Clubul aspirantelor - 89
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lore35
Scris: Sunday, May 1, 2022 10:20 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/7/2022
Bia_S wrote:
Buna fetelor🤗
Eu cred ca am un test pozitiv. Va pun doua poze, una editata si una nu. Azi sunt in 14 dpo. Mai testez si maine dimi si daca iese tot asa cred ca merg la beta...

https://ibb.co/ZM7d3rg
https://ibb.co/syz45DX

coeur
Asa arata felicitari!
Lore35
Scris: Sunday, May 1, 2022 10:21 PM
Nivel

Inregistrat: 1/7/2022
InaLina wrote:

Felicitări! 😊❤️
Aștept veștile mâine!

Buna ai primit rezultatele sotului? Parca mâine aveai programare la dr. Veliscu? Aștept vesti de la tine cu nerăbdare sa îmi spui cum a fost. Țin pumnii.
Andreea_neacsu
Scris: Sunday, May 1, 2022 10:34 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/27/2021
Bia_S wrote:
Buna fetelor🤗
Eu cred ca am un test pozitiv. Va pun doua poze, una editata si una nu. Azi sunt in 14 dpo. Mai testez si maine dimi si daca iese tot asa cred ca merg la beta...

yes majoreta
sa dea Dzeu sa fie bine coeur
mergi si la beta , daa topai topai
deme
Scris: Sunday, May 1, 2022 10:36 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/19/2020
Bia_S wrote:
Buna fetelor🤗

Felicitări Bia, mergi direct la beta si progesteron 🍀
Bia_S
Scris: Monday, May 2, 2022 7:53 AM
Nivel

Inregistrat: 4/27/2021
Multumesc fetelor. Am fost acum la recoltat... sunt f rezervata. Azi dimi a iesit la fel testul si nu am absolut niciun simptom, doar mici dureri ca la menstruatie dar totusi diferite. Noi mergem vineri in vacanta in SUA... vom zbura 14 ore, sunt mega panicata. Dupa ce iese beta azi, ii scriu medicului
InaLina
Scris: Monday, May 2, 2022 10:29 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/23/2022
Lore35 wrote:

Buna ai primit rezultatele sotului? Parca mâine aveai programare la dr. Veliscu? Aștept vesti de la tine cu nerăbdare sa îmi spui cum a fost. Țin pumnii.

Bună, draga mea și să ai o zi de luni cât mai ușoară și mai frumoasă!

Deocamdată nu au mai venit rezultate. Joi a făcut testul, a primit vineri doar rezultatele la spermocultură, care au ieșit negative, adică nu are patogeni. Încă mai așteptăm spermograma, halosperm și testul MAR, dar abia după amiază mergem la Dr Velișcu, deci poate până atunci mai vine ceva. Diseară vă spun cum a decurs vizita.

Bia_S Nu știu dacă o diferență de la o zi la alta în cât sunt de pronunțate liniuțele pe testul de urină e chiar așa de semnificativă, deci nu te descuraja. Cred că rezultatul la beta și mai ales dublarea beta îți vor arăta mai bine cum stai de fapt, fetele cu mai multă experiență de aici și, bineînțeles, medicul îți pot spune mai multe. Îți țin în continuare pumnii!
Maria.mmh
Scris: Monday, May 2, 2022 1:47 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/21/2019
Lore35 wrote:

Daca te intereseaza o parere despre dna. dr. Veliscu iti pot spune ca eu merg la ea din 2020, eu am prins-o la inceput la Columna, apoi s-a mutat la Embryos.
Eu m-am dus cu analizele deja facute. In prima faza iti va face o ecografie. Noi atunci am fost amandoi, asa ca dupa am avut o discutie de cuplu. Mi s-a raspuns la ce intrebari am avut, apoi mi s-a dat un tratament si ce analize sa fac mai departe. Dupa primul consult o sa tii legatura cu dna Diana (asistenta). Eu sunt foarte multumita de dna dr. Cu dansa am facut toate histeroscopiile chiar si cea operatorie.
Bibii
Scris: Monday, May 2, 2022 2:07 PM
Nivel

Inregistrat: 7/28/2021
Hei , cam ce sanse sunt ca un test sa iasa pozitiv la 8-9 zile de la ovulatie ?
Andreea_neacsu
Scris: Monday, May 2, 2022 2:40 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/27/2021
Bibii wrote:

Bibi! cred si sper sa nu ma insel ca Oana.c avea teste pozitive asa devreme , spusese ca a cumparat multe si ieftine si a zis ca daca tot are , sa testeze din timp 😁
daca vede mesajul poate raspunde !
eu am avut cel mai devreme test slab pozitiv cu 4 zile inainte de venirea menstruatiei , adica in z 10
Alinush
Scris: Monday, May 2, 2022 3:02 PM
Nivel

