Clubul aspirantelor - 87
Subiectul anterior · Subiectul urmator
deme
Scris: Wednesday, October 20, 2021 4:48 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/19/2020
Lara21 wrote:
Buna fetelor! Va citesc de 2 ani, insa abia acum mi-am facut curaj sa va scriu. Pe scurt, eu-pcos, trompe permeabile, el 31 de ani analize ok. Am urmat diferite tratamente pe parcursul acestor 2 ani- clomifen, aco, letrozole, de 2 luni gonal f, iar in ultima luna adaugat ovidrel in ziua 12 a cm (2 foliculi-20 si 17 mm). Test hcg negativ in cd27. Simt ca imi pierd orice speranta...

Bine ai venit Lara, sper sa nu stai prea mult pe la noi :) te înțeleg..curaj si putere, ca altceva..Cheek Kiss
Irinan
Scris: Wednesday, October 20, 2021 5:45 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
deme wrote:

Poate este luna noastra , Irina :) Cheek Kiss

Mulțumesc Gaby, probabil ca luni, 10dpo

Doamne ajutaCheek Kiss
Lara21
Scris: Wednesday, October 20, 2021 6:33 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/20/2021
Va multumesc fetelor! Va doresc tuturor teste pozitive! topai
Oana.c
Scris: Wednesday, October 20, 2021 9:03 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/28/2021
Buna fetelor, am promis sa revin cand am ceva concret.
Astazi am fost din nou la eco, am auzit inimioara asa ca ma indrept catre casuta de gravidute, ceea ce va doresc si voua in cel mai scurt timp posibil !
Va voi urmari din umbra si va tin pumnii ! Mult succes si sa se sfarseasca acest an cu aceasta casuta goala!
Irinan
Scris: Wednesday, October 20, 2021 9:10 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Oana.c wrote:
Astazi am fost din nou la eco, am auzit inimioara asa ca ma indrept catre casuta de gravidute, ceea ce va doresc si voua in cel mai scurt timp posibil !
Va voi urmari din umbra si va tin pumnii ! Mult succes si sa se sfarseasca acest an cu aceasta casuta goala!

Doamne ajuta Oana, coeur ma bucur mult pt tineCheek Kiss
Gaby 41
Scris: Wednesday, October 20, 2021 10:23 PM
Nivel

Inregistrat: 7/20/2021
Oana mă bucur foarte mult pentru tine!!!!! Sarcină ușoară și un bebe frumos și sănătos!!!
Oana.c
Scris: Thursday, October 21, 2021 8:27 AM
Nivel

Inregistrat: 6/28/2021
Va multumesc fetelor pt toate gandurile bune si pt toata sustinerea! 💝
Andreea_neacsu
Scris: Thursday, October 21, 2021 10:02 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/27/2021
Lara21 wrote:
Buna fetelor! Va citesc de 2 ani, insa abia acum mi-am facut curaj sa va scriu. Pe scurt, eu-pcos, trompe permeabile, el 31 de ani analize ok. Am urmat diferite tratamente pe parcursul acestor 2 ani- clomifen, aco, letrozole, de 2 luni gonal f, iar in ultima luna adaugat ovidrel in ziua 12 a cm (2 foliculi-20 si 17 mm). Test de sarcina negativ in cd27. Simt ca imi pierd orice speranta...

buna Lara topai
sedere cat mai scurta pe la noi , sa dea bunul D-zeu sa iti indeplinesti dorinta cat mai repede coeur
Castanuta, Isa, sa fie cu noroc data urmatoare computerlove
eu am lipsit o perioada , am fost tare aglomerata, v-am citit dar de fiecare data cand voiam sa scriu cate ceva, aparea o chestie care trebuia rezolvata cat mai repede si apoi uitam sa intru .
Aseara am avut un vis tare ciudat Hilar Big Laugh nici nu am cautat daca ar avea vreo insemnatate . am visat ca alaptam , dar nu oricum , aveam la lapte de mai hraneam 3-4 bebici , efectiv imi curgea laptele din sani ca dintr-o fantana Big Laugh
eu mai am de asteptat inca 12 zile pana la ovulatie , abia peste vreo 7-8 imi iau si teste de ovulatie , caci primele 3 luni testam la 2-3 zile dupa ce imi trecea si faceam cam 10-12 teste , dadeam o groaza de bani degeaba newclap
Andreea_neacsu
Scris: Thursday, October 21, 2021 10:05 AM
Nivel

