Clubul aspirantelor - 89
Subiectul anterior · Subiectul urmator
deme
Scris: Thursday, April 21, 2022 11:13 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/19/2020
Lore35 wrote:

La concluzia asta am ajuns și eu nu are rost sa mai pierd timp și bani cu el. O sa fac o programare după paste și cu Dumnezeu înainte. Multă bafta deme și ms de incurajari

Ai încredere ca o sa fie bine, este un drum care-ti pune rabdarea si nervii la-ncercare.
Nervii mei deja stau întinși pe sârmă, ca rufele la uscat 🙈
Albinutza35
Scris: Thursday, April 21, 2022 11:28 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/20/2022
Bună fetelor, azi după prima monitorizare aveam endometrul 8 și 13 foliculi între 5 și 13 mm, mi a zis să continui cu stimularea de mâine dimineață la 8 să încep și Orgalutran 0.25 sâmbătă la 10.15 am a doua monitorizare topai
Lore35
Scris: Friday, April 22, 2022 7:54 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/7/2022
deme wrote:

Ai încredere ca o sa fie bine, este un drum care-ti pune rabdarea si nervii la-ncercare.
Nervii mei deja stau întinși pe sârmă, ca rufele la uscat 🙈

Mulțumesc de sfaturi deme și încurajări ești o persoana puternica și determinata sa iti îndeplinești visul, eu una la primul șut în fund deja am picat ca o găină closca 😁 dacă nu era soțul meu care ma susține și îmi ridica moralul cred ca deja eu renunțăm cu totul. Te pup și îți doresc multă bafta ca visul tău sa devina o realitate. Sarbatori binecuvantate!
Isa294
Scris: Friday, April 22, 2022 9:23 AM
Nivel

Inregistrat: 10/13/2021
Neata! Elena, nu stiu eu prea multe despre cat ar trebui sa evolueze beta, dar la valoarea asta sigur te vei lamuri mai bine ecografic. Tin pumnii sa fie bine!

Lore, imi pare rau de lipsa de interes a medicului tau, dar cum spuneau si fetele, medicii pe infertilitate stiu cum sa abordeze pacienta si in primul rand sa o informeze corect despre ce urmeaza sa faca. Daca sotul nu are spermograma buna, nu stiu de ce ar merge pe inseminare, nu cresc semnificativ sansele fata de un contact obisnuit. Stiu ca la clinica se prepara proba sa-i selecteze practic pe cei mai rezistenti, dar asta doar daca e un numar mare de spermatozoizi. Chiar mi-e ciuda de medicii astia care sunt depasiti de situatie si pierd timpul si asa pretios al cuplurilor, ca mai ia un supliment, mai vino si mai vedem.

Deme, hai ca iese soarele si pe strada ta, poate ne intersectam pe la Iasi :). Ma uitam miercuri cand am fost la restul persoanelor care erau acolo, te intelegi din priviri cu oamenii aia, stii prin ce trec emotional. Dar si cand am vazut o graviduta care a platit testul panorama la ghiseu am zis gata, asta e, de aici o sa vina si bebelusul meu, facut din dragoste si un strop de stiinta coeur
Lore35
Scris: Friday, April 22, 2022 10:48 AM
Nivel

Inregistrat: 1/7/2022
Isa294 wrote:
Neata! Elena, nu stiu eu prea multe despre cat ar trebui sa evolueze beta, dar la valoarea asta sigur te vei lamuri mai bine ecografic. Tin pumnii sa fie bine!

Lore, imi pare rau de lipsa de interes a medicului tau, dar cum spuneau si fetele, medicii pe infertilitate stiu cum sa abordeze pacienta si in primul rand sa o informeze corect despre ce urmeaza sa faca. Daca sotul nu are spermograma buna, nu stiu de ce ar merge pe inseminare, nu cresc semnificativ sansele fata de un contact obisnuit. Stiu ca la clinica se prepara proba sa-i selecteze practic pe cei mai rezistenti, dar asta doar daca e un numar mare de spermatozoizi. Chiar mi-e ciuda de medicii astia care sunt depasiti de situatie si pierd timpul si asa pretios al cuplurilor, ca mai ia un supliment, mai vino si mai vedem.

Deme, hai ca iese soarele si pe strada ta, poate ne intersectam pe la Iasi :). Ma uitam miercuri cand am fost la restul persoanelor care erau acolo, te intelegi din priviri cu oamenii aia, stii prin ce trec emotional. Dar si cand am vazut o graviduta care a platit testul panorama la ghiseu am zis gata, asta e, de aici o sa vina si bebelusul meu, facut din dragoste si un strop de stiinta coeur

Ai dreptate și doamna dr care urma sa facă inseminarea a văzut analizele sotului făcute la spermograma și testul halosperm și ia recomandat sa facă tratament 3 luni cu profertil a spus ca acționează și asupra ADN-ului spermatic ea fiind și cu specializare pe andrologie. Dar oricum sunt hotărâtă după sărbători sa sun la o clinica de infertilitate sa îmi fac programare. Sper de data asta sa o nimeresc tot fetele de aici au recomandat-o ca fiind bună pe infertilitate. Va pup, Sărbători luminate și cu speranța că totul va fi bn pentru toate. 🤗😘
Irinan
Scris: Friday, April 22, 2022 3:31 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
Isa294 wrote:

Poate facem un party la Origyn, intr o zicoeur sau ne dam intalnire toate, la ciorbaria de alaturiBravoo
P.s... sa va spun ce mi am cumparat aziLol o salopeta de gravidute...am gasit o la oferta, doar 30 ron, salopeta de blugi, foarte frumoasa, si nu m am putut abtine. Sper doar sa ajung si sa o folosesc
iris11
Scris: Friday, April 22, 2022 4:25 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2022
Irinan wrote:

Poate facem un party la Origyn, intr o zicoeur sau ne dam intalnire toate, la ciorbaria de alaturiBravoo
P.s... sa va spun ce mi am cumparat aziLol o salopeta de gravidute...am gasit o la oferta, doar 30 ron, salopeta de blugi, foarte frumoasa, si nu m am putut abtine. Sper doar sa ajung si sa o folosesc

Cu siguranță o vei purta! Si eu am o rochie :)
Deme, Irina,Lore o sa fie bine până la urmă.
Suntem niște luptătoare toate de pe grup deși uneori doar noi știm ce este în sufletul nostru.
Din ce am citit la toate Dumnezeu ne-a dat niste parteneri de excepție care n3 sprijină și ne ajută să ne ridicăm și să continuăm până ne strângem minunile în brațe.
La mine în sfârșit ziua 1 , din z3 încep cu Clomifen

Sărbători cu lumină și bucurie fetelor!
Roser
Scris: Friday, April 22, 2022 4:42 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2018
Irinan wrote:

Irina, mi-am adus aminte de ceva cand am citit ca ai cumpărat salopeta. Cu vreo 1-2 luni înainte sa fac FIV-ul eram intr-o călătorie la lucru si până așteptam avionul am dat o raită prin magazinele din aeroport. Am gasit intr-un magazin (nu de gravide) o cămașă de mătase dar era asa de larga si avea o croială ciudata de zici ca era de gravide. Dar mi-a placut mult si mi-am zis lasă ca poate rămân si numai bine imi prinde. Si chiar mi-a prins, si la prima sarcină si la asta de acum. Eu zic ca simți tu ceva...coeur
Alinush
Scris: Saturday, April 23, 2022 8:12 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/13/2022
Bună dimineața dragele mele...am fost ocupată în ultima perioada și nu am mai intrat( pregătiri pentru Paste❤️)...sunt in a 11-a zi de menstruație și dimineața am avut o pata mica de sânge ( asta este a doua luna când se întâmplă în aceiași zi)menționez că iau inogest de doua luni. Aveți idee de ce sau v ați mai confruntat cu problema asta? O zi minunata fetelor🥰😘😘
deme
Scris: Saturday, April 23, 2022 9:49 AM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2020
Poate ne vedem pe la Iași :) oricum eu o sa fiu acolo pe 10 si 11 !

Va doresc un Paște liniștit alături de persoanele dragi voua ❤
Oanaiuliana
Scris: Saturday, April 23, 2022 3:12 PM
Nivel

Inregistrat: 12/2/2016
Fetelor voi cu cât timp înainte de menstruație ați avut cel mai devreme crampe/dureri de burta? Eu de obicei am doar înainte cu maxim o zi .... acum teoretic sunt în z 10-11 dpo....și m-am trezit de dimineata cu crampe... au trecut după vreo 2 ore... ca orice aspiranta ma gândeam la implantare voi ce părere aveți?
freya1
Scris: Saturday, April 23, 2022 9:23 PM
Nivel

Inregistrat: 2/10/2020
Oana, sa fie cu noroc! La mine asta a fost primul simptom la toate sarcinile, eu nu am deloc crampe inainte de menstruatie, doar in z1, iar cand am ramas insarcinata au inceput de prin 9-10 dpo
Oanaiuliana
Scris: Saturday, April 23, 2022 10:02 PM
Nivel

Inregistrat: 12/2/2016
freya1 wrote:
Oana, sa fie cu noroc! La mine asta a fost primul simptom la toate sarcinile, eu nu am deloc crampe inainte de menstruatie, doar in z1, iar cand am ramas insarcinata au inceput de prin 9-10 dpo

Pffff sunt bulversata. Ma tot uit pe calendar sa vad ce simptome am mai notat în trecut ....ma uit sa vad dacă nu am calculat greșit ovulatia ....dar se pare ca nu. A fost o luma lunga ...cu ovulatie foarte tarzie cu o perioada de 8 zile consecutiv în care nu am avut contact pentru ca soțul a avut ceva probleme ....ar fi culmea norocului dacă ar fi luna norocoasa.
Momentan crampe nu am deloc, sanii ma dor destul de tare( daf pe mine ma dor și înainte de menstruație deci nu pot sa fac o doferenta) ....doar ca azi pe parcursul zilei am avut de câteva ori crampe și de obicei nu ma doare burta decât în momentul în care îmi vine
Irinan
Scris: Sunday, April 24, 2022 2:02 PM
Nivel

Roser wrote:

Irina, mi-am adus aminte de ceva cand am citit ca ai cumpărat salopeta. Cu vreo 1-2 luni înainte sa fac FIV-ul eram intr-o călătorie la lucru si până așteptam avionul am dat o raită prin magazinele din aeroport. Am gasit intr-un magazin (nu de gravide) o cămașă de mătase dar era asa de larga si avea o croială ciudata de zici ca era de gravide. Dar mi-a placut mult si mi-am zis lasă ca poate rămân si numai bine imi prinde. Si chiar mi-a prins, si la prima sarcină si la asta de acum. Eu zic ca simți tu ceva...coeur

Doamne ajuta Rosercoeur
Irinan
Scris: Sunday, April 24, 2022 2:03 PM
Nivel

iris11 wrote:

Cu siguranță o vei purta! Si eu am o rochie :)
Deme, Irina,Lore o sa fie bine până la urmă.
Suntem niște luptătoare toate de pe grup deși uneori doar noi știm ce este în sufletul nostru.
Din ce am citit la toate Dumnezeu ne-a dat niste parteneri de excepție care n3 sprijină și ne ajută să ne ridicăm și să continuăm până ne strângem minunile în brațe.
La mine în sfârșit ziua 1 , din z3 încep cu Clomifen

Sărbători cu lumină și bucurie fetelor!

Cu sigurantacoeur
Hristos a inviat fetelor si sarbatori binecuvantate alaturi de cei dragicoeur
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.