Clubul aspirantelor - 87
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Roxana199@
Scris: Thursday, October 14, 2021 4:27 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/13/2021
Buna Ioana,eu folosesc doar calendarul după telefon(aplicația)iar știam ca 18 a fost cea mai fertila așa ca ne am apucat de treaba pe 17,18,19!pentru liniștea mea azi am mai făcut un beta hcg la synevo(primele au fost la sante)rezultatul de azi este 0.2 mUI/mL(femei care nu sunt gravide <1)adica negativ,dar măcar m am liniștit!poate data viitoare e cu noroc.îți mulțumesc pt răspuns
Irinan
Scris: Thursday, October 14, 2021 9:20 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Roxana199@ wrote:
Buna Ioana,eu folosesc doar calendarul după telefon(aplicația)iar știam ca 18 a fost cea mai fertila așa ca ne am apucat de treaba pe 17,18,19!pentru liniștea mea azi am mai făcut un beta hcg la synevo(primele au fost la sante)rezultatul de azi este 0.2 mUI/mL(femei care nu sunt gravide <1)adica negativ,dar măcar m am liniștit!poate data viitoare e cu noroc.îți mulțumesc pt răspuns

Din pacate e negativ... sa fie cu noroc luna astatopai
Andreea_neacsu
Scris: Thursday, October 14, 2021 9:56 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/27/2021
buna seara computerlove
fetelor , dintre voi este cineva care a luat myo sun plus ?
eu am luat in august doar pana la ovulatie +2 zile dupa , pe cutie scrie ca ar trebui luat toata luna .. in septembrie am uitat complet de ele , am avut o luna aglomerata tare de tot..
intr-un fel m-am gandit ca iau pana la ovulatie si atat sa imi ajute ovulul care urmeaza sa fie eliberat sa aiba o calitate mai buna , pe de alta parte daca eu as continua sa il iau si dupa ovulatie as da o sansa ca si ovulul din luna urmatoare sa fie calitativ.
sa va spun sincer l-am luat doar pana la ovulatie ca stiu ca e supliment si nu medicament si nu face vreo diferenta generala .
nu stiu daca are logica ..
dar , daca vreuna a incercat sau poate ati mai citit pe forum discutii de-ale fetelor , le-au luat toata luna ? au fost imbunatatiri in vreun fel ?
Gaby 41
Scris: Thursday, October 14, 2021 10:18 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 7/20/2021
Bună fetelor!Irina eu am cam terminat cu perioada fertilă de acum încolo urmează așteptarea până la testare.Andreea neacsu eu nu am folosit myo sun plus dar m-ar tenta și pe mine să-l încerc.Bine ai venit printre noi Roxana!
Gaby 41
Scris: Thursday, October 14, 2021 10:21 PM
Nivel

Oana cum te simți?
Castanuta
Scris: Friday, October 15, 2021 8:51 AM
Nivel

Inregistrat: 6/22/2020
Hei, am revenit după o perioada in care mare lucru nu s-a intamplat.
Luna asta, ovulatia pare sa fi fost ca la carte, iar azi, in ziua 27 a CM testul arata asa ..

Castanuta attached the following image(s):
4e9beb99-defa-49b7-a459-fb4170568d8e.jpeg

Irinan
Scris: Friday, October 15, 2021 9:06 AM
Nivel

Andreea_neacsu wrote:
buna seara computerlove
eu am luat in august doar pana la ovulatie +2 zile dupa , pe cutie scrie ca ar trebui luat toata luna .. in septembrie am uitat complet de ele , am avut o luna aglomerata tare de tot..
intr-un fel m-am gandit ca iau pana la ovulatie si atat sa imi ajute ovulul care urmeaza sa fie eliberat sa aiba o calitate mai buna , pe de alta parte daca eu as continua sa il iau si dupa ovulatie as da o sansa ca si ovulul din luna urmatoare sa fie calitativ.
sa va spun sincer l-am luat doar pana la ovulatie ca stiu ca e supliment si nu medicament si nu face vreo diferenta generala .
dar , daca vreuna a incercat sau poate ati mai citit pe forum discutii de-ale fetelor , le-au luat toata luna ? au fost imbunatatiri in vreun fel ?

Eu am luat myo sun, inainte sa raman insarcinata cu fetita cea mica.. am luat 2 luni ,pana la testul pozitiv..zi de zi. Eu zic ca m a ajutat.. si cand am ramas insarcinata in noiembrie anul trecut, am luat o luna... doar ca ,dupa cum am aflat acum, datorita sinechiei uterine, embrionul nu a putut inainta in uter... acum iau ellamuselle, nu e acelasi lucru, dar asta a fost recomandarea medicului... sa fie cu Doamne ajuta, sa te ajute si pe tine, daca decizi sa iei
Irinan
Scris: Friday, October 15, 2021 9:08 AM
Nivel

Gaby 41 wrote:
Bună fetelor!Irina eu am cam terminat cu perioada fertilă de acum încolo urmează așteptarea până la testare.Andreea neacsu eu nu am folosit myo sun plus dar m-ar tenta și pe mine să-l încerc.Bine ai venit printre noi Roxana!

