Clubul aspirantelor - 89
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lore35
Scris: Wednesday, October 18, 2023 9:40 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/7/2022
iris11 wrote:

Mai avem unul de ziua 6 calitatea 3bc .
Acum am întrerupt tratamentul astept menstra apoi mai vedem. Nu vreau acum să fac et. Prefer un pic de pauză.
Mai ales că e ultimul embrion, iar la noi un nou fiv Nu E asa usor, soțul a făcut tratament hormonale 1 an apoi a fost operat sa i se extragă spermatozoizi.

🤗🤗🤗🤗 Ai încredere în Dumnezeu, El are grija de toți când nu te aștepți o sa vina și bebe. Multe gânduri bune și mii de îmbrățișări. 😘 🤗 🤗
Nimeni
Scris: Tuesday, October 24, 2023 1:56 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 7/13/2023
Bună fetelor o întrebare, o valoare la betahcg de 0.653 înainte de menstruatie cu 4 zile insemana negativ? Am dureri mari pe partea stânga la un control Ecografic am ca un chist de 2.2mm chist care nu este sigur dacă este chist sau corp galben . Știu ca voi sunteți mai experimentate poate îmi puteți da o parare. Întrebarea mea este de ce nu este 0 valoarea și este 0,653 este posibil sa fii fost totuși ceva ?
freya1
Scris: Tuesday, October 24, 2023 2:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/10/2020
limita e 2 sau 5 in functie de laborator, dar ce e sub aceasta valoare nu inseamna nimic, din pacate, nu trebuie sa fie 0.0 ca sa fie negativ
evident ca poate fi prea devreme si sa mai aiba loc implantarea, dar valoarea in sine nu inseamna nimic
Nimeni
Scris: Tuesday, October 24, 2023 2:10 PM
Nivel

Inregistrat: 7/13/2023
Mulțumesc pentru răspuns
Nicaieri88
Scris: Thursday, October 26, 2023 3:00 PM
Nivel

Inregistrat: 8/2/2022
Buna, fetelor

Cred ca nu incepem stimularea nici luna aceasta, astept raspuns de la Embryos. Mi-au gasit un chistulet de 2.2cm pe ovarul stang, care de fapt pare ca ar fi foliculul de luna trecuta care nu s-a rupt. Progesteronul deja e aproape 0.5 in ziua 2 de menstruatie.

Tot asa imi gasise si la consultul inital din decembrie si cred ca asta a fost problema si la inseminarile nereusite

Ati patit asa ceva? Sa nu se rupa foliculul? Stiti tratamente?

Va pup si bafta
Clover
Scris: Thursday, October 26, 2023 3:14 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2023
Nimeni wrote:
[quote=Clover]Buna, new member here :)
Va urmaresc si eu de ceva timp "din umbra" dar acum tocmai ce am trimis dosarul FIV catre aprobare, asa ca e destul de oficial.

As vrea sa va intreb in cat timp dupa ce ati trimis dosarul ati primit inapoi un numar de inregistrare? Eu am trimis pe 29.09 si am primit doar un mail de confirmare ca l-au primit.[/quote

Buna și eu sunt noua pe aici, am depus și eu dosarul având ambele trompe infundate, tu ai primit nr de înregistrare? Eu l am depus dar am primit mail ca au depășit nr de 10000.

Buna, da, am primit un numar de inregistrare dar din pacate acelasi raspuns, ca am fi pe lista de asteptare. Prin urmare o sa mergem asa mai departe, in noiembrie daca va fi totul ok ar trebui sa incepem stimularea si noi.
Multa bafta tuturor, poate noiembrie e cu noroc majoreta

Nicaieri88
Scris: Friday, October 27, 2023 2:02 PM
Nivel

Buna, fetelor.

De azi incep si eu stimularea. V-ati simtit vreodata rau? Nu stiu la ce sa ma astept.

Merci
deme
Scris: Friday, October 27, 2023 10:38 PM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2020
Nicaieri88 wrote:
Buna, fetelor.

De azi incep si eu stimularea. V-ati simtit vreodata rau? Nu stiu la ce sa ma astept.

Merci

Iti tin pumnii!!!!

Nu am avut niciodată nimic! Curaj 🤗
Sa fie cu succes 🍀
Nicaieri88
Scris: Saturday, October 28, 2023 7:56 AM
Nivel

deme wrote:

Iti tin pumnii!!!!

Nu am avut niciodată nimic! Curaj 🤗
Sa fie cu succes 🍀

Multumesc mult, Deme!

Tu ce faci, cum mai esti? :*
deme
Scris: Saturday, October 28, 2023 10:14 AM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2020
Nicaieri88 wrote:

Multumesc mult, Deme!

Tu ce faci, cum mai esti? :*

Eu... nu mai fac nimic, doar astept :) pe 15 ma duc la eco si apoi vedem cand ma cheama pt ET.
Se pare ca mereu..astept 🙈😂😂
Am zis ca daca nici acum nu este cu succes, asta e, nu mai pot psihic si financiar. Imi raman pisicile :)
freya1
Scris: Sunday, October 29, 2023 9:06 AM
Nivel

Nicaieri88 wrote:
Buna, fetelor.

Merci

Nici eu nu am avut niciun efect secundar, desi am facut doza maxima. Bafta Cheek Kiss
Nicaieri88
Scris: Sunday, October 29, 2023 5:57 PM
Nivel

freya1 wrote:

Nici eu nu am avut niciun efect secundar, desi am facut doza maxima. Bafta Cheek Kiss

Cat e doza maxima?
Eu am 200 gonal si 75 miofert. Nici nu stiu cum e.
Primele 2 zile n-am avut nimic, dar azi mi-a zgandarit nitel anxietatea, puls ridicat, bufeuri, urinat des, cred ca au urcat iar hormonii stresului.

Sper sa fie ok pana la capat, doamne ajuta.
Nicaieri88
Scris: Sunday, October 29, 2023 6:01 PM
Nivel

deme wrote:

Eu... nu mai fac nimic, doar astept :) pe 15 ma duc la eco si apoi vedem cand ma cheama pt ET.
Se pare ca mereu..astept 🙈😂😂
Am zis ca daca nici acum nu este cu succes, asta e, nu mai pot psihic si financiar. Imi raman pisicile :)

Sa fie cu succes de data asta, doamne ajuta :)

Si eu am o pisicuta zbanghie, face numai prostii.

Noi doar fivul asta o sa il facem, sper sa fie cu noroc. Si pentru noi se incheie capitolul, chiar daca au trecut doar 2 ani, a parut o vesnicie. Cum o fi, o fi, o parte din mine oricum s-a resemnat.

freya1
Scris: Monday, October 30, 2023 11:39 AM
Nivel

Nicaieri88 wrote:

Cat e doza maxima?
Eu am 200 gonal si 75 miofert. Nici nu stiu cum e.
Primele 2 zile n-am avut nimic, dar azi mi-a zgandarit nitel anxietatea, puls ridicat, bufeuri, urinat des, cred ca au urcat iar hormonii stresului.

Sper sa fie ok pana la capat, doamne ajuta.

Eu am facut Menopur si cred ca 300 UI, nici nu mai stiu exact. Dar nici la asta nu am raspuns bine
Nicaieri88
Scris: Tuesday, October 31, 2023 3:22 PM
Nivel

Fetelor, mi-a scazut rezerva ovariana mai mult de jumatate fata de anul trecut. Imi iesise amh-ul mic, dar acum s-a confirmat si ecografic.
Am 7 foliculi care cresc toti.
Sunt cam putini, nu? :(
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.