Clubul aspirantelor - 88
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Irinan
Scris: Monday, February 14, 2022 4:25 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
deme wrote:
Bravoo

Hehe, unde ar fi norocul asta :)

Niciodata nu spune niciodatacoeur
Elly2
Scris: Monday, February 14, 2022 7:39 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/27/2022
Irinan wrote:

Nu ti a facut eco?

NuNuImiPasa
Irinan
Scris: Monday, February 14, 2022 9:15 PM
Nivel

Elly2 wrote:

NuNuImiPasa

Asa nu are de unde sa stie daca ai ovulat sau nuNuStiu
iris11
Scris: Monday, February 14, 2022 9:38 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/6/2022
Irinan wrote:
Fetelor ce liniste pe aici.. nimeni la testare? majoreta nimeni cu vesti?

Bună fetele , eu Z5 termin cu menstruatia , am programare la medic la control după histeroscopie lumea viitoare. Sper sa fie totul ok .Menstruatia mi-a întârziat 5 zile , și luna trecută a venit cu întârziere, nici nu știu cum să mai calculez perioada fertilă 🙈 si sincer nici nu a-si rata lună asta de încercare...

Elly2
Scris: Tuesday, February 15, 2022 10:07 AM
Nivel

Irinan wrote:

Asa nu are de unde sa stie daca ai ovulat sau nuNuStiu

I-am zis ca am făcut teste de ovulatie și au fost toate negative,l-am întrebat dacă exista posibilitatea sa ovulez mai târziu și a zis ca nu,ca se întâmplă foarte rar dar bănuiesc ca se bazează pe arefam,din câte am înțeles inhiba ovulatia iar eu am tratament din ziua 16,oricum renunț sa mai merg la el,pare plictisit de meseria asta.Azi merg la endocrinolog,sa vad ce părere are și ea.
Irinan
Scris: Tuesday, February 15, 2022 11:00 AM
Nivel

Elly2 wrote:

I-am zis ca am făcut teste de ovulatie și au fost toate negative,l-am întrebat dacă exista posibilitatea sa ovulez mai târziu și a zis ca nu,ca se întâmplă foarte rar dar bănuiesc ca se bazează pe arefam,din câte am înțeles inhiba ovulatia iar eu am tratament din ziua 16,oricum renunț sa mai merg la el,pare plictisit de meseria asta.Azi merg la endocrinolog,sa vad ce părere are și ea.

Arefam n ar trebui sa ti dea pana nu ti confirma ovulatia... inhiba si dupa ce incepi tratamentup garantat nu mai ovulezi..testele chiar daca iti ies pozitive nu ti garanteaza ovulatia.. cel mai concludent era o eco sa ti confirme sau nu...
Irinan
Scris: Tuesday, February 15, 2022 11:02 AM
Nivel

iris11 wrote:

Bună fetele , eu Z5 termin cu menstruatia , am programare la medic la control după histeroscopie lumea viitoare. Sper sa fie totul ok .Menstruatia mi-a întârziat 5 zile , și luna trecută a venit cu întârziere, nici nu știu cum să mai calculez perioada fertilă 🙈 si sincer nici nu a-si rata lună asta de încercare...

Probabil ai ovulat mai tarziu ciclu trecut daca ti a intarziat.. incearca testele de ovulatie pt a vedea cand e perioada fertila..sa fie luna cu norocmajoreta
Lore35
Scris: Tuesday, February 15, 2022 8:22 PM
Nivel

Inregistrat: 1/7/2022
Maria.mmh wrote:

HSG -ul se face cu radiolog. Medicul tău nu are treaba

Mulțumesc de răspuns. Am programare pentru Hsg la Giulești.am auzit ca este dureroasa investigația. Am mari emoții dar sper sa iasă bine. Ne dorim atât de mult sa se întâmple minunea.
Lore35
Scris: Tuesday, February 15, 2022 8:33 PM
Nivel

Elly2
Scris: Tuesday, February 15, 2022 9:40 PM
Nivel

Irinan wrote:

Arefam n ar trebui sa ti dea pana nu ti confirma ovulatia... inhiba si dupa ce incepi tratamentup garantat nu mai ovulezi..testele chiar daca iti ies pozitive nu ti garanteaza ovulatia.. cel mai concludent era o eco sa ti confirme sau nu...

