Clubul aspirantelor - 87
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Roxana199@
Scris: Wednesday, October 13, 2021 8:56 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/13/2021
Îți mulțumesc din suflet pentru răspuns.ma gandeam totuși dacă implantarea a avut loc in una din zile când am avut sângerarea(1,2 Octombrie,3 si 4 ff puțin),la ECO am mers pe 6 iar la prima beta pe 7,am citit ca beta ar trebuii făcută la 6-10 zile din momentul implantării.nu a fost oare cam devreme la doar 3 zile?ma gandeam mâine sau vineri sa repet totuși beta…
Roxana199@
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:02 PM
Nivel

Menționez ca înainte de a încerca am făcut toate analizele necesare care au fost bune plus un control ECO unde mi s a spus ca totul arată foarte bine și ca pe 18 o sa fiu la ovulatie și ar fi momentul ideal…la ultimul ECO apărea clar corpul galben mi l a arătat doamna doctor…nu mai știu ce sa cred,sunt f dezamagita
Isa294
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:05 PM
Nivel

Buna Roxana, eu zic ca daca ai facut teste si au iesit pozitive, la analiza de sange trebuia deja sa iasa ceva, in urina se depisteaza mai greu hgc decat in sange.
Roxana199@
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:06 PM
Nivel

Ma scuzați ca v am zăpăcit…încă ceva mi am urmărit și temperatura bazala care nu a mai scăzut nici cand am avut sângerarea
Roxana199@
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:09 PM
Nivel

Cred ca ai dreptate…doar ca am mai citit pe forumuri cum ca se mai întâmpla sa iasă un hcg greșit…ne Dorin mult acest copil!poate data viitoare ar fi cu noroc!inca o data,mulțumesc
Isa294
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:18 PM
Nivel

Roxana199@ wrote:
Cred ca ai dreptate…doar ca am mai citit pe forumuri cum ca se mai întâmpla sa iasă un hcg greșit…ne Dorin mult acest copil!poate data viitoare ar fi cu noroc!inca o data,mulțumesc

Eu de cand citesc forumul, n-am vazut sa scrie vreo aspiranta ca i-a iesit beta negativ eronat, dar pana la urma orice e posibil. Test de sarcina ai mai facut dupa ce ti-a venit rezultatul la beta?
Roxana199@
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:24 PM
Nivel

Nu am mai făcut pentru ca am fost destul de dezamagita!doamna doctor crede ca a fost un avort spontan menstrual..nu am înțeles exact de ce crede asta,mi a spus sa mai aștept o săptămâna și sa facem încă un ECO.deia am rămas cu un semn de întrebare ca ar Putea totuși sa fie beta greșit
Roxana199@
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:25 PM
Nivel

Analizele le am făcut la clinica sante
Andreea_neacsu
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:49 PM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2021
si eu tot la clinica sante mi-am facut analizele acum, iar rezultatele au fost corecte , din pacate tot avort menstrual.
nu cred ca ar fi avut cum sa fie ovulatia pe 18 si implantarea pe 1-2 , este o durata cam mare , deja se pregatea corpul sa elimine endometrul pentru ca nu s-a instalat o sarcina . Ori , se putea instala si sa se produca un avort menstrual , cum spunea dr. si poate de aceea se vede corpul galben ..
eu de exemplu am avut ovulatia pe 24 septembrie si deja pe 6 oct primul test pozitiv .. deci la 12 zile dupa ovulatie ..
imi pare rau ca te dezamagesc.. sincer .. si eu am asteptat anul trecut sa vad 2 liniute si si mereu m-am gandit ca am simptome, am tot cautat unde nu existau uneori.. si ca poate , dar poate , dar daca nu mi-a venit normal , dar mi se parea mie mai putin , dar parea ca am nu stiu ce pofte , parca ma trezeam cateodata obosita..
hai ca nu este sfarsit de lume , mai incercati si sigur va fi bine , dupa ploaie vine si soarele .dance SimplyLove
Andreea_neacsu
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:50 PM
Nivel

Roxana199@ wrote:
Nu am mai făcut pentru ca am fost destul de dezamagita!doamna doctor crede ca a fost un avort spontan menstrual..nu am înțeles exact de ce crede asta,mi a spus sa mai aștept o săptămâna și sa facem încă un ECO.deia am rămas cu un semn de întrebare ca ar Putea totuși sa fie beta greșit

dar hai sa spunem ca era beta eronat in ziua X , dar la 2 zile distanta tot eronat?
nu te mai gandi , lasa momentul sa treaca si pregatiti bine cearsafurile , caci acum incepe perioada fertila si trebuie sa fiti pe faza Blushing sarbatoare
Roxana199@
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:57 PM
Nivel

