Clubul aspirantelor - 86

Options Clubul aspirantelor - 86
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Irinan
Postat: Thursday, April 22, 2021 10:10 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 9/20/2018
Postari: 2305
Locatia: Suceava
Maria.mmh wrote:

Pute?i scrie acolo ?i fara sa fi?i trecuta pe lista pentru ca nu va da da nimeni afara sau sa va ia la goana Lol plus ca fetele va raspund, este destula activitate ?i acolo.
Nu stiu daca e ok pt celalalte care ne luptam înca sa avem un copil cu discutiile aici. Nu mi-o lua?i în nume de rau dar de asta e casu?a burticilor AngelNot

Irina, ai ridicat comanda de la iherb? Sunt curioasa ce ?i-au cerut, daca ai mai platit ceva ras

Astazi ma duc sa ridic. Am primit mesaj pe 20 cum ca e disponibila dupa 22 aprilie. Te anunt ce si cum dupa amiaza. La tine n a ajuns inca?
Irinan
Postat: Thursday, April 22, 2021 10:10 AM

wannabemom wrote:

E ok Lyli, nu se supara nimeni - sper Lol
Oricum, asteptam sa fim si noi trecute pe lista la gravidute - am inteles ca pentru asta trebuie sa se faca o casuta noua acolo.

Si da, multumesc Lyli. Azi la 16:35 am programarea. Iti multumesc ca te-ai gandit la mine! Cheek Kiss

Doamne ajuta, te asteptam cu vesti bunecoeur
IoanaIoanaC
Postat: Thursday, April 22, 2021 10:13 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/30/2019
Postari: 827
Lucrurile sunt simple, majoritatea celor care sunt inca in casuta aspirantelor, nu au trecut prin starile voastre, deci nu vor sti sa va raspunda. Daca ati observat, tot fetele de la burtici au intrat si aici si v-au raspuns cu ce/cum au stiut. Ba mai mult, poate fi aiurea pentru o aspiranta noua de exemplu, sa intre si sa vada si aici tot discutii despre sarcina. ca sa nu mai zic de fetele care au deja ani intregi de incercari.

In alta ordine de idei, cunosc spaima de a te muta la burtici, am trecut si eu prin ea, cand inca nu credeam ca e real ce mi se intampla. Hell, am refuzat sa fiu pe lista la burtici pana dupa ce am trecut de trim 1. Dar aceste frici nu vor trece, nici dupa urmatorul beta, nici dupa ce scapati de greturi, nici dupa trim 1 sau 2.

Maria cum esti cu recuperarea? Ce a zis medicul dupa operatie?

Peace and love!
Andreeax
Postat: Thursday, April 22, 2021 10:23 AM

Intrat: 5/6/2020
Postari: 1077
Maria, si eu asteptam acela?i lucru din întrebarile Ioanei. Ce indica?ii ai avut de la medic dupa opera?ie? Ce urmeaza?
Maria.mmh
Postat: Thursday, April 22, 2021 10:32 AM

Intrat: 10/21/2019
Postari: 2038
Andreeax wrote:
Maria, si eu asteptam acela?i lucru din întrebarile Ioanei. Ce indica?ii ai avut de la medic dupa opera?ie? Ce urmeaza?

Fetelor sunt ok, vegetez în pat. Ieri dimineata am avut niste sangerari mai mari asa ca am chemat o asistenta. Mi-a zis sa nu ma mai plimb prin salon ?i sa încerc sa stau cât mai mult în pat. Medicul a spus ca sunt normale sângerarile si se opresc în câteva zile, sa revin la ecografie dupa o luna. Am repaus sexual pana atunci si fizic pana se opreste sângerarea. Vad ca astazi a fost ok, e slab cantitativ. Operatia a decurs foarte bine, s-au facut niste incizii longitudinale pe peretii uterului pentru a largi cavitatea. Dureri deloc.. Daca nu sangeram puteam sa jur ca m-au adormit si nu mi-au facut nimic Lol Lol
Irina.. La mine înca nu ajuns. Apare tot la Bucuresti
Irinan
Postat: Thursday, April 22, 2021 3:44 PM

N am citit mes cu atentie, pot ridica coletul doar luni si joi intre orele 9-11.. luni de acum o sa l ridic
wannabemom
Postat: Thursday, April 22, 2021 8:26 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/3/2021
Postari: 462
Locatia: Bucuresti
Irinan wrote:

