12/30/2024 Mesaje: 418
| Alexandra1012 wrote:https://ibb.co/KzwFrDZm
Fetelor, cred că a venit și rândul meu să vă dau vestea pe care am visat-o atât de mult. 🥹💗 Doamne ajută să fie o sarcină sănătoasă și să ajungem cu bine la capătul drumului! 🩷🙏
Wawww cat de fainnnn Sarcina usoaraaaa 😘🥰🥰🥰🥰 |
|
 Nivel: Ambasador
Inregistrat: 2/21/2024 Mesaje: 580
| Alexandra1012 wrote:https://ibb.co/KzwFrDZm
Fetelor, cred că a venit și rândul meu să vă dau vestea pe care am visat-o atât de mult. 🥹💗 Doamne ajută să fie o sarcină sănătoasă și să ajungem cu bine la capătul drumului! 🩷🙏
🩷🩷🩷 felicitări, Alexandra! |
|
 Nivel: Membru
Inregistrat: 7/9/2025 Mesaje: 64
| Mutumesc tare mult ,fetelor La fel va doresc si eu voua!🤗💞 |
|
 Nivel: Grupa mica
Inregistrat: 3/25/2024 Mesaje: 117
| Alexandra, Rebecca, ce bucurie!!! Din tot sufletul vă felicit, fetelor! Vă așteaptă o perioadă minunată (pentru mine, a fost cea mai frumoasă perioadă din viața mea)! Vă doresc să vă bucurați pe deplin de perioada aceasta (cu toate grijile aferente, care vor apărea și vor fi normale), să aveți bebei sănătoși și sarcini ușoare! Vă îmbrățișez pe amândouă și mă bucur din tot sufletul pentru voi, mă bucur ca v-a fost răsplătită așteptarea! 🤗❤️
Eu v-am citit, dar am avut o perioadă foarte aglomerată și nu am apucat să scriu. Sunt încă cu bebe la bord, săptămâna trecută am fost la control și deja avea 2600 de grame (mai mare cu o săptămână), e întors și joacă fotbal în burtică :). Între timp, am intrat în prenatal, am avut un babymoon și ne-am cununat civil (petrecerea și cununia religioasă le vom avea la anul, cu bebe alături). Sunt pe ultima sută și mai avem câteva mărunțișuri de luat, iar emoțiile cresc pe zi ce trece…
Vă îmbrățișez pe toate, mai ales pe proaspetele burtici, și încerc să vă mai scriu până va veni micuțul nostru pe lume! |
|
 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 2/27/2025 Mesaje: 278
| Ce de vești bune am citit aici! 🩷🥺 Felicitări fetelor, sarcini ușoare să aveți și ca un sfat, cum au zis și fetele , bucurați-vă din plin de toată această perioadă frumoasă ce va urma ! 🩷🥺 Și noi suntem bine, am făcut o lună pe 12 mai. Ne-am acomodat unele cu altele, astăzi am fost la medic pt controlul de 1 luna,. Bebelina a luat 1400g într-o lună, alăptată exclusiv , e o mare mâncăcioasă încă de când s-a născut . 😃 urmează să am controlul la ginecolog și sper să fie totul bine. 😆😃 Aveți grijă de voi și aștept să citesc doar vești bune! 🩷😍
|
|
|
|