Clubul aspirantelor - 87
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreealee
Scris: Friday, October 15, 2021 1:50 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/22/2020
Andreea_neacsu wrote:
Oana , Andreea , cum va simtiti ? hearts

Buna Andreea, multumesc ca te gandesti la mine. Sunt bine am fost azi la eco, am reusit intr-un final..nu am vrut sa scriu initial sa nu deranjez fetele..dar scriu pe scurt. S-a vazut embrionul si a spus ca are activitate cardiaca. Dupa menstruatie am 6s5zile dar a spus ca e mai mica sarcina..6 sapt si 1 zi. sper sa fie bine pe mai departe si va doresc tuturor succes. campfire
Andreea_neacsu
Scris: Friday, October 15, 2021 2:43 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/27/2021
Andreealee wrote:

Buna Andreea, multumesc ca te gandesti la mine. Sunt bine am fost azi la eco, am reusit intr-un final..nu am vrut sa scriu initial sa nu deranjez fetele..dar scriu pe scurt. S-a vazut embrionul si a spus ca are activitate cardiaca. Dupa menstruatie am 6s5zile dar a spus ca e mai mica sarcina..6 sapt si 1 zi. sper sa fie bine pe mai departe si va doresc tuturor succes. campfire

wooow , ce frumos! ma bucur tareee computerlove
o sa fie totul bine , se pun probleme cand sunt restrictii de crestere mai mari , 4 zile nu ar fi nimic , poate a fost ovulatia mai tarzie si implantarea la fel.
sa ai grija de voi. veti spune parintilor acum ca stii ca bebe e bine ? sau mai asteptati ? topai campfire
Castanuta
Scris: Friday, October 15, 2021 2:49 PM
Nivel

Inregistrat: 6/22/2020
Dragile mele, sunt in ziua 9 de la ovulatie.
Știu ca e devreme, însă ma simt optimista luna asta și îmi împart optimismul cu voi. majoreta majoreta Mai testez zilele următoare, poate minunea se întâmpla. Nu ma descurajez, prefer sa savurez emoția…dacă iese pozitiv? Pupici

PS. Felicitări fetelor cu teste pozitive, vin talpite de pupat love
Andreealee
Scris: Friday, October 15, 2021 2:49 PM
Nivel

Andreea_neacsu wrote:

wooow , ce frumos! ma bucur tareee computerlove
o sa fie totul bine , se pun probleme cand sunt restrictii de crestere mai mari , 4 zile nu ar fi nimic , poate a fost ovulatia mai tarzie si implantarea la fel.
sa ai grija de voi. veti spune parintilor acum ca stii ca bebe e bine ? sau mai asteptati ? topai campfire

Multumesc. Cred ca mai asteptam nici nu stiu ce sa zic :D
Andreealee
Scris: Friday, October 15, 2021 3:37 PM
Nivel

Castanuta wrote:
Știu ca e devreme, însă ma simt optimista luna asta și îmi împart optimismul cu voi. majoreta majoreta Mai testez zilele următoare, poate minunea se întâmpla. Nu ma descurajez, prefer sa savurez emoția…dacă iese pozitiv? Pupici

Bafta la testat. sa fie cu noroc..inca e timp sa se pozitiveze :)
Andreea_neacsu
Scris: Friday, October 15, 2021 4:05 PM
Nivel

Castanuta wrote:

ooo, inca ai tiiimp , e devreme ras
spor la testat , dar nu te dezamagi , ca e abia ziua 9 topai se poate pozitiva intre timp love
Irinan
Scris: Friday, October 15, 2021 5:47 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Andreealee wrote:

Felicitari Andreeacoeur
Andreealee
Scris: Friday, October 15, 2021 7:46 PM
Nivel

Irinan wrote:

Felicitari Andreeacoeur

Multumesc Irina SimplyLove
Castanuta
Scris: Friday, October 15, 2021 8:31 PM
Nivel

