Clubul aspirantelor - 87
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AliciaAlicia
Scris: Sunday, September 26, 2021 6:00 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/26/2021
Oana.c wrote:
Am dat fuga si am luat si eu un barza cu det sapt. Am vazut ca scrie a se face cu 1 zi inainte de menstrautie...eu mai am 5 pn la menstruatie dar arata promitator.
Sper sa nu fie iar biochimica...vedem pana la menstra dc apare sau nu.

Bună Oana!de la ce firma este testul?întreb ptr ca vreau și eu sa îmi fac mâine ,tot 5 zilele înainte de menstruatie sunt
Gaby 41
Scris: Sunday, September 26, 2021 7:20 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 7/20/2021
Alicia îți doresc să fie cu ochișori!
Oana.c
Scris: Sunday, September 26, 2021 7:20 PM
Nivel

Inregistrat: 6/28/2021
AliciaAlicia wrote:

Bună Oana!de la ce firma este testul?întreb ptr ca vreau și eu sa îmi fac mâine ,tot 5 zilele înainte de menstruatie sunt

Este de la Barza. Succes sa fie cu noroc !
Andreea0
Scris: Sunday, September 26, 2021 8:56 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 9/20/2021
Hei fetelor sunt noua pe acest forum , va urmăresc în fiecare zii , mă uit să văd evoluția voastră de zi cu zi și mai ales că învăț foarte multe de la voi.
Eu sunt în ziua 22 a CM , pe data de 20 am avut test pozitiv de ovulatie iar de atunci am rămas cu crampe ușoare (parca a-și avea niste balonase de aer care se sparg) cel puțin așa se simt, dureri de săni . Iar despre secreție..hm mai mult a-și spune că nu prea e .. doar că urinez mai des că de obicei. Mai sunt 7 zile până la CM și sincer sunt tare nerăbdătoare , sper sa nu vina deloc rușii 🤐.aștept cu nerăbdare un test pozitiv , macar acum la a 2a sarcina sa nu fiu nevoita sa aștept iar..și iarrr.
Voi ce părere aveți că ar fii cel mai indicat in căzul meu sa fac un test de sarcina ??🥴
Oana.c
Scris: Sunday, September 26, 2021 9:24 PM
Nivel

Andreea0 wrote:
Hei fetelor sunt noua pe acest forum , va urmăresc în fiecare zii , mă uit să văd evoluția voastră de zi cu zi și mai ales că învăț foarte multe de la voi.
Eu sunt în ziua 22 a CM , pe data de 20 am avut test pozitiv de ovulatie iar de atunci am rămas cu crampe ușoare (parca a-și avea niste balonase de aer care se sparg) cel puțin așa se simt, dureri de săni . Iar despre secreție..hm mai mult a-și spune că nu prea e .. doar că urinez mai des că de obicei. Mai sunt 7 zile până la CM și sincer sunt tare nerăbdătoare , sper sa nu vina deloc rușii 🤐.aștept cu nerăbdare un test pozitiv , macar acum la a 2a sarcina sa nu fiu nevoita sa aștept iar..și iarrr.
Voi ce părere aveți că ar fii cel mai indicat in căzul meu sa fac un test de sarcina ??🥴

Buna, sa fie cu noroc, poti incerca sa testezi in 2 zile cu un test ultrasensibil.
Gaby 41
Scris: Sunday, September 26, 2021 9:46 PM
Nivel

Inregistrat: 7/20/2021
Bună Andreea!Bine ai venit printre noi! Poți testa peste câteva zile și îți doresc să fie pozitiv!
Andreea0
Scris: Sunday, September 26, 2021 10:03 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 9/20/2021
Mulțumesc fetelor ptr încurajări , la fel va doresc și eu vouă . O sa incerc sa testez peste vreo 2 -3 zile .. și sper și eu să iasă 2 liniuțe 😍
Doar că crampele,înțepăturile și durerea de stomac mă cam descurajează 🥺. Sper sa fie ok 🙏🙏
Irinan
Scris: Sunday, September 26, 2021 10:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Maria.mmh wrote:
Deme dacă te încălzește cu ceva, îți pun și eu testul meu Lol suntem în aceasi oala amândouă
https://ibb.co/8DYQrpb

Cheek Kiss
Andreeax
Scris: Sunday, September 26, 2021 11:45 PM
Nivel

Inregistrat: 5/6/2020
Heheeee,felicitari pt testele pozitive!!!!! Se cam golește la gravidute,e timpul pt noi burtici! Bravoo coeur

Fetele noi...va urez ședere cât mai scurta la
aspirici!