Mi-a dat din ziua 16 de când a considerat el ca nu mai ovulez,cel mai lung ciclu al meu a fost de 30 de zile și ala o singura data ,oricum eu nu am luat arefam nici în ziua 16,nici 17,cu speranța că poate ovulez dar nu am avut decât o linie și aia pala pe teste.Azi la endocrinolog mi-a dat sa fac o groaza de analize,nici nu stiu ce sa fac,este pentru prima data când ma simt stresata,nu știu dacă sa încep acest percurs sau sa o las balta,al meu zice sa mai încercăm o luna și sa ne liniștim iar eu nu știu ce vreau,nici sa plâng,sa ma descarc nu reușesc.
Elly2
Scris: Tuesday, February 15, 2022 9:48 PM
Nivel

Irinan wrote:

Dar știi cumva dacă inhiba doar când îl iei sau pe termen lung,întreb pentru ca eu acest tratament îl urmez de vreo 2 luni ,e posibil ca din cauza arefamului sa nu mai ovulez ? Ginecologul nu mi-a spus nimic ca ar inhiba(am aflat pe net),mi-a spus doar ca îmi pregătesc corpul pt o sarcina,ca îmi îmbunătățesc progesteronul.
Irinan
Scris: Wednesday, February 16, 2022 12:04 AM
Nivel

Elly2 wrote:

Dar știi cumva dacă inhiba doar când îl iei sau pe termen lung,întreb pentru ca eu acest tratament îl urmez de vreo 2 luni ,e posibil ca din cauza arefamului sa nu mai ovulez ? Ginecologul nu mi-a spus nimic ca ar inhiba(am aflat pe net),mi-a spus doar ca îmi pregătesc corpul pt o sarcina,ca îmi îmbunătățesc progesteronul.

Inhiba atunci cand il iei.. si este perfect normal, ca o femeie perfect sanatoasa, sa aiba si cateva cicluri anovulatorii..
elena10
Scris: Wednesday, February 16, 2022 1:34 PM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2022
Lore35 wrote:

Mulțumesc de răspuns. Am programare pentru Hsg la Giulești.am auzit ca este dureroasa investigația. Am mari emoții dar sper sa iasă bine. Ne dorim atât de mult sa se întâmple minunea.

Eu ieri am facut Hsg , dar nu a fost foarte dureroasa cum ma asteptam si eu, pe mine m- a durut exact ca si la menstruatie.Si eu stiam ca Hsg se face cu medicul radiolog, dar mie mi- a facut medicul meu ginecolog .Mie mi- a iesit bine , trompe permeabile iar din martie o sa incep stimularea ovariana si inseminarea.
Lore35
Scris: Wednesday, February 16, 2022 4:26 PM
Nivel

elena10 wrote:

Eu ieri am facut Hsg , dar nu a fost foarte dureroasa cum ma asteptam si eu, pe mine m- a durut exact ca si la menstruatie.Si eu stiam ca Hsg se face cu medicul radiolog, dar mie mi- a facut medicul meu ginecolog .Mie mi- a iesit bine , trompe permeabile iar din martie o sa incep stimularea ovariana si inseminarea.

Mulțumesc de răspuns sper sa fie bn ca mie asa o teama. Și tu ai făcut tot la Giulești sau în alta parte? La mn după hsg mia zis ca vrea sa îmi facă monitorizare foliculara și după mai vedem ce mai zice. Bafta multa sa dea Dumnezeu sa ai rezultate și sa se întâmple minunea.
iris11
Scris: Wednesday, February 16, 2022 11:52 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2022
Lore35 wrote:

Mulțumesc de răspuns sper sa fie bn ca mie asa o teama. Și tu ai făcut tot la Giulești sau în alta parte? La mn după hsg mia zis ca vrea sa îmi facă monitorizare foliculara și după mai vedem ce mai zice. Bafta multa sa dea Dumnezeu sa ai rezultate și sa se întâmple minunea.

Succes Lore!!!
O sa fie totul bine ai să vezi . 😉
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.