Îmi pare rău pentru sarcina ta pierdută,știu cat e de greu mai ales când îți dorești din toată inima un copil și îți mulțumesc pentru timpul acordat și pentru încurajări,sa ne auzim de bine data viitoare și sper ca și viitoare mămici🙏🏼🤗
Andreea_neacsu
Scris: Wednesday, October 13, 2021 10:06 PM
Nivel

Roxana199@ wrote:
Îmi pare rău pentru sarcina ta pierdută,știu cat e de greu mai ales când îți dorești din toată inima un copil și îți mulțumesc pentru timpul acordat și pentru încurajări,sa ne auzim de bine data viitoare și sper ca și viitoare mămici🙏🏼🤗

iti multumesc Cheek Kiss
doamne-ajuta angel
stai pe aici pe la noi, ca e tare frumos . nici eu nu sunt de mult timp pe forum insa mi-e drag de fete, impartasim si noi ce sentimente ne incearca , ce pasi am mai facut, daca am progresat cu ceva anume , cand ne testam , ce rezulate avem , ce suparari ne trec pragul , etc.
tu in ce zile ovulezi de obicei ?
eu de ex la un ciclu de 33-35 zile ovulez cam in zilele 19-20-21 , depinde de luna , cu toate ca stiu imi fac si teste de ovulatie , poate sunt dusa cu pluta dar imi place sa vad cum progreseaza linia alcool Crazy
Roxana199@
Scris: Wednesday, October 13, 2021 10:12 PM
Nivel

Da cu siguranța o sa rămân pe forum,e plăcut când vezi ca cineva te ajuta și își dedica din timpul sau pentru a ți raspunde,eu folosesc doar metoda calendarului pe telefon(aplicația)teste de ovulatie nu am folosit pana acum dar o sa încep sa le cumpăr
Irinan
Scris: Thursday, October 14, 2021 2:48 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/20/2018
Ce faceti fetelor? Nimeni nici o noutate?? Intram in weekendalcool haideti cu vestile bunemajoreta
IoanaIoanaC
Scris: Thursday, October 14, 2021 3:56 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 8/30/2019
Roxana199@ wrote:
Buna ziua,as dorii sa ?tiu daca a mai trecut cineva printr-o situa?ie ca a mea,va rog!am un ciclu regulat,ultima menstrua?ie a fost pe 3 Septembrie,eu ?i so?ul meu ne dorim f mult un copil…am avut ovulatie începând cu 13 pana pe 19.pe data de 1 am avut o sângerare u?oara mai închisa la culoare apoi înca vreo 2 zile maro f putin(menstrua?ia trebuia sa vina pe 2),dupa sângerare,pe data de 6 Octombrie am mers la doctor la un ECO unde nu s a vazut nimic decât corpul galben…Men?ionez ca pe data de 4 ?i 5 Octombrie am avut 3 teste slab pozitive unul fiind destul de clar pozitiv.pe data de 7 respectiv 9 am facut beta hcg care au ie?it negative..?i am simptome mult mai accentuate acum.se poate sa fie facut prea devreme beta hcg?chiar nu poate sa îmi dea nimeni un raspuns..,va rog daca a mai pa?it cineva a?a ?i ce ar trebui sa fac,ne dorim mult acest copil ?i ar fi prima sarcina!multumesc pt orice raspuns

Buna Roxana, bun venit si sedere cat mai scurta la aspirante! Hai sa lamurim niste lucruri:
1. cu menstruatie pe 3 sept, foarte slabe sanse sa fi fost la ovulatie pe 13. Se intampla, la cicluri scurte, dar tu ai zis ca trebuia sa fii la menstruatie pe 2 oct, deci nu ai ciclu scurt, corecteaza-ma daca gresesc.
2. Ovulatie nu are cum sa fie de pe 13 pana pe 19, sunt prea multe zile, ovulatia dureaza cam 12 ore.
3. Corpul galben este doar doavada ca ai ovulat, nu inseamna nimic altceva in acest context.
4. Beta e sfant! Testele pot fi fals pozitive, dar beta e cel care da tonul!

Succes si spor la bebelit!
Utilizatori in acelasi subiect
Andreeax, freya1, Gaby 41, Irinan, Oana.c
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.