Carlita,daca ne citești,când vrei și ai timp poate ne mai dai și noua un semn. Cheek Kiss

Maria Cheek Kiss

Irinan Cheek Kiss
Oana.c
Scris: Monday, September 27, 2021 8:16 AM
Nivel

Neata fetelor! AndreeaAle ai mai testat? Devine linia mai pronuntata?
Eu azi 10 dpo , mi se pare mai pronuntata putinel doar, am facut un barza si un chinezel si se pare ca sunt identice(deci cel chinezesc ea fel ca barza calitativ) , voi merge si eu la un beta pe miercuri si apoi vineri ca sa nu ma mai grabesc,in martie m am dus de mai devreme si la al 3 lea beta scazuse deja...cum o vrea domnul.

Oana.c attached the following image(s):
20210927_081132.jpg20210927_080845.jpg

Maria.mmh
Scris: Monday, September 27, 2021 8:19 AM
Nivel

Inregistrat: 10/21/2019
Oana.c wrote:
Neata fetelor! AndreeaAle ai mai testat? Devine linia mai pronuntata?
Eu azi 10 dpo , mi se pare mai pronuntata putinel doar, am facut un barza si un chinezel si se pare ca sunt identice(deci cel chinezesc ea fel ca barza calitativ) , voi merge si eu la un beta pe miercuri si apoi vineri ca sa nu ma mai grabesc,in martie m am dus de mai devreme si la al 3 lea beta scazuse deja...cum o vrea domnul.

Părerea mea e sa te duci cât mai repede și sa dozezi și progesteronul, în caz ca e mic sa poți suplimenta
Oana.c
Scris: Monday, September 27, 2021 8:32 AM
Nivel

Maria.mmh wrote:

Părerea mea e sa te duci cât mai repede și sa dozezi și progesteronul, în caz ca e mic sa poți suplimenta

Da la asta ma gandeam acum...plus ca am niste crampe...ma gandesc sa nu ma trezesc cu ceva scurgeri iara 10 dpo nu stiu dc ar fi de implamtare, in plus mu cred ca am cum sa am scurgeri de implantare iar testul sa fie deja slab poz...voi merge acum sa iau betahcg si progesteron.
Andreealee
Scris: Monday, September 27, 2021 8:42 AM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2020
Neata fetelor. OanaC.. se vede liniuta la testele tale.. eu cum am vazut ca apare ceva m-am dus la beta..eu zic sa mergi ca sigur iese pozitiv.
Am testat si ieri si azi https://ibb.co/SrxrZtR
Tocmai ce m-am intors de la beta. Am facut si progesteronul si sper sa fie ok ca de interpretat nu prea stiu ca nu am mai fost in situatia asta.. ce am mai citit la voi ca trebuie suplimentat daca e mic.. o sa ma programez si la dr.
Oana.c
Scris: Monday, September 27, 2021 8:50 AM
Nivel

Andreealee wrote:
Neata fetelor. OanaC.. se vede liniuta la testele tale.. eu cum am vazut ca apare ceva m-am dus la beta..eu zic sa mergi ca sigur iese pozitiv.
Am testat si ieri si azi https://ibb.co/SrxrZtR
Tocmai ce m-am intors de la beta. Am facut si progesteronul si sper sa fie ok ca de interpretat nu prea stiu ca nu am mai fost in situatia asta.. ce am mai citit la voi ca trebuie suplimentat daca e mic.. o sa ma programez si la dr.

Super bine se vede progresia testelor tale! Felicitari ! 🤗
Andreealee
Scris: Monday, September 27, 2021 8:59 AM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2020
Oana.c wrote:

Super bine se vede progresia testelor tale! Felicitari ! 🤗

Multumesc. Astept vesti si de la tine.
Voiam sa le incurajez pe fetele care au probleme cu spermograma, si noi am avut.. la unul din laboratoare acum cateva luni nu au gasit niciun spermatozoid .. am repetat si la altele bineinteles si a fost un pic mai bine dar tot ne-au zis ca va fi greu natural. Cred ca proxeed a ajutat pe partea asta. Am incercat pe la inceputul anului si profecund dar n-am vazut o
Imbunatatire.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.