Oana.c wrote:

Sarcina usoara in continuare Oana, sa o duci cu bine la capat si bebe sanatos , ca asta e tot ce conteaza ! computerlove
ma bucur ca este totul bine topai coeur
Castanuta
Scris: Thursday, October 21, 2021 11:23 AM
Nivel

Inregistrat: 6/22/2020
Sarcina ușoară, Oana! Sa te bucuri de burtica pana vine bebe ❤️

Lara, bine ai venit! Sa rămâi in căsuța cât mai puțin!

Irina, Deme, țin pumnii la testat, sa veniți cu vesti bune majoreta

Isa, umăr la umăr suntem luna asta, simt ca o sa fim la fel și la burtici coeur Hands Cheek Kiss

Gabi, țin pumnii și sunt optimista pentru tine.pupici

Andreea, mai cere o părere și mergi fuguta la beta, te sfătuim din experiența, multe fete am trecut prin situații similare. campfire

Andreea Zaharia
Scris: Thursday, October 21, 2021 2:01 PM
Nivel

Inregistrat: 4/23/2021
Hei. Bună fetelor. Am o întrebare pentru cele care au luat Inofolic. Am liat cam 2 saptamabi 2 plicuri pe zi si apoi l am intrerupt. Se poate sa imi fi dereglatCM? Am aproape 2 săptămâni întârziere și nu știu daca sa dau vina pe SOPC, inofolic sau sarcina.
Am facut un test săptămână trecuta, in a 3 a zi de intarziere. A fost negativ. Mi e frica sa repet, sa nu fiu mai dezamagita.
Ati trecut prin asta?
Andreea Zaharia
Scris: Thursday, October 21, 2021 2:22 PM
Nivel

Inregistrat: 4/23/2021
Maria.mmh wrote:
Daca sunt fete care vor sa se inscrie pe listuta sa se anunte hainoroc

Daca se poate, as vrea si eu pe lista 🤗
Andreea_neacsu
Scris: Friday, October 22, 2021 9:14 AM
Nivel

Andreea Zaharia wrote:
Hei. Bună fetelor. Am o întrebare pentru cele care au luat Inofolic. Am liat cam 2 saptamabi 2 plicuri pe zi si apoi l am intrerupt. Se poate sa imi fi dereglatCM? Am aproape 2 săptămâni întârziere și nu știu daca sa dau vina pe SOPC, inofolic sau sarcina.
Am facut un test săptămână trecuta, in a 3 a zi de intarziere. A fost negativ. Mi e frica sa repet, sa nu fiu mai dezamagita.
Ati trecut prin asta?

hei ! eu am luat myo-sun plus si cand am intrerupt nu am avut probleme sa imi intarzie . stiu ca myo sun contine quatrefolic . mai fa totusi un test, daca iese si acum negativ , macar stii incotro sa te indrepti pupici pupici
Andreea_neacsu
Scris: Friday, October 22, 2021 11:04 AM
Nivel

fete, m-am gandit eu asa, as vrea sa merg la un control dupa ce s-a intamplat cu sarcina mea biochimica, insa as vrea sa prind perioada inaintea ovulatiei.. oare este tarziu , si ar putea sa se intample ceva ? sa fi ramas vreun rest pe acolo , desi sarcina avea doar 4 saptamani ? nu as prea crede , caci embrionul avea cativa mm , dureri nu am , febra , sangerari sau altele ce ar putea fi..
voi ce parere aveti ?
cele care ati patit asa , ati mers la gineco imediat dupa oprirea menstruatiei ori ati mai asteptat ?
Gaby 41
Scris: Friday, October 22, 2021 11:51 AM
Nivel

Inregistrat: 7/20/2021
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.