Ma apropii si eu de perioada fertila, pana duminica inca am repaus...
Sa vi cu vesti bunemajoreta
Irinan
Scris: Friday, October 15, 2021 9:08 AM
Nivel

Castanuta wrote:
Luna asta, ovulatia pare sa fi fost ca la carte, iar azi, in ziua 27 a CM testul arata asa ..

Imi pare rauCheek Kiss
Isa294
Scris: Friday, October 15, 2021 9:25 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/13/2021
Andreea_neacsu wrote:
buna seara computerlove

Buna, eu am luat myo-sun plus cam 3 luni, l-am oprit si iau doar suplimente cum ar fi femosan sau femibion preconceptie. Suplimentele astea in general nu-si fac efectul daca sunt luate cateva zile, au nevoie de timp sa se sintetizeze in corp. Cum ai spus, medicamentul isi face imediat efectul, suplimentul sustine organismul, dar cateva plicuri sigur n-au facut diferenta.

La mine n-am observat vreo schimbare dupa 3 luni, ajuta si cu ovulatia, sa se produca regulat, mai ales la fetele cu cicluri mai lungi, le regleaza, cel putin in teorie.

Parerea mea e sa-ti intrebi medicul ce-ti recomanda sa iei, suplimentele sunt destul de importante, pregatesc corpul pentru a sustine sarcina, dar au si multe alte beneficii.
Gaby 41
Scris: Friday, October 15, 2021 9:28 AM
Nivel

Bună dimineața fetelor! Irina să fie cu noroc pentru noi toate!Castanuta eu văd ceva pe testul tău m-ai repetă peste câteva zile!
zgubyro
Scris: Friday, October 15, 2021 9:40 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 4/18/2017
Castanuta wrote:

Cate zile de la ovulatie ai? Eu parca vad o umbrta da nu-s sigura daca e de la ochelarii mei sau chiar e acolo pe test!
Andreea_neacsu
Scris: Friday, October 15, 2021 11:32 AM
Nivel

nu l-am luat la recomandarea medicului , al meu e mai inapoiat si vreau sa il schimb ras
am incercat in judetul meu multi medici , am dat numai de medici gineco aiurea.. unul mi-a zis ca nu o sa pot ramane gravi , unul ca nu am ovulatie deloc , ca asa vede el pe eco , vreo 2 s-au purtat tare ciudat , nu ca is eu sensibila dar au fost repeziti si nu m-au lasat sa ii intreb ce aveam de intrebat , unul m-a enervat tare rau ca eu voiam cu 2-3 zile inainte de ovulatie si el imi zicea ca sa vin in zilele 10-12 si i-am zis ca ovulatia mea e la 19-20 zile , si spunea ca asa cred eu doar Haha
o sa merg in alt judet la o doamna doctor se am descoperit-o de curand , sper sa fie buna . i-as da numele dar nu stiu daca avem voie ..
Gaby, sa fie cu noroc newclap
Irina , acusica iti vine perioada si tie newclap
Castanuta , eu nu vad nimic pe test pale Cray
poate e devreme inca .. cate zile ar fi de la ovulatie ? poate nu e testul asa sensibil.. eu de ex am facut la 12 zile de la ovulatie si a iesit pozitiv cu test de 10 sensibilitate ..
Andreea_neacsu
Scris: Friday, October 15, 2021 11:37 AM
Nivel

Isa294 wrote:

Buna, eu am luat myo-sun plus cam 3 luni, l-am oprit si iau doar suplimente cum ar fi femosan sau femibion preconceptie. Suplimentele astea in general nu-si fac efectul daca sunt luate cateva zile, au nevoie de timp sa se sintetizeze in corp. Cum ai spus, medicamentul isi face imediat efectul, suplimentul sustine organismul, dar cateva plicuri sigur n-au facut diferenta.

La mine n-am observat vreo schimbare dupa 3 luni, ajuta si cu ovulatia, sa se produca regulat, mai ales la fetele cu cicluri mai lungi, le regleaza, cel putin in teorie.

Parerea mea e sa-ti intrebi medicul ce-ti recomanda sa iei, suplimentele sunt destul de importante, pregatesc corpul pentru a sustine sarcina, dar au si multe alte beneficii.

am luat 22 zile , cate 2 plicuri pe zi , am inceput fix din prima zi a menstrei ..
o sa iau in continuare 2 plicuri pe zi , caci asa am vazut pe cutie si sa o intreb pe doamna dr la care voi merge ce ma sfatuieste si ea , daca sa continui cu myo sun sau sa incerc altceva .. eu probleme mari nu as avea dar as vrea sa le iau pt calitatea ovulelor , ciclul este regulat , ovulatie am ca de multe ori simt .
multumesc fetele de raspunsuri computerlove
Andreea_neacsu
Scris: Friday, October 15, 2021 11:39 AM
Nivel

Oana , Andreea , cum va simtiti ? hearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.