Clubul aspirantelor - 89
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Irinan
Scris: Tuesday, May 3, 2022 6:44 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Bia_S wrote:
Au venit in sfarsit rezultatele.
Beta 112
Progesteron 67 nmol
I-am scris si medicului acum... astept sa vad ce zice si miercuri repet beta.
Va multumesc pt gandurile bune🤗

Felicitari Biacoeur
deme
Scris: Tuesday, May 3, 2022 9:09 AM
Nivel

Inregistrat: 2/19/2020
Lore35 wrote:

Mulțumesc de răspunsuri mai liniștit cu cm și eu as fi ziua 5 teoretic cand am programare la ea. Sper sa se termine cu bine pana la urma și sa ne auzim cu toate ca sa îndeplinit visul. Deja am speranțe ca pana la urma totul o sa fie bn, am nevoie de un medic care știe sa comunice și sa iti ofere toate informațiile nu sa te trimita sa faci o intervenție dar sa nu iti dea toate detaliile.. Mult succes și gândește pozitiv. Te îmbrățișez. Sper sa mai păstrăm legătură aici cu detalii. Nu mai știu cum se pot atașa aici imagini ca as fi vrut sa vad și eu ce analize tia dat sa faci pentru dosarul fiv. Pupici

Faceti poze la analize si apoi atasatile aici : www.imgbb.com

Irina cum esti, ti-a venit CM?
Noi am rezervat pt la Iasi 2 nopti, de duminică pana marti cand si plecam , dupa intrevederea cu dr Maftei.
Maria.mmh
Scris: Tuesday, May 3, 2022 4:25 PM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
InaLina wrote:
Acu la mine e mai complicat.
S-a uitat pe toate rezultatele mele și a zis că e cam clar că tb să mergem direct pe varianta FIV.
În primul rând a zis că AMH-ul meu de 0.83 poate să nu reflecte în mod real rezerva ovariană, adică să fie chiar mai mică, TSH fiind la limita superioară dar tb confirmat ecografic și am și făcut ecografie.

Să știi că nu contează dacă ești la cm, ea face eco transvaginală și pe sângerare, la mine fiind ziua 2. A zis că nu contează, e chiar ok și a văzut totul bine așa. A numărat și foliculii, mi-au ieșit 5 pe dreptul, pe stângul s-au văzut 2 și corpul galben mare, de la foliculul eliberat la ultima ovulație. A zis că asta confirmă că valoarea AMh e reală, dar va tb să repet și analizele hormonale oricum, pt dosarul FIV.

În afară de asta mi-a confirmat și ea cele 5 fibroame subseroase pediculate, măricele. Aici se complică treaba, fiindcă m-a trimis direct la chirurg, să le scot că în sarcină ajung și de 10 cm fiecare și nu se poate așa...

I-am zis că eu le scoteam, dar 5 medici diferiți mi-au zis să nu mă operez că e periculos și pot pierde uterul, dar ea a zis că nu e adevărat, mai ales că la mine toate sunt pe exterior și legate cu pedicul (un mic cordon de țesut) deci e operație f simplă cu recuperare rapidă de 2 luni.
Mi-a recomandat chirurg Cătălin Coroleuca și am și vb cu el să merg să mă vadă săptămâna viitoare la clinica Giulești și stabilim data operației. Va scoate toate fibroamele și verifica trompele.

După ce mă refac după operație voi face și o histeroscopie, să vedem cum se prezintă uterul, dacă mai sunt polipi, sinechii etc.

Lui i-a recomandat doi urologi, dr Voinea sau dr Gagiu, ambii de la Embryos. Rămâne să aleagă unul și să vb cu el.

Ne-a dat o pagină întreagă cu toate analizele care ne tb pt întocmit dosar FIV, cam o lună durează să faci dosarul, apoi se începe procedura propriu-zisă. Încerc să atașez și astea,să vedeți clar în ce poate consta, deși totul poate varia de la persoană la persoană. Taxa pt întocmirea dosarului e de 300 RON, desigur, în afară de costul fiecărei analize în parte.

Iti recomand Voinea, acolo a mers si sotul meu, desi Voinea si cu Gagiu colaboreaza.
Maria.mmh
Scris: Tuesday, May 3, 2022 4:31 PM
Nivel

Lore35 wrote:

Mulțumesc de răspunsuri mai liniștit cu cm și eu as fi ziua 5 teoretic cand am programare la ea. Sper sa se termine cu bine pana la urma și sa ne auzim cu toate ca sa îndeplinit visul. Deja am speranțe ca pana la urma totul o sa fie bn, am nevoie de un medic care știe sa comunice și sa iti ofere toate informațiile nu sa te trimita sa faci o intervenție dar sa nu iti dea toate detaliile.. Mult succes și gândește pozitiv. Te îmbrățișez. Sper sa mai păstrăm legătură aici cu detalii. Nu mai știu cum se pot atașa aici imagini ca as fi vrut sa vad și eu ce analize tia dat sa faci pentru dosarul fiv. Pupici

Daca o sa iti spuna ca mergeti pe FIV o sa primesti si tu lista cu analize.
Nu stiu eu ce am facut cu a mea, daca o gasesc o atasez aici
Irinan
Scris: Tuesday, May 3, 2022 4:43 PM
Nivel

Inregistrat: 9/20/2018
deme wrote:

Faceti poze la analize si apoi atasatile aici : www.imgbb.com

Irina cum esti, ti-a venit CM?
Noi am rezervat pt la Iasi 2 nopti, de duminică pana marti cand si plecam , dupa intrevederea cu dr Maftei.

