Clubul aspirantelor - 89
Subiectul anterior · Subiectul urmator
IoanaIoanaC
Scris: Wednesday, May 25, 2022 11:36 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
Tu fete, n-am avut timp sa urmaresc prea mult, dar Deme, tu incerci sa grabesti menstruatia cu progesteron? Sau n-am inteles eu bine? Ca progesteronul nu grabeste menstruatia din ce stiu eu...
freya1
Scris: Wednesday, May 25, 2022 11:44 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/10/2020
Poate daca are timp sa ia cateva zile progesteron si apoi dupa ce il intrerupe sa ii vina... dar nu stiu, daca e un ciclu ovulator nu poate dura mai mult de 15 zile perioada luteala (o singura data a fost 18 zile la mine, dar suspectez o biochimica nedepistata)
Daca e anovulator da, progesteron will do... dar nu de pe o zi pe alta
deme
Scris: Wednesday, May 25, 2022 12:21 PM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2020
IoanaIoanaC wrote:
Tu fete, n-am avut timp sa urmaresc prea mult, dar Deme, tu incerci sa grabesti menstruatia cu progesteron? Sau n-am inteles eu bine? Ca progesteronul nu grabeste menstruatia din ce stiu eu...

Nuuu sa o grabesc cu progesteron, atat ma duce si pe mine capul 😂 am luat ca apoi sa il opresc si sa imi vina cm.
deme
Scris: Wednesday, May 25, 2022 12:24 PM
Nivel

freya1 wrote:
Poate daca are timp sa ia cateva zile progesteron si apoi dupa ce il intrerupe sa ii vina... dar nu stiu, daca e un ciclu ovulator nu poate dura mai mult de 15 zile perioada luteala (o singura data a fost 18 zile la mine, dar suspectez o biochimica nedepistata)
Daca e anovulator da, progesteron will do... dar nu de pe o zi pe alta

Exact freya, asa m-am gandit si eu, acum sper sa si dea rezultate. Stiu ca nu vine a2a zi dupa ce il opresc, de regula durează 3 zile la mine.
Nu știu care a fost problema luna asta 🙈
IoanaIoanaC
Scris: Wednesday, May 25, 2022 1:15 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
Nu imi puneam problema de ciclu anovulator la ea, de aia am intrebat. Eu zic ca si stresul afecteaza si deregleaza hormonal, asa ca tine-te bine de vinul ala rosu si relax a bit! Stiu, par multe piedici, si chiar sunt, dar o sa le treceti pe toate, si peste ceva timp o sa vi se para ca ati facut din tantar armasar ca de fapt nu era chiar asa grav, mai grav e ca nu doarme bebe Hilar
deme
Scris: Wednesday, May 25, 2022 1:32 PM
Nivel

IoanaIoanaC wrote:
Nu imi puneam problema de ciclu anovulator la ea, de aia am intrebat. Eu zic ca si stresul afecteaza si deregleaza hormonal, asa ca tine-te bine de vinul ala rosu si relax a bit! Stiu, par multe piedici, si chiar sunt, dar o sa le treceti pe toate, si peste ceva timp o sa vi se para ca ati facut din tantar armasar ca de fapt nu era chiar asa grav, mai grav e ca nu doarme bebe Hilar

Ma tin, după 2 pahare aseara am dormit lemn 😂😂

Imi vine sa strang pe cineva de gand ,pt ca mereu apare ceva si pare ca fiv-ul o sa il fac dupa 40 (in decembrie ii fac) .

Asta e acum, bem si așteptăm 🙈🙈
MissyAM
Scris: Wednesday, May 25, 2022 1:47 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/20/2022
Pff..la mine se pare ca o sa mai ratez inca o ovulatie pana incepem sa incercam iar. Am vorbit cu dr hematolog care mi-a dat inca un set de analize care trebuie facute cam pe 15 iunie la 6 sapt dupa avort. Sper sa iasa bine si sa ne putem apuca macar din iulie. Ma enerveaza atat de rau asteptatul asta si simt ca rabdarea mea este aproape de zero...
iris11
Scris: Wednesday, May 25, 2022 3:12 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/6/2022
MissyAM wrote:
Pff..la mine se pare ca o sa mai ratez inca o ovulatie pana incepem sa incercam iar. Am vorbit cu dr hematolog care mi-a dat inca un set de analize care trebuie facute cam pe 15 iunie la 6 sapt dupa avort. Sper sa iasa bine si sa ne putem apuca macar din iulie. Ma enerveaza atat de rau asteptatul asta si simt ca rabdarea mea este aproape de zero...

Cu toții avem nervii întinși la maxim...
deme
Scris: Thursday, May 26, 2022 2:01 PM
Nivel

După muuuult vin roșu, declar si eu z1 :)

Rmn ramane valabil pt 5.

Irina , cum te simți?
Alemary
Scris: Thursday, May 26, 2022 9:35 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/26/2022
Buna fetelor!
As vrea sa ma alatur si eu acestui grup.
Eu, de un an jumatate, incerc sa raman însărcinată, dar fara succes.
Am ovare micropolichistice si iau tratament cu myo sun+acid folic+ sun D3.
Acum 2 luni am facut si o histeroscopie pentru un polip. Dupa intervenția asta, sper sa creasca sansele.NuStiu

Irinan
Scris: Friday, May 27, 2022 1:56 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
deme wrote:
După muuuult vin roșu, declar si eu z1 :)

Rmn ramane valabil pt 5.

Irina , cum te simți?

majoreta ma bucur pt tine...
Eu sunt cu foarte multe stari ciudate, dar iti dai seama, la cat progesteron bag in mine nici nu am cum altfel.. in asteptare.. azi ziua 4 dupa ET
Irinan
Scris: Friday, May 27, 2022 1:57 PM
Nivel

Alemary wrote:
Buna fetelor!
As vrea sa ma alatur si eu acestui grup.
Eu, de un an jumatate, incerc sa raman însărcinată, dar fara succes.
Am ovare micropolichistice si iau tratament cu myo sun+acid folic+ sun D3.
Acum 2 luni am facut si o histeroscopie pentru un polip. Dupa intervenția asta, sper sa creasca sansele.NuStiu

Bine ai venit si sedere cat mai scurta in casuta asta
Isa294
Scris: Friday, May 27, 2022 2:40 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 10/13/2021
Buna fetelor, am mai intrat ocazional sa va citesc dar cum eu noutati nu am, n-am avut ce scrie.
Bun venit noilor aspirante!
Deme, tare sunt curioasa cum o sa fie cu rmn-ul, bine ca il poti face la data programata.
Irina, cu inima cat puricele stau si eu ca si tine! Asteptam toate vestile bune Buddy1
Irinan
Scris: Friday, May 27, 2022 3:11 PM
Nivel

Isa294 wrote:
Buna fetelor, am mai intrat ocazional sa va citesc dar cum eu noutati nu am, n-am avut ce scrie.
Deme, tare sunt curioasa cum o sa fie cu rmn-ul, bine ca il poti face la data programata.
Irina, cu inima cat puricele stau si eu ca si tine! Asteptam toate vestile bune Buddy1

Multumesc mult IsaCheek Kiss
deme
Scris: Friday, May 27, 2022 3:23 PM
Nivel

Isa294 wrote:

Am mari emoții Isa legat de rmn propriu zis cand si de rezultat (mai mult)

Bun venit noilor aspirante, sa nu zaboviti mult pe aici :)

Irina, inca puțin pana la beta, insa sunt sigura ca o sa fie bine!🍀
Utilizatori in acelasi subiect
Alinush
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.