Doamne ajuta, te asteptam cu vesti bunecoeur

Unde va pot scrie vestile?
O sa le pun aici, pentru moment - ptr ca fetele de aici mi au urmarit povestea pana acum.
Totul e bine si normal pentru mine pana acum. S a vazut saculetul si bobita foarte foarte mica.
Mai merg peste o saptamana.
Va pup, sa aveti o seara frumoasa si fie sa aveti parte si voi de bucuria pe care o simt acum!
AndreiutzaEu
Postat: Thursday, April 22, 2021 8:48 PM

Intrat: 2/27/2015
Postari: 1683
wannabemom wrote:

O sa le pun aici, pentru moment - ptr ca fetele de aici mi au urmarit povestea pana acum.
Totul e bine si normal pentru mine pana acum. S a vazut saculetul si bobita foarte foarte mica.
Va pup, sa aveti o seara frumoasa si fie sa aveti parte si voi de bucuria pe care o simt acum!
computerlove Bravoo Clap Ai auzit inimioara?
wannabemom
Postat: Thursday, April 22, 2021 10:10 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/3/2021
Postari: 462
AndreiutzaEu wrote:
computerlove Bravoo Clap Ai auzit inimioara?

Inca nu. Saptamana viitoare
Ali.cris
Postat: Thursday, April 22, 2021 11:00 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/22/2021
Postari: 5
Buna. Scriu aici pentru prima oara si as vrea sa va intreb daca puteti recomanda un medic ginecolog in Bucuresti. Eu am 40 ani, de 2 ani incerc sa raman insarcinata si nu reusesc (nu am mai fost insarcinata, nu am avut intreruperi de sarcina). Ovarele si trompele sunt ok - am facut operatie laparoscopica anul trecut. Am endometrioza asimptomatica, toti doctorii au zis ca nu asta trebuie sa ma ingrijoreze, ci varsta ??. Nu vreau sa fac FIV, dar ma gandesc ca poate m-at ajuta ceva medicamente/suplimente. Am citit si vad ca voi mai luati diverse. Eu iau vitamina C, D, coenzima q10. Am facut monitorizarea ovulatiei si cu ecograf si cu teste - totul este ok. Nu mai stiu ce sa fac.
Lyli
Postat: Thursday, April 22, 2021 11:23 PM

Intrat: 3/18/2021
Postari: 64
wannabemom wrote:

Felicitari !!! Ma bucur Cheek Kiss
ANDREEA2929A
Postat: Friday, April 23, 2021 6:22 AM

Intrat: 1/15/2019
Postari: 1390
Ali.cris wrote:
Buna. Scriu aici pentru prima oara si as vrea sa va intreb daca puteti recomanda un medic ginecolog in Bucuresti. Eu am 40 ani, de 2 ani incerc sa raman insarcinata si nu reusesc (nu am mai fost insarcinata, nu am avut intreruperi de sarcina). Ovarele si trompele sunt ok - am facut operatie laparoscopica anul trecut. Am endometrioza asimptomatica, toti doctorii au zis ca nu asta trebuie sa ma ingrijoreze, ci varsta ??. Nu vreau sa fac FIV, dar ma gandesc ca poate m-at ajuta ceva medicamente/suplimente. Am citit si vad ca voi mai luati diverse. Eu iau vitamina C, D, coenzima q10. Am facut monitorizarea ovulatiei si cu ecograf si cu teste - totul este ok. Nu mai stiu ce sa fac.

Buna Ali,rezerva ovariana, amh ul ai facut? Sotul spermograma?
Irinan
Postat: Friday, April 23, 2021 7:37 AM

wannabemom wrote:

Felicitari, ma bucur mult pt tinecoeur
Irinan
Postat: Friday, April 23, 2021 7:39 AM

Ali.cris wrote:

Bine ai venit Ali si sedere cat mai scurta la noidance nu sunt din Buc deci nu te pot ajuta la intrebarea ta
Ali.cris
Postat: Friday, April 23, 2021 8:06 AM

Intrat: 4/22/2021
Postari: 5
Buna dimineata,
Toate analizele hormonale le am ok. Amh-ul anul trecut in vara era inca bun raportat la varsta mea, anul asta nu l-am refacut. Refac la urmatorul ciclu. Spermograma era ok in urma cu cativa ani. Sotul mai are un copil dintr-o casatorie anterioara.
Utilizatori in acelasi subiect
Anna100112,diana.dmn,laura513,Maria.mmh,Oanaiuliana
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed