Clubul aspirantelor - 89
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Rebecca10
Scris: Wednesday, June 12, 2024 10:51 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/21/2024
Minune2024 wrote:
Bună fetelor,
Ați avut și voi un oarecare disconfort după histero?

Bună, eu am făcut HSG (histerosalpingografie) și în ziua aia nu am putut să merg deloc, mă durea mijlocul de am zis că mor efectiv. În noaptea aia nu am dormit deloc, dar a doua zi era deja mai bine.
Geanina36
Scris: Wednesday, June 12, 2024 11:56 AM
Nivel

Inregistrat: 2/7/2022
Deme îți țin pumnii să iasă totul bine la eco.. Eu am un presentiment de bine.. Te îmbrățișez cu drag și așteptăm veștile ..🌈🙏🍀🤗

Azi testul meu de ovulație arată chiar așa 😱… Cred ca organismul meu și-a reintrat la normalitate ca să zic așa .. De 2 zile am mucusul cervical mult mai abundent .. Să sperăm ca lunile ce urmează vom avea vești bune.. Apropo de 2 săptămâni iau myo-sun plus .. Ce părere aveți de aceste vitamine ? Zi frumoasă vă doresc ❤️

https://ibb.co/hRCvFCP
iris11
Scris: Wednesday, June 12, 2024 12:39 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/6/2022
Rebecca10 wrote:

Bună, eu am făcut HSG (histerosalpingografie) și în ziua aia nu am putut să merg deloc, mă durea mijlocul de am zis că mor efectiv. În noaptea aia nu am dormit deloc, dar a doua zi era deja mai bine.

Eu m-am simțit perfect după hsg . După histero m-am simțit ca la menstruatie.
iris11
Scris: Wednesday, June 12, 2024 12:40 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2022
Geanina36 wrote:
Deme îți țin pumnii să iasă totul bine la eco.. Eu am un presentiment de bine.. Te îmbrățișez cu drag și așteptăm veștile ..🌈🙏🍀🤗

Azi testul meu de ovulație arată chiar așa 😱… Cred ca organismul meu și-a reintrat la normalitate ca să zic așa .. De 2 zile am mucusul cervical mult mai abundent .. Să sperăm ca lunile ce urmează vom avea vești bune.. Apropo de 2 săptămâni iau myo-sun plus .. Ce părere aveți de aceste vitamine ? Zi frumoasă vă doresc ❤️

Esti pe drumul cel bun.

Vitaminele ajută și sunt necesare peste 35 de ani
Rebecca10
Scris: Wednesday, June 12, 2024 1:00 PM
Nivel

Geanina36 wrote:

Yey, super! Mă bucur pentru tine! Și eu încep de astăzi să fac teste de ovulație. În a câta zi a C.M. ești?
Și eu iau Myo Sun de o lună de zile, și mi-a reglat menstruatia. A fost prima lună după mult timp când C.M. mi-a venit fix la 28 de zile! 😁
Geanina36
Scris: Wednesday, June 12, 2024 1:00 PM
Nivel

iris11 wrote:

Esti pe drumul cel bun.

Vitaminele ajută și sunt necesare peste 35 de ani

Mulțumesc Iris pt răspuns… Clar ca am tot luat diverse vitamine și eu și soțul pt ca suntem conștienți ca fără e inevitabil … Mă bucur enorm când văd ca oarecum fizic sunt refăcută , psihic încă mai am de lucrat mai ales la sentimentul de vinovăție ca poate nu am făcut cum trebuie ceva etc .. Dar deja lucrurile sunt consumate și nu îmi remane decât să gândesc pozitiv … 🌈
Rebecca10
Scris: Wednesday, June 12, 2024 1:01 PM
Nivel

iris11 wrote:

Eu m-am simțit perfect după hsg . După histero m-am simțit ca la menstruatie.

Super! Asta e bine. La mine nu știu ce s-a întâmplat după HSG, în ziua aia. În timpul procedurii nu am avut nicio durere NuStiu
Geanina36
Scris: Wednesday, June 12, 2024 1:14 PM
Nivel

Rebecca10 wrote:

Yey, super! Mă bucur pentru tine! Și eu încep de astăzi să fac teste de ovulație. În a câta zi a C.M. ești?
Și eu iau Myo Sun de o lună de zile, și mi-a reglat menstruatia. A fost prima lună după mult timp când C.M. mi-a venit fix la 28 de zile! 😁

Rebecca eu sunt la 21 de zile de la avortul spontan.. Deci nu pot vorbi despre o menstruatie propriu-zisă..Să știi ca pe mine testele de ovulație m-au ajutat f mult în a descoperi ca de fapt ovulația nu avea loc când credeam eu … Eu am o aplicație pe telefon unde îmi fac poze la testele de ovulație și așa văd mai cu exactitate cum au stat lucrurile în luna respectivă.. De obicei la mine de când încep testarea pt LH practic cam 2 zile am testele super pozitive dupa care începe să scadă LH și așa reușesc oarecum să valutez cum au stat lucrurile în luna respectivă..
Referitor la myo-sun plus eu aflându-mă în Italia ( aici nu se găsesc ) am ascultat la o doctorița ginecolog care face diverse vloguri pe youtube și printre multe altele în prospect scrie ca stimulează funcția ovariană.. Cum am scris mai sus de 2 zile mucusul cervical ff abundent și vizibil față de alte luni .. Mult succes Rebecca și ține-ne la curent cu noutățile ❤️
Rebecca10
Scris: Wednesday, June 12, 2024 1:17 PM
Nivel

Geanina36 wrote:

Rebecca eu sunt la 21 de zile de la avortul spontan.. Deci nu pot vorbi despre o menstruatie propriu-zisă..Să știi ca pe mine testele de ovulație m-au ajutat f mult în a descoperi ca de fapt ovulația nu avea loc când credeam eu … Eu am o aplicație pe telefon unde îmi fac poze la testele de ovulație și așa văd mai cu exactitate cum au stat lucrurile în luna respectivă.. De obicei la mine de când încep testarea pt LH practic cam 2 zile am testele super pozitive dupa care începe să scadă LH și așa reușesc oarecum să valutez cum au stat lucrurile în luna respectivă..
Referitor la myo-sun plus eu aflându-mă în Italia ( aici nu se găsesc ) am ascultat la o doctorița ginecolog care face diverse vloguri pe youtube și printre multe altele în prospect scrie ca stimulează funcția ovariană.. Cum am scris mai sus de 2 zile mucusul cervical ff abundent și vizibil față de alte luni .. Mult succes Rebecca și ține-ne la curent cu noutățile ❤️

Uf… 🙏
Și pe mine m-au ajutat legat de aflarea zilei de ovulație. Le folosesc lunar, însă doamna doctor ginecolog mi-a spus ca nu înseamnă ca dacă ies pozitive, înseamnă și ca ovulele, adică ovulele să conțină ovocite 🤦‍♀️ ce complicat e totul.
Mulțumesc, Geanina, și ție îți doresc mult succes și împlinirea tuturor dorințelor 🙏
Minune2024
Scris: Wednesday, June 12, 2024 1:43 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/18/2024
Nicaieri88 wrote:

Buna! Eu am avut 2-3 zile, dar am avut polipectomie de fapt. Si prima menstruatie tin minte ca a fost mai dureroasa ca de obicei.

Poti incerca sa iei un no spa forte sa vezi daca te lasa. Foarte important e sa nu ai febra sau dureri mai mari.

Și mie mi a scos un polip.
Nu sunt dureri mari ...nici nu sunt de fapt dureri. Ci un disconfort .. mi a dat acolo un nospa și după nu am mai luat nimic de durere.
Nimeni
Scris: Wednesday, June 12, 2024 1:54 PM
Nivel

Inregistrat: 7/13/2023
Bună fetelor eu nu am mai întrat de mult. Succes Deme îți țin pumnii.
Pentru cine are nevoie am 10 cutii de Meriofert 75 ui și Diphereline.
Nicaieri88
Scris: Wednesday, June 12, 2024 1:59 PM
Nivel

Inregistrat: 8/2/2022
Fetelor, Myo sun nu e o vitamina, e substanta mio-inozitol care poate contribui la buna functionare a organismului, atat feminin, cat si masculin.

Poate ajuta la mentinerea sanatatii ovariene, echilibrului hormonal si fertilitatii, normalizarea glicemiei si a insulinei. 

Eu am luat 6 luni si pt mine personal nu a functionat. Si endocrinologul meu de atunci a zis ca nu crede ca schimba ceva neaparat, ci ca tot materialul genetic dicteaza.

Pe perioada cat l-am luat, ovulam cu 2-3 zile mai devreme, ziua 11 in loc de 14, deci cam atat a fost diferit la mine.

Eu sper sa va ajute pe voi.
Geanina36
Scris: Wednesday, June 12, 2024 6:41 PM
Nivel

Rebecca10 wrote:

Uf… 🙏
Și pe mine m-au ajutat legat de aflarea zilei de ovulație. Le folosesc lunar, însă doamna doctor ginecolog mi-a spus ca nu înseamnă ca dacă ies pozitive, înseamnă și ca ovulele, adică ovulele să conțină ovocite 🤦‍♀️ ce complicat e totul.
Mulțumesc, Geanina, și ție îți doresc mult succes și împlinirea tuturor dorințelor 🙏

Rebecca într-adevăr testele doar ne arată ca LH-ul a crescut și există speranța ca vom ovula și cam atât.. Dar măcar știi perioada când s-a “lucrezi” cu soțul.. Pt a vedea dacă 100% ai ovulat poți doza progesteronul în Z21 sau ecografic acolo cel puțin nu mai există nici-un dubiu..Multă baftă 🤗🌈
deme
Scris: Wednesday, June 12, 2024 7:40 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/19/2020
Nimeni wrote:
Bună fetelor eu nu am mai întrat de mult. Succes Deme îți țin pumnii.
Pentru cine are nevoie am 10 cutii de Meriofert 75 ui și Diphereline.

Mulțumesc, suntem în drum spre Iași ,maine da sotul proba iar marți ar trebui sa fie ET.
Liliana1878
Scris: Wednesday, June 12, 2024 7:57 PM
Nivel

Inregistrat: 2/9/2024
deme wrote:

Mulțumesc, suntem în drum spre Iași ,maine da sotul proba iar marți ar trebui sa fie ET.

Doamne ajuta 🙏
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.