Inregistrat: 4/13/2022
Buna fetele ...majoreta pe mine ma durut burta și am avut crape aseară iar astăzi nu mai am nimic și mai am 5 zile până trebuie sa îmi vina...oare...oare să fie luna aceasta cu noroc? Oricum este prea devreme pentru un test cred eu ...ps: m am saturat sa iau inogest ( are un gust de menta bleahhh...) Iau deja de 2 luni 😁...doamne ajuta la toate fetele !♥️♥️♥️♥️👣
oana.c.
Scris: Monday, May 2, 2022 3:07 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/9/2021
Andreea_neacsu wrote:

Bibi! cred si sper sa nu ma insel ca Oana.c avea teste pozitive asa devreme , spusese ca a cumparat multe si ieftine si a zis ca daca tot are , sa testeze din timp 😁
daca vede mesajul poate raspunde !
eu am avut cel mai devreme test slab pozitiv cu 4 zile inainte de venirea menstruatiei , adica in z 10

Asa este, chiar si din ziua 6-7. Aveam 100 teste (de pe ali express cumparasem 50 hcg si 50 lh insa chinezul a gresit si mi"a trimis 100 hcg), chiar glumeam ca era prima luna in care le primisem si faeam multe de prin ziua 3...logic nu aveau cum sa iasa insa da...De prin 6-7 dpo s a vazut fffff slab pozitiv. Eram in dubii crezand ca sunt chinezesti si au linie uscare insa chiar s a nimerit sa raman luna aceea cand luasem asa mylte teste(oricum eu cheltuiam mult pe teste pt ca in fiecare luna faceam in jur de 10 teste).
Alinush
Scris: Monday, May 2, 2022 3:17 PM
Nivel

Bibii wrote:

Ai simptome ceva ?eu mai am 5 zile până la menstruație dar parca mă bate și pe mine gândul să fac un test dar mă gândeam să nu fie prea devreme..😁👣♥️
Bibii
Scris: Monday, May 2, 2022 4:11 PM
Nivel

Inregistrat: 7/28/2021
Alinush wrote:

Ai simptome ceva ?eu mai am 5 zile până la menstruație dar parca mă bate și pe mine gândul să fac un test dar mă gândeam să nu fie prea devreme..😁👣♥️

Și eu ma gandeam sa nu fie prea devreme.
Nu am niciun semn , nici de Cm , nici altceva. Eu de regula cu cateva zile inainte de CM aveam simptome..acum nimic
elenac01
Scris: Monday, May 2, 2022 4:24 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2022
Bibii wrote:

Eu a facut un test la 10 dpo. Imi simteam sanii "putin diferiti". A iesit o linie pala roz. Am avut in februarie o sarcina chimica si aveam o retinere si teama sa nu se repete. Am mai facut un test si la 12dpo si era mai inchisa. La 13dpo era deja rooooz de se vedea de la distanta. La 14 dpo la beta - valoare 201. Aceasta este experienta mea. La sarcina chimic am avut niste dureri foarte mari de sani si am avut valoarea 23. Acum la 201 ii simt doar mai grei, parca nu-s ai mei..Nu stiu cum sa ma exprim :D deci daca este top in symptom spotting cac mine, degeaba :D Stiu ca am avut niste crampe foarte usoare in compartie cu cele tipice menstrei care au tinut cateva ore. Dupa au inceput sanii usor usor sa se... "instraineze de mine" :))

Doamne ajuta sa fie cu inimioara! E devreme. Mai astepta. Eu stiu cum e ... stau ffff prost cu rabdarea. L-am terorizat pe al meu sa-mi puna bebe in burtica. ahaha. Acum sunt tot cu emotii si cred ca asa vom fi pana la 9 luni cand vor veni alte emotii.

Alinush
Scris: Monday, May 2, 2022 4:43 PM
Nivel

elenac01 wrote:

Eu a facut un test la 10 dpo. Imi simteam sanii "putin diferiti". A iesit o linie pala roz. Am avut in februarie o sarcina chimica si aveam o retinere si teama sa nu se repete. Am mai facut un test si la 12dpo si era mai inchisa. La 13dpo era deja rooooz de se vedea de la distanta. La 14 dpo la beta - valoare 201. Aceasta este experienta mea. La sarcina chimic am avut niste dureri foarte mari de sani si am avut valoarea 23. Acum la 201 ii simt doar mai grei, parca nu-s ai mei..Nu stiu cum sa ma exprim :D deci daca este top in symptom spotting cac mine, degeaba :D Stiu ca am avut niste crampe foarte usoare in compartie cu cele tipice menstrei care au tinut cateva ore. Dupa au inceput sanii usor usor sa se... "instraineze de mine" :))

Doamne ajuta sa fie cu inimioara! E devreme. Mai astepta. Eu stiu cum e ... stau ffff prost cu rabdarea. L-am terorizat pe al meu sa-mi puna bebe in burtica. ahaha. Acum sunt tot cu emotii si cred ca asa vom fi pana la 9 luni cand vor veni alte emotii.

Vai ce emoții îmi dai...aseară am avut niste crampe ușoare ...azi nimic doar că am inceput sa simt sânii puțin sensibili...oare ..oare? Doamne ajuta!♥️♥️♥️👣👣👣👣🥰🌹
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.