Inca nu Oana. Am spotting de vreo 2 zile dar abia sunt ziua 25
Lore35
Scris: Tuesday, May 3, 2022 5:07 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/7/2022
Maria.mmh wrote:

Daca o sa iti spuna ca mergeti pe FIV o sa primesti si tu lista cu analize.
Nu stiu eu ce am facut cu a mea, daca o gasesc o atasez aici

Ok va multumesc felelor măcar informativ sa știu la ce sa ma aștept dacă ne va spune sa mergem pe fiv.
Maria.mmh
Scris: Tuesday, May 3, 2022 8:20 PM
Nivel

Lore35 wrote:

Ok va multumesc felelor măcar informativ sa știu la ce sa ma aștept dacă ne va spune sa mergem pe fiv.

https://ibb.co/bdzpd5V
https://ibb.co/849b5t5

Astea sunt analizele, eu nu am avut curaj sa fac un calcul Lol
Lore35
Scris: Tuesday, May 3, 2022 8:33 PM
Nivel

Inregistrat: 1/7/2022
InaLina
Scris: Tuesday, May 3, 2022 10:23 PM
Nivel

Inregistrat: 1/23/2022
Maria.mmh wrote:

https://ibb.co/bdzpd5V
https://ibb.co/849b5t5

Astea sunt analizele, eu nu am avut curaj sa fac un calcul Lol

Da, sunt chiar ca ale mele, cu diferența că eu tb să fac miomectomia și el tb să vadă un urolog, în rest e același lucru. Probabil e standard pt cine merge la FIV, deci nu le mai pun și pe ale mele.

Par multe de făcut dar odată ce te apuci le faci relativ repede. Cu operația e mai complicat și cu laparoscopia, în rest sunt multe analize de sânge la care îți ia sânge odată și-ți trimite apoi rezultatele.

Lore35 Sper din toată inima să nu ai nevoie dar orice ar fi va fi bine.
Maria.mmh
Scris: Tuesday, May 3, 2022 10:30 PM
Nivel

InaLina wrote:

Da, sunt chiar ca ale mele, cu diferența că eu tb să fac miomectomia și el tb să vadă un urolog, în rest e același lucru. Probabil e standard pt cine merge la FIV, deci nu le mai pun și pe ale mele.

Par multe de făcut dar odată ce te apuci le faci relativ repede. Cu operația e mai complicat și cu laparoscopia, în rest sunt multe analize de sânge la care îți ia sânge odată și-ți trimite apoi rezultatele.

Lore35 Sper din toată inima să nu ai nevoie dar orice ar fi va fi bine.

În cazul meu nu mi a fost recomandata laparoscopie. Doar hsg și histero pe care le-am făcut. Histero chiar de mai multe ori Lol
Iar soțul a fost deja la urolog la dr Voinea, am mers la dna Veliscu înapoi cu fisa soțului și mi a zis ca e ok și poate lucra cu spermograma pe care o are, el având varicocel stang de gr 1.
Acum sper când ne apucam de analize sa nu avem vreo surpriza Crazy
iris11
Scris: Tuesday, May 3, 2022 11:38 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/6/2022
Succes fetelor ! Sa stiti ca va port în gând zilnic ,mereu astept sa intru sa citesc vești bune decla voi .
Bia Felicitări!!!
Eu joi am luat ultima pastilă de Clomifen, fetele care ați luat cum ati avut ovulatia?
Eu am citit ca de la ultima pastilă între 5-12 zile .In cazul meu nu știu, deoarece în ultimele luni am cicluri lungi de 33-34 zile , bănuiesc că nici nu aveam ovulatie regulat.
Cu soțul ne-am propus să acoperim întreaga perioadă, prestand la două zile și fie voia lui Dumnezeu.
Bia_S
Scris: Wednesday, May 4, 2022 12:08 PM
Nivel

Inregistrat: 4/27/2021
Hey. Am repetat azi beta si e 300.
Maine merg la medic pt ca apoi suntem plecati 2 sapt.
Va multumesc
iris11
Scris: Wednesday, May 4, 2022 1:00 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2022
Bia_S wrote:
Hey. Am repetat azi beta si e 300.
Maine merg la medic pt ca apoi suntem plecati 2 sapt.
Va multumesc

Super ! 🙂
InaLina
Scris: Wednesday, May 4, 2022 2:45 PM
Nivel

Inregistrat: 1/23/2022
Iris11 mult succes, să fie cu ochișori! 👁️👁️

Bia_S Felicitări! Mă bucur enorm pt tine! 😊💝
Oana.c
Scris: Wednesday, May 4, 2022 6:19 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/28/2021
Elena01 ce mai faci???
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.