Inregistrat: 6/22/2020
Multumesc mult pentru susținere, fetele!
coeur pupici
zgubyro
Scris: Friday, October 15, 2021 11:14 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 4/18/2017
Andreealee wrote:

Buna, e perfect dupa parerea mea. Am vazut la semnatura ca pe data de 24 ai avut beta 26. Un beta de 26 reprezinta cam ziua 9-10 dpo, deci asta ar inseamna ca ai ovulat in ziua de 16 sept, deci azi ai exact 6 sapt si o zi :)
Felicitari si sarcina usoara!
Irinan
Scris: Saturday, October 16, 2021 9:26 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Castanuta wrote:
Multumesc mult pentru susținere, fetele!
coeur pupici

coeur coeur
Andreealee
Scris: Saturday, October 16, 2021 11:43 AM
Nivel

zgubyro wrote:

Buna, e perfect dupa parerea mea. Am vazut la semnatura ca pe data de 24 ai avut beta 26. Un beta de 26 reprezinta cam ziua 9-10 dpo, deci asta ar inseamna ca ai ovulat in ziua de 16 sept, deci azi ai exact 6 sapt si o zi :)
Felicitari si sarcina usoara!

Multumesc pentru raspuns.. asa e, eram cam 9-10 dpo ..parca ma linistiti mai mult ca doctora, ca ea mai mult m-a speriat.. cand i-am zis ca pe 1 nu s-a vazut nimic a reactionat asa ca si cum ar fi fost o problema si apoi insistam eu ca a fost ovulatie tarzie si era devreme sa se vada.. oricum nu mai merg la ea.
Andreea_neacsu
Scris: Saturday, October 16, 2021 10:58 PM
Nivel

Andreealee wrote:

Multumesc pentru raspuns.. asa e, eram cam 9-10 dpo ..parca ma linistiti mai mult ca doctora, ca ea mai mult m-a speriat.. cand i-am zis ca pe 1 nu s-a vazut nimic a reactionat asa ca si cum ar fi fost o problema si apoi insistam eu ca a fost ovulatie tarzie si era devreme sa se vada.. oricum nu mai merg la ea.

nu te mai nelinisti coeur
cauta un doctor in care sa ai incredere si sa iti fie bine sa discuti cu el , sa il poti intreba orice , sa nu te sperie imediat cu una cu doua gata panica ...
sa va dati seama , eu dr de acum il schimb tot din aceste cauze , e de moda veche , fara beta , desi i-am zis ca fac ca simt ca e ceva in neregula si imi spune ca nu e nevoie , ca e totul bine , sa iau un arefam pe zi .. iar cand am sunat ca a scazut beta a zis sa bag arefam in continuare ca nu e nicio problema Bravoo
cred ca daca mergeam si nu vedea nimic spunea vreo traznaie Big Laugh
simt nevoia sa merg la cineva competent .
cauta pe grup cu un search ceva un dr din zona ta si vezi pareri , ori de la prietene .. ca e pacat sa te sperii asa , sa te stresezi , nu face bine la bebe SimplyLove
zgubyro
Scris: Sunday, October 17, 2021 11:40 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 4/18/2017
Andreealee wrote:

Un medic nu e un medic rau daca nu ne spune ce vrem noi sa auzim. Femeile in perioada asta a sarcinii sunt foarte sensibile si hormonale sa zic asa, si e pacat sa iei o decizie proasta din cauza asta.
De recomandat este sa ai un medic care lucreaza si la maternitatea unde vei naste, de asemenea sa aiba ceva experienta.
Andreea_neacsu
Scris: Monday, October 18, 2021 9:42 AM
Nivel

Buna dimineata ! saptamana frumoasa si productiva sa aveti fetelor !!
la mine se anunta ultima zi de menstra firstprize
dar mai am pana la ovulatie cam vreo saptamana si ceva (cm este de 33-35 zile)..
o sa ma inarmez cu teste barza de ovulatie si o sa-i dam bataie iarasi coeur
voi cum sunteti ? ce faceti ?
a fost liniste in week-end , semn ca ati avut